Dodaj do ulubionych

RPA chce "Victorie"

03.09.01, 11:22
Firma Ecopal Polska z siedzibą w Johannesburgu podpisała przedwstępną umowę w
sprawie zainwestowania w wałbrzyską Elektrociepłownię "Victoria". Jak mówi
przewodniczący związków zawodowych "Solidarność" działających przy EC, Jerzy
Olszewski, firma z RPA chciałaby nawet rozszerzyć produkcję wałbrzyskiego
zakładu. Przedstawiciele firmy mówią o uruchomieniu w Victorii produkcji
ecopaliwa z mułów, zwanego przez nich ekoantracytem. Ecopal w najbliższych
dniach miałby podpisać umowę wstępną z syndykiem Elektrociepłowni. Inwestorzy
zapowiadają, że nie będą zwalniać dotychczasowych pracowników "Victorii",
obecnie pracuje tam około 200 osób. Gdyby Elektrociepłowni nie udało się
sprzedać, ogrzewania pozbawione mogłyby być niektóre wałbrzyskie placówki, w
tym przedszkole, szkoła i obiekty przy ul. Ratuszowej.
(jupi) Nowe Wiadomości Wałbrzyskie
Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka