paula19802 01.09.08, 18:57 Czy ktoś zna dobrego i w miarę taniego architekta???? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
rotarepo Re: poszukuje architekta! 02.09.08, 09:51 1.Pan Kowalski ma biuro nad Inewst bankiem w Rynku 2 .Pan Papież ul. Polna 9 B 2. Pan Machula ul. Boernera 6 ' INSTAL PROJEKT " Odpowiedz Link Zgłoś
paula19802 Re: poszukuje architekta! 02.09.08, 13:23 Dziękuje za odpowiedź! A może ktoś korzystał z ich usług? Odpowiedz Link Zgłoś
rotarepo Re: poszukuje architekta! 02.09.08, 13:28 Ja kiedyś może będę korzystać.( kiedyś..... ) I nie chce tu nikogo polecać po znajomości . Ot przejdź się i dowiedz . Odpowiedz Link Zgłoś
paula19802 Re: poszukuje architekta! 02.09.08, 15:16 Ok, dzięki. Nawet nie wiedziałam, gdzie jakiś pryzmuje a teraz mam chociaż namiary. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: poszukuje architekta! IP: 193.59.3.* 02.09.08, 12:41 Architek jest albo dobry (architekt) , albo tani (rysuje, a nie projektuje). Jak chcesz dobrego i taniego to musisz zatrudnić dwóch. Jednego dobrego i drugiego taniego. Odpowiedz Link Zgłoś
lachien Re: poszukuje architekta! 02.09.08, 12:44 A jeśli chcę zatrudnić pół architekta? To co mam robić mistrzu? Odpowiedz Link Zgłoś
paula19802 Re: poszukuje architekta! 02.09.08, 15:18 Ale jesteś dowcipny! Napisałam w MIARĘ TANIEGO! Jak nie masz czegoś mądrego do napisania to wstrzymaj sie z komentarzami! Odpowiedz Link Zgłoś
lachien Re: poszukuje architekta! 02.09.08, 18:06 Ale jesteś kumata. To była odpowiedź na posta Gościa. Odpowiedz Link Zgłoś
paula19802 Re: poszukuje architekta! 02.09.08, 19:24 Lachien ale ja właśnie pisałam do gościa a niestety moja wiadomość wygląda jakby była do Ciebie! Odpowiedz Link Zgłoś
bmwariat Re: poszukuje architekta! 02.09.08, 13:16 tani to byl ten architekt ktory zaprojektowal wiezowce na Radwana kolo cmentarza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wojtek_68 też mnie temat ciekawi, IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.09.08, 14:48 chodzi o przeróbkę klocka z lat 70-tych. Może ktoś ma jakieś fajne foty czy doświadczenia w tym zakresie? Odpowiedz Link Zgłoś
paula19802 Re: też mnie temat ciekawi, 02.09.08, 15:22 No właśnie my też chcemy przerobić stary dom, a właściwie dobudować górę. Chyba trzeba by popatrzeć a fora budowlane. Odpowiedz Link Zgłoś
lachien Re: też mnie temat ciekawi, 02.09.08, 18:07 Raczej tak. Poza tym za pracę architektów trzeba dobrze zapłacić. Lepiej sobie samemu zaprojektować. Jeśli zaś mam być szczery - skontaktuj się z Juską z wątku o lokalu dla 30-to latków:) Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
paula19802 Re: też mnie temat ciekawi, 02.09.08, 19:25 Ok, dzięki za podpowiedź. Można samem zaprojektować ale chyba projekt musi ktoś z uprawianiami odebrać - bynajmniej tak mi się wydaje! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wojtek_68 Re: też mnie temat ciekawi, IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.09.08, 06:55 ja też chcę nadbudować i wymienić dach. Szukałem w Muratorze i na forach ale praktycznie temat przebudowy klocków jest szczątkowy. A szkoda, bo jest masowa klientela na takie przeróbki. Planuję dach mansardowy aby klocek nie wydawał się zbyt wysoki. Praktycznie ostatnia kondygnacja zostanie ukryta pod dachem spadającym do 1 piętra. mam własne szkice i też potrzebuję fachowca, który mi to wszystko rozrysuje zgodnie z normami. Odpowiedz Link Zgłoś
paula19802 Re: też mnie temat ciekawi, 03.09.08, 10:25 To widzę ze mamy ten sam problem. Musze wybrać sie z mężem do jakiegoś architekta i zobaczyć co ona zaproponuje. Choć w przypadku rozbudowy i nadbudowy nie ma takiego pola do popisu niż w przypadku budowy nowego domu. A nie orientujesz sie ile mniej więcej taki architekt bierze kasy? Wolę wcześniej nastawić sie psychicznie ;-))) Odpowiedz Link Zgłoś
lachien Re: też mnie temat ciekawi, 03.09.08, 10:31 Nastaw się raczej na spory wydatek. To też zależy od tego, czy pójdziesz do biura projektowego czy do firmy jedno-jakotako-osobowej. Odpowiedz Link Zgłoś
rotarepo Re: też mnie temat ciekawi, 03.09.08, 10:31 Nastaw się psychicznie ,że dużo ;) .....by potem było miłe rozczarowanie :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wojtek_68 bez przesady IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.09.08, 11:42 zależy czy chcesz mieć pracę twórczą - własna koncepcja architekta, czy odtwórczą - wykorzystanie istniejących rozwiązań i projektów tzw. gotowych z niewielką adaptacją. najdroższe zapewne byłoby zrealizowanie Waszej osobistej wizji w ramach indywidualnego nowego projektu. Ja raczej poszukam gotowego rozwiązania z małymi zmianami, nie podrażającymi w istotny sposób ceny. Odpowiedz Link Zgłoś
paula19802 Re: bez przesady 03.09.08, 12:42 Za wiele możliwości rozbudowy nie mamy, więc może nie będzie aż tak złe ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Moja rada IP: 193.59.3.* 05.09.08, 11:14 Na początek pomyśl jakie funkcje ma spełniać Twój dom po przebudowie. Czyli np co robisz jak przychodzisz do domu: - gdzie odkładasz klucze, parasol, ubranie itd. co robisz później, gdzie i jak odpoczywasz itd. Jak to określisz i będziesz miał funkcje domu to łatwiej będzie go zaprojektować. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Re: też mnie temat ciekawi, IP: 193.59.3.* 05.09.08, 10:57 Właśnie o tym pisałem. Jak masz swoją wizję i projekt to potrzebujesz architekta rysownika, który przełoży Twoją wizję na papier umożliwjący uzyskanie wszystkich zezwoleń na budowę. Takich architektów jest w Ostrowcu dużo, co wcale nie znaczy, że robią to tanio. Wiem bo robiłem kilka takich przebudów. Jak korzystałem z usług lokalnego architekta to musiałem sam na bieżąco projektować co chcę, a on tylko rysował, a i tak policzył jakby on to wymyślił, a cena była jak za architekta z Warszawy. Odpowiedz Link Zgłoś
juska_2005 Re: poszukuje architekta! 04.09.08, 08:53 Ja mogę pomóc w zorganizowaniu przestrzeni wewnątrz. Pozdrawiam ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
paula19802 Re: poszukuje architekta! 04.09.08, 10:26 A znasz kogoś kto zaprojektuje najpierw dom? A projektowanie przestrzeni wnętrz to takie Twoje hobby czy to Twoja praca? Odpowiedz Link Zgłoś
juska_2005 Re: poszukuje architekta! 04.09.08, 10:32 Moge popytać o architeków - ale ja mam ontakty tylo w Warszawie. Projektowaniem wnętrz zajmuję się zawodowo od ponad roku. Odpowiedz Link Zgłoś
paula19802 Re: poszukuje architekta! 04.09.08, 11:02 Oj, szkoda że nie w Ostrowcu! Odpowiedz Link Zgłoś
juska_2005 Re: poszukuje architekta! 05.09.08, 07:54 Na co dzien mieszkam w Warszawie, ale mam rodzinę w Ostrowcuu jestem w nim w każdy wekeend. Możemy się spotkac i porozmawiać. Zapraszam na dobrą kawe donaszego maleńkiego bistro ART DECO. Holender. Nie wiem czy można podać tutaj link do strony www. Tam jest też mail i telefon do mnie. Odpowiedz Link Zgłoś
juska_2005 Re: poszukuje architekta! 05.09.08, 07:57 W takim razie wycofuje się i przepraszam. Odpowiedz Link Zgłoś
juska_2005 Re: poszukuje architekta! 05.09.08, 07:56 Chyba można. Ludzie wcześniej podawali adresy i telefony. Ja tak nie lubie ale spróbuje ;-) www.designoswojony.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Budowa ładnego i brzydkiego domu kosztuje tylesamo IP: 193.59.3.* 05.09.08, 11:26 Z doświadczenia wiem, że wybudowanie lub remont ładnego funkcjonalnego domu kosztuje tyle samo co budowa brzydkiego i niefunkcjonalnego domu . Jak to to jest w Ostrowcu to widać po maszkarach jakie są budowane, ale to już wina architekta miast, który chyba nie ma wizji i dopuszcza do budowy domów niepasujących do otoczenia i miejsca gdzie są budowane i szpecących nasze piękne miasto. Zadbajmy więc przy budowaniu i remontowaniu swoich domów, żeby pasowały do otoczenia i miejsca gdzie są budowane i żeby nie szpeciły pięknego Ostrowca, bo nikt tego za nas nie zrobi. Odpowiedz Link Zgłoś
juska_2005 Re: poszukuje architekta! 05.09.08, 14:57 Bardzo dobra wskazówka. Pójdę więc tym tropem. Zanim zaczniesz myśleć o zmianach - koniecznie pomyśl o sobie i swojej rodzinie. Przyjrzyj się uważnie jak funkcjonujecie we wspólnej przestrzeni, co was na co dzien drażni a co sprawia przyjemność. Czym się pasjonujecie a czego nie tolerujecie etc... Najpierw praca z sobą a potem z architektem czy projektantem. Możecie zrobić to tak, że niech każdy z rodziny napisze samotnie na kartce co lubi a czego nie, o czym marzy... Potem komisyjnie przeanalizujcie te potrzeby i wyciągnijcie najwięcej wspólnych cech. Pamiętajcie o absolutnym równouprawnieniu. Jesli nie wierzyciej to obejrzyjście film "Gusta i guściki" ;-) Lepiej uczyć się na cudzych błedach... Odpowiedz Link Zgłoś
good_man przebudowa domu z lat 70 tych : 05.09.08, 17:13 mnie podoba się taki pomysł : www.archidesign.com.pl/images/obrazy/arch/ar6_02.jpg www.archidesign.com.pl/images/obrazy/arch/ar6_06.jpg www.archidesign.com.pl/images/obrazy/arch/ar6_01.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: architekt Re: polecam IP: *.ostrowiec-sw.vectranet.pl 12.07.14, 17:41 Ten kto szuka "dobrego" architekta, NIE polecam "mistrza", który zaprojektował stodołę na rogu ulicy Ilżeckiej , Mickiewicza i Polnej. Inwestorami są ludzie po studiach, ale kultury za grosz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: znawca Re: poszukuje architekta! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.14, 16:00 polecam architektów z www.atelier58.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: znawca Re: poszukuje architekta! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.14, 16:01 owszem! sprawdź www.atelier58.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jerzy Re: poszukuje architekta! IP: *.dynamic.chello.pl 05.06.17, 14:47 Ja mogę polecić Panią Iwoną z atelier58.pl/ bardzo fajne kreatywne podejście do relacji potrzeby / możliwości :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: agamajer Re: poszukuje architekta! IP: *.icpnet.pl 29.04.19, 14:44 Z wykształcenia i zamiłowania jestem architektem wnętrz, dobry projekt to dla mnie suma oczekiwań inwestora oraz mojej wiedzy. Lubię nietuzinkowość. Zawsze staram się zaproponować coś czego jeszcze nie było, przemycić własne pomysły na meble i detale. Nawet jak całość jest prosta, chętnie uzupełniam ją o indywidualne detale. Cały czas się rozwijam, doszkalam, inspiruję: podróżami, ludźmi, przyrodą i architekturą. projektant wnętrz częstochowa Odpowiedz Link Zgłoś