Dodaj do ulubionych

13.02 referendum w sprawie wody i składowiska

IP: *.centertel.pl 18.01.11, 20:25
Szanowni Państwo!

dnia 13.02 odbędzie się Refrendum zainicjowane przez Stowarzyszenie "Nowoczesny Wałbrzych". Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w głosowaniu i wyrażeniu własnego zdania na pytania dotyczące cen wody i wwozu na wałbrzyskie składowisko niebezpiecznych odpadów

Obserwuj wątek
    • Gość: dd Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.11, 20:34
      Oczywiście wezmę udział, ale wolałbym referendum dotyczące wysadzenia ratusza w powietrze ze wszystkimi złodziejami, którzy tam urzędują.
      • Gość: czarny Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.centertel.pl 18.01.11, 21:24
        wszystko jest do zrobienia... zależy ile osób tak samo myśli
      • Gość: Hmm Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.01.11, 00:36
        > Oczywiście wezmę udział, ale wolałbym referendum dotyczące wysadzenia ratusza w
        > powietrze ze wszystkimi złodziejami, którzy tam urzędują.
        Wiesz, że to groźby karalne i naruszenie dóbr.
        Pamiętaj. Nie jesteś anonimowy.
      • Gość: wyborca Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.01.11, 10:36
        wolałbym referendum dotyczące wysadzenia ratusza w powietrze ze wszystkimi złodziejami, którzy tam urzędują

Zawsze uważałem, że bolączką tego miasta nie są władze, tylko niektórzy debilni mieszkańcy.
        Czarny, dla dobra Wałbrzycha wyprowadź się z tego miasta i nie rób reszcie obciachu.
      • Gość: miejscowy Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.146.10.6.nat.umts.dynamic.eranet.pl 28.01.11, 09:42
        A to co to właściwie jest referendum. ja przepraszam, ale jestem z Wałbrzycha i nie bardzo wiem co to w sumie jest ???
        • Gość: miejscowy Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.182.136.177.nat.umts.dynamic.eranet.pl 28.01.11, 10:31
          § 3. 1. Składowiska odpadów niebezpiecznych oraz składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne nie mogą być lokalizowane:

1) w strefach zasilania głównych i użytkowych zbiorników wód podziemnych (GZWP, UZWP);

2) na obszarach otulin parków narodowych i rezerwatów przyrody;

3) na obszarach lasów ochronnych;

4) w dolinach rzek, w pobliżu zbiorników wód śródlądowych, na terenach źródliskowych, bagiennych i podmokłych, w obszarach mis jeziornych i ich strefach krawędziowych, na obszarach bezpośredniego bądź potencjalnego zagrożenia powodzią w rozumieniu przepisów prawa wodnego;

5) w strefach osuwisk i zapadlisk terenu, w tym powstałych w wyniku zjawisk krasowych, oraz zagrożonych lawinami;

6) na terenach o nachyleniu powyżej 10°;

7) na terenach zaangażowanych glacitektonicznie lub tektonicznie, poprzecinanych uskokami, spękanych lub uszczelinowaconych;

8) na terenach wychodni skał zwięzłych porowatych, skrasowiałych i skawernowanych;

9) na glebach klas bonitacji I-II;

10) na terenach, na których mogą wystąpić deformacje ich powierzchni na skutek szkód górniczych;

11) na obszarach ochrony uzdrowiskowej;

12) na obszarach górniczych utworzonych dla kopalin leczniczych;

13) na obszarach określonych w przepisach odrębnych.

2. Składowiska odpadów obojętnych nie mogą być lokalizowane na obszarach, o których mowa w ust. 1 pkt 1-6 i 13.

3. Minimalna odległość składowiska odpadów niebezpiecznych lub składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne od budynków mieszkalnych, budynków zamieszkania zbiorowego i budynków użyteczności publicznej w rozumieniu przepisów prawa budowlanego, mierzona od krawędzi kwatery składowiska odpadów, ustalana jest zgodnie z raportem o oddziaływaniu składowiska odpadów na środowisko.

No to jak dostali zezwolenie ??
          Po drugie, jeśli są to kompetencje wojewody. bo to wojewoda wydał tzw. pozwolenie zintegrowane firmie Mo Bruk, to nasze referendum nie wygeneruje żadnych wiążących skutków prawnych. I sądze , ze Rada Miejska o tym wie, a w TV mydlą oczy i zasłaniają się twierdzeniami o braku wiedzy prawniczej.
          Prawdopodobnie będzie to tylko wyrażenie opinii i woli mieszkańców, jednak ze względu na to, że wkracza w kompetencje wojewody, to "twardych" skutków nie będzie.

"Warto tu przytoczyć jeden z wyroków Naczelnego Sądu Administracyjnego, w którym stwierdzono m.in., że po to, aby było możliwe realizowanie z wiążącym skutkiem dla sprawy rozstrzygnięcie dokonane przez mieszkańców w drodze referendum gminnego, musi się ona mieścić w zakresie zadań i kompetencji gminy. Przyjęcie odmiennego założenia musiałoby prowadzić do naruszenia właściwości organów skutkującej nieważność samego aktu i skutków referendum. W wyniku konsultacji uzewnętrznia się natomiast opinia (życzenia, oczekiwania) mieszkańców co do sposobu rozstrzygnięcia sprawy należącej do właściwości innego organu (wyrok NSA z 1 lutego 2001 r., II SA 2817/00)".

Żądam wyjaśnienia tego mi i innym mieszkańcom wałbrzycha Pani Agnieszko, i to jeszcze przed referendum .
    • Gość: czarny Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.centertel.pl 18.01.11, 21:41
      Referendum odbędzie się 13 lutego (w niedzielę), w tych samych komisjach okręgowych, w których odbywały się ostatnie wybory samorządowe. Mieszkańcy Wałbrzycha będą mogli się w nim wypowiedzieć na trzy pytania:

1) Czy jesteś za wprowadzeniem dopłat z budżetu miasta Wałbrzych do stawek taryfy wody i ścieków obowiązującej na terenie miasta Wałbrzych w latach 2011-2012 dla odbiorców z grupy gospodarstw domowych w kwocie (brutto) 1,30 zł. do m3 wody i 1 zł. do m3 ścieków oraz 10 zł. do abonamentu miesięcznego?

2) Czy jesteś za wprowadzeniem na terenie miasta Wałbrzych:a) zakazu lokalizacji składowisk odpadów innych niż komunalne,b) zakazu lokalizacji zakładów i instalacji przetwórstwa lub utylizacji innych niż komunalne odpadów niebezpiecznych, za wyjątkiem instalacji zlokalizowanych w miejscu powstawania odpadów?

3) Czy jesteś za wprowadzeniem na drogach gminnych miasta Wałbrzych zakazu poruszania się pojazdów ciężarowych o masie całkowitej przekraczającej 5 ton, przewożących odpady inne niż komunalne, będące substancjami niebezpiecznymi?
      Referendum będzie ważne, jeżeli weźmie w nim udział co najmniej 30% uprawnionych do głosowania. Wynik referendum będzie rozstrzygający, jeżeli za jednym z rozwiązań w sprawie poddanej pod referendum oddanych zostanie więcej niż połowę ważnych głosów.
      • Gość: Albercik Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.01.11, 00:39
        Stawiam 10% frekwencji - no góra 12%.
        100 tys w błoto tylko po to by jakiś Dutkiewiczowy wypierdek mógł się wypromować.
        Pamiętajcie Wrocław Was Okrada!!!
        • Gość: z Podgórza Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.11, 00:55
          Albercik, dupy wam się trzęsą, bo referendum oznacza rozstanie z Mobrukiem. Ale do tego Kruczek nie może dopuścić, bo Mobruk za dużo zainwestował w PO. I taka jest najzwyczajniejsza prawda.
        • Gość: gość Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.01.11, 01:09
          Koszt referendum 180 tyś, a Wild twierdzi , że nic nie kupował -no i jeszcze flaga dla Górnika 2 tyś .Ktoś ma czyste ręce?
          • Gość: poompon Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.tktelekom.pl 19.01.11, 06:44
            Zapytaj się wałbrzyskiej władzy, dlaczego referendum nie odbyło razem z wyborami.
          • Gość: jack Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.11, 08:48
            gościu, a jaki niby interes ma w tym referendum Wild?

tylko taki, że stowarzyszenie Nowoczesny Wałbrzych pokazuje, że można coś zrobić dla Wałbrzycha... że można i powinno się pytać mieszkańców o ich zdanie...

podobało mi się stwierdzenie Pawła Orfina dla TV Dami: można by było nie korzystać z tego referendum i nie wydawać pieniędzy, gdyby Prezydent słuchał ludzi i zrobił tak jak większość mieszkańców chce...
            • Gość: wyborca Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.01.11, 10:40
              można by było nie korzystać z tego referendum i nie wydawać pieniędzy, gdyby Prezydent słuchał ludzi i zrobił tak jak większość mieszkańców chce...

Większość mieszkańców wybrała Kruczkowskiego hehe

• Gość: Kalina Re: Do Albercika IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.01.11, 07:35
          Albercik, aleś Ty "kiepski". Rozumiem, że chcesz być nadal podtruwany niebezpiecznymi odpadami zwożonymi do naszego miasta z terenu całej Polski i chcesz aby cały ten transport odbywał się przez centrum miasta... Tak?
          • Gość: małgosia do organizatorow referendum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.11, 08:15
            jezeli referendum ma byc wazne, to musicie postawic na bardzo mocne info w mediach , czy nawet bezposrednio przez megafony na ulicach , walbrzyszanie sa zmęczeni polityka w wydaniu walbrzyskim ( i nie tylko )
            Żeby sie obudzili , trzeba mocno i dlugo " dzwonic "
            pozdrawiam
          • Gość: Albercik Re: Do Albercika IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.01.11, 01:30
            > Albercik, aleś Ty "kiepski". Rozumiem, że chcesz być nadal podtruwany niebezpie ...
            To raczej Tobie oczka niedomagają. Nigdzie nie pisałem czego chcę czy nie.
            Podałem 1 moją prognozę i 2 fakty:
            1. Wielkość frekwencji wg moich szacunków: Stawiam 10% frekwencji - no góra 12%.
            Zobaczymy o ile się pomylę...
            2. Niezaprzeczalny fakt jak jeżeli założenie nr 1 jest poprawne: 100 tys w błoto tylko po to by jakiś Dutkiewiczowy wypierdek mógł się wypromować.
            3. Fakt: Pamiętajcie Wrocław Was Okrada!!! bo okrada. Z ludzi, pieniędzy, funduszy unijnych, inwestorów i inwestycji. Dla Dutkiewicza jesteśmy (razem z całym Dolnym Śląskiem) dojnymi krowami. Miejscem gdzie marnuje się kasa dla jego Wrocławskiego Folwarku. I wyśle każdego zbira by ją odebrać. A dlaczego Wild zastąpił Zyskę? Bo Zyska był za bardzo regionalny.
            Tak, że Kalina Ty mi tu nie pierdziel o tym co chcę.
            Nie chcę być robiony w wała przez wałbrzyskie sprzedawczyki liżące święcące jajca wrocławskich kandydatów na smyczy.
            Zwłaszcza jak fundują mi za moje pieniądze kosztownego kapiszona zamiast bomby.
      • Gość: koszalek opalek Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.01.11, 09:46
        hmm
        Czy jesli bede za doplatami za wode to z kasy miasta zniknie duza kwota i w zwiazku z tym nie bedzie np na remont drog i placow zabaw?
        Zakaz wjazdu ciezarowek powyzej 5 ton na drogi gminne - po pierwsze ile tych gminnych drog jest w wchu? i po drugie - zaopatrzenie sklepow (marketow) ma dojezdzac zamiast jednym tirem szescdziesiecioma busami czy jak ?
        • Gość: mario Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.01.11, 09:59
          Remontu dróg i nowych placów zabaw i tak nie będzie.....nawet bez referendum. Jeżeli wierzysz, że obecna władza wyremontuje drogi np: Świdnicką, 11-listopada to gratuluję.
          A jeżeli chodzi o ciężarówki, to czy do marketów przywożone są odpady?.....proszę czytać ze zrozumieniem. Wydaje mi się, że chodzi o jedną jedyną uliczkę która prowadzi do Składowiska na Podgórzu i tymi zapisami ciężarówki się wyeliminuje stamtąd.
          • Gość: jacek Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.01.11, 14:31
            Świdnicka i listopada to nie są mądrtalo ulice Gminną. Oczywiście jeżeli rozumiesz co napisałem
        • Gość: wałbrzyszanin Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.16.243.lan.e-wab.pl 19.01.11, 10:03
          I właśnie koszałek-opałek dałeś popis braku zrozumienia tego co się czyta. A czy tam wyraźnie jest napisane że, powyżej 5 ton z odpadami i nieczystościami nie pochodzącymi z Wałbrzycha?
          A czy do marketów wozi się zaopatrzenie czy odpady ?Druga rzecz to ilość dróg gminnych. A co za różnica czy jest ich dużo czy nie? Wystarczy że będą dwie ważne i nimi nie przejedziesz legalnie. Starczy? Trzecie jeżeli uważasz że powstały jakieś place zabaw z pieniędzy miejskich to chyba Jesteś URZĘDASEM!
        • Gość: piter Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.11, 14:48
          jeśli będziesz za dopłatami za wodę - gmina będzie musiała tego dokona.

Dopiero jak z budżetu miasta wydadzą pieniądze zauważą jak źle zarządzane są wodociągi
          Szybko zmniejszą koszty w tej firmie i okaże się że nie trzeba nic dopłacać z budżetu gminy
    • Gość: provo Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.11, 09:51
      Referendum to bicie piany na placek, który dawno już został wyjęty z piekarnika. Następne wybory za 4 lata. Koszty? tylko po stronie gminy.
      • Gość: ksg Panie WILD ! IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.01.11, 10:49
        Uprzejmie proszę o wytłumaczenie, jak krowie na rowie, co chciał Pan osiągnąć dając tuż przed wyborami czek na 2 tysiące złotych licznej grupie kibiców Górnika? Na co Pan wtedy liczył?
        • Gość: ... Re: Panie WILD ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.11, 11:09
          Na głupie pytania.
          • Gość: waldenburghaftling Re: Panie WILD ! IP: 46.113.128.* 19.01.11, 11:23
            Trzeba isć zagłosowac, niezaleznie od celowego wymanewrowania terminu wyborów w którym to wałbrzyszanie beda zniechęceni niczym zmuzułmanieni wiezniowie niemieckich kacetów.
            Apel do dziennikarzy; zachowajcie czujnosc, moze jakies siły beda znowu kupowaly glosy dla wodociagów czy mobruka? tym bardziej ze zostało to zalegalizowane:)
      • Gość: MT Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.01.11, 11:57
        Ta pogarda dla ludzi z jaką zaczął kadencję Pan Prezydent sięga zenitu.
        Jeszcze protesty wyborcze nie zakończone a facet rozsyła komorników żeby od głodnych ludzi wydzierać pieniądze. Jakie mogą być nastroje społeczne? Dokładnie takie jak moje -
        Pan Komornik wpadł do mnie do domu zrobić egzekucję. Miałem wyłożyć kasę za osobe z innej dzielnicy, której nie widziałem 16 lat. Skąd wie że ja znałem - nie wiem.
        Jaki mój nastrój społeczny - wiązanka z kopalni i tu przepraszam urzędnika ale głupoty nie toleruję. Ile razy mam tłumaczyć w sprawie, która nie tylko oburza mnie ale i sądy - dowód wyroki. Komornik w szoku pada na kolana i przysięga, to był pierwszy i ostatni raz obiecuje. Ten bałagan niech Urząd porządkuje, a prosiłem Prezydenta jak człowieka, posłuchaj ludzi, nie słucha, dlatego doszedłem do wniosku, że Linda ma rację - teraz Panie Prezydencie to mi się nie chce z Panem gadać, ale Urząd to prawo administracyjne i nie ma go Pan prawa łamać. Prezydent to nie król, ludziom na pisma trzeba odpowiadać, to nie tron, to służba. Nastroje społeczne są takie - Roman Sz. wie że serca Pan nie masz, więc nie grozi zawał, to nie znaczy ze wylew nie grozi, bo ludzi już krew zalewa.
        Więc skąd pewność, że nie będzie konieczności wcześniejszych wyborów
        A co do obrazy na Wilda i cały jego lektorat co go popierał w wyborach,to obrażanie mieszkańców też ma swoje granice.
        -____________
        Po to płacę podatki, żeby była opozycja - Frasyniuk
        • Gość: a Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.11, 12:42
          Macierewicz?
    • Gość: zoli Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.11, 14:08
      gdzie można znaleźć info o tym referendum? bo jeśli tylko tu, to: powodzenia, nawet ludzie z forum nie pójdą na nie w ilości powyżej 50 % a co dopiero reszta mieszkańców; każdy zarządca budynków mieszkalnych, powinien taką informację dostarczyć, jak podwyżkę za czynsz i zachęcić jeszcze; wtedy może by frekwencja została osiągnięta
      • Gość: menel Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.01.11, 15:15
        Czy ktoś od Kruczkowskiego będzie płacił 20-30 złotych żeby głosować na NIE ?
        Pić się chce a jutro niech to miasto się zawali co mnie to ;)
        • Gość: anka Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.1and1.pl 20.01.11, 01:38
          > Czy ktoś od Kruczkowskiego będzie płacił 20-30 złotych żeby głosować na NIE ?
          > Pić się chce a jutro niech to miasto się zawali co mnie to ;)

Na Lubińskiego i Rosiaka nie licz. Oni na zakupy głosów wydali wszystkie pieniądze.
          Pożyczyli od jednych bandziorów na przekupienie innych bandziorów w stylu Ryszarda S. i teraz szemrane towarzystwo grozi połamaniem nóg.
    • Gość: :) Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.centertel.pl 19.01.11, 20:05
      hop
      • Gość: bom Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.01.11, 23:59
        Trzeba iść i nie marudzić, jak nie chcecie zgnić za życia! Tydzień byłam w innym rejonie Polski zupełnie inne samopoczucie i sen.
        • Gość: Albercik Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.01.11, 01:33
          Szkoda, że wróciłeś, trzeba było zostać.
          • Gość: jack Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.11, 08:17
            Albercik, czy oprócz jadu coś w tobie jeszcze jest?

żenada... gardzę takimi ludźmi jak ty... lepiej zamilcz i nie przynoś wstydu Wałbrzyszanom!
            • Gość: folksdojcz :-)) Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.11, 13:54
              A ja sie modle o inwazję Chińczykow ,Polakom - nauczanie tylko podstawowe i do roboty , wojsko tylko do kaprala , zarzadzanie w ogolnym tego slowa znaczaniu w rękach " najeżdzcy ". I wreszcie bedzie porzadek z tym popapranym kraju :-))

zarty , zartami , ale nie ma innnego rozwiazania ...

( tymbardziej ze to wcale nie musi byc fikcja - biznes.interia.pl/gieldy/news/chiny-kupuja-polski-dlug,1584438
              • Gość: lala Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.11, 17:27
                Gość portalu: folksdojcz :-)) napisał(a):

> A ja sie modle o inwazję Chińczykow ,Polakom - nauczanie tylko podstawowe i
                > do roboty , wojsko tylko do kaprala , zarzadzanie w ogolnym tego slowa znaczani
                > u w rękach " najeżdzcy ". I wreszcie bedzie porzadek z tym popapranym kraju :-
                > ))
                >
                > zarty , zartami , ale nie ma innnego rozwiazania ...
                >
                > ( tymbardziej ze to wcale nie musi byc fikcja - biznes.interia.pl/gieldy/news/chiny-kupuja-polski-dlug,1584438

wiadomo juz kiedy wejdą ?
                musze posprzatac i isc do fryzjera :-))
    • embriao Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska 20.01.11, 14:43
      Dopłaty do wody, dopłaty do wody... Wild robi wam wodę z mózgu a tymczasem we Wrocławiu kumpel Wilda - Dutkiewicz podwyższa opłaty:
      matomi.dolnoslazacy.info/2011/01/semafory-w-gore.html
      Już dzisiaj radni pewnie uchwalą podwyżkę cen wody do 7,61 i zapowiedzieli, że będą to robić co rok co da już za dwa lata poziom cen najdroższy w kraju.
      • Gość: ups Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.dynamic.chello.pl 20.01.11, 20:28
        zapomniałeś dodać:
        "Według informacji podanych przez Patryka Wilda, wśród ośmiu największych dolnośląskich miast za wodę i ścieki płacimy najdrożej – 4,61 za kubik wody i 5,32 za kubik ścieków, w sumie 9,93 zł. Przykładowo w Bolesławcu suma ta wynosi 6,92 zł., w Świdnicy – 7,29 zł. a we Wrocławiu jedyne 6,46 zł. Porównywalna z Wałbrzychem jest tylko Jelenia Góra – 9,36 zł. "

"Miasto z własnego budżetu nie dokłada do inwestycji MPWiK ani złotówki. A przecież spółka prowadzi ich sporo. Pieniądze z podwyżek nie idą na jej działalność, ale właśnie na inwestycje - tłumaczy Jarosław Krauze, szef klubu radnych prezydenta."

a tu możesz sobie przeanalizuj stawki :) www.wpwik.pl/media/docs/Taryfa_2010-2011_woda_i_scieki_WPWiK.pdf

Każde fakty można ukierunkować dla własnych korzyści. Wszędzie też są ludzie niezadowoleni z czegoś. Ale co ma ok.72% poparcia Dutkiewicza już w I turze przy udziale w wyborach 196 289 osób. Do wygranej w II turze ok 51 % Kruczkowskiego i udziale 28 077 osób (w tym nie do końca jasno ustalonych kart do głosowania). Szkoda, że Wałbrzych jako 2 w regionie nawet nie może porównywać się z Wrocławiem :)
        • Gość: ups Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.dynamic.chello.pl 20.01.11, 20:32
          porównaj z : www.mpwik.wroclaw.pl/sub.php?84
        • embriao Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska 21.01.11, 12:01
          Pierwsza zasada we Wrocławiu - nie wierz nigdy w to co ci mówią z magistratu. MPWiK prowadzi też dofinansowane inwestycje o czym mówi załącznik do uchwały. Zresztą nazwa "inwestycje" jest stosowana nieco na wyrost... chodzi bardziej o zapewnienie ciągłości funkcjonowania systemu.

Dla odmiany można przeczytać stanowisko klubu PiSu:
          www.piswroclaw.pl/main.php?page=informacje&action=read&id=403
          Gdyby Kruczkowski był prezydentem takiego miasta jak Wrocław to też pewnie byłoby wszystko pięknie: budżet ogromny, bezrobocie niskie - tylko brać i rozdawać.
          A jak się budżet wali to można sprzedać jakąś działkę spekulantom - w Krakowie to nie przejdzie bo tam jest wszystko czyjeś. We Wrocławiu Niemców w 1945 pogoniono i wszystko jest nasze.:))
          • Gość: MT Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.01.11, 18:37
            Embriao napisał: Gdyby Kruczkowski był prezydentem takiego miasta jak Wrocław, to też pewnie byłoby wszystko pięknie: budżet ogromny, bezrobocie niskie - tylko brać i rozdawać.
            W Wałbrzychu żyją wdowy, które mają 800zł emerytury. Zadałem pytanie: jakie formy rozdawnictwa są dla nich stosowane - odpowiedź żadne.
            W Wałbrzychu Prezesi spółek dostają premie i to nie jest rozdawnictwo (kontrole NIK a Prezes Tutaj po prostu skuteczny).
            Jakie są formy dofinansowania wspólnot mieszkaniowych - żadne.
            W mieszkaniu stoją podstęplowane sufity - wspólnota nie ma kasy, nie ma remontu.
            Co najemcę obchodzi wspólnota - umowę ma podpisaną z Miastem i to Miasto a nie wspólnota
            musi się wywiązać z umowy i ustawy o ochronie praw lokatorów, a później niech się sądzi i egzekwuje od wspólnoty należności o ile ma do tego prawo - wyrok Sądu Administracyjnego. Pisma do Miasta w sprawie remontów mieszkań są odsyłane jako nie właściwie zaadresowane, odpowiedzi z urzędu proszę pisać do wspólnoty CZYLI ZARZĄDCY. Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego w tej sprawie - śmiech. Uzasadnienie
            MZBM SP. Z O.O. TO WYKWALIFIKOWANY ZARZĄDCA, INACZEJ CIEĆ I NIE RÓBCIE SERIALU ALTERNATYWY CZTERY, ŻEBY Z ANIOŁA ROBIĆ URZĄD!!!!! PRZECIĘTNY KOWALSKI JEST TAK ROBIONY W KONIA, ŻE W RAMACH ODSZKODOWANIA NALEŻĄ MU SIĘ DOPŁATY DO WODY!!!! NISKA SZKODLIWOŚĆ SPOŁECZNA CZYNU BYŁA WTEDY, GDY SIĘ OKAZUJE, ŻE WODOMIERZE NASZE SA LEGALIZOWANE MIMO, ŻE ZABRANIA TEGO PRAWO. ZARZĄDCA TWIERDZIŁ, ŻE LICZNIK WSKAZUJE PRAWIDŁOWO, A FABRYKA METRON PRZESŁAŁA MI PISMO, ŻE TYCH WODOMIERZY NIE WOLNO STOSOWAĆ.
            NA PEWNO NIE POCHODZĄ Z LEGALNEGO ŹRÓDŁA BO FABRYKA METRON JE WYCOFAŁA. MOŻNA JE KUPIĆ NA ALLEGRO, SĄ SKŁADANE Z CZĘŚCI STARYCH I POKAZUJĄ CUDA, ALE CZEGO NIE ROBI SIĘ ŻEBY RADNI MIASTA W SPÓŁKACH MIEJSKICH MIELI ZYSKI. TRZEBA OSZCZĘDZAĆ NA WODOMIERZACH - CUDA. PROKURATOR TWIERDZI, ŻE NISKA SZKODLIWOŚĆ CZYNU, A JA ŻE DOPŁATY ZA WODĘ TO SPRAWIEDLIWOŚĆ.

• Gość: dd Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.11, 20:13
      Nie
      Tak
      Tak
      • Gość: bom Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.01.11, 22:07
        Tak
        Tak
        Tak

Cytuję Józefa Mokrzyckiego z rozprawy administracyjnej:
        "(...)Ja słucham Wałbrzyszan w taki sposób, że ja nie ingeruję w sprawy wyborcze, bo to nie moja sprawa. jesli chodzi o referendum, to proszę nie róbcie Wałbrzyszanom wody z mózgu. Wy wiecie, że to referendum nie będzie skuteczne. Jestem starym samorządowcem i wiem jak to się załatwia. Mówić, że to załatwi sprawę jest wielką perfidnością dla mieszkańców Wałbrzycha.(...)"

Wspaniała wypowiedź prezesa Józia, któremu tak bardzo zależy na dobru Wałbrzyszan ich zdrowiu, aby przypadkiem nadmiar myślenia nie spowodował wodogłowia(to by były ładne kwiatki !).
        Przez przypadek ze starej piersi się wyrwało... jak to jest... widzi tylko czubek własnego nos i ciemnej dziurze ma nas Mieszkańców !!! W biznesowej Korzennej niech kręci lody.
        A dla Wałbrzyszan spakowanie brudnego interesu będzie BEZCENNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Gość: darek Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.11, 09:03
          1) TAK
          woda jest za droga!
          Jeśli Gmina będzie zmuszona do dopłat szybko zrobi porządek w wodociągach! Można tam zrobić w miarę szybko porządek aby poczynić oszczędności w kosztach działalności..

2) TAK
          precz ze składowiskami odpadów innych niż komunalne w Wałbrzychu!
          chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że nie chcemy być śmietniskiem odpadów niebezpiecznych

3) TAK
          zablokować Mobruk!
          Zakaz ruchu po drogach gminnych samochodów o masie powyżej 5 ton przewożących odpady inne niż komunalne spowoduje blokadę tylko jednej drogi! Drogi prowadzącej do składowiska na Podgórzu
          • Gość: joshua Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.11, 16:08
            3x TAK :)
          • Gość: dd Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.11, 21:11
            Jeżeli będą musieli dopłacać do wody to ty zyskasz kilka złoty a oni będą mieli wymówką żeby nie remontować dróg ani nie robić nic z wodociągami bo przecież nie ma kasy.
          • Gość: Anka Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.11, 14:51
            jak najbardziej 3X TAK
    • Gość: ??? Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.01.11, 09:00
      3 x TAK, jeżeli POlityczna klika nie ma woli uporać się z problemami tak istotnymi dla naszego miasta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • Gość: bom Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.01.11, 22:55
        Mówcie o referendum ludziom, dzisiaj na pięciu znajomych jeden wiedział o co chodzi !!! Mobilizujcie znajomych, przyhaciół i rodziny !!!
      • Gość: bom Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.01.11, 22:55
        Mówcie o referendum ludziom, dzisiaj na pięciu znajomych jeden wiedział o co chodzi !!! Mobilizujcie znajomych, przyjaciół i rodziny !!!
        • Gość: witek Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.11, 13:47
          oglosic przez megafony ( na samochodach !! ) w godzinach szczytu na ulicach walbrzycha .....
          • Gość: ups Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.dynamic.chello.pl 22.01.11, 16:33
            tylko na mieszkancow mozna liczyc, bo np. na blogu pana prezydenta, czyli stronie urzedu mieskiego zamiast jakiejkolwiek informacji o referendum mozna znalezc np. cos takiego: Piotr Kruczkowski w zarządzie Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Glacensis. Mozna zlalezc rowniez inne pierdoly, tak bardzo istotne dla miasta.
            • Gość: prof.ciekawski Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.centertel.pl 22.01.11, 18:16
              Ciekawe dlaczego różne media "prodemokratyczne" nie trąbią że naszym obowiązkiem jest iść na wybory w tym przypadku? Przecież zawsze robią to z wielką werwą? Tak jak i księża nawołują z ambon o "obywatelskim obowiązku".
              • Gość: asia Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.centertel.pl 23.01.11, 07:44
                bo żyją z pieniędzy miasta i miejskich spółek :(

3x TAK - oby frekwencja była co najmniej 30% !
                • Gość: piotr Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.11, 10:06
                  ktos juz to napisal - MEGAFONY I PLAKATY NA ULICE !!!!

w przeciwnym razie cieńko to widze ...
                  • Gość: Ignas Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.01.11, 10:34
                    Mordy w kubeł Pany wygrały wybory to Pany rządzą. cztery lata nie chce was tu słyszeć bo przeszkadzacie w pracy władzy. ;)
                    • Gość: ??? Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.01.11, 11:10
                      Klasa próżniacza się odezwała?
                    • Gość: polak Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.walbrzych.vectranet.pl 23.01.11, 13:47
                      Facebook może przyjść z pomocą :D Utwórzcie wydarzenie, zapraszajcie znajomych, wszystkich !!! do dzieła ludzie :) Jeśli my nie zadbamy o to to nikt tego nie zrobi !
                      • Gość: grzeg Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.11, 19:44
                        3x TAK
    • Gość: Kumbaka Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.dynamic.chello.pl 23.01.11, 23:08
      Realizacja Demokracji popiera to referendum i zaprasza do głosowania -

3 X TAK

Proszę Państwa nikt nam nie pomoże, musimy to zrobić sami i stać nas na to, aby mieszkać w mieście przyjaznym dla mieszkańców, środowiska i naszych gości.

Krukoszenko, Torbuski, Kołacz-Leszczyńskie oraz inne Ludwiczuki i Mrzygłockie będą Państwu robić wodę z mózgu, że nie ma na to pieniędzy - proszę Państwa dla nas pieniędzy nie ma ale na horrendalne premie dla siebie i swoich zawsze się znajdą. Trzeba obciąć wynagrodzenia tym darmozjadom i znajdą się środki finansowe na trzy takie referenda.

Pozdrawiam ]:->
      • Gość: wyjaśniacz Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.11, 23:26
        W filmach jest proste wyjaśni9enie o co chodzi w referendum. Proszę, podajcie dalej na inne fora. Dzięki

w sprawie wody
        www.youtube.com/watch?v=zx90dZOFz3c
        www.youtube.com/watch?v=K4WfvpDENRY
        w sprawie odpadów niebezpiecznych
        www.youtube.com/watch?v=wgJ_1zrLmdg
        • Gość: andzia Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.walbrzych.vectranet.pl 24.01.11, 09:11
          szkoda,że wcześniej nie oglądałam forum.gazeta.pl/forum/w,168,121083255,121283368,Re_13_02_referendum_w_sprawie_wody_i_skladowiska.html POLECAM :)
      • Gość: ja Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.11, 08:41
        3x TAK
      • Gość: pytacz Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.ssp.dialog.net.pl 24.01.11, 10:44
        > Krukoszenko

Już ci kilka razy tłumaczono, że nazwisko prezydenta brzmi Kruczkowski, nie Krukoszenko. Jesteś durniem, że nie pojmujesz?
        • Gość: sapka Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.11, 11:19

Widocznie dureń skoro nie łapie.

Jak to "Boa 666" o takim napisał ?

"Ręce opadają, ale choremu na umyśle nie wytłumaczysz, że dwa sracze to wszystkie jego zasługi dla miasta. "
        • Gość: Kumbaka Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.dynamic.chello.pl 24.01.11, 14:44
          A ja też już kilka razy pisałem, że zasada kadencyjności ma zastosowanie również do samorządu a Lukaszenka i Kruczkowski tego nie rozumieją - jeden rządzi czwartą kadencję a drugi trzecią.

To jedna analogia i druga, oboje zajmują się tylko utrzymaniem swoich stołków i zwalczaniem opozycji.

Trzecia analogia, to jeden i drugi nie ma poparcia wyborców i gdyby były przeprowadzone prawidłowe wybory a nie oszukane to obydwaj straciliby władzę.

Chyba wystarczy dlatego prezio kojarzy mi się z Łukasznką i już tylko z tego powodu nazywany jest powszechnie Krukoszenką i tak jest już od dłuższego okresu czasu i ja tego nie wymyśliłem tylko ktoś inny.

• Gość: pytacz Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.ssp.dialog.net.pl 24.01.11, 18:31
            Twój kolejny post utwierdził mnie w przekonaniu, że jednak miałem rację. Przegranym z natury rzadko przez gardło przechodzi nazwisko tego, który ich pokonał. Widzę tu analogię do Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który ustawicznie mawia Tusk i Komorowski, omijając ich stanowiska. Również od lekarza (a co, jest doktorem?) Lubińskiego słychać w mediach "Kruczkowski to, Kruczkowski tamto". Szanowny panie lekarzu, kultura nakazuje, aby tytułować swojego adwersarza Prezydentem.
            A propos doktora. Jak długo będzie wisiał na Wrocławskiej portret doktora Sosińskiego?
            • Gość: wołacz Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.11, 19:41
              Pytacz to dup.oliz Krukoszenki.
            • Gość: Kumbaka Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.dynamic.chello.pl 24.01.11, 20:12
              Wybory były sfałszowane i proszę mi darować, abym kogokolwiek tytułował, czy honorował tytuły w taki szemrany, nikczemny sposób zdobyte.
              Z czołobitnością muszę więc poczekać, ale Krukoszenko za to, że upokorzył Wałbrzych i Wałbrzyszan, oszukał Wałbrzyski Ruch Bezrobotnych itd. nigdy naszego szacunku nie będzie miał.
              Pan Lubiński jest doktorem medycyny, ale najważniejsze jest to, że jest otwarty i umie współpracować z ludźmi a także korzystać z doświadczenia i rad innych w tym specjalistów. Krukoszenko jest arogancki, ma do dyspozycji kilku popleczników, którzy smarują wazelinę jak się patrzy i dlatego działa w próżni, ponieważ całkowicie jest oderwany od rzeczywistości i dlatego zajmuje się tylko utrzymaniem stłka.
              Ostatnia kwestia, jeżeli przeszkadza ci wizerunek Pana doktora Sosińskiego to zgłoś to odpowiednim służbom, a najlepiej donieś swojej przełożonej tj. Pani Lompart.

• Gość: bezstronny Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.ssp.dialog.net.pl 24.01.11, 20:32
                > Pan Lubiński jest doktorem medycyny

Z czego robił doktorat ?
                • Gość: kolos Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.walbrzych.vectranet.pl 24.01.11, 21:09
                  z zasad demokracji-baranie
                  • Gość: bezstronny Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.01.11, 13:25
                    Nie ma takiego kierunku, baranie.
          • Gość: JK Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.01.11, 23:29
            > A ja też już kilka razy pisałem, że zasada kadencyjności ma zastosowanie równie
            > ż do samorządu

Brednie. Nie ma zastosowania.

> To jedna analogia i druga, oboje zajmują się tylko utrzymaniem swoich stołków i
            > zwalczaniem opozycji.
            >
            > Trzecia analogia, to jeden i drugi nie ma poparcia wyborców i gdyby były przepr
            > owadzone prawidłowe wybory a nie oszukane to obydwaj straciliby władzę.
            >
            > Chyba wystarczy dlatego prezio kojarzy mi się z Łukasznką i już tylko z tego po
            > wodu nazywany jest powszechnie Krukoszenką i tak jest już od dłuższego okresu c
            > zasu i ja tego nie wymyśliłem tylko ktoś inny.

A powyższymi "analogiami" dowodzisz jedynie bycia idiotą.
    • Gość: j Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.centertel.pl 24.01.11, 21:16
      oczywiscie 3x TAK
    • Gość: jarrr Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.tktelekom.pl 25.01.11, 08:00
      3 x tak
      • Gość: majka Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.11, 15:03
        oby tylko frekwencja dopisała
        • Gość: Leon Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.walbrzych.vectranet.pl 25.01.11, 15:30
          Nie wierzę Patryczkowi dla mnie jest to osoba niewiarygodna. Całe jego politykierstwo to dwa lata w jakieś gminie i wykop i następne wybory i wydatek z kasy. Ogłupia teraz ludzi że coś zrobi. Ja NIE PÓJDE NA REFERENDUM. Szkoda kasy wydanej , a właśnie mogła by być wydana potrzeby wałbrzyszan.
          • Gość: majka Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.11, 15:43
            szkoda , że tak myślisz... bo to nie Patryk zadecydował o referendum a 11 tys. Wałbrzyszan i członkowie Nowoczesnego Wałbrzycha, którzy zebrali te głosy...

IDŹ NA REFERENDUM i zagłosuj na Nie skoro tak uważasz... ale głosowanie to obowiązek! Podstawowe demokratyczne prawo...
          • Gość: MT Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.01.11, 16:15

Gość portalu: Leon napisał(a):

Ja NIE PÓJDE NA REFERENDUM. Szkoda kasy wydan
            > ej , a właśnie mogła by być wydana potrzeby wałbrzyszan.
            Wałbrzych: Popłynęła kasa w wodociągach
            HISTORYCZNE POTRZEBY WAŁBRZYSZAN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
            2009-10-05 22:10:30, aktualizacja: 2009-10-05 22:10:30
            Nagrody dla kierownictwa wodociągów. Podwyżka cen wody i ścieków dla wałbrzyszan.
            Michel Nykiel, wałbrzyski radny, ostro krytykuje wypłaty nagród i dodatków szefom wodociągów. Zasiada w komisji rewizyjnej Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji. Twierdzi jednak, że już niedługo, bo za bardzo interesuje się finansami Związku oraz podlegającego mu Wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.
            Wiem na przykład, że dwóch prezesów WPWiK dostało za 2008 rok nagrody po prawie 30 tysięcy złotych - mówi Michel Nykiel. - Moje pytania o powody przyznania nagród pozostały jednak bez odpowiedzi. Większość członków zgromadzenia WZWiK chce powołać nową komisję rewizyjną, w której nie będzie osób tak dociekliwych,Już w tym roku są problemy ze spłatą 6,6 mln zł odsetek - komentuje Michel Nykiel. - W przyszłym roku trzeba będzie zapłacić około 21 mln zł. Dlatego przyznawanie wysokich nagród i dodatków jest nieetyczne.
            WIĘCEJ W TYM ARTYKULE
            www.gazetawroclawska.pl/fakty24/170200,walbrzych-poplynela-kasa-w-wodociagach,id,t.html
            HISTORIA STARA ALE CZY POTRZEBY OBYWATELSKIE I BUDŻETOWE
            A KTÓRYCH WAŁBRZYSZAN ??????????????????????????????????????????????????????
        • Gość: uprzedzam... Rozsądni pakujcie manatki i w długą. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.11, 15:56
          Uwaga, uwaga nadchodzi!!!
          Tusk już wspomina o składowisku odpadów nuklearnych dla planowanej w Polsce elektrowni atomowej. A gdzie w kraju jest leprze miejsce niż Wałbrzych z przetartym przez Mo-Bruk szlakiem, wymarzonymi do tego celu sztolniami i dobroduszną ludnością, która po to by innym żyło się lepiej, łyknie każdą truciznę .
          • Gość: wieszcz Re: Przyzwyczajajmy władzę do częstych wyborów IP: *.centertel.pl 25.01.11, 16:27
            Jak w temacie.Następne referendum trzeba zrobić tak około maja w sprawie usunięcia Kruka. Tym razem komisarz Ejsmont nie przeszkodzi bo patrzymy na łapy.
            • Gość: tom Re: Przyzwyczajajmy władzę do częstych wyborów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.11, 16:47
              nie tak szybko ;) w myśl ustawy wniosek o odwołanie prezydenta można złożyć nie wcześniej niż 10 miesięcy po jego wybraniu... więc możliwe zbieranie podpisów w wakacje, złożenie wniosków we wrześniu, a wtedy referendum na przełomie roku
              • Gość: MT Re: Przyzwyczajajmy władzę do częstych wyborów IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.01.11, 18:16
                Dwie interwencje u Prezydentów w ciągu trzech tygodni. Za każdym razem odpowiedź: "...przepraszamy, ale Pan Prezydent jest chory...". Stąd mój apel do mediów, żeby zajęły się tą sprawą, bo może Mo-bruk wytruł już nam w Ratuszu najważniejsze głowy, a to wtedy jest podstawa dopisania do referendum nowych wyborów.
                • Gość: sams Re: Przyzwyczajajmy władzę do częstych wyborów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.11, 08:55
                  zachęcajmy swoich najbliższych do udziału w referendum! Pokażmy, że Wałbrzyszanom nie jest obojętne dobro miasta i mieszkańców. Pokażmy, że są jeszcze tu myślący ludzie, którzy nie dali się kupić!
    • Gość: michel Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.centertel.pl 26.01.11, 21:04
      3 x TAK !!!
      • Gość: czysty Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.11, 21:50
        Stąd można ściągnąć (w pdf) o co chodzi w referendum.
        Przeczytaj i podaj dalej
        • Gość: czysty Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.11, 21:51
          skleroza - lineczek
          w944.wrzuta.pl/plik/8Jqkwhlt8zX/referendum_w_walbrzychu_13-02-2011
          • Gość: arek Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.walbrzych.vectranet.pl 26.01.11, 22:30
            A może by tak wydrukować kilka egzemplarzy tego i porozdawać lub położyć w miejscach często uczęszczanych :) ?
            • Gość: gadkaszmatka Jeszcze jeden od dawania dobrych rad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.11, 22:42
              No to na co czekasz?
              Drukuj i rozkładaj. Jak zobaczę chociażby na Poczcie Głwnej, to złoże tobie lub innym ukłon na forum.
              • Gość: Rebel Yell Re: Jeszcze jeden od dawania dobrych rad IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.01.11, 11:14
                Czy nas dzisiaj jest juz ustalona cena za glos ?
                • Gość: żal Re: Jeszcze jeden od dawania dobrych rad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.11, 13:30
                  pewnie starym zwyczajem towarzystwo z wodociągów da po worku ziemniaków za głos na NIE
              • Gość: jan Re: Jeszcze jeden od dawania dobrych rad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.11, 11:32
                uważaj, żeby cię nie wzieli za muzułmanina... tyle pokłonów będziesz robił ;P
                • Gość: gadkaszmatka Re: Jeszcze jeden od dawania dobrych rad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.11, 12:58
                  Gość portalu: jan napisał(a):

> uważaj, żeby cię nie wzieli za muzułmanina...

To co wtedy gołodupce ?
                  Będziecie chcieli mi sprzedać stocznie, siebie na części wymienne ,czy może swoje baby do haremu?
                  • Gość: wujek "dobra rada" Re: Jeszcze jeden od dawania dobrych rad IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.01.11, 13:15
                    Gość portalu: wałbrzyszanin napisał(a):

> A czy do marketów wozi się zaopatrzenie czy odpady ?

Popatrz na daty ważności produktów i sam sobie odpowiedz.
    • Gość: tom Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.11, 13:44

Walbrzyszek.com: Już niedługo referendum
    • Gość: Ilona Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.11, 16:00
      3x TAK
      • Gość: refleks Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.01.11, 16:38
        Może to wam da coś do myślenia. Bo jak nie wiadomo o co chodzi....
        www.youtube.com/watch?v=82awvMA__qI&feature=related
        • Gość: refleks Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.01.11, 16:42
          Albo to
          www.youtube.com/watch?v=YMvUGS4Eyp0&NR=1
    • Gość: podaj dalej Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.11, 19:05
      Wyjaśnienia do referendum
      w944.wrzuta.pl/plik/8Jqkwhlt8zX/referendum_w_walbrzychu_13-02-2011
      • Gość: bom Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.01.11, 22:20
        Informacje o referendum na Sobięcinie są regularnie zrywane(nie wiem czy to przypadek czy zamierzone działanie). Ponoć rodzina Mokrzyckiego Józia mieszka na Sobięcinie. Może być ciekawie _ 3XTAK!!!!!!!!!!!!!!!!!
        Te ulotki z wrzuty też podrukuję i roześlemy po znajomych!
        NIECH MOC BĘDZIE Z NAMI !
        • Gość: maja Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.11, 23:31
          3x tak
        • Gość: marek Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.walbrzych.vectranet.pl 02.02.11, 12:08
          3 x TAK !!!
        • Gość: tom Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.centertel.pl 06.02.11, 21:37
          3x TAK
    • Gość: obywatel Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.01.11, 23:47
      3 X TAK
      • Gość: stiopa Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.11, 10:14
        3x TAAAAAAAAAAAAAK !!!
        • Gość: Magda Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.11, 14:39
          jasne, że tak... 3x... oby tylko frekwencja była ponad minimum... musimy się zmobilizować!
      • Gość: bom Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.01.11, 17:49
        3xTAK
      • Gość: ... Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 29.01.11, 20:56
        3xTAK
      • Gość: Paweł Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.centertel.pl 30.01.11, 21:12
        NIE, TAK, TAK
        • Gość: Siwy Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.11, 08:45
          3x TAK! :)
          • Gość: polak Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.walbrzych.vectranet.pl 31.01.11, 09:07
            3 x TAK :) !!!
            • Gość: olo73 Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.11, 11:44
              3XTAK
              • Gość: ktos Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.centertel.pl 31.01.11, 20:34
                3x TAK
                • Gość: za Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 31.01.11, 22:40
                  3xtak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                  • Gość: gość Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.11, 22:59
                    3xTAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                    • Gość: stef Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.11, 11:10
                      nie, tak, tak
                      • Gość: Klaudia Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.11, 15:44
                        a właśnie 3x TAK
                        • Gość: Kumbaka Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.dynamic.chello.pl 01.02.11, 20:39
                          Proszę Państwa dzisiaj w Telewizji Wałbrzych w sprawie referendum wypowiedział się Pan Małecki wiceprezydent z PEŁO, który oświadczył, że będzie głosował przeciwko nam.

Tak samo postąpi cała ta rzekoma elita i ten Przejrzysty Wałbrzych, ponieważ oni dokładnie wiedzą o co chodzi, a sedno sprawy jest takie, że
                          kasa zamiast do ich kieszeni popłynie do mieszkańców Wałbrzycha.
                          Oni zrobią wszystko, aby referendum było nieważne, ponieważ dokładnie wiedzą, że ich władza kończy się i są to ich ostatnie dochody.

3 X TAK, dla PEŁO 3 X NIE.

• Gość: up Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.centertel.pl 01.02.11, 21:06
    • Gość: JAR Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.11, 11:09
      3x TAK
      • Gość: NIKITA Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.02.11, 12:39
        Choinka - trzeba zmienić profesje radni orzekli, że mam schizofremie, dołożę brak poczytalności, jasność pomroczną i poproszę o pomoc Leona zawodowca.
        Zapomnieli jaką funkcję pełnią - NIE WYGRALI KONKURSU W PRYWATNEJ FIRMIE !!!!!!!
        NIECH TRZYKROTNIE WRÓCI DO TYCH GNID TO CO NAM ROBIĄ !!!!
        3XTAK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        • Gość: 3x Nie Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.02.11, 13:01
          3x NIE, tak na złość tym którzy ciągle narzekają na Wałbrzych.
          • Gość: gość Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.11, 21:02
            no to ja też- 3 x NIE, żartuję, wcale mi się nie chce iść .....
            • Gość: tom Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.11, 08:38
              3x TAK !!!
    • Gość: smol Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.11, 13:12
      3x TAK !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • Gość: Czarek Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.11, 10:35
      obojętnie jak - trzeba zagłosować

to obywatelski obowiązek! To demokratyczne pytanie o zdanie mieszkańców...
    • Gość: ja Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.centertel.pl 05.02.11, 20:14
      3x TAK
    • Gość: mieszkaniec Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.walbrzych.vectranet.pl 07.02.11, 01:08
      DZIĘKUJĘ ŻE KTOŚ ROZPOCZĄŁ TEN WĄTEK !!!

BARDZO WAŻNY DLA MIASTA !!!

IDŹMY WSZYSCY I POKAŻMY ŻE CHCEMY LEPSZEGO MIASTA !!!

BRAKUJE PUNKTU TYLKO ŻEBY NAPRAWIĆ DROGI W MIEŚCIE !!!

ALE I TAK IDŹMY WSZYSCY MIMO ŻE TAK SŁABO OGŁOSZONE WYBORY SĄ PRZEZ URZĄD MIASTA !!!

ZAGŁOSUJMY WSZYSTKO NA TAK !!!

POKAŻMY KTO TU RZĄDZI !!!

........... PAMIĘTAJCIE TO MY ICH WYBRALIŚMY !!! .......... WYWALMY ICH NA TACZKACH !!!
    • Gość: Mag Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.centertel.pl 07.02.11, 22:09
      3x TAK
    • Gość: NW Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.11, 14:02
      3x TAK
      • Gość: asdfgh Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.dialog.net.pl 09.02.11, 17:55
        Widzę że nikt nie sprawdził listy dróg gminnych, tu można to zrobić tinyurl.com/6h5ssum
        Pytanie mam ... czy przy okazji dokopania Mo-brukowi nie dokopiemy jeszcze komuś innemu, komuś niewinnemu...
    • Gość: jacek Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.11, 17:33
      3x TAK
      • Gość: Kumbaka Re: 13.02 referendum w sprawie wody i składowiska IP: *.dynamic.chello.pl 10.02.11, 20:05
        Wałbrzyszanie nie zawieli i licznie protestowali przeciwko MoBrukowi. Tak to wyglądało:

www.youtube.com/watch?v=yDml8rOwMlY
        To dobrze rokuje, to my Wałbrzyszanie zmienimy to miasto, Krukoszenko nie jest nam potrzebny.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka