Dodaj do ulubionych

poszukuje architekta!

01.09.08, 18:57
Czy ktoś zna dobrego i w miarę taniego architekta????
Obserwuj wątek
    • rotarepo Re: poszukuje architekta! 02.09.08, 09:51
      1.Pan Kowalski ma biuro nad Inewst bankiem w Rynku
      2 .Pan Papież ul. Polna 9 B
      2. Pan Machula ul. Boernera 6 ' INSTAL PROJEKT "
      • paula19802 Re: poszukuje architekta! 02.09.08, 13:23
        Dziękuje za odpowiedź!
        A może ktoś korzystał z ich usług?
        • rotarepo Re: poszukuje architekta! 02.09.08, 13:28
          Ja kiedyś może będę korzystać.( kiedyś..... ) I nie chce tu nikogo polecać po
          znajomości . Ot przejdź się i dowiedz .
          • paula19802 Re: poszukuje architekta! 02.09.08, 15:16
            Ok, dzięki. Nawet nie wiedziałam, gdzie jakiś pryzmuje a teraz mam chociaż namiary.
    • Gość: gosc Re: poszukuje architekta! IP: 193.59.3.* 02.09.08, 12:41
      Architek jest albo dobry (architekt) , albo tani (rysuje, a nie
      projektuje).
      Jak chcesz dobrego i taniego to musisz zatrudnić dwóch.
      Jednego dobrego i drugiego taniego.

      • lachien Re: poszukuje architekta! 02.09.08, 12:44
        A jeśli chcę zatrudnić pół architekta? To co mam robić mistrzu?
      • paula19802 Re: poszukuje architekta! 02.09.08, 15:18
        Ale jesteś dowcipny! Napisałam w MIARĘ TANIEGO! Jak nie masz czegoś mądrego do
        napisania to wstrzymaj sie z komentarzami!
        • lachien Re: poszukuje architekta! 02.09.08, 18:06
          Ale jesteś kumata. To była odpowiedź na posta Gościa.
          • paula19802 Re: poszukuje architekta! 02.09.08, 19:24
            Lachien ale ja właśnie pisałam do gościa a niestety moja wiadomość wygląda jakby
            była do Ciebie!
    • bmwariat Re: poszukuje architekta! 02.09.08, 13:16
      tani to byl ten architekt ktory zaprojektowal wiezowce na Radwana kolo cmentarza.
      • lachien Re: poszukuje architekta! 02.09.08, 13:28
        To był ARHITEK.
        • Gość: wojtek_68 też mnie temat ciekawi, IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.09.08, 14:48
          chodzi o przeróbkę klocka z lat 70-tych.
          Może ktoś ma jakieś fajne foty czy doświadczenia w tym zakresie?


          • paula19802 Re: też mnie temat ciekawi, 02.09.08, 15:22
            No właśnie my też chcemy przerobić stary dom, a właściwie dobudować górę. Chyba
            trzeba by popatrzeć a fora budowlane.
            • lachien Re: też mnie temat ciekawi, 02.09.08, 18:07
              Raczej tak. Poza tym za pracę architektów trzeba dobrze zapłacić. Lepiej sobie
              samemu zaprojektować. Jeśli zaś mam być szczery - skontaktuj się z Juską z wątku
              o lokalu dla 30-to latków:)
              Pozdrawiam.
              • paula19802 Re: też mnie temat ciekawi, 02.09.08, 19:25
                Ok, dzięki za podpowiedź. Można samem zaprojektować ale chyba projekt musi ktoś
                z uprawianiami odebrać - bynajmniej tak mi się wydaje!
                • Gość: wojtek_68 Re: też mnie temat ciekawi, IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.09.08, 06:55
                  ja też chcę nadbudować i wymienić dach.
                  Szukałem w Muratorze i na forach ale praktycznie temat przebudowy
                  klocków jest szczątkowy.
                  A szkoda, bo jest masowa klientela na takie przeróbki.

                  Planuję dach mansardowy aby klocek nie wydawał się zbyt wysoki.
                  Praktycznie ostatnia kondygnacja zostanie ukryta pod dachem
                  spadającym do 1 piętra.

                  mam własne szkice i też potrzebuję fachowca, który mi to wszystko
                  rozrysuje zgodnie z normami.

                  • paula19802 Re: też mnie temat ciekawi, 03.09.08, 10:25
                    To widzę ze mamy ten sam problem. Musze wybrać sie z mężem do jakiegoś
                    architekta i zobaczyć co ona zaproponuje. Choć w przypadku rozbudowy i nadbudowy
                    nie ma takiego pola do popisu niż w przypadku budowy nowego domu.
                    A nie orientujesz sie ile mniej więcej taki architekt bierze kasy? Wolę
                    wcześniej nastawić sie psychicznie ;-)))
                    • lachien Re: też mnie temat ciekawi, 03.09.08, 10:31
                      Nastaw się raczej na spory wydatek. To też zależy od tego, czy pójdziesz do
                      biura projektowego czy do firmy jedno-jakotako-osobowej.
                    • rotarepo Re: też mnie temat ciekawi, 03.09.08, 10:31
                      Nastaw się psychicznie ,że dużo ;) .....by potem było miłe rozczarowanie :)
                      • Gość: wojtek_68 bez przesady IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.09.08, 11:42
                        zależy czy chcesz mieć pracę twórczą - własna koncepcja architekta,
                        czy odtwórczą - wykorzystanie istniejących rozwiązań i projektów
                        tzw. gotowych z niewielką adaptacją.

                        najdroższe zapewne byłoby zrealizowanie Waszej osobistej wizji w
                        ramach indywidualnego nowego projektu.

                        Ja raczej poszukam gotowego rozwiązania z małymi zmianami, nie
                        podrażającymi w istotny sposób ceny.

                        • paula19802 Re: bez przesady 03.09.08, 12:42
                          Za wiele możliwości rozbudowy nie mamy, więc może nie będzie aż tak złe ;-)
                          • Gość: Gość Moja rada IP: 193.59.3.* 05.09.08, 11:14
                            Na początek pomyśl jakie funkcje ma spełniać Twój dom po
                            przebudowie. Czyli np co robisz jak przychodzisz do domu: - gdzie
                            odkładasz klucze, parasol, ubranie itd. co robisz później, gdzie i
                            jak odpoczywasz itd.
                            Jak to określisz i będziesz miał funkcje domu to łatwiej będzie go
                            zaprojektować.
                • Gość: Gość Re: też mnie temat ciekawi, IP: 193.59.3.* 05.09.08, 10:57
                  Właśnie o tym pisałem. Jak masz swoją wizję i projekt to
                  potrzebujesz architekta rysownika, który przełoży Twoją wizję na
                  papier umożliwjący uzyskanie wszystkich zezwoleń na budowę.
                  Takich architektów jest w Ostrowcu dużo, co wcale nie znaczy, że
                  robią to tanio. Wiem bo robiłem kilka takich przebudów. Jak
                  korzystałem z usług lokalnego architekta to musiałem sam na bieżąco
                  projektować co chcę, a on tylko rysował, a i tak policzył jakby on
                  to wymyślił, a cena była jak za architekta z Warszawy.
    • juska_2005 Re: poszukuje architekta! 04.09.08, 08:53
      Ja mogę pomóc w zorganizowaniu przestrzeni wewnątrz. Pozdrawiam ;-)
      • paula19802 Re: poszukuje architekta! 04.09.08, 10:26
        A znasz kogoś kto zaprojektuje najpierw dom?
        A projektowanie przestrzeni wnętrz to takie Twoje hobby czy to Twoja praca?
        • juska_2005 Re: poszukuje architekta! 04.09.08, 10:32
          Moge popytać o architeków - ale ja mam ontakty tylo w Warszawie.
          Projektowaniem wnętrz zajmuję się zawodowo od ponad roku.
          • paula19802 Re: poszukuje architekta! 04.09.08, 11:02
            Oj, szkoda że nie w Ostrowcu!
            • juska_2005 Re: poszukuje architekta! 05.09.08, 07:54
              Na co dzien mieszkam w Warszawie, ale mam rodzinę w Ostrowcuu jestem
              w nim w każdy wekeend. Możemy się spotkac i porozmawiać. Zapraszam
              na dobrą kawe donaszego maleńkiego bistro ART DECO. Holender. Nie
              wiem czy można podać tutaj link do strony www. Tam jest też mail i
              telefon do mnie.
              • dizzy81 Re: poszukuje architekta! 05.09.08, 07:56
                paula se poradzi
                • juska_2005 Re: poszukuje architekta! 05.09.08, 07:57
                  W takim razie wycofuje się i przepraszam.
              • juska_2005 Re: poszukuje architekta! 05.09.08, 07:56
                Chyba można. Ludzie wcześniej podawali adresy i telefony. Ja tak nie
                lubie ale spróbuje ;-)
                www.designoswojony.pl
    • Gość: Gość Budowa ładnego i brzydkiego domu kosztuje tylesamo IP: 193.59.3.* 05.09.08, 11:26
      Z doświadczenia wiem, że wybudowanie lub remont ładnego
      funkcjonalnego domu kosztuje tyle samo co budowa brzydkiego i
      niefunkcjonalnego domu .
      Jak to to jest w Ostrowcu to widać po maszkarach jakie są budowane,
      ale to już wina architekta miast, który chyba nie ma wizji i
      dopuszcza do budowy domów niepasujących do otoczenia i miejsca
      gdzie są budowane i szpecących nasze piękne miasto.
      Zadbajmy więc przy budowaniu i remontowaniu swoich domów, żeby
      pasowały do otoczenia i miejsca gdzie są budowane i żeby nie
      szpeciły pięknego Ostrowca, bo nikt tego za nas nie zrobi.

    • juska_2005 Re: poszukuje architekta! 05.09.08, 14:57
      Bardzo dobra wskazówka. Pójdę więc tym tropem. Zanim zaczniesz
      myśleć o zmianach - koniecznie pomyśl o sobie i swojej rodzinie.
      Przyjrzyj się uważnie jak funkcjonujecie we wspólnej przestrzeni, co
      was na co dzien drażni a co sprawia przyjemność. Czym się
      pasjonujecie a czego nie tolerujecie etc... Najpierw praca z sobą a
      potem z architektem czy projektantem. Możecie zrobić to tak, że
      niech każdy z rodziny napisze samotnie na kartce co lubi a czego
      nie, o czym marzy... Potem komisyjnie przeanalizujcie te potrzeby i
      wyciągnijcie najwięcej wspólnych cech. Pamiętajcie o absolutnym
      równouprawnieniu. Jesli nie wierzyciej to obejrzyjście film "Gusta i
      guściki" ;-) Lepiej uczyć się na cudzych błedach...
    • good_man przebudowa domu z lat 70 tych : 05.09.08, 17:13
      mnie podoba się taki pomysł :
      www.archidesign.com.pl/images/obrazy/arch/ar6_02.jpg
      www.archidesign.com.pl/images/obrazy/arch/ar6_06.jpg
      www.archidesign.com.pl/images/obrazy/arch/ar6_01.jpg
    • Gość: ami polecam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.14, 11:19
      www.atelier58.pl
      • Gość: architekt Re: polecam IP: *.ostrowiec-sw.vectranet.pl 12.07.14, 17:41
        Ten kto szuka "dobrego" architekta, NIE polecam "mistrza", który zaprojektował stodołę na rogu ulicy Ilżeckiej , Mickiewicza i Polnej. Inwestorami są ludzie po studiach, ale kultury za grosz
    • Gość: znawca Re: poszukuje architekta! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.14, 16:00
      polecam architektów z www.atelier58.pl
    • Gość: znawca Re: poszukuje architekta! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.14, 16:01
      owszem! sprawdź www.atelier58.pl
    • Gość: Jerzy Re: poszukuje architekta! IP: *.dynamic.chello.pl 05.06.17, 14:47
      Ja mogę polecić Panią Iwoną z atelier58.pl/ bardzo fajne kreatywne podejście do relacji potrzeby / możliwości :)
    • Gość: agamajer Re: poszukuje architekta! IP: *.icpnet.pl 29.04.19, 14:44
      Z wykształcenia i zamiłowania jestem architektem wnętrz, dobry projekt to dla mnie suma oczekiwań inwestora oraz mojej wiedzy. Lubię nietuzinkowość. Zawsze staram się zaproponować coś czego jeszcze nie było, przemycić własne pomysły na meble i detale. Nawet jak całość jest prosta, chętnie uzupełniam ją o indywidualne detale. Cały czas się rozwijam, doszkalam, inspiruję: podróżami, ludźmi, przyrodą i architekturą.

      projektant wnętrz częstochowa
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka