sopla 23.01.05, 14:34 w 16dniu cyklu. czy są powody do niepokoju czy rzeczywiscie jest on tak skuteczny? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: xxx Re: postinor zażyty 12h po wpadce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.05, 15:07 www.abortionismurder.org/notconvinced.shtml zobacz to i pomysl czy branie czego kolwiek po wpadce i robienie po wpadce takich rzeczy jest dobre i moralne!! Odpowiedz Link Zgłoś
yeanne a jakie to ma znaczenie? 25.01.05, 18:38 rozmawiamy o skuteczności, a nie o moralności. Jest skuteczne do 48 godzin Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hmmm Re: postinor zażyty 12h po wpadce IP: 5.6.1D* / 62.225.112.* 26.01.05, 16:37 brak slow, nie masz czego szukac w necie zajmij sie pomoca dla chorych, biednych, sierot a nie zuzywasz energie na takie propagandy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karra Re: postinor zażyty 12h po wpadce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.05, 15:22 nie boj sie.. mysle ze pownno podzialac. w koncu nalezy zazyc go jak najwczesniej, ale do 36godzin.. tym u gory sie nie przejmuj. rozumiem cie.. sama bylam w tej sytuacji dwukrotnie i wiem jak sie stresujesz. postaraj sie troszke wyluzowac.. a za 2tygodnie zobaczysz, ze nie bylo sie czego bac. kobiety probuja zajsc w ciaze miesiacami, latami.. przyjdzie pewnie czas i na ciebie :) ale oby nie teraz. sciskam serdeczie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: postinor zażyty 12h po wpadce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.05, 15:29 to sie nazywa morderstwo i kompletna glupota - wpierw wpadac a potem zabijac jak sie czegos nie chce to sie tego nie robi - jak nie chcesz dziecka to sie nie pieprz a nie potem robisz cos takiego nastepnym razem zapomnisz wziasc tabletke 12 godzin po i po 4 tygodniach usuniesz dziecko lepiej czemus prewencyjnie zapobiegac niz potem robic glupstwa Odpowiedz Link Zgłoś
sopla Re: postinor zażyty 12h po wpadce 23.01.05, 15:37 xxx daruj sobie te osobiste spostrzeżenia nie znasz mojej sytuacji wiec prosze wez sie zamknij! oby ciebie nie spotkało to co spotkało mnie.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: postinor zażyty 12h po wpadce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.05, 16:10 bezsensowne puszczanie sie nigdy!! Odpowiedz Link Zgłoś
yeanne przykro czytać takie teksty 25.01.05, 18:40 niedopuszczenie do zagnieżdżenia jajeczka to jeszcze nie zabijanie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: doc Re: przykro czytać takie teksty IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.01.05, 23:26 Włąśnie twoje teksty przykro czytać. Poczytaj rozprawy habilitacyjne z CMUJ o poronnym działaniu środków antykoncepcyjnych. Odpowiedz Link Zgłoś
spezial Re: postinor zażyty 12h po wpadce 23.01.05, 16:55 Gdyby to byla tabletka poronna, to "pomoglaby" kazdej dziewczynie w takiej sytuacji. A niestety tak nie jest. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m. Re: postinor zażyty 12h po wpadce IP: *.adsl.hansenet.de 23.01.05, 16:29 trzymaj sie sopla, bedzie dobrze :-) nie martw sie moralizatorami, szczegolnie spod znaku iks... duzo sily, trzymam za ciebie kciuki Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karra Re: postinor zażyty 12h po wpadce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.05, 18:58 wypowiedz xxx jest dla mnie kompletna glupota. jak nazwac ABORCJA niedopuszczenie do zaplodnienia?? czyli prezerwatywa jest srodkiem poronnym? pigulki? przeciez tez niedopuszczaja do zaplodnienia a to nazywasz aborcja. a ty sopla po prostu sie trzymaj! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kk Re: postinor zażyty 12h po wpadce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.05, 19:06 chyba nie masz sie czego obawiac,,lepiej jednak jak sie przejdziesz do ginekologa.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KPC Fajny skrót KK IP: 193.29.205.* 23.01.05, 19:09 Kodeks karny czesc wojskowa:)))) Odpowiedz Link Zgłoś
pinkola Re: postinor zażyty 12h po wpadce 23.01.05, 19:36 z tego, co wiem, nie ma powodów do niepokoju.Powinien zadziałać.Trzymaj się! Odpowiedz Link Zgłoś
tygrysio_misio Re: postinor zażyty 12h po wpadce 23.01.05, 22:07 a jak dziala taki postinor??????????????????? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rusałka i lepiej zacznij jeść tabletki, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.05, 22:25 postinor jest niezdrowy jeśli się go używa za często. Ale raz da radę, tylko nie ryzykuj więcej bo i radochy mniej z sexu jak masz stracha;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gizmo Re: postinor zażyty 12h po wpadce IP: *.pro-internet.pl 23.01.05, 22:26 ja zazylam postinor i bede mama (hihihi). Szlaencza noc poslubna, pozniej niesamowity wyjazd (podroz poslubna), pozniej postinor, teraz czekamy na nasze malenstwo. Nie ma reguły. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ania Re: postinor zażyty 12h po wpadce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.05, 22:31 oj..ktos mi bliski wział postinor,a mimo to i okazalo sie ze jest w ciazy..tyle ze ciaza sie nie rozwijała i musiala ja usunac bo płod był martwy..oby to nie był Twoj przypadek Odpowiedz Link Zgłoś
tygrysio_misio Re: postinor zażyty 12h po wpadce 23.01.05, 22:43 wszystkie tabletki ktore sie bierze po sa po to alby zakleic macice przed zaplodnionym jajem.....jesli to sie robi to jest glupota bo jak sie wpadlo to trzeba juz poniesc konsekwencje a nie posowac sie do takich srodkow Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ania Re: postinor zażyty 12h po wpadce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.05, 22:48 lepiej działac pozno niz wcale.Jesli laska nie czuje ze chce miec bobaska a za wczasu o tym nie pomyslala to musi jakos wybrnac z sytuacji.Wybrnieciem jest postinor..łatwo powiedziec-ponosic konsekwencje. Dziewczyna nie napisała tu zeby ja oczerniac i mowic jaka to jest nieodpowiedzialna tylko zeby jej wskazac czy moze mimo wziecia tabletki zajsc w ciaze..madry polak po szkodzie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alga Re: postinor zażyty 12h po wpadce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.05, 22:56 Postinor można przyjmować po badaniu ginekologicznym wykluczjącym wcześniejsze zajście w ciążę lub jeśli się ma 100% pewności, że wcześniej nie było wpadki (bywają wypadki wcale nie takie rzadkie, że miesiączka występuje nawet do 4 m- ca ciąży, a i innych objawów brak). Wzięcie Postinoru kiedy zaszło się już w ciążę może być niebezpieczne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gizmo Re: postinor zażyty 12h po wpadce IP: *.pro-internet.pl 24.01.05, 09:10 :)))))) oj to chyba nie moj przypadek - moje dziecko (juz nie plod) rozwija sie swietnie. Co wieczor boksuje mojego meza:))). Poza tym postinor nie wplywa negatywnie na rozwoj plodu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alga Re: postinor zażyty 12h po wpadce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.05, 09:21 Masz szczęście. To co napisałam, to nie mój wymysł tylko opinia lekarzy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gizmo Re: postinor zażyty 12h po wpadce IP: *.pro-internet.pl 25.01.05, 20:37 nie to nie szczescie:) a raczej normalna kolej rzeczy, poniewaz jak napisalam wczesniej postinor nie dziala na plod. rozmawialam o tym z moim lekarzem - ginekologiem:) mozna raczej powiedziec, ze mam zcescie w nieszczesciu - poniewaz choc nie planowalam bede mama:))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xy2 Re: postinor zażyty 12h po wpadce IP: .48.242.* / 80.51.176.* 23.01.05, 22:49 o maaaaaaaaatko, 12 godzin po wpadce jak to brzmi:)))) bo ty juz wiesz ze wpadlas po 12h. dorośnij Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xy2 Re: postinor zażyty 12h po wpadce IP: .48.242.* / 80.51.176.* 23.01.05, 22:59 poza tym skoro miała postinor musiala w nim byc "instrukcja obslugi" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alga Re: postinor zażyty 12h po wpadce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.05, 23:04 Czemu się dziwisz? Jeśli ma dni płodne, a zabezpieczenie (np. prezerwatywa) zawiedzie to już nawet w 5 minut po może podejrzewać wpadkę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xy2 Re: postinor zażyty 12h po wpadce IP: .48.242.* / 80.51.176.* 23.01.05, 23:15 no moze ale sieje niepotrzebna panike. i przykre konsekwencje moga sie pojawic w przypadku "niezapoznania sie z instrukcją". to tak jak z pigułka anty, wpadają te które nieumiejetnie ja przyjmują. a pozniej slyszy sie ze te pigulki nie sa az tak skuteczne Odpowiedz Link Zgłoś
sopla Re: postinor zażyty 12h po wpadce 25.01.05, 09:58 nie wiem skąd tu tyle złośliwości. postinor przepisał mi lekarz wczesniej mnie zbadał...powiedział jak przyjąc tabletke...ja przeczytałam jeszcze sobie kilka razy ulotke..i jesli chodzi o instrukcje obsługi to zostałam z nią dobrze zapoznana i przyjęłam postinor prawidłowo w 2dawkach- pierwsza tabletka 12h po zbliżeniu, a kolejną tabletke 12h po przyjęciu pierwszej. niepokoji mnie tylko jedno a mianowicie postinor zażyłam w 16dniu cyklu to zapewne powinno juz byc po owulacji no albo była w trakcie, tylko własnie nie rozumiem bo komórka jajowa opuszcza jajnik w momencie owulacji i przemieszcza się do jajowodu następnie do macicy, kobieta jest płodna dwie doby od momentu owulacji...czyli u mnie wychodzi na to ze 16dnia były jednak jeszcze dni płodne...czyli w momencie zażycia postinoru nie zadziałał on juz jakoby zahamować owulację tylko jedynie by zmniejszyć prawdopodobieństwo implantacji. rozumiem że to juz nie ta sama skuteczność co np. przed 14dniem cyklu...bo wtedy to by postinor zahamował proces owulacji... Prosze niech mi ktoś powie jak to rozumieć Odpowiedz Link Zgłoś
lena_zet Re: sopla 25.01.05, 10:04 a nie możesz zadzwonić i zapytać swojego lekarza? Odpowiedz Link Zgłoś
sopla Re: sopla 25.01.05, 10:17 nie mam swojego lekarza..poszłam do pierwszego lepszego by mi wypisał recepte....zależało mi na czasie.. a swojego lekarza mam w rodzinnej miejscowosci a teraz jestem na studiach i niestety nie znalazłam tu jeszcze lekarza którego moglabym nazywac swoim Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kk Re: sopla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.05, 15:52 W rzeczywistości Postinor Duo prowadzi do zabicia płodu tuż po jego powstaniu tzn. środek ten uniemożliwia zarodkowi zagnieżdżenie się w macicy. to infa z netu Odpowiedz Link Zgłoś
sopla Re: sopla 25.01.05, 16:00 a z jakiej strony wzięłas tą informacje>?? utrudnia zagnieżdzenie sie w macicy a nie ze zabija płód Odpowiedz Link Zgłoś
lena_zet Re: sopla 25.01.05, 16:08 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=15080&w=18883151&v=2&s=0 czyli chyba nie zawsze skutkuje... jak coś znajdę to podam Odpowiedz Link Zgłoś
sopla Re: sopla 25.01.05, 18:33 ale jaja z tym postinorem :/ no i ja sobie tez tak wlasnie dzis przemyslałam ze moze faktycznie owulacje zahamuje ale co jesli ona juz nastąpiła? no pięknie!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: midorii Re: sopla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.05, 18:40 jak chcesz byc pewna zrob sobie test ciazowy ...albo idz do ginekologa niech ci zrobi badanie na wykrycie pecherzyka ciazowego i badanie krwi,,moim zdaniem nie powinnas byc w ciązy ..pozdrawiam cieplutko Odpowiedz Link Zgłoś
midorii Re: sopla 25.01.05, 16:18 popatrz na necie !! www.antykoncepcja.pl/comment.php?mode=display&sid=20031004164427160&type=article&title=Postinor&pid=84 jest mase inf o postinorze pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
sopla Re: sopla 25.01.05, 18:48 ale jaja! no to ładnie! ale sama juz nie wiem komu wierzyć! czy lekarze to faktycznie takie świnie? przeczytałam posta biedrony jestem w lekkim szoku.. jest tak jak przypuszczałam jesli owulacja nastapila to postinor nic juz nie pomoże..to pozostaje mi tylko czekać na okres.... to tak przy okazji test ciażowy kiedy moge zrobic najwczesniej? zastanawia mnie jeszcze dlaczego więc pisze ze postinor ma dzialanie poronne!? czy to tez tylko taki bajer zeby jeszcze większą reklame zrobić? SZOK Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: inny_lekarz Do sopli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.05, 18:51 Twój lekarz nie umie czytać, albo nie zna wiarygodnych źródeł, albo Ty coś pokręciłaś. Postinor nalezy zażywać tak: 1-sza tabletka - najszybciej jak się da po stosunku (lecz nie poźniej niż 12 godzin po tym stosunku) 2-ga tabletka - 12 godzin po pierwszej tabletce. Odpowiedz Link Zgłoś
sopla Re: Do sopli 25.01.05, 19:09 ja tak zrobiłam! od stosunku nie minęło nawet 12h! dokładnie to 11h ale co z tego? skoro jesli to był 16dzien cyklu najprawdopodobniej byłam jeszcze płodna! a ten postinor to rzeczywiscie chyba jedna wielka sciema Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: inny_lekarz [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.05, 19:21 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
sopla mhm 25.01.05, 19:33 to chyba pozostaje jeszcze tylko miec nadzieje albo powoli zacząć robic wyprawke dla dziecka sama nie wierze w to co mowie.jaka wyprawka? jakie dziecko? niech mnie ktos uszczypnie bo sama nie wiem czy to sen czy jawa Odpowiedz Link Zgłoś
spezial Re: mhm 25.01.05, 19:36 Na razie sie nic nie martw. Po przeczytaniu niektorych postow na forum, widac, ze w ciaze nie tak latwo jest zajsc. Odpowiedz Link Zgłoś
lena_zet Re: sopla, jeszcze raz 25.01.05, 20:41 sopla napisała: > to chyba pozostaje jeszcze tylko miec nadzieje albo powoli zacząć robic > wyprawke dla dziecka sama nie wierze w to co mowie.jaka wyprawka? jakie > dziecko? niech mnie ktos uszczypnie bo sama nie wiem czy to sen czy jawa a dajże spokój, nie jesteś w ciąży.Ja tam "Celuje" w dni płodne, a "trafić" nie mogę, a ty myślisz, że to tak odrazu :) Odpowiedz Link Zgłoś
sopla Re: sopla, jeszcze raz 26.01.05, 11:56 tak tylko to tak juz jest ze ten co nie chce wpada a ten co chce nie ma. pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hmmm Re: sopla, jeszcze raz IP: 5.6.1D* / 62.225.112.* 26.01.05, 16:32 nie przejmuj sie tymi moralizatorskimi ciotkami mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok, pozdro! Odpowiedz Link Zgłoś
sopla co myslec? 26.01.05, 18:58 nie umiem sie skupić na zadnej rzeczy... mam sesje i zamiast sie uczyc do egzaminu ciągle mysle o tym icon_sad.gif Podobno po zażyciu postinoru powinno wystąpic jakies krwawienie po kilku dniach, dzis jest juz 4dzien odkąd zażyłam postinor duo o nie mam zadnego krwawienia. czy wsyzstko jest ok? czy moze to znak ze postinor nie zadziałał Strasznie to wszystko przeżywam, to było takie nieodpowiedzialne, w sumie on ma 28lat, ale wyjechał znów nie bedziemy sie widziec pare miesięcy ja zostałam sama z tymi wszystkimi myślami.....za mało sie znamy...ktos powie to co ciągnęło mnie by sie z nim odrazu przespac? nie to nie było tak nawet rozmawialismy o tym on powiedział ze jesli sie zdecyduje to chce bym brała tabletki. tylko ze wyszło troche inaczej....troche alkoholu czułe pieszczoty a pozniej sie nagle ocknęłam i nie wiem do dzis czy pieścił mnie ręką czy był we mnie na chwile icon_confused.gif dlaczego ja byłam taka naiwna? wiem ze mu zalezy na mnie, ale jednak nie wiem co mam o tym wszystki myslec....sama mysl o tym ze moglismy wpasc mnie przeraża.... Odpowiedz Link Zgłoś
spezial Re: co myslec? 26.01.05, 19:43 > Podobno po zażyciu postinoru powinno wystąpic jakies krwawienie po kilku dniach Moze wystapic, ale nie musi. Z tego, co ja wyczytalam na ten temat, to wiele dziewczyn nie mialo zadnego krwawienia, ani plamienia. Dopiero nadchodzila miesiaczka, spozniona lub nie (czasem przyspieszona). Wiec te krwawienia po postinorze, nie sa wcale regula. A tym bardziej nie sa zadnym wyznacznikiem skutecznosci dzialania tej tabletki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: inny_lekarz spezial ma absolutną rację - IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.05, 19:52 mogą, ale nie muszą. Po prostu kup test ciązowy i zrob go sobie jakieś 10 dni po stosunku najwczesniej i to będzie na jakies 90% co Ci wyjdzie w tym teście. Odpowiedz Link Zgłoś