Dodaj do ulubionych

M.Olejnik: "Niewierzący się modlą" - do kogo?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.05, 10:00
Monika Olejnik dzisiejszą audycję w Radiu Zet rozpoczęła od wyrażenia troski
o papieża. Zdziwiło mnie jej stwierdzenie, że "o zdrowie papieża modlą się
wierzący, modlą się niewierzący". Zastanawiam się, do kogo modlą się
niewierzący, bo przecież nie do Boga, skoro, wg nich, nie istnieje. Kult,
jakim jest papież otaczany w Polsce, prowadzi do absurdu...
Obserwuj wątek
    • Gość: Fafik Re: M.Olejnik: "Niewierzący się modlą" - do kogo? IP: *.acn.waw.pl 27.02.05, 10:09
      Nie musisz się, córcia, modlić. Naprawdę. Audycja trwała ponad 50 minut,
      obfitowała w wiele ciekawych wątków, łącznie z tym "niech Giertych się zamknie"
      Frasyniuka
      Wypowiedź. o której piszesz była na początku i nie była głównym, ani nawet
      pobocznym tematem audycji.
      A ty pierwsze co robisz po jej zakończeniu - to uzewnetrzniasz swoje żale
      związane z papieżem, tak jakby całe 50 minut Olejnik kazała się niewierzącym
      modlić i nic więcej się tam nie działo. Może to dowodzi tego, że to TY masz
      jakąś obsesję na tym punkcie, o którym pizesz?
      • bragiel Monika Olejnik 27.02.05, 10:52
        Jakie ma tu znacznie czy wyppowiedź była na początku ,w środku czy na końcu
        audycji?Czy była wątkiem głównym,pobocznym czy tylko jednozdaniowym lapsusem?
        Sformułowanie ,że niewierzący się modlą jest wbrew podstawowym zasadom logiki-
        zapewne w ferworze dyskusji pani Olejnik nawet nie przyuwazyła jaki absurd
        powiedziała.Pozdrawiam.
        • Gość: Preslaw Re: Monika Olejnik IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 27.02.05, 11:22
          Ponadto Marta ma rację, że kult Papieża prowadzi w Polsce do absurdu. A
          dyskusja dzisiaj była dość ciekawa, trochę za sprwą Frasyniuka, który jak się
          okazuje nie umie panować na emocjami.
        • Gość: Pluszak Re: Monika Olejnik IP: *.acn.waw.pl 27.02.05, 11:39
          No i mamy ciemnogród w osobie M.Olejnik, który zapewne należy zdjąć z anteny za
          uprawianie kultu papieża, czego tolerancyjne kręgi lewackie ścierpieć nie mogą.
      • zubilech klasyczna odpowiedź "Polaka-katolika"... 27.02.05, 12:06
        Drogi ojcze ( albo synku). Oczywiście, że Marta nie musi się modlić (na
        szczęście nie musi choć jest wielu, którzy by chcieli taki obowiązek
        wprowadzić ;-)
        Pytanie postawiono takie: "do kogo modlą się niewierzący, bo przecież nie do
        Boga, skoro, wg nich, nie istnieje".
        Zachowujesz sie większość tzw " Polaków - katolików" . Nie odpowiadasz na
        pytanie i zarzucasz Marcie, że uzewnętrznia swoje żale i ma jakies obsesje. Ona
        tylko stwierdza fakt, widoczny dla wszystkich, którzy mają oczy i widzą co się
        dzieje w związku z chorobą człowieka. I tylko człowieka.
        Zdecydowanie tak . Kult, jakim jest papież otaczany w Polsce, prowadzi do
        absurdu. I to nie tylko przez to co powiedziala Monika Olejnik. W historii ,
        także naszego kraju już były takie przypadki. Choćby w roku 1953.

    • Gość: mk Re: M.Olejnik: "Niewierzący się modlą" - do kogo? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.05, 12:59
      > Zdziwiło mnie jej stwierdzenie, że "o zdrowie papieża modlą się
      > wierzący, modlą się niewierzący"

      Powiem tak. Jako niewierzący głęboko solidaryzuję się z wszystkimi modlącymi
      się o zdrowie Papieża. Mam dla Niego ogromny szacunek za wszystko co dla Polski
      zrobił.

      I tyle.

      mk
      • Gość: eleni Re: M.Olejnik: "Niewierzący się modlą" - do kogo? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.05, 13:55
        Gość portalu: mk napisał(a):

        > Powiem tak. Jako niewierzący głęboko solidaryzuję się z wszystkimi modlącymi
        > się o zdrowie Papieża. Mam dla Niego ogromny szacunek za wszystko co dla
        >Polski zrobił.

        Co innego solidarność i szacunek, a co innego modlitwa. Pani Olejnik palnęła
        głupstwo, ale trudno się jej dziwić, po prostu ogarnęła ją papieska obsesja,
        która ostatnio przetacza się przez kraj.
        • imagistyk Re: M.Olejnik: "Niewierzący się modlą" - do kogo? 27.02.05, 16:15
          Dawno ,dawno temu M.Olejnik czyniła wyrzuty Janowi łopuszańskiemu,że ma odmienne zdanie na temat UE niż JPII.Dla niej zaś JP II jest najwyższym autorytetem.Wówczas Łopuszański wyraził pragnienie,aby dotyczyło to także życia prywatnego M.Olejnik.
      • marphi1 A co takiego papiez zrobił dla Polski?! 14.03.05, 12:31
        Gość portalu: mk napisał(a):


        > Powiem tak. Jako niewierzący głęboko solidaryzuję się z wszystkimi modlącymi
        > się o zdrowie Papieża. Mam dla Niego ogromny szacunek za wszystko co dla
        Polski
        >
        > zrobił.
        >
        > I tyle.
        >
        > mk
    • darciatko Re: M.Olejnik: "Niewierzący się modlą" - do kogo? 27.02.05, 20:52
      Nie ważne do jakiego boga się modlą, najważniejsze aby byli wysłuchani.
      • Gość: ianu Re: M.Olejnik: "Niewierzący się modlą" - do kogo? IP: *.gemini.net.pl / *.gemini.net.pl 28.02.05, 22:29
        Rzeczywiście z niesmakiem słucham czy oglądam wiadomości w ostatnich dniach, np. "Fakty TVN". Bloki o chorobie Jana Pawła II przypominają najgorsze "akcje propagandowe" z czasów komuny. Naprawdę żal papieża, że jest obiektem takiej propagandy.
        Czy istnieją naprawdę ludzie całkowicie niewierzący? Czy też - oprócz oczywiście grupy ludzi bezmyślnych i głupich (jak np. Jerzy Urban), ale o takich nie mówię - są tylko agnostycy (którzy nie wiedzą czy Bóg jest czy go nie ma) oraz ludzie, którym "brak daru wiary", ale którzy żyją jakby Bóg był. Do tych ostatnich należał Jacek Kuroń, z którego niejeden "żarliwy katolik" mógły brać przykład.
        • cptniamo Re: M.Olejnik: "Niewierzący się modlą" - do kogo? 08.03.05, 17:54
          A ja słyszałam 2 lata temu w wielkanoc, w TV, z ust premiera coś w tym
          stylu "cieszymy się ze zmartwychwtania pańskiego, i ŻAL MI TYCH, którzy nie
          wierzą, że Jezus zmartwychwstał". Gdyby powiedział, że żal mu tych, którzy
          wierzą w takie rzeczy, to niezła byłaby medialna zadyma... A tak? Bezkarnie
          obraził ateistów i spoko.

          Gość portalu: ianu napisał(a):
          > oraz ludzie,
          > którym "brak daru wiary",

          Analogicznie: istnieją tylko ateiści i ci, którzym brak daru niewiary...

          > ale którzy żyją jakby Bóg był. Do tych ostatnich
          > należał Jacek Kuroń, z którego niejeden "żarliwy katolik" mógły brać
          przykład.

          Piękna systematyka typów religilnych, gratulacje. Do Twojej wiadomości: to nie
          Kuroń wynalazł etykę bez religii, czyli świętego bez boga. Poczytaj Camusa, jak
          nie wierzysz.
    • Gość: Marcinlet Re: M.Olejnik: "Niewierzący się modlą" - do kogo? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.05, 10:39
      My, niewierzący w Boga modlimy się do Szatana! Ateizm to przecież jedna z
      odmian satanizmu.
      • Gość: ;) Re: M.Olejnik: "Niewierzący się modlą" - do kogo? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.05, 11:14
        Gość portalu: Marcinlet napisał(a):
        Ateizm to przecież jedna z
        > odmian satanizmu.

        powiedział wyznawca o.Rydzyka
        • Gość: Marcinlet Re: M.Olejnik: "Niewierzący się modlą" - do kogo? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.05, 15:31
          Gość portalu: ;) napisał(a):

          > Gość portalu: Marcinlet napisał(a):
          > Ateizm to przecież jedna z
          > > odmian satanizmu.
          >
          > powiedział wyznawca o.Rydzyka
          Nie o. Rydzyka, ale Szatana. Czytaj uważniej.
          • Gość: ;) Re: M.Olejnik: "Niewierzący się modlą" - do kogo? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.05, 15:34
            Gość portalu: Marcinlet napisał(a):
            > Nie o. Rydzyka, ale Szatana. Czytaj uważniej.

            na jedno wychodzi
    • Gość: katarzyna Re: M.Olejnik: "Niewierzący się modlą" - do kogo? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.03.05, 18:52
      A może po prostu to była przenośnia, co?
      Poza tym są sytuacje, w których nawet niewierzący zaczynają się modlić, nie
      wiesz tego?
      • mierniqe Re: M.Olejnik: "Niewierzący się modlą" - do kogo? 15.03.05, 17:20
        dla mnie sprawa jest jasna: Olejnik jako dziennikarz nie powinna ujawniac
        swoich preferencji politycznych / religijnych / seksualnych itp. bo jest
        dzennikarzem a nie dzialaczem partyjnym / misjonarzem / michalina wislocka(sp).

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka