Dodaj do ulubionych

Komorowski konczy

25.05.15, 16:35
Jak mawial Miller: mezczyzne poznaje sie po tym jak konczy.
Wczoraj obecny prezydent podzielil sie jezykiem milosci skierowanym do ludzi, ktorzy smieli na niego nie glosowac

"47 proc. to demokratyczne pospolite ruszenie w imię obrony naszej wolności, w imię powstrzymania fali nienawiści, agresji, którą wszyscy niedawno tak głęboko przeżywaliśmy. Tę falę nienawiści, agresji trzeba powstrzymać. To pospolite ruszenie może ją zatrzymać - mówił Bronisław Komorowski."

Dzisiaj pokazuje swojemu elektoratowi, co warte sa jego obietnice:

"Kancelaria Prezydenta wycofuje z konsultacji projekt ustawy dot. możliwości przejścia na emeryturę przez osoby z 40-letnim stażem
"Krótki okres, jaki pozostał do zakończenia kadencji oraz konieczność przeprowadzenia szerokich konsultacji publicznych i politycznych projektu ustawy przewidującego możliwość przejścia na emeryturę przed osiągnięciem ustawowego wieku emerytalnego przez osoby posiadające co najmniej 40-letni staż składkowy, przesłanego w piątek do konsultacji społecznych, powodują, że niemożliwe jest przeprowadzenie w całości procesu konsultacyjnego i legislacyjnego projektu ww. ustawy.
Ponadto, z uwagi na wynik wyborów, Prezydent RP nie powinien, jeśli nie jest to konieczne, podejmować istotnych decyzji w okresie, jaki pozostał do końca kadencji. W związku z powyższym, Kancelaria Prezydenta RP wycofuje ww. projekt ustawy z procedury konsultacji"
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114912,17978200,Andrzej_Duda_prezydentem__Trwa_goracy_powyborczy_poniedzialek.html
Juz nie wspominajac o fakcie, ze potrzebowal ekstra 1,5h by sie pozbierac po porazce.
Obserwuj wątek
      • leny20-4-7 Re: wyborcza zonglerka ustawa i referendum? 25.05.15, 21:53
        a dla mnie przemawia jednak fakt, że "prezydent Komorowski UTRACIŁ mandat społeczny i jeśli nie będzie najwyższej konieczności, nie będzie wychodził z żadną inicjatywą" ( czy coś w tym guście).

pytanie, czy najwyższa koniecznośc, to będą np sędziowie trybunałów, prezes nbp, etc...oby tylko zdążyc przed deadlinem?

to, ze PO dużo obiecywała i..."zapominała" 5 minut po wyborach, to jedno, a dzisiejsze tłumaczenie przez ekipę PBK tej wolty, mimo wszystko do kupienia.
        • leny20-4-7 i brawo...Klip! 25.05.15, 21:59
          już miałem napisac z przyzwyczajenia Jasiusmile

przełożenie ciszy wyborczej o 1,5h wyjątkowo podejrzane było. tak jakby jakiś targ* miał miejsce. PBK wyraźnie miał inne przemówienie do wygłoszenia, to z tym "pospolitym ruszeniem" i niezgodą na wynik/zapowiedź dalszej walki. co ciekawe Duda, wyraźnie czekał ze swoim wyjściem na moment końca transmisji z "belwederu". i też widac było jak wstęp szyty (podziekowania dla PBK za walkę/rywalizację) na chwilę przed.

*nie chodzi mi o dogadywanie się rządowych z opozycją, a właśnie o podgotowkę Wują Bronia.
          • klip-klap Re: i brawo...Klip! 26.05.15, 09:45
            Tez o ty pomyslalem. Wyglada na to, ze nikt nie chcial powiedziec prezydentowi o tym, ze pewnie przegra. A co dopiero przygotowac odpowiednia mowe!
            Mowi to duzo o jakosci tych doradcow.
          • bieda_inwestor Re: i brawo...Klip! 26.05.15, 14:03
            >przełożenie ciszy wyborczej o 1,5h wyjątkowo podejrzane było. tak jakby jakiś targ* miał miejsce

no ja pier...naprawde??? Jak tak mozna? Chcesz mi powiedziec, ze ktos zamordowal 80-letnia staruszke w jakiejs Pipidowie by dac czas Bronkowi? Zastanowiles sie w ogole nad tym co piszesz przed wyslaniem? A po co niby czlowiekowi, ktory tak czy tak juz sie skompromitowal przegrana dodatkowe poltorej godziny do namyslu na przygotowanie przemowy, ktorej tak czy tak juz nikt nie bedzie sluchal? Jak dorosly czlowiek moze w ogole z takim tekstami wychodzic? A potem sie dziwicie, ze ludzie nie biora na powaznie tego co piszecie o Smolensku.
            Proponuje jeszcze dopisac do tego spisku cyklistow. Od lat wiadomo przeciez, ze jak jezdza tymi swoimi rowerami to krowom mleko odbiera.
            No powaznie, az sie zagotowalem...
            Powiem wam co mnie sie nie podoba - nie podoba mi sie dyskredytowanie instytucji panstwowych za to ze robia swoja robote. Nie podoba mi sie, ze ktos glosi ze sie kupuje masowo dlugopisy do falszowania i po wyborach nie ma nawet odwagii przeprosic za te podejrzenia. Nie podoba mi sie, ze daje sie wkurzonym dziennikarzom przyzwolenie na wieszania psow na instytucji publicznej, tylko dla tego ze osmielili sie im rozwalic ramowke w wyborczy wieczor. (A bardzo mi sie akurat podoba niezaleznosc panstwowej komisji wyborczej od tego co kto sobie na ten wieczor juz zaplanowal)
            Nie podoba mi sie ze politycy stanowia prawa a za stosowanie sie do tego prawa obrywaja urzednicy.
            Nie podoba mi sie ze sie wiesza psy na Urzedach Skarbowych naraz i za to ze zbytnio kontroluja i ze kontoluja niedostatecznie. Za to ze nakladaja kary i ze nie sciagaja tego co zalozono w budzecie.
            Dyskredytowanie instytucji publicznych to poczatek rozmontowywania panstwa.
            Powiedz mi, czyim ty jestes agentem, ze ci tak zalezy na tym by Polacy nie mogli ufac instytucjom publicznym? Bo jak dla mnie jedynymi ludzmi ktorym moze na tym zalezec to politycy, ktorzy swoje dyletanctwo zwalaja na urzednikow i zewnetrzne sily ktorym zalezy na calkowitym upadku Polski. Wiec powiedz otwarcie czyim ty jestes agentem, ze szczujesz na instytucje publiczne?

PS. Nie glosowalem w drugiej turze. Moje odczucia co do prezydenta obecnego i elekta najlepiej oddaje jeden tekst, ktory widzialem w internecie - "czas pic. Ze szczescia, ze Komorowski przegral i ze smutku ze Duda wygral"
            • klip-klap Re: i brawo...Klip! 26.05.15, 18:40
              > no ja pier...naprawde??? Jak tak mozna? Chcesz mi powiedziec, ze ktos zamordowa
              > l 80-letnia staruszke w jakiejs Pipidowie by dac czas Bronkowi? Zastanowiles si

Serio? Widzisz sens w przedluzaniu ciszy wyborczej, kiedy tam bylo 536 potencjalnych glosow?
              Niby o czym to by mialo zdecydowac?
              Ale za to ujawnienie wynikow z Chicago bylo, ok, hehe?
              • leny20-4-7 do biedy 26.05.15, 19:49
                Biedy, ja Ciębie zawsze miałem za rozsądnego faceta, który potrafi czytac ze zrozumieniem, a tu odzywasz się po wyborach i..taki zonk!

Weź mi wskaż gdzie napisałem o "zabójstwie", czy CZYMKOLWIEK w tym guście!!! Albo, że ktoś zrobił prowokację, czy COKOLWIEK w tym guście!!!

Napisałem, że dla relatywnie błahego pretekstu (15 osób zagłosowało w tej komisji zdaje się w przedłużonym czasie!) cała Polska (i okolice) musiała czekac 1,5h z OGŁOSZENIEM wyników. W tym czasie ZAINTERESOWANI MIELI JUZ oficjalne sondażowe wyniki wyborów (słynne "chłystek z nami wygrywa" uchwycone przez kamerzystę na sali Komorowskiego)! To po pierwsze.

Po drugie. WYNIKI częściowe już od południa w niedzielę pojawiały się wśród zainteresowanych tym (czesc osob upubliczniała tę wiedzę, policja w tej chwili prowadzi zdaje sie 50 spraw o "pogwałcenie" ciszy wyborczej. WSZYSTKIE aż do godz. 20tej dawały zwycięstwo "Budyniowi".

Po trzecie. ZAINTRYGOWAŁO mnie to co zaobserwowałem. Mianowicie przemówienie PBK WYRAŹNIE składało się z 2 części. a u iPADa z jakiegoś powodu trwało WYCZEKIWANIE na to co zostanie powiedziane u "rządowych".

Wyciągnąłem z tego wniosek, że albo ktoś w PKW okazał się nadgorliwcem (bywały już w przeszłości przypadki, "zakłócenia ciszy/miru" na lokalnej komisji wyborczej i NIE PRZYPOMINAM sobie, aby cały kraj z tego powodu czekał), albo skorzystano z okazji (jakkolwiek to niewdzięcznie z racji zaistniałej tragicznej sytuacji brzmi) i "rządowi" uniknęli jakiejś kompromitacji.

I teraz Ty wyskakujesz ze Smoleńskiem, i to w przypadku gdy akurat Klip, czy nawet ja, nie jesteśmy w żadnej z grup (pancernej brzozy, sztucznej mgły)...nie możesz po ludzku zapytac: panowie, o co wam chodzi? To o co Tobie chodzi? o żydów?! Wex miej kohones i napisz, to wprost, po kiego się zasłaniasz cyklistami! i dodaj, że my ich tutaj razem z Klipem na śnadanie zjadamy, popijajaąc sokiem z homosexualistów.

Nie gotuj się! Zacznij rozmawiać. Jeśli osoby na poziomie nie będą ze sobą odpowiednio rozmawiac, to co oczekiwac od reszty.

--------------
                a długopisy, które Tobie wydają się takie...obciachowe...zostały oficjalnie przez przewodniczącego PKW (!!!) zaakceptowane jako forma społecznej kontroli prawidłowości wyborów. i co teraz powiesz? Mało tego, ten szacowny i stonowany pan, powiedział więcej...lakowanie świecą miejsca przy sąsiednim kandydacie TEŻ JEST DOZWOLONE (a to nawet dla mnie był hardcore!!!). LUDZIE JESTEŚCIE TAK WYTRESOWANI, że władcy marionetek nie musza nawet pociagac sznurków, a większosc z was robi, mówi...MYŚLI..."na kursie i na ścieżce". za to w chamowatych atakach zahamowań nie ma...smutne jak xxxx...wiadomo co. tym bardziej, że Polska dawniej była kolebką tolerancji.

a co do jakichkolwiek urzędów w tym kraju, to miałem tę wątpliwą przyjemnośc przeżyc kilka kontroli ostatnimi czasy...elemtnarny brak wiedzy w zakresie przedmiotu kontroli, nieznajomosc prawa cywilnego/administracyjnego, braki w wychowaniu, nadużywanie imperium. Przyszli jak po swoje mając z góry przygotowane mandaty...także #takasytuacja.

a agentem jestem dla swoich klientów, którym wystawiam faktury. domyślam się, że chodzi ci jednak o to "szczucie na PKW". no trochę czasu upłynie zanim nowy skład, zdobędzie u każdego zaufanie, nadszarpnięte przez poprzednią ekipę, która do DZIŚ nie poinformowałą o frekwencji, nie wytłumaczyłą gdzie/dlaczego zniknęło ponad 130.000 głosów na Sląsku, dlaczego zdecydowano się na wybory wiedząc na tydzien wcześniej że SYSTEM NIE DZIAŁA (ustami członka PKW to poszło urbi et orbi).

Powiem Ci Bieda raz jeszcze...kurewsko mnie zawiodłeś swoją wypowiedzią. ALe jak widzisz, świat nad się kręci.
                • bieda_inwestor do lenego 26.05.15, 23:47
                  przede wszystkim przepraszam. faktycznie jak to teraz czytam zdaje sobie sprawe ze bylem dosc emocjonalny i zbyt pochopny w ocenach. chyba po prostu jestem juz zmeczony wojna polsko-polska i wyladowalem sie akurat bez powodu na Tobie. Tak wiec, jeszcze raz - przepraszam.
                  nadal uwazam jednak, ze nawet jesli chodzilo o 15 osob, to nalezalo sie wstrzymac. to po prostu kwestia pryncypiow i praworzadnosci - te osoby mialy prawo glosowac w takich samych warunkach, nawet jesli to oznacza, ze opoznilo to igrzyska dla ludu a ten czy tamten redaktorek nie mogl wydrukowac wynikow nastepnego dnia - bo to byl przeciez jedyny efekt tego opoznienia, prawda? bo jesli raz zignorujemy te 15 osob, to nastepnym razem nie bedziemy widzieli nic zlego w zignorowaniu 15 tysiecy czy tych 130tysiecy ze Slaska. to jest wlasnie ten problem z relatywizmem, ze nie wiadomo gdzie postawic granice. jest takie powiedzenie, ze jak nie wiesz jak sie zachowac, to zachowaj sie porzadnie. I sadze ze tak samo powinno byc z prawem - w razie watpliwosci, postepuj z litera prawa.
                  to jest wlasnie to co mnie najbardziej boli, ze prawo i stosunki sa tak kiepskie w Polsce ze nie widzimy niczego zlego w ich ignorowaniu, deprecjonowaniu i relatywizacji. Jesli mialbym byc wybrany na jakakolwiek funkcje spoleczna to moim jedynym programem byloby przywrocenie szacunku do panstwa i organizacji panstwowych. przede wszystkim przez reformy aparatu panstwowego i nowa kodyfikacje prawa, bo na szacunek trzeba zasluzyc swoja postawa, ale tez widze strasznie duzo szczucia jednych przeciwko drugim. ZUS jest zly jak zabiera i jak nie daje. ludzie oczekuja darmowej sluzby zdrowia, ale tak na prawde przez darmowa rozumieja oplacona przez swego sasiada.
                  tutaj masz taki typowy przyklad szczucia na Urzad Skarbowy:
                  forum.gazeta.pl/forum/w,17007,135932696,,Przedsiebiorcy_skoncza_grzebiac_w_smietnikach_.html?v=2
                  facet pojawil sie w telewizji i w kilku gazetach, a zaden z polglowkow redaktorow nie zadal sobie nawet trudu zrobienia paru obliczen tak jak ja. I potem idzie w swiat ze zly urzad wykonczyl firme.

Strasznie irytuje mnie brak poszanowania prawa. Irytuje mnie zwalanie odpowiedzialnosci za wszystko na urzednikow. Irytuje mnie zwalanie odpowiedzialnosci za reprezentowania obywateli na rzecznikow praw. Iytuje mnie rozliczanie na podstawie durnych wskaznikow. Uzywanie urzedow do rozgrywek politycznych. Bo to wszystko strasznie deprecjonuje instytucje. I pozniej faktycznie wyglada to tak jak w opisie Sienkiewicza. Panstwo ktore istnieje teoretycznie. Gdzie obywatel obawia sie panstwa.

Jesli prawo wyborcze jest zle, to trzeba je zmienic, ale do czasu az sie nie zmieni, to powinnismy je szanowac wszyscy. Jesli PKW ma takie kompetencje, to uszanujmy to bo jesli dalismy te kompetencje by ich nie uzywali, to lepiej bylo wcale nie dawac.
                  • klip-klap to dyskrecja nie wymog 27.05.15, 09:55
                    Art. 47.
                    § 1. Głosowania nie wolno przerywać. Gdyby wskutek nadzwyczajnych wydarzeń głosowanie było przejściowo uniemożliwione, obwodowa komisja wyborcza może zarządzić jego przerwanie, przedłużenie albo odroczenie do dnia następnego. Uchwałę w sprawie przedłużenia albo odroczenia do dnia następnego głosowania obwodowa komisja wyborcza podejmuje po uzyskaniu zgody właściwej komisji wyborczej wyższego stopnia. Uchwała w tej sprawie powinna być natychmiast podana do publicznej wiadomości, przekazana właściwej komisji wyborczej wyższego stopnia, wójtowi oraz przesłana Państwowej Komisji Wyborczej za pośrednictwem komisji wyborczej wyższego stopnia.
                    pkw.gov.pl/ustawy-wyborcze/ustawa-z-dnia-5-stycznia-2011-r-kodeks-wyborczy-wraz-z-przepisami-wprowadzajacymi.html
                    • bieda_inwestor Re: to dyskrecja nie wymog 27.05.15, 17:09
                      Zauwaz, ze decyzje podejmuje obwodowa komisja wyborcza (w tym wypadku Kowale) po otrzymaniu zgody od komisji wyzszego stopnia - w tym wypadku jesli sie nie myle chodzi o okregowa komisje wyborcza z Bielska Bialej badz Katowic. PKW jest wylacznie informowana o tej sytuacji, tym samym wydaje mi sie ze nieuprawnione jest sugerowanie, ze zrobila to celowo. Bo przeciez Bielsko-Biala/Katowice i Kowale nie wiedza kto wygrywa a kto przegrywa, wiec jesli uznali ze trzeba przedluzyc wybory w tym obwodzie, to na pewno nie kierowali sie wynikiem wyborow na poziomie Polski.
                      Tym samym jesli zakladamy, ze faktycznie PKW chciala opoznic ogloszenie wynikow, to musialaby sie uciec do naciskow na lokalne komisje okregowe i obwodowe i zrobic to duzo wczesniej by te komisje mialy mozliwosc znaleznienie odpowiedniego pretekstu. No tyle ze to juz sie zuplenie kupy nie trzyma bo jesli zrobili to wczesniej, to znaczy ze wczesniej mieli dane o tym kto wygra. A jesli oni mieli dane, to mial je i Bronek i Andrzejek. A w takim wypadku poltorej godziny wiecej nikomu nic nie daje.
                      Prawda jest taka, ze PKW oberwala bo zirytowala dziennikarzy. W moich oczach natomiast zyskala, ze po fatalnych poprzednich wyborach pomimo pamietnych opoznien, miala wystarczajaco samozaparcia i nie probowala naciskac na okregowa/obwodowa komisje by nie bylo tego przedluzenia.
                  • leny20-4-7 Re: do lenego 27.05.15, 14:13
                    słuszna uwaga z tym ignorowaniem/relatywizmem. może faktycznie nowa(składem osobowym) PKW chciała dzięki takiej akcji pokazac się z bardziej ludzkiej strony/bliżej wyborcy, i nie ma co się doszukiwac któregoś tam dna.
                    dzięki za zwrócenie uwagi.
            • dorota_333 Paranoja jest goła 27.05.15, 08:50
              Nareszcie! Nareszcie ktoś powiedział im to prosto w oczy.

Powinni bowiem pamiętać, że jak już rozwalą do końca zaufanie do państwa polskiego, to - kiedykolwiek przejęliby władzę - sami też poniosą tego konsekwencje.

A za niezliczone paranoidalne wymysły w rodzaju "długopisów ze znikającym tuszem" nikt nie przeprosi, nie łudź się.
              • klip-klap ch, d..a i kamieni kupa 27.05.15, 11:19
                dorota_333 napisała:

> Powinni bowiem pamiętać, że jak już rozwalą do końca zaufanie do państwa polski
                > ego, to - kiedykolwiek przejęliby władzę - sami też poniosą tego konsekwencje.

Jakie zaufanie? Do jakiego panstwa?
                Nie rozsmieszaj.
                  • klip-klap Re: ch, d..a i kamieni kupa 27.05.15, 12:27
                    Jesli PiS przejmie wladze to bedzie miec banalne zadanie.
                    Dzieki PO polskie panstwo to smiech i zenada, wiec wykazac sie bedzie bardzo latwo.

Bo w PO to lulki pala i zajadaja sie osmiorniczkami, ewentualnie robia laske USA - na tym tle to nawet PiS moze wypasc dobrze, hehe.
                    • dorota_333 Sięgnij pamięcią do IV RP, Klip 27.05.15, 13:15
                      > A - na tym tle to nawet PiS moze wypasc dobrze, hehe.
                      Wątpię, hehe. W czasie swoich rządów 2005-2007 wypadł fatalnie.

Klip, udało się wam przywabić część młodych, bo dwudziestoparolatkowie nie pamiętają IV RP. Reszta, która pamięta, nie da sobie wmówić, że Polska zmieni się pod rządami Kaczyńskiego na lepsze.

Dlatego tak bardzo ukrywaliście Kaczyńskiego w kampanii Dudy. Teraz zresztą też będziecie go ukrywać.

• klip-klap nie myl mnie z ukladem popisu 27.05.15, 13:55
                        > Klip, udało się wam przywabić część młodych, bo dwudziestoparolatkowie nie pami

No, wypraszam sobie. Ja jestem radykalny wolnorynkowiec, czyli teraz korwinowiec. A nie, tfu!, pisowiec.

> ętają IV RP. Reszta, która pamięta, nie da sobie wmówić, że Polska zmieni się p
                        > od rządami Kaczyńskiego na lepsze.

Widocznie pisowcy nauczyli sie od PO, ktore w 2007 obiecywalo normalny kraj. Po utracie wiarygodnosci, dzieki harcom po krzeselkach m.in. mlodzi skierowali sie ku lewej stronie sceny czyli PiSowi i moze Kukizowi. Zycze im jak najlepiej, ale bez wolnorynkowcow w sejmie (czyli glosow rozsadku) nie wroze Polsce duzo lepiej.
      • dorota_333 Re: wyborcza zonglerka ustawa i referendum? 26.05.15, 10:12
        > czy to moze byc prawda, ze wszelkie obietnice wyborcze PO traca waznosc w momen
        > cie zamkniecia urn?

Oj, Jasiu, wyjątkowo ryzykowna złośliwość. Twój kandydat naobiecywał na równowartość rocznego budżetu Rzeczpospolitej.

Módl się, żeby obietnice Dudy tak właśnie utraciły ważność smile
        • byly-kadi Co z tego ze naobiecywal ? NIC. 26.05.15, 14:49
          Prezydnet sam I tak niec nie moze zrobic, w Konstytucji RP jest jasno okreslona jego rola.
          Wiec teraz , jak kto sie bedzie pytal , co z obietnicami, to siem mu powie ze nie moze ich wypelniAc, bo wszystko mu blokuje rzad Pani Doktor, po zlosci, na udry ..... Tym sposobem w wyborach parlamentarnych, lub raczej przed nimi, ponownie uslyszysz o Jaroslawie Kaczynskim, ktorego najwyrazniej nie mozesz sie doczekac.
          • dorota_333 nic...do czasu 26.05.15, 15:42
            Takiego scenariusza rzeczywiście nietrudno się domyśleć: po zaprzysiężeniu prezydent Duda wykaże ogromną aktywność w zakresie inicjatyw ustawowych. Zaproponuje Sejmowi totalne rozdawnictwo - po czym propaganda PiS będzie ubolewać, że obecny Sejm ich nie podejmuje.

Przekaz propagandowy (a będzie to już kampania w pełnym toku) będzie taki: z tą władzą nic się nie da zrobić, ale wybierzcie nas, to my wam nieba przychylimy. No i naród wybierze.

I ja mówię, Kadi, już o tym etapie końcowym gry: mamy rozbuchane oczekiwania, mamy inicjatywy ustaw rozdające ciężkie miliardy i mamy już nowy rząd - prawdopodobnie rząd PiS (być może w jakiejś koalicji).

No i wtedy zacznie być naprawdę ciekawie. Bo Jarosław Kaczyński też nie może się doczekać smile Ale żeby zdobyć władzę, to będzie musiał licytować zbyt ostro.
            • byly-kadi Bedziecie zyc w ciekawych czasach .... ? 26.05.15, 16:34

No bo zobacz, nibyy bez zwiazku, ale ile info zwiera taki artykulik?
              Deweloprzy buduja ( a co maja niby robic, jak nic jinnego nie potrafia) , lud zdolny zaciagnac kredyt na razie kupuje.
              Ale- juz widac, ze buduja za duzo I zaczynaja sie jUZ TERAZ modly, zeby moze starzy ludzie? Jak w Maeryce? Haha. W Ameryce “mlody” rencista ( 55- 62 lat) ma jakies dwa miliony dolarow odlozone na emeryture, w roznych formach. No ale ok, mamy potem info ze beda jezdzic nza granice ( moze byc) zakamuflowany info ze wiac moga I mlodzi. Nawieja ? Hm.

wyborcza.biz/biznes/1,100896,17947014,Rynek_mieszkaniowy_czeka_demograficzna_rewolucja.html?biznes=local#BoxBizLink
              Doloz do tego teraz kase z UE. Plynie? Plynie? Ale sie skonczy. Skonczy sie ? Ano pewnie siem skonczy.
              Oczywiscie dopusdzczam tez mysl, ze Marek Wielgo zwariowal juz do konca.
    • glupi_jasio brzydko, jak zazwyczaj 02.08.15, 14:12
      mniejsza juz o przypieszone nominacje, premie, odprawy, hurtowe zalatwianie ustaw, rownie brzydko konczacej, Platformy. Wiadomo, nic osobistego, biznes to biznes.

Ale to, ze konczy jako oficjalny fan nazisty, niemieckiego szowinisty i nacjonalisty, gardzacego Polakami antysemity - von Stauffenberga, zestawiajac w Berlinie te metnaq postac, mitologizowana przez Niemcow, jako listek figowy na pelnym poparciu Niemcow dla Hitlera, z Powstancami Warszawskimi, Komorowski przekroczyl kolejna linie, ktorej polskiemu prezydentowi nigdy nie wolno bylo przekroczyc. I wszystko jedno, czy za tym skandalicznym wystapieniem stoi ignoracja, czy koniunkturalizm.

A na sam koniec - ta demonstracja zapieklosci, politykierstwa i partyjnego kramarzenia panstwem - oficjalne wystapienia na obchodzach rocznicy Powstania - zostaly zarezerwowane dla Komorowskiego, Kopacz i Gronkiewicz. Byla ostatnia okazja, by odejsc z cieniem klasy, wykonac gest ponad podzialami, symbolicznie przekazac urzad nowemu prezydentowi.

Coz, kampania sie skonczyla, ta ostatnia niedziela pokazala, ile warte sa obludne hasla kampanijne - "Zgoda buduje" - he, he, he, kto uwierzyl w ten bajer, ten traba.

Dobrze, ze wreszcie konczy.

• sevenseas Re: brzydko, jak zazwyczaj 02.08.15, 21:22
        Przeciez "mlodzi, wyksztalceni" ogladali "Valkyrie" z takim jednym Tomem i wiedza jaka byla "prawda" o boCHaterze dzisiejszych Niemiec, ktore jakos dziwnie Niemcami sie nie nazywa w latach 39-45, ale coz to "tylko" historia.

Zwyciezcy pisza historie, na ktorej naiwni buduja zgode czyli iluzje pokoju!
        • glupi_jasio Re: brzydko, jak zazwyczaj 03.08.15, 11:32
          sevenseas napisał:

> Przeciez "mlodzi, wyksztalceni" ogladali "Valkyrie" z takim jednym Tomem i wied
          > za jaka byla "prawda" o boCHaterze dzisiejszych Niemiec, ktore jakos dziwnie Niemcami sie nie nazywa w latach 39-45, ale coz to "tylko" historia.
          >
          > Zwyciezcy pisza historie, na ktorej naiwni buduja zgode czyli iluzje pokoju!

Niemcy, oczywiscie, moga uwazac von Stauffenberga za swojego bohatera, wszak kochal szczerze wielkie, imperialne Niemcy, chcial je uchronic od konsekwencji ich zbrodniczych dzialan w czasie II wojny swiatowej oraz daje iluzje istnienia niemieckiego "ruchu oporu", podobno tworzonego z przyczyn moralnych cha, cha. Caly timing i historia wskazuja jednak na znacznie prostsze wyjasnienia proby zamachu: armia wiedziala lepiej, niz ktokolwiek, ze Niemcy przegraja, tym mocniejsze byly antyhitlerowskie nastroje w Wehrmachcie im wieksze byly straty i im wiecej frontow sie otwieralo, nie przypadkiem Stalingrad i D-Day to przelomowe dla poostawy von Stauffenberga momenty. A do tego, na pewno, byla silna nuta pogardy niemieckiej imperialnej arystokracji wobec znacznie prymitywniejszych od nich plebejskich aktywistow nazistowskich, ale jeszcze silniejsza byla ich pogarda wobec Zydow, czy Polakow.

Nie zmienia to faktu, ze von Stauffenberg to tylko nieco lagodniejsza twarz niemieckiego imperailzmu, militaryzmu, ekspansjonizmu i szowinizmu.

Alianci pozwolili na budowe mitu von Stauffenberga przypuszczalnie po to, by utwierdzic postawy antyhitlerowskie w wojsku niemieckim po wojnie. Dobicie sentymentow za Hitlerem bylo wtedy wazniejsze, niz znacznie subtelniejsze kwestie prawdziwych motywow von Stauffenberga. Nie zmienia to jednak faktu, ze byl to szczery zwolennik militaryzmu i ekspansjonizmu niemieckiego, wrog Polski i Polakow.

No ale, byc moze, to wszystko przerasta kosztujacy ciezkie setki milionow urzad KONCZACEGO wlasnie prezydenta RP, moze oni faktycznie mysleli, ze czcza pamiec Toma Cruise'a.

• dorota_333 PiS w 2007 kończyło w znacznie gorszym stylu 03.08.15, 09:13
        Mam na myśli to, że minister Jasiński 4 dni po przegranej w wyborach parlamentarnych jako minister skarbu umorzył długi Porozumienia Centrum:
        wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/124060,pis-umorzyl-dlug-partii-kaczynskiego.html

Ale pantryjoci o takich drobiazgach nie pamiętają, prawda?
        Co zresztą ma uzasadnienie w liczbach: tam chodziło o 700 tys. z afery SKOK powstał już niedobór 3mld 200mln (pokryty przez BFG), a senator Bierecki zarobił kilkaset milionów.

Rozwijacie się, pantryjoci, od drobnych po naprawdę dobre pieniądze. Strach pomyśleć, ile skręcicie w następnej kadencji, do której już przebieracie nóżkami smile
        • leny20-4-7 sumienie polityków PiS można porównać do brudnej, 03.08.15, 11:12
          mokrej ścierki - tak PO komentuje umorzenie długów PC już po wyborach 2007 r.
          Jarosław Kaczyński uważa, że była to normalna procedura, a ministrowie obecnego rządu zapowiadają zbadanie sprawy.

"Gazeta Wyborcza" napisała, że cztery dni po przegranych przez PiS wyborach odchodzący minister skarbu Wojciech Jasiński umorzył prawie 700 tys. zł długów PC.
          Poseł PO Andrzej Czerwiński - wiceszef sejmowej Komisji Gospodarki - zapowiedział, że komisje skarbu i gospodarki zażądają od Jasińskiego wyjaśnień w tej sprawie.
          Jarosław Kaczyński: winne złe przepisy

- Umorzenie długów Porozumienia Centrum to normalna procedura w przypadku nieściągalnych długów - tłumaczył Jarosław Kaczyński, kiedyś prezes PC. Dodał, że kłopoty finansowe jego poprzedniej partii wynikały ze złych przepisów.
          - Na początku lat 90. partie polityczne działały na zasadach partyzanckich. Regionalne oddziały mogły brać kredyty nie informując o tym centrali. Stąd długi wielu partii - mówił były premier. Dodał, że już wtedy PC upominało się o zmianę przepisów. - Wtedy wiele partii miało długi, ale nie wszystkich wyrzucano z ich siedzib. Nas niestety pozbawiono lokalu - dodał.
          Prezes PC, a teraz PiS podkreślił, że w przypadku długów nieściągalnych, ich umarzanie jest standardową procedurą. - Nie miałem wpływu na działanie ówczesnego ministra skarbu (Wojciecha Jasińskiego). Niczego nie podpisywałem - dodał.
          Jasiński: wszystko zgodnie z prawem

Były minister skarbu Wojciech Jasiński (PiS) zapewnił, że decycja była zgodna z prawem.
          Jasiński uznał, że była to "standardowa procedura w sytuacji, gdy nie istnieje podmiot taki jak partia polityczna czy stowarzyszenie, które jest winne". Tłumaczył, że dług PC został umorzony, ponieważ ugrupowanie już nie istniało.
          - Jeśli nie ma ani jednego procenta prawdopodobieństwa, że się dług odzyska, należy to umorzyć - powiedział Jasiński. - Nikomu nie została przysporzona żadna korzyść majątkowa - dodał.
          Ćwiąkalski zapowiada działania prokuratury, a Grad zbadanie sprawy

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski zapowiedział, że prokuratura zajmie się umorzeniem długu Porozumienia Centrum, gdy pojawi się podejrzenie popełnienia przestępstwa. Najpierw sprawę powinny wyjaśnić resorty skarbu i finansów - dodał.
          Minister skarbu państwa Aleksander Grad polecił zbadanie decyzji. Ministerstwo oświadczyło, że posiada oryginalny dokument decyzji, którego autentyczność nie jest kwestionowana. Polecenie Grada dotyczące zbadania sprawy wynika z wątpliwości, które budzi decyzja oraz sposób i termin jej podjęcia.
          -----------------------------------

8 lat trwało badanie tej sprawy, bo trwało, PO nie rzuca przecież słów na wiatr...i jaki wynik tego badania? Ano taka Dorotka może sobie pluc w brodę, że zabrakło czasu na wyroki skazujące...tylko po co aż tak ślinic ekran i klawiaturę?

analogicznie, podejrzewam, że jeszcze wnuki dorci, będą straszone ileż to senator Bierecki przytulił milionów...ale dokładnie ile i czy niezgodnie z prawem, to absolwentka prawa jak nie wiedziała tak i nie wie.

ps. ja na serio czekam na komisję śledczą. ciekawe czy PiS pojedzie po bandzie i ją powoła. trochę publika się zaskoczy tym co się dowie.
          • dorota_333 Kaczyński: Gdybyśmy przyjęli założenia czysto mora 03.08.15, 11:32
            Jarosław Kaczyński, marzec 1992: "Gdybyśmy przyjęli założenia czysto moralne, tobyśmy nigdy niczego nie mieli." *

wyborcza.pl/duzyformat/1,127291,5222851,Fundacja_na_ciezkie_czasy.html

Najbardziej bawi mnie demonstracja wiary co poniektórych w nieskazitelną uczciwość Kaczyńskiego i PiS. To jest wiara granicząca z sekciarstwem; nieprzemakalna na argumenty.

Jednak faktem jest, że wszystko to blednie przy aferze SKOK. Ja też mam nadzieję na komisję śledczą w tej sprawie, ale małe są szanse na to.

* to zdanie Kaczyńskiego jest tak nośne, że proponuję je jako nowe motto dla Forum PiG. Wniosek formalny, skierowany do Adminów.
          • glupi_jasio bawi mnie nieodmiennie 03.08.15, 11:45
            ten odruch psa Pawlowa na kazde kolejne dziadostwo w wykonaniub pelo, byl chyba kiedys taki serial dla dzieci: "Tata, a Kaczynski powiedzial".

Pogladam sobie tak na ewolucje tej pekajacej i zmurszalej platformy, to, kto w niej zostal i rzadzi, nadaje ton: Kopacz-Kidawa-Gronkiewicz-Mucha i - naprawde, niczego wiecej nie potrzeba...

Na szczescie, zbrzydzeni szczerze zalosna, obnazona substancja PO, z jej obwoznym cyrkiem z meblami, odgrywajacymi stare, zgrane numery, w ktorych widzimy juz nie magikow, juz nie iluzjonistow nawet, tylko szulerow z trzesacymi sie rekami, ale takze obrazeni na PiS, maja wciaz przeciez swieza i niczym nie skalana alternatywe - to jest ugrupowanie Pawla Kukiza wink

No ale chyba juz kazdy widzi, ze pelo to wrak, wrak posiadajacy jednak wciaz niemal monopol wladzy panstwowej. A rzady monopolistycznego, nieudolnie zarzadzanego, zgranego wraku to duze szkody dla panstwa, potrzebna jest wyrazista, zasadnicza zmiana tego fatalnego ukladu.
            • leny20-4-7 Re: bawi mnie nieodmiennie 03.08.15, 12:02
              zmiana jest tuż za rogiem!

PiS może miec władzę, która przewyższy wszystko co tutaj nad Wisłą widzieliśmy. Of kors kadencje PO-nominantów muszą dobiec końca. I to jest Jasiu ZAJEBISTA, że tak się obrazowo wyrażę, odpowiedzialnosc i ryzyko. Ryzyko nie jako straszenie/lęk/obawa...ja mam na myśli GROŹBĘ rewolucji. Jeśli teraz NAWET PiS zawiedzie, to ludzie nie będą mieli nadziei...a gdy jej brak, to byle iskra i pozamiatane. Także 2019/20 będzie rokiem "ów".

Ps. do wyborów jeszcze trochę. Trochę się może zdarzyc, nawet z +/-10% przepływem...także wstrzymajcie jeszcze otwieranie szampanów. dużo pracy przed PiSem, a nastroje wydają się, aż za dobre. No pozdro!
    • klip-klap Re: Komorowski konczy 02.09.15, 19:11
      Jak dzieci z tymi zlosliwosciami.

"Bronisław Komorowski odchodzi bez klasy. Już po przegranych wyborach zatrudnił w swej kancelarii dodatkowych 70 osób, czyszcząc w ten sposób budżet przeznaczony na cały rok, tak, że następca musi zaczynać od zadłużania się. Potem zwolnił wszystkich swoich protegowanych w ramach zwolnień grupowych, co nie tylko pozwoliło rozdać im wyższe odprawy, ale zgodnie z prawem uniemożliwia nowemu prezydentowi zatrudnienie na ich miejsce kogokolwiek przez najbliższy rok, poza objętymi zwolnieniem ludźmi Komorowskiego. Nie zwolnił też w porę mieszkania, tak, że nowy prezydent z rodziną mieszkać musi w hotelu. No i rzecz najbardziej skandaliczna - przed odejściem z urzędu polecił Komorowski za publiczne pieniądze wynająć dla siebie i swej rodziny mieszkanie na rok, a docelowo na pięć lat, mimo, iż oprócz domu w Budzie Ruskiej jest właścicielem dwóch lokali w Warszawie - jeden z nich wynajął na biuro kancelarii prawniczej, a w drugim mieszka jego dorosły syn, któremu z jakiegoś powodu nie poradził, żeby wziął kredyt, zmienił pracę i sam się o własne lokum zatroszczył."

fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news-plyncie-lzy-moje-rzecze-bronislaw,nId,1872345
      • fidziaczek Dorn i Napieralski 02.09.15, 21:28
        startują jako PO-owcy big_grin
        wiadomosci.onet.pl/kraj/dorn-napieralski-i-mazowiecki-na-listach-wyborczych-po/4q3zw4
        Oni wszyscy jedna banda a ludzie na forum próbują sobie i innym wykazac którzy z nich lepsi.
          • mjunhy Re: Dorn i Napieralski 06.09.15, 12:48
            Lista 44 sukcesów koalicji PO-PSL:
            1) Afera tasmowa;
            2) Afera hazardowa;
            3) Afera wyciagowa;
            4) Afera stadionowa;
            5) Afera autostradowa;
            6) Afera stoczniowa;
            7) Afera Amber Gold;
            8) Afera Elewarru;
            9) Afera z informatyzacja MSW;
            10) Afera z budowa gazoportu w Swinoujsciu oraz dostawami gazu z Kataru;
            11) Afera z budowa elektrowni atomowej (od 5 lat trwa ?wybieranie? jej lokalizacji, a kasa dla zarzadów specjalnych spólek leci);
            12) Afera z celowym opóznieniem publikacji przez Rzadowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych;
            13) Grabiez Polakom polowy oszczednosci emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zl);
            14) Wydluzenie obowiazku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i o 2 lata u mezczyzn;
            15) Rozrost biurokracji (sto tysiecy nowych etatów);
            16) Drastyczny wzrost zadluzenia kraju (z 530 mld zl do blisko 1 bln zl);
            17) Podniesienie VAT-u na wszystko;
            18) Podwyzszenie o 1/3 skladki rentowej (ZUS) dla przedsiebiorców;
            19) Zamrozenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych;
            20) Podniesienie akcyzy na paliwo;
            21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa);
            22) Zmniejszenie o 1/3 zasilku pogrzebowego;
            23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego ? tzw. oplaty zapasowej;
            24) Nalozenie na Lasy Panstwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!);
            25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego;
            26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego;
            27) Przyjecie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego;
            28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO;
            29) Przyjecie ustawy o ograniczeniu dostepu obywateli do informacji publicznej;
            30) Przyjecie ustawy o ograniczeniu wolnosci zgromadzen;
            31) Przyjecie ustawy o ?bratniej pomocy? (tzw. ustawa 1066);
            32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów zlozonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi;
            33) Utajnienie raportu o nieprawidlowosciach w ZUS, do jakich doszlo w latach 2008-2013;
            34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umozliwilaby sprzedaz Lasów Panstwowych;
            35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej sluzby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizyte u lekarza specjalisty);
            36) Podpisanie z Rosja niekorzystnej umowy gazowej (najdrozszy gaz w Europie!);
            37) Blisko 3-letni paraliz legislacyjny w sprawie wydobywania gazu lupkowego
            38) Drenaz Funduszu Rezerwy Demograficznej;
            39) Wyprzedaz majatku narodowego za ponad 65 mld zl (w tym spólek strategicznych, takich jak Azoty Tarnów);
            40) Ograniczenie potencjalu militarnego kraju;
            41) Brak przemyslanej i suwerennej polityki zagranicznej;
            42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiace stanowisk oplacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi).
            43) Afera solna. Zamiast soli spozywczej jedlismy sól przeznaczona do posypywania dróg. Nikt za to nie poniósl konsekwencji.
            44) Afera lekowa. Przez biernosc kolejnych rzadów Platformy Obywatelskiej z Polski wywieziono leki o wartosci 5 mld. zl. Medykamenty trafialy m.in. do niemieckich aptek, a polski pacjent szukac musial drozszych zamienników.
            • meritumek Re: Dorn i Napieralski 06.09.15, 14:37
              mjunhy napisał:

> Lista 44 sukcesów koalicji PO-PSL:

Zapomniałeś dodać aferę SKOK. Dopuszczenie do wywiezienia przez Biereckiego kasy do Luxemburga. Ma racje Bierecki, ze teraz wytyka to rządowi.
              Także autostrady są zbudowane nie tam gdzie potrzeba. Ja bym wskazał lepsze lokalizacje.
              Durny rząd niczego nie potrafi.
        • fidziaczek Jak takiemu nie wstyd? 10.09.15, 10:31
          www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,18747055,opozycja-wbija-premier-w-plecy-rdzawy-kindzal-prezydent-zostawia.html#Czolka3Img
          Ledwie zmienił partię już jedzie z komentarzami w drugą stronę a media go drukują.
          Jak można być taką k... bez wstydu?

Jestem ciekaw jak odbierają to gorący zwolennicy PO i gorący zwolennicy PIS?
          Czy zwolennicy PIS co dotychczas go kochali dalej go popierają czy może jednak juz sa przeciwko Dornowi?
          Czy zwolennicy PO którzy nienawidzili wręcz Dorna dalej go nienawidza czy już go kochają?
    • klip-klap niewazne czy 2 tys czy 100mln 07.09.15, 18:45
      Referendum zarzadzone przez Komorowskiego kosztowalo 100 mln. Wiadomo bylo, ze chodzi tylko o wygranie drugiej tury. 100 milionow poszlo w bloto, a ten niedorajda nawet wyborow nie wygral.

Wiec chyba nie ma sie co dziwic, ze cwaniaczek naciagnal na odchodne podatnikow na wynajem apartamentu za 2 tysiace czyli ponizej ceny rynkowej.

"Ale gdy po przegranych wyborach Komorowski musiał wynieść się z Belwederu, dostał od Kancelarii Prezydenta olbrzymi apartament tylko za 2100 zł czynszu. To najtaniej w stolicy!
      Mieszkanie o powierzchni 140 metrów znajduje się w budynku położonym zaledwie 200 metrów od Belwederu, czyli w warszawskim Śródmieściu. Umowę na jego wynajem Bronisław Komorowski podpisał w ostatnim miesiącu urzędowania jako prezydent ze swoją kancelarii, której wtedy był jednocześnie zwierzchnikiem."
      www.fakt.pl/polityka/kancelaria-prezydenta-wynajmuje-komorowskim-apartament,artykuly,571452.html
      • fidziaczek Re: niewazne czy 2 tys czy 100mln 07.09.15, 19:49
        > 100 milionow poszlo w bloto,

To jest błąd którzy popełniają wszyscy, to nie referendum było głupie tylko głupi jest przepis wymagający 50% frekwencji.
        Gdyby tego przepisu nie było nic by nie poszło w błoto smile

Nie widze powodu by referendum wymagało 50% a już wybranie jakiegoś Kononowicza do sejmu nie wymagało nawet 1% głosujących.
        Dlaczego nie odwrotnie?
          • fidziaczek Re: to slonce bylo glupie 08.09.15, 18:40
            Słońce to prawa natury, fizyka której nie umiemy zmienić.
            Próg 50% to tylko nasz wymysł.
            W jedym kraju są takie pomysły w innym zupełnie przeciwne.
            Słońca zawsze kierują się takimi samymi prawami bez względu na to gdzie się znajdują smile

Z tym głosowaniem mogłoby być inaczej, np że trzeba 67%, albo 33%.
            Mogłoby tez progu nie być wcale, tak jak nie ma go w wyborach do sejmu.
            I jeśli ktoś sobie wymyślił to w taki sposób że by obywatele podjęli decyzje w referendum musi być ich 50% a jednocześnie wymyślił tak że by wybrac tych co podejmują decyzję za obywateli jest 1% to chyba wiadomo o co chodzi? smile

Referendum to coś co przypomina prawdziwą demokrację bo ludzie mają sposobność podjąć ważne dla kraju decyzje. O wiele mniej demokracje przypomina wybranie PO lub PIS które po wyborach już mogą robic co chcą przez 4 lata.
            Nie widze powodu by za nieważne uznać to czego chca obywatele bo zbyt mała grupa poszła głosować skoro zbyt mała grupa nie przeszkodzi w wyborach prezydenckich lub parlamentarnych

p.s. To czy demokracje jest słusznym systemem to inna sprawa

• klip-klap Re: to slonce bylo glupie 08.09.15, 20:04
              fidziaczek napisał:

> Słońce to prawa natury, fizyka której nie umiemy zmienić.
              > Próg 50% to tylko nasz wymysł.

Wymysl istniejacy w momencie zglaszania i przeprowadzania referendum, wiec de facto roznicy z prawem natury nie bylo. Po prostu odnosisz sie do czegos innego.
              • fidziaczek Re: to slonce bylo glupie 08.09.15, 20:22
                > Wymysl istniejacy w momencie zglaszania i przeprowadzania referendum, wiec de f
                > acto roznicy z prawem natury nie bylo.

Prawda, co nie zmienia faktu że głupi i nieracjonalny - porównując z pozostałymi wyborami których możemy dokonywać i takim frekwencji nikt nie wymaga

Więc żeby zmieniać system, potrzeba referendum.
                A żeby referendum miało szansę zadziałać, trzeba zmienić system.
                Sprytne, nie ma z której strony ugryźć systemu tak się ładnie okopał przepisami.
    • klip-klap to jest niezle, nawet zyrandol sobie pozyczyl 03.10.15, 09:42
      "Wykaz, który publikujemy, to lista rzeczy, które Komorowski zabrał ze sobą z Pałacu Prezydenckiego, Belwederu i budynku Kancelarii Prezydenta przy ul. Wiejskiej w Warszawie - do siedziby swojej fundacji o nazwie "Instytut Bronisława Komorowskiego". Obok licznego sprzętu oświetleniowego jest również żyrandol, masa lampek, ale i fotele, zabytkowe krzesła, wyposażenie kuchni, sprzęt elektryczny, dwie niszczarki, wieża Sony do słuchania muzyki za tysiąc złotych, zabytkowy fotel, mosiężny Orzeł, a nawet "Biblioteka Ks. Warszawskiego" warta 6700 zł. "
      niezalezna.pl/71507-zabral-ze-soba-nawet-zyrandol-ujawniamy-pelna-liste-bronislawa-komorowskiego
          • leny20-4-7 przecież wpłynęło zawiadomienie! 05.10.15, 18:22
            Klip, a tak przy okazji, aż się prosiło abyś o to tertium dopytał, tym bardziej, że polemistka nazakładała masę wątków, z których nie było ani jednego zawiadomienia do prokuratury...

-----------
            Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęło dzisiaj(6 dni temu-moje) zawiadomienie w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa. Chodzi o domniemaną kradzież dzieł sztuki z Kancelarii Prezydenta RP, do której miało dojść w czasie, gdy funkcję tę pełnił Bronisław Komorowski. Prokuratorzy mają teraz 30 dni na podjęcie decyzji o ewentualnym wszczęciu śledztwa.
            • klip-klap Re: przecież wpłynęło zawiadomienie! 07.10.15, 21:10
              a12 nizej podal mnostwo linkow na ten temat.

Ale w tym watku raczej ja sie koncentruje na bardziej bezposrednich dokonaniach bylego prezydenta. Bo przeciez obrazy mogl zabrac ktos z kancelarii, a uzyczenie zyrandola nastapilo bezposrednio dla p. Komorowskiego.

Ciekawe jak prokuratura z tego wybrnie, haha.
              • leny20-4-7 Re: przecież wpłynęło zawiadomienie! 08.10.15, 10:44
                rozumiem.
                dla mnie jednak ta sprawa z tym "wyniesieniem" to POlski w pigułce.
                1.oto mamy sytuację, że wysoki polityk PO znalazł się w sytuacji wątpliwej prawnie-moralnie!
                2.oto mamy sytuację, że w najbliższym otoczeniu wysokiego polityka PO zebrała się ekipa...z dzipa!
                3.oto mamy sytuację, że najbliższe otoczenie wysokiego polityka PO NIE WIDZI problemu!
                4.oto mamy sytuację, że wyborcy PO każą się wstydzić tym co widzą problem, a nie tym co go sprokurowali!

a prokuratura zabierze głos po wyborach...tak coś przypuszczam. i to też jest znamienne dla tego jak "ten kraj" funkcjonuje. i nawet gdy zabierze tak jakby normalni ludzie tego oczekiwali, to...ukaranie zostanie płotka, bo "my nie ruszamy waszych, a wy naszych".
                • dorota_333 Re: przecież wpłynęło zawiadomienie! 08.10.15, 11:33
                  Podobno jest możliwe wypożyczenie przedmiotów przez Kancelarię Prezydenta - i nie jest to "wyniesienie" żadne. I podobno w taki sam sposób wypożyczano różne rzeczy sztabowi prez. Dudy w czasie kampanii. Legalnie.

No, ale zrobiono z tego "wyniesienie" Nieważne, czy ukradł rower czy jemu ukradli - Komorowski był zamieszany w kradzież roweru, jak się okazuje (ba, żeby tylko roweru, nawet żyrandolowi nie przepuścił smile ).
                    • leny20-4-7 Re: przecież wpłynęło zawiadomienie! 08.10.15, 22:14
                      i to tłumaczenie: o co to halooo skoro ten obraz był wart raptem 2.50plna!

sam Komorowski zrobil numer na Hoffmana, ze swoim mieszkaniem, z użyczeniem mienia na de-fakto swoje potrzeby, ale w zasadzie jest kryty...to ktoś z jego otoczenia (nie wnikam), czy sam wyniósł, czy nie dopilnował....i ten smród się za nim ciągnie po prostu. bo zamiast wyjsc i powiedziec np coś takiego: "szanowni państwo jest mi po porstu wstyd za zaistniałą sytuację, jestem nią zażenowany tak samo jak większosc z was. wszystkich za to przepraszam." ; to on wychodzi i odgrywa "wuja bronia" twierdząc (w skrócie) że nic się przecież nie stao....no żenua! tym bardziej, że obiecywał on i jego formacja SKOK CYWILIZACYJNY, prawda?

tak jak konserwatyści (niby) dbają o jakieś normy i 10x mocniej obrywają niż konieczne za ich nieprzestrzeganie, tak PO powinną obrywac 10x bardziej, że każdą ŻENUĘ, którą uskutecznia...sory, ale kto ma co na sztandarach, tego powinien się trzymac, albo cywilizacja, albo...bagno. każdy może sobie odpowiedziec gdzie znalazł się sam były Prezydent RP oraz jego środowisko.
        • a12a2a Nie wiesz, ponieważ mainstream zawzięcie milczy, 04.10.15, 04:39
          nie dowierzając temu, i licząc, że to humbug i/lub rozejdzie się po kościach; a sprawa/afera narasta/nabrzmiewa, hehe...

Zaczęło się od tego tak wyśmiewanego przez Wybiórczą i rzeszę lemingów audytu, zapowiadanego przez ekipę Dudy. Kilka, kilkanaście dni temu wyszło, że zniknęły dwa obrazy - "Gęsiarka" i "Bydło na polu" (czy pastwisku). Doszła jakaś figurka. Doszły zegar i miniwieża, hehe. Michałowski twierdzi, że ten pierwszy obraz to kilka, kilkanaście zł... Nagle zonk. "Gęsiarka" się odnalazła na jakiejś aukcji, sprzedana za 12 tys. zł, hehe. Kancelaria wcześniej powiadomiła prokuraturę, BOR i ABW. Po info o aukcji prokuratura nie miała już wyjścia i zawezwała Michałowskiego; ten rżnie głupa i nawija o jakiejś notatce, jeszcze z maja. Notatce do biurka/szuflady, hehe. Tożsamo Bronek. Zatem ludzie Dudy wzięli się na poważnie za ten audyt, i już jest lista z ponad setką fantów. W tym 200 kg niszczarką, hehe. Ale najzabawniejsze jest zniknięcie żyrandola, hehe... "Żyrandol" zajumał żyrandol?! Normalnie Bareja... wink

• a12a2a linki... 04.10.15, 04:48
            niezalezna.pl/71182-znikajace-obrazy-z-kancelarii-prezydenta-nowy-trop-na-tasmach-z-sowy
            niezalezna.pl/71304-gesiarka-obraz-skradziony-z-palacu-prezydenckiego-juz-zostal-sprzedany
            niezalezna.pl/71130-razem-z-komorowskim-z-palacu-zniknely-obrazy-muzeum-narodowe-sprawdza-gdzie-sa
            niezalezna.pl/71310-po-publikacji-niezaleznapl-kancelaria-prezydenta-zlozy-zawiadomienie-do-prokuratury-ws-gesiark
            niezalezna.pl/71333-wiemy-ile-zaplacono-na-aukcji-za-obraz-ktory-zniknal-z-palacu-prezydenckiego
            niezalezna.pl/71403-internauci-punktuja-komorowskiego-po-aferze-z-gesiarka-zmien-prace-wez-kredyt-sprzedaj-obraz
            niezalezna.pl/71381-kancelaria-komorowskiego-nie-szukala-gesiarki-bo-jest-warta-2-zlote-i-50-groszy
            niezalezna.pl/71507-zabral-ze-soba-nawet-zyrandol-ujawniamy-pelna-liste-bronislawa-komorowskiego
            niezalezna.pl/71519-kosz-na-smieci-i-zyrandol-komorowskiego-robia-furore-w-internecie-mainstream-milczy
            niezalezna.pl/71528-po-co-ludzie-komorowskiego-wyniesli-z-palacu-niszczarke-wielkosci-czolgu-warta-niemal-100-tys-

• kraw_czyk Re: Komorowski konczy 09.10.15, 13:52
      Dobrze, że Komorowski skończył już swoją kadencję bo za jego rządów w Polsce było tylko gorzej. Mówisz, że " mezczyzne poznaje sie po tym jak konczy" ? to przeczytaj sobie to jak bardzo Komorowski zazdrości Dudzie www.parlamentarny.pl/wydarzenia/komorowski-ocenia-dude-nie-bylo-politycznego-sukcesu,806.html mógłby chociaż przyznać, że ludzie na niego nie zagłosowali bo był kiepskim prezydentem, a nie oceniał już swojego następce.
    • klip-klap zaszalal, w koncu nie za swoje 19.11.15, 14:07
      Tylko maly fragment wklejam, pogubili jakies zestawy lacznosci, obrazy, wynajeli mieszkanie ponizej cen rynkowych itd. Takie odejscie w stylu jakiegos watazki z Afryki (no przesadzam, tam pewnie odchodza w zaswiaty).

"Kancelaria wydawała na pracowników więcej niż pozwalały jej możliwości finansowe. Od 24 maja do 6 sierpnia podwyżki dostało 15 pracowników Kancelarii, a nagrody 328 osób. Łączna kwota nagród przyznanych od maja do sierpnia wyniosła blisko 1,5 mln zł.

W tym samym czasie 8 pracownikom zmieniono umowy terminowe na umowy na czas nieokreślony, zatrudniono sześciu pracowników, 14 pracowników otrzymało awans (w tym 5 przed rozwiązaniem stosunku pracy). Do pracy w kancelarii wróciły osoby zatrudnione w sztabie wyborczym poprzedniego prezydenta i otrzymały podwyżki.

W efekcie do 6 sierpnia wykorzystano 84,60 proc. środków na umowy zlecenia i umowy o dzieło, na zakup materiałów i wyposażenia wykonano 89,1 proc. planu, zaś na wynagrodzenia zaangażowanie osiągnęło ponad 99,59 proc."
      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19212308,pap-dotarla-do-raportu-otwarcia-kancelarii-prezydenta-miazdzacy.html
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka