Dodaj do ulubionych

SUGESTIE DLA FIRMY

22.12.05, 12:32
Ponieważ wiemy, że "firma" nas czytuje, tu można wpisywać sugestie dla
kierownictwa co zrobić, aby konsultantkom ułatwić [albo chociaż nie utrudniać
wink] pracę.
Najdrastyczniejsze bluzgi będą usuwane wink
Obserwuj wątek
          • milka3333 Re: SUGESTIE DLA FIRMY 22.12.05, 13:04
            tak! zwiększyć upust - powrócić do poprzednich progów! próbki gratis nowych
            produktów oraz możliwość kupowania pojedynczych próbek jak w Oriflame! za każdy
            brak próbka gratis dla klienta!
            • justa_79 Re: SUGESTIE DLA FIRMY 22.12.05, 14:03
              a za te opóźnienia przed Świętami to powinniśmy dostać jakiś drobiazg w ramach
              przeprosin, a ja dostałam 3 próbki szamponu... ich łaczna wartość to chyba ok.
              1,50 zł? wink

i za braki oczywiście też - za każdy brakujący produkt próbka dla klienta, a
              np. przy 5 czy 10 brakach prezent dla konsultantki jako wynagrodzenie za brak
              zarobku na tych produktach i za konieczność tłumaczeń, wyjaśniania i świecenia
              oczami wink
            • miszczynia Re: SUGESTIE DLA FIRMY 23.12.05, 01:02
              Za każdy brak, moim zdaniem, klient(ka) powinna dostawać drobiazg na
              przeprosiny od firmy, a nie próbkę. Mógłby to być np: długopis z Logo, albo coś
              w tym rodzaju, plus próbkę. Próbki są po to ,żeby coś wypróbować, a jeśli klient
              (ka) dostanie próbkę produktu wycofanego ze sprzedaży, bo akurat zalegają w
              magazynie, to będzie raczej obelga niż przeprosiny. A jestem skłonna
              przypuszczać, że mogłaby zaistnieć taka sytuacja.
              Powinnyśmy domagać się od Avonu wzięcia odpowiedzialności na siebie, a nie
              przerzucanie jej na konsultantów!
              Tłumaczą nam, że powinno się klientom dawać prezenty na święta i na
              przeprosiny, ewentualnie nagradzać "dobrych" klientów, bo to IM tylko zwiększa
              sprzedaż, gdyż rzadko się zdarza, aby to były drobiazgi kupione w kiosku.
              Wykupujemy zalegające w magazynach produkty po katalogowych cenach promocyjnych
              i w dodatku bez żadnych korzyści. Nie ma to wpływu na opust, a w końcu można
              byłoby pójść do Biedronki wink albo Lidla, a nawet sklepu "wszystko po 4 zł"i
              kupić cokolwiek, a efekt byłby ten sam: klient(ka) przeproszona, nagrodzona,
              ugłaskana (przepraszam klientki za sarkazm w tym stwierdzeniu). Wszystko jedno,
              bo i tak płacimy własnymi pieniędzmi, a firma nadal ma zysk. Tracimy tylko my
              Konsultanci, nie dosyć, że zyski, to najważniejsze: REPUTACJĘ.
    • patyska jestem z firmy ;) 22.12.05, 13:24
      ale nie kierownictwa. rozumiem Wasze wk... wienie za braki, ale nic na to nie moge poradzic. ale staram
      sie zawsze pomoc jesli chodzi o kosmetyki kolorowe - testuje je, wiec jak wiem cos o nich to zawsze
      odpowiadam na pytania. nie bywam na forum zbyt czesto, wiec na wszystkie posty nie jestem w stanie
      odpowiedziec - jakby co piszcie na priv. dzis dostalam do "zapoznania sie z produktem" te kredko-
      cienie i tuszo-blyszczyki. o ile te drugie sa super, o tyle te pierwsze, coz... ogolnie fajne, zwlaszcza
      czern i zielen, ale na przyklad z fioletowym cieniem jest brazowa kredka - nie wiem, czy mi sie cos
      takiego trafilo, ale jesli to wiekszy blad w produkcji to nie chcialabym byc w Waszej skorze, jak Klientki
      dostana cos takiego wink
      chcialam tez Wam powiedziec, ze pracownicy firmy doceniaja i szanuja Wasza prace, ale niestety nie
      maja mocy wink by zmienic to, co tak wkurza, np. braki, opoznienia. to nie zalezy od nas sad
      a poza tym... dziekujemy! i zyczymy Wesolych Swiat! wink
        • patyska Re: jestem z firmy ;) 22.12.05, 13:46
          problemy sa zdaje sie w fabryce - my tu na hynka w ACP nie mamy nic do gadania wink ja tez nie dostaje
          wszystkiego, albo sa jakies pomylki, jak zamawiam produkty do testow. przykro mi. gdyby ujawnil sie
          tu ktos z garwolina, to moze by dal namiar na kogos "odpowiedzialnego"...
      • dorotka_85 Re: Nie tylko braki ale pogorszenie kosmetyków... 04.01.06, 13:58
        1.Ostatnio zauważyłam że, np. oriflame zawsze uważana za gorszą firmę zaczyna
        doganiać avon ze swoją ofertą. Są produkty dużo tańsze niż były wcześniej, są
        również podobne do tych oferowanych w avonie...
        2.Wszyscy już mówili o brakach że, jest to w zasadzie żałosne i bardzo psujące
        renomę firmy avon.
        3.W dzisiejszych czasach trudno jest o klienta, jest bardzo duża konkurencja i
        w cenach i w jakości oferowanych produktów. Klient chce kupić dobre i tanie.
        4.Kosmetyki avon nie są rewelacyjne, czasem podrażniają skórę, wysuszają ją,
        prawdę mówiąc są coraz gorsze.
        5.Coraz większą popularność zdobywają firmy produkujące kosmetyki naturalne(nie
        mówię tu o oriflame)myślę że, warto na to zwrócić uwagę i podążyć w tym
        kierunku.

Liczę na pozytywne zmiany(szczególnie kosmetyków na lepsze)
    • elwinga Re: SUGESTIE DLA FIRMY 22.12.05, 14:43
      Ja wprawdzie tylko klientka...

... ale życzyłabym sobie wprowadzenia kremu na zimę także w MNIEJSZYM
      opakowaniu. Nie tylko dlatego, że takowe dałoby się wygodnie schować do
      torebki, ale i dlatego, by mieć szansę zużycia przed upływem terminu ważności.
      To wielkie, które mam, zużywam chyba od trzech lat i dna nie widać.
    • katalogavon KATALOG 02 NA STRONE 02.01.06, 10:20
      Miały być publikowane kolejne katalogi i co??? w tym samym czasie kampanii 01
      ten katalog już dawno wisiał na stronie, a 02 wciąż nie ma!!!

Avon - konsekwencja = Avon !!!!!!!!!!!!
    • jolanta73 Re: SUGESTIE DLA FIRMY- powazne!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 03.01.06, 13:57
      W dobie konkurencji na rynku kosmetycznym nie przyjmuje do wiadomości jakich
      kolwiek braków.Moje klientki nie chcą próbek one chca towar!!!!!! Firma da
      nam "broszki" a co z utraconym zaufeniem klienta - nie do firmy- ale do
      nas!!!!!!!!!!!!! Wiele mioch klientek zostało bez gwiazdkowego prezentu. Jak
      mam teraz pokazać jej nowe katalogi, których reklama już jest w radiu.Jak
      zagwarantować klientom dostawę produktu, skoro ja nie jestem pewna czy go
      dostanę. Uważam, że osoba odpowiedzialna za zaopatrzenie juz nie pracuje w
      Avonie, do jej działania były opłakane. Jeżeli drekcja czyta to forum to mam
      nadzieję, ze wreszcie zatrudni prawdziwych specjalistów od dstrybucji,
      marketingu, logistyki itp.A jak nie wiedzą jak to zrobić to niech się nas
      spytają. Towar powinien czakać na nas a nie my na niego. Dlaczego pracownicy
      sklepów nie metkowali towarów w nocy tak aby w momencie otwarcia sklepu juz
      stał na regałach i czkał na nas.Mając dośwaidczenie w handlu,w
      planowaniu,analizach zapraszam Dyrektora Generalnego do kontaktu ze mną, który
      w momenie objecia stanowiska chciał poznać pracę konsultantki, chetnie
      przedstawię plusy i minusy. A tegoroczny klub róży, śmiechu warte,parasolka za
      5 tys.punktów czyli zł.czy darmowe katalogi. Stały opust na wszystkie towary
      zapewne byłby lepszy.
    • amarga Re: SUGESTIE DLA FIRMY 04.01.06, 11:22
      Kierownictwo firmy musi zdać sobie sprawę, że w chwili obecnej konkurencja na rynku kosmetycznym w Polsce jest niezwykle silna i aby utrzymać wypracowaną wcześniej pozycję, nie wystarczy już tylko posłużyć się nazwą "Avon", by wszystkie klientki klęknęły i pobożnie złożyły liczone w setkach zł zamówienie. Notoryczne braki i opóźnienia dostaw nie pomagają nam w pracy, a rozczarowanie klientów przekłada się późniejszy na brak zainteresowania ofertą. Tacy klienci to klienci straceni - odzyskanie ich zaufania jest praktycznie niemożliwe.

O ile sytuacja z awarią była w miarę zrozumiała, o tyle przedświąteczne braki to już skandal. Osoby odpowiedzialne za planowanie sprzedaży i zaopatrzenie powinny ponieść konsekwencję za swój brak wyobraźni oraz błędy w zarządzaniu. Przykro mi to mówić, ale skoro nie radzą sobie z sytuacją i nie są w stanie prawidłowo przewidzieć tendencji rynkowych, to znaczy, że zajmują nieodpowiednie stanowisko wzgledem swoich kwalifikacji. Odpowiedzialność powinny również ponieść osoby, które arogancko sugerowały, że za cały bałagan odpowiedzialni są klienci i konsultantki: pierwsi za dużo zamówili, a drugie za wcześnie. Otóż NIE, wszystko to wina tylko i wyłącznie firmy. Towar ma czekać na klienta w takiej ilości, w jakiej on sobie zażyczy, a nie odwrotnie. A jeśli Avon uważa, że to klient jest dla niego, a nie on do klienta, to chyba jego kierownictwo powinno mocno zastanowić się, czy w ogóle rozumie zasady rządzące handlem i sprzedażą na świecie.

W ciągu ostatniego roku wdrożono wiele zmian niekorzystnych dla konsultantek, a tym samym dla klientów. Najważniejsze z nich zniesiono (opłata za zakupy w sklepie), ale to nie pomoże w odzyskaniu splamionego wizerunku. Jest też wiele do zrobienia:

- przywrócenie możliwości zamawiania WSZYSTKICH kosmetyków (również tych nie ukazanych w katalogu) po cenach regularnych;

- zmniejszenie rotacji kosmetyków i całych zestawów (chodzi również o zmianę opakowań - za każdym razem trzeba tłumaczyć, że w nowej tubce zawartość jest ta sama co poprzednio, a jednak nadal klient podchodzi do tego nieufnie!)

- wprowadzenie systemu faktycznie motywującego do wytężonej pracy bez podkładania nam świń w postaci zachęcania konsultantk do tworzenia własnymi rękami konkurencji w zamian za kubeczek czy ręczniczki. Chodzi tu zarówno o klub róży dla najlepszych (może w końcu z atrakcyjnymi nagrodami dla każdego, komu uda się do niego wejść, a nie tylko potentatów o miesięcznej wartości zamówień przekraczających 8-10.000 zł), jak i ulgi np. przy zakupie próbek.

- wprowadzenie systemu motywującego dla osób z progiem opustowym 35% - w chwili obecnej praktycznie pozbawione są one korzyści, jakie odczuwają inne konsultantki z mniejszymi opustami (np. zakupu wód z Trylogii po obniżonej cenie). To jest odczuwane jako KARA za wytężoną pracę!!!

- zaprzestanie cyrku z ofertą internetową, gdzie ceny netto przewyższają katalogowe po upuście. To też jest ponury żart z konsultantek - jako nagrodę dostają możliwość zakupu rzeczy wycofanych po cenie urągającej poczuciu przyzwoitości

- poprawa strony internetowej, która wiecznie się zacina i w dniach składania zamówień praktycznie przestaje działać na skutek obciążenia serwera i systemu. Stworzenie normalnej wyszukiwarki produktów (a nie po wymyślonych przez kogoś i nielogicznych skrótach nazw), pełen opis dostępnych produktów i ich składu wraz z nr katalogowymi, regularne umieszczanie skanu katalogu on-line również dla klientek.

- likwidacja tzw. braków. Kiedyś ich nie było. Od ponad roku są notoryczne. Rok to dużo czasu, by podjąć działania naprawcze, tymczasem w przypadku Avon problem tylko się pogłębia. Jeśli Avon sam nie potrafi, to niech zwróci się do specjalistów. Za chwilę może się bowiem okazać, że nawet wyprodukowanych rzeczy nie ma już komu sprzedawać, bo klienci pójdą do konkurencji obecnej na każdym rogu ulicy.

- poprawę logistyki w zakresie puntów sprzedaży w COK. To jest nie do pomyślenia, by dostawa towaru była w środę, a w czwartek część produktów pozostawała nadal NIEROZPAKOWANA. W tym czasie panienka z obsługi w okresie najwyższego szczytu zakupowego twierdzi: "no lakiery przyszły, ale nie ma ich na półce, bo ja tu pracuję od 10.00 do 18.00 i nie zdążyłam. Proszę przyjść jutro". Jeśli jest za mało osób do ustawiania towaru na półkach i metkowania, proszę zatrudnić do tego choćby studentów przez agencje pośrednictwa pracy. Wtedy wszyscy będą szczęśliwi.

Na razie tyle. Jeśli coś jeszcze mi się przypomni, na pewno dopiszę.
      • greta101 Re: SUGESTIE DLA FIRMY 04.01.06, 11:54
        Pisz, pisz Amrga!
        Świetnie sformułowane!
        Dobry i logiczny wywód bez nadmiernego emocjonowania się z użyciem różnych
        nieprzyjemnych eufemizmów.
        Mam nadzieję, że przeczytają to nie tylko klientki i KK, ale również osoby
        zatrudnione w Avonie na wysokich stanowiskach. Nie wiem, czy to możliwe, ale
        chcę sie połudzić.
        Ja tez mam wrażenie, że z Avonem jest coraz gorzej (jestem KK od 3 lat).
        Poprawę widzę tylko w reklamie (zwiększenie intensywności i jakości tejże) oraz
        w bogatszej ofercie. Przyjemne Senses zamiast śmierdzących Aqua!
        Ja przez błędy Avonu (braki w paczkach i w COKu) straciłam 3 klientki (w tym 2
        zamawiające systematycznie i wysoko). Podejrzewam, że dzieje się tak i w
        przypadku innych KK. Jeśli się nie zacznie to zmieniać, to choć nie jestem
        specjalistką od zarządzania, widzę Avon na równi pochyłej.
        A szkoda by było. Bo w sumie lubimy te kosmetyki i podoba nam się taka forma
        dorabiania do pensji/stypendium/renty itp.
        Nie sądzę, aby jednak większość KK pracowała dalej tylko dla możliwości nazwania
        się konsultantką Avonu. Może 10 lat temu mogło to komuś imponować, dziś kojarzy
        sie nieprzyjemnie z domokrąstwem.
        • konkubinka Re: SUGESTIE DLA FIRMY 04.01.06, 15:03
          sugeruje nowym konsultantkom tez dac upust tak jak w orif i wiekszosci innych
          firm.
          Opust przy zamowieniu na 700-1000 zl jest poprostu smieszny .
          I moze by jakies wyrazne korzysci z wprowadzenia nowych osob do firmy.
          Uwazam tez ze zakupy z ofert netto, demo i specjalnej powinny byc rozliczane
          tak jak katalogowe.
          • konkubinka Re: SUGESTIE DLA FIRMY 04.01.06, 15:06
            jeszcze wroce do opustu i moze zaklne.Przez kilka dobrych miesiecy robilam
            zamowienia powyzej 700 zl i mialam 30 procent.W listopadzie sprzedaz mi spadla
            z powodu pobytu w szpitalu.Opust spadl mi o kilk aprocent i jest to dla mnie
            wcale niebudujace .To raczej kop w dupe.
            • jr.firma Re: SUGESTIE DLA FIRMY 04.01.06, 15:11
              Godziny otwarcia COK ! Ludzie już jak muszą 8 godzin tylko pracowac w dni
              powszednie to niech pracują, ale niech będą to sensowne godziny....np. 12-20, a
              nie jak teraz 11-19 a w niektorych 10-18... najlepiej by to było gdyby COK
              otarty był w godzinach 9-21 lub 10-21, wtedy to te soboty i niedziele moglyby
              byc wolne ale teraz??? W takim razie to niech pracują normalnie od 11-19 i w
              soboty tez tak 11-19. Ludzie nie oszukujmy sie...w Polsce mało osób pracuje 8
              godzin w dni powszednie ! Zanim dojadą itp. jak chcą sie wybrac wieczorkiem na
              zakupy do COK (caly dzien brak czasu) to COK, że tak mówi "W dupe mnie
              pocałujcie !"
              Może zła forma i niegrzeczna, ale sory... wqrza mnie to...tak jak ich braki,
              zmiany itp. ale nie o tym teraz
              Pozdrawiam smile
    • myzo75 Re: SUGESTIE DLA FIRMY 04.01.06, 22:50
      Podpisuję się czterema łapami pod tym co napisała Amarga. Streściła chyba
      większość bolączek KK.
      -Katalog dostępny w wersji do ściągnięcia dla klientki - czyli nie w strefie dla
      konsultantki, a także w wersji on-line (jak w Oriflamie).
      -Ponadto brakuje mi w strefie konsultantki dokładnych opisów produktów jakie
      zamieszczane są (szczątkowo zresztą i w minimalnych ilościach) w Panoramie.
      Chyba nie mamy zbierać makulatury, a tak dokładne i szczegółowe informacje
      byłyby dostępne na stronie (zresztą i tak niewiele się na niej dzieje).
      -Na naszym koncie powinny być również widoczne informacje rozliczeniowe jakie są
      zamieszczane na fakturze (np. zamówienie z kat.X - wartość xxxx,; brutto, netto,
      zaliczenie do kampanii, uzyskany opust na podstawie takiego a takiego wyliczenia)
      -I czytelny podgląd faktury! Nie można się rozeznać - tu wpisany brak, tu
      produkt alternatyny, tu brak kwoty - nie wiadomo-brak i dojdzie, brak i nie
      dojdzie, czy zamówiono a nie przysługiwało (w ofertach łączonych),nie są
      dopisywane braki z poprzednich paczek.
      Tyle moich przemyśleń.
      Pozdrawiam
      • justyna442 Re: SUGESTIE DLA FIRMY 05.01.06, 09:06
        konsultantka powinna dostawać zawsze pakiet: darmowe katalogi próbki reklamówki
        torebeczki papierowe ilość zależna od wysokości zamówienia w katalogu.ja wydaję
        na to 40zł!!!i ta koszmara literatura 'fachowa'
        Pozdrawiam
    • paulusiuniunia Szkolenia kosmetyczne 05.01.06, 09:40
      Podpisje sie obiema rękami pod tym co tu Wszyscy napisali. Ja mam sugestię, by
      szkolenie choćby I-go stopnia było darmowe ... Przeciez to bezsens zapłacić za
      coś co się faktcznie sAmemu wiedziało.... Ale to inna kwestia.Płatne natomiast
      mogłyby być kolejne szkolenia wyższych stopni... Jeszcze kwestia katalogów,
      któs juz ją tu poruszył. Może byc jakiś próg (progi), że przy takiej to a
      takiej wysokości zamówienia ileś tam sztuk tego katalogu jest za darmo.
      Naprawdę kupę swojej niby "zarobionejwink" forsy wydajemy po pierwsze na
      katalogi, po drugie na próbki, (bo jak mamy sprzedać jak ktoś nie
      przetestuje?), to trzecie, na torebeczki, itp Ale oczywiście firma się zapyta
      jak ma wiedziec ile mamy klientów... Można prześłedzić jak do tej pory każda z
      nas zamawiala... a jak ktoś jest nowey należśy mu dąć wszytskie różniaste
      torebki i każdy by napisał jakby sie miały kończyć.Przecież nikt do innych
      celów tych torebek nie wykorzystauje (jedynie rozsądny cel jaki mi do głowy
      przychodzi to pakowanie kanapek...)
      • katalogavon Re: Szkolenia kosmetyczne 05.01.06, 16:30
        > Ale oczywiście firma się zapyta
        > jak ma wiedziec ile mamy klientów...

W życiu się nie zapyta, i sama nie będzie nawet usiłowała policzyć. A to
        dlatego, że 90% z Konsultantek zamawia tylko dla JEDNEGO KLIENTA - dla SIEBIE.
        Gdyby tak nie było, to groziłaby wam kara za nieodprowadzanie składek i podatków...
        • justa_79 Re: Szkolenia kosmetyczne 05.01.06, 19:52
          ależ oczywiście, że firma o to pyta, niejednokrotnie w mailach nam zarzuca, że
          nie podajemy liczby klientów. jakby to miało wpłynąć na cokolwiek... co za
          różnica, czy Kowalska zamówi dla siebie 3 kremy, czy też Kowalska i jej 2
          koleżanki zamówią po jednym kremie...

a co do wrzucania starych katalogów na stronę, to myślę, że firma ma w tej
          chwili o wiele poważniejsze problemy. no chyba, że dla kogoś najważniejszą
          sprawą w życiu jest oglądanie starych, aktualnych i przyszłych katalogów
          Avonu...
    • morgoth666 uwagi 07.01.06, 12:28
      wszystkie macie racje i zgadzam sie z tym co piszecie ale co z tego!? z
      miesiąca na miesiąc jast coraz gorzej , nie kazdy traktuje avon jako dodatkowe
      zródło dochodu, cześć z nas po prostu z tego żyje i od jakiegoś czasu nie jest
      w stanie przewidzieć chociaż w wielkim przyblizeniu wielkości dochodu, nie
      można niczego zaplanować, na nic sie nastawić zaczyna to przypominać wesołe
      miasteczko.. pisałam wiele listów i maili do firmy a w odpowiedzi dostawałam
      tekst skopiowany w setkach egzemplaży, moim zdaniem jesli nowa dyrekcja nie
      zrobi totalnej rewolucji ta firma umrze smiercią naturalna i nic nie
      pomoże "amerykański koncern obecny na rynku od ponad stu lat" wychodzi na to że
      w polsce nie potrafimy powielic wzorców z zachodu, mamy zaplecze, sztab
      konsultantek, dużą siec coków... i co z tego nie wiem czy ktoś będzie umiał
      wyciągnać z tego wnioski
      • jr.firma BRAK=GRATIS ! 07.01.06, 15:07
        No właśnie powinno coś takiego być, że jak jest w jednym zamówieniu brak to w
        drugim powinien być np. za 50% albo wogóle za darmo. Po co bawić się w prezenty
        przeprosinowe? Po prostu dać produkt za darmo smile
      • goscha Re: SUGESTIE DLA FIRMY 07.01.06, 16:08
        A ja sugeruję, żeby braki były uwidocznione w trakcie składania zamówienia albo
        w osobnym miejscu w strefie konsultantki. Czy zostana dołączone do kolejnego
        zamówienia, czy dalej klientki muszą obchodzić się naszymi przeprosinami,
        że "doślą w kolejnym zamówieniu".
    • paulusiuniunia Re: SUGESTIE DLA FIRMY 07.01.06, 22:09
      A ja bym np chciała, by podczas składania zamówienia możan było wpisywac to
      jaki produkt chciałybyśmy /chcielibyśmy aby powrócił ... tz może być to jakaś
      inna forma a nie koniecznie pzry składaniu zamówienia...ale ja taka mam ideę.
    • blackhammer Re: SUGESTIE DLA FIRMY 12.01.06, 10:07
      firma powinna znizyc ceny kosmetykow bo coraz mniej ludzi cokolwiek zamawia. Ja
      rozumiem ze produkcja kosztuje itp ale jak by sie dalo cos taniej o np polowe
      to zeszlo by tego dwa razy wiecej niz po normalnej cenie i niby na jedno z kasa
      by firmie wyszlo (bo wiecej by poszlo po tanszej cenie niz jak by mial pojsc
      pare po drozszej) a i klientek by przybylo. Jak ludzie ogladaja katalogi to
      bardzo duzo rzeczy by kupili jak by tansze byly a tak nie zamawiaja nicsad
      Do tego konsultantki nie powinny placic za rzeczy typu torebka czy cos takiegouncertain
      No i niektore rzeczy w katalogach sa pokazane tak beznadziejnie ze nie mozna za
      bardzo polapac sie jaki to kolor bedzie...np niektore lakiery, kredki i szminki
      (szminki i blyszczyki powinny byc zawsze pokazywane na ustach a lakiery na
      paznokciach bo nie raz klientka pytala sie mnie jaki to kolor a ja odpowiedzi
      nie znalam bo pokazane tak ze nic nie dalo sie zobaczyc)uncertain
      Do tego duza ilosc klientek szuka w katalogach kosmetykow dla dzieci (jakies
      szampony, odzywki itp) wiec mozna by pare takich dac (kiedys byly i klientki
      zadowolone byly)
      No i jeszcze jedno powinno byc wiecej promocji i ofert łączanych bo klientki na
      to leca ale takie rzeczy nie powinny miec gigantycznych cen no i powinny byc
      bardziej widoczne w katalogach
      • blackhammer Re: SUGESTIE DLA FIRMY 12.01.06, 10:10
        no i % dla konsultantek tez powinien byc wiekszy bo nie kazda ma zamowienia na
        ok tysiac albo i wiecej...z tego co gadam z innymi konsultantkami to maja mala
        kwote z tego wiec mysle ze kozystne procenty powinny byc tez i dla konsultantek
        ktore maja mniejsze zamowienia bo tracicie konsultantki...sporo przechodzi i
        mysli oprzejsciu do np pewnej firmy na O bo tam wieksze % są
    • kaamilkaa Re: SUGESTIE DLA FIRMY 13.01.06, 15:40
      Hmmm....ten wątek jest po to aby pisać o tym co nam się nie podoba w firmie
      jako konsultantkom i co chciały byśmy zmienić. Więc sądze ze jest to nie
      odpowiedni temat na kłótnie i sprzeczki.
      Piszmy poprostu co nam jako konsultantkom się nie podoba bo to my w końcu znamy
      dokładnie firme a przedewszystkim odczuwamy jej wybryki na własnej skórze.
    • dark_despair grrrrrrrrrr 15.01.06, 13:51
      to może ja zacznę od tego że wygrałam zegarek w konkursie Color Trend i do tej
      pory go nie dostalam!! PÓŁ ROKU!!!! Napisałam w tej sprawie chyba 10 maili a
      odpisali mi tylko na jednego!! Chociaż by mi przysłali głupia próbke w ramach
      przeprosin!!!
    • hke Re: SUGESTIE DLA FIRMY 26.01.06, 18:30
      Po pierwsze propozycja, żeby w trakcie edytowania zamówienia na stronie od razu
      była wyliczana należność. Albo przynajmniej koszt po cenach katalogowych. W
      momencie, kiedy są jakieś oferty łączone, to można oszaleć. Po co mam składać
      zamówienie z komputera, skoro i tak trzeba wziąć i policzyć wszystko na
      piechotę, bo system policzy wszystko inaczej. Cóż rozumiem, że firma na tym
      korzysta, bo im więcej konsultantek źle sobie policzy należność, tym lepiej, bo
      wtedy naliczy im się opłatę za małe zamówienie albo przyzna niższy opust niż one
      sobie policzyły. Jeszcze nie padłam ofiarą systemu ale wkurza mnie to straszliwie.
      Pozdrawiam Firmę.
    • goscha Re: SUGESTIE DLA FIRMY 26.01.06, 18:56
      Sugestaia a włąściwie pytanie: dlaczego znikają z oferty różne produkty cieszące
      się dużym powodzeniem? Czemu znikają zupełnie bez uprzedzenia niektóre zapachy
      np.: Prowl, Sunny Skies itp?
      Dlaczego Polska oferta nie obejmuje wielu produktów, które są dostępne w Avonie
      za granicą? Np.: perfumy Woman of Earth czy Charisma? Daleki transport nie jest
      wymówką, bo fabrykę w Garwolinie otwarto całkiem niedawno, a wcześniej Avon też
      jakoś funkcjonował. No i jak to jest?
      • superpiotr88 Re: SUGESTIE DLA FIRMY 27.01.06, 00:23
        O moja Kochana! Błąd! Z Twojej wypowiedzi wynika że Women of Earth jest tylko za
        granicą a w Polsce nie było. Bzdura! Zapach Women of Earth został wprowadzony do
        Polski jakieś 7 lat temu we wrześniu, a ze nie cieszył sie jakimś ogromnym
        zainteresowaniem to go wycofali i już. Ale był!
        • goscha Re: SUGESTIE DLA FIRMY 27.01.06, 16:21
          superpiotr88 napisał:

> O moja Kochana! Błąd! Z Twojej wypowiedzi wynika że Women of Earth jest tylko za
          > granicą a w Polsce nie było. Bzdura! Zapach Women of Earth został wprowadzony do
          > Polski jakieś 7 lat temu we wrześniu, a ze nie cieszył sie jakimś ogromnym
          > zainteresowaniem to go wycofali i już. Ale był!

Po pierwsze, kochaniować, to mozesz swojej babci. Po drugie, z mojej wypowiedzi
          wynika, że NIE MA GO w ofercie, a nie że NIGDY GO NIE BYŁO. Najpierw naucz się
          czytać. A z tego co wiem, to Woman of Earth cieszył się całkiem niezłym
          powodzeniem. Co nie zmienia faktu, że u nas go NIE MA, a na przykład w Anglii JEST.
    • calkador Re: SUGESTIE DLA FIRMY 26.01.06, 22:17
      Ja nie jestem konsultantką Avon, tylko Oriflame, ale tez mi sie nie podoba to co
      sie dzieje w waszej firmie, bo robicie nam zla renome. Przede wszystkim ludzie
      mysla, ze tak samo jest w ori, jak i w avon, wiec nikt nie chce sie zapisac do
      nas, bo mysla, ze na pewno trzeba sie tyle nalatac i nacharowac ile w avonie, i
      jest taka sama tragedia w zamowieniach. A nie ma tez chetnych, ktorzy by sie
      zapisali po to , by miec kosmetyki taniej dla siebie, bo nie wiedza ze tak
      mozna. W avon, zeby miec taniej trzeba przekroczyc jakis prog, a w ori mozna
      kupic jedna rzecz, nawet za 10zł, a i tak jest taniej o 23%.Niby to lepiej, bo
      wasze klientki z czasem zaczynaja kupowac u nas i wasze konsultantki sie do nas
      zapisuja. Ale jednak pokutuja pewne przekonania, ze bycie konsultantka nie jest
      mila praca. wiec prosba do dyrekcji firmy Avon: zmiencie cos, bo razem z wami
      toną inne firmy!
      my.oriflame.pl/dc
      • goscha Re: SUGESTIE DLA FIRMY 27.01.06, 20:38
        W Avonie też, można zamówić jedną rzecz i jest taniej. A w Ori nikt nie chce
        kupować, bo w cenę kosmetyków macie wliczoną cała piramidę prezesów, dyrektorów,
        liderów, starszych konsultantów i cioć. W Avonie takie jaja obowiązują dopiero
        od poziomu koordynatorów. Faktycznie pojedyncza konsultantka nie ma szans
        zarobić takich kwot jak w Ori, ale jej klientki nie wydają przez to majątku na
        swoje kosmetyki.
    • garwolinman Re: SUGESTIE DLA FIRMY 28.01.06, 18:03
      Drodzy, zdecydowanie nie polecam tandety Made in Avon.
      Ich produkcja to jedno przypadkowe pasmo zdarzeń. Wiem na ten temat dużo,
      ponieważ mieszkam w mieście, gdzie te kosmetyki są produkowane. Oni nawet nie
      mają kontroli odważania surowców do produkcji kosmetyków, pomijając zawalone
      hale, zakażenia mikrobiologiczne, brak miejsca i ogólny chaos panujący w
      fabryce o rotacji personelu nie wspominając. Przy produkcji pracują dość
      przypadkowe osoby -praktycznie młodzi ludzie, absolwenci, ponieważ za pieniądze
      które oferuje firma nikt nie chce tam pracować...
      • amarga Re: SUGESTIE DLA FIRMY 28.01.06, 19:07
        > Wiem na ten temat dużo,
        > ponieważ mieszkam w mieście, gdzie te kosmetyki są produkowane.

A ja mieszkam nad Tomaszewskim.
        Jeśli uważasz, że to czyni ze mnie ekspertkę w zakresie piłki nożnej, to się grubo mylisz.

Byłeś w fabryce? Pracowałeś tam? Oglądałeś ją na własne oczy? Poznałeś biochemię na tyle, by być w stanie wyłapać błędy w procesie produkcji na poziomie łączenia składników? Czy może opierasz się na tym, co ktoś komuś powiedział, a co potem Tobie powtórzono?
        Stawiam na to ostatnie.
      • hke Re: SUGESTIE DLA FIRMY 29.01.06, 13:28
        Trochę dziwne, że post garwolinmana o mniej więcej takiej samej treści pojawił
        się na kilku forach jednocześnie? Zastanawia mnie, jaki masz w tym interes? Tak
        mamy świadomośc, że ostatnio w Avonie nie dzieje się najlepiej. Ciągłe braki,
        chaos w zamówieniach, afera z zatruciem na hali perfumeryjnej, okradanie
        magazynów. Ale skąd ty wiesz o jakichś alergiach, podrażnieniach czy
        zakażeniach? Ja się jeszcze nie spotkałam. No chyba, że ktoś kupuje nielegalne
        badziewie ze starganu lub Allegro.
        Tylko co ty z tego masz, że na kilku forach jednocześnie obsmarowujesz Avon
        plotkami?
    • avonkoordynator Re: SUGESTIE DLA FIRMY 01.02.06, 21:54
      Avon gra sobie z nami w ciula - dziś mam ostatni zdzień składania zamówień z
      dostawą do domu strona Sfery Konsultantów znowu się nie otwiera a żeby było
      fajniej do pokazuje że wogule nie istniej. To mnie bardzo wkurza, potem
      oczywiście cholerne braki.
      Chyba się przepiszę do innej firmy tylko muszę znnaleźć kontakt z osobą
      wprowadzającą z też jeżcze niższymi cenaki lub podobnymi
      pozdrawiam
    • esk16 Re: Wytrzymałe reklamówki 04.02.06, 21:54
      Nie wiem, czy ktoś już o tym wspomniał, ale moim skromnym zdaniem firmowe
      reklamówki są jakimś koszmarnym żartem, szczególnie te największe. Nie wiem, co
      można w nich nosić, bo z pewnością nie kosmetyki, które im większe, tym więcej
      ważą (patrz żele 500ml).
      Może warto byłoby szukać wzorów do naśladowania- takie LPP ma maxymalnie
      wytrzymałe siatki- i to z nimi biegałam do COKu po zakupki. Piszę biegałam, bo
      przy obecnych brakach i ogólnej sytuacji w firmie stratą czasu jest zajmowanie
      się Avonem.
      pozdrawiam
      esk16
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka