Dodaj do ulubionych

Politycy i antypolitycy 2004

30.12.04, 13:37
Moje propozycje:

Polityk roku - Marek Belka
Po nieudolnym Buzku i beznadziejnym Millerze doczekalismy sie wreszcie porzadnego premiera, ktory nie interesuje sie partyjnymi ukladami i nie zabiega o tani poklask, lecz po prostu robi swoje, mimo braku oparcia w parlamencie. Mial pare wpadek (sprawa ministra Sadowskiego, proba podwyzszenia skladek na ZUS), ale zaslugi (podpisanie eurokonstytucji, odpartyjnianie panstwa, odbudowa zaufania do naszej gospodarki) zdecydowanie nad nimi goruja.

Plusy:

+ Marek Borowski - zmusil Millera do odejscia, stworzyl na lewicy alternatywe dla SLD.

+ Jerzy Buzek - zatriumfowal w eurowyborach, jako pierwszy z polskich politykow zaangazowal sie na Ukrainie, walczy o zablokowanie dyrektywy o patentowaniu algorytmow - niezly dorobek, jak na niedawnego politycznego trupa.

+ Wlodzimierz Cimoszewicz - sukcesy w polityce zagranicznej, slowa prawdy o SLD.

+ Bronislaw Geremek - poprowadzil UW do sukcesu w eurowyborach i z rozmachem zaczal kariere eurodeputowanego.

+ Danuta Huebner - w starej Komisji Europejskiej zablokowala "harmonizacyjne" zapedy Verheugena, w nowej dostala wazna teke polityki regionalnej. Wlasciwy czlowiek na wlasciwym miejscu.

+ Aleksander Kwasniewski - jeszcze kilka tygodni temu mowiono o najgorszym roku prezydentury, ale jego udzial w rozwiazaniu problemu ukrainskiego spycha wszystko inne na dalszy plan i kaze sie zastanawiac, czy nie byl to raczej rok najlepszy.


Antypolityk roku - Roman Giertych
Demagogiczne wystepy w komisji sledczej, potajemne spotkanie z Kulczykiem, seria prostackich klamstw na ten temat, wsciekle oskarzanie wszystkich o wszystko - krotko mowiac, zenada totalna. A najgorsze jest to, ze kompromitujac siebie, kompromituje tez komisje sledczą, za co towarzysze z SLD/GTW z pewnoscia sa mu niewymownie wdzieczni. Chcial zostac drugim Rokita, a stal sie jego zalosna parodia.

Minusy:

- Jozef Gruszka - jak Giertych Rokicie, tak i on Naleczowi do piet nie dorasta.

- Jaroslaw i Lech Kaczynscy - czas chyba zmienic nazwe ich partii na Populizm i Socjalizm.

- Andrzej Lepper - za caloksztalt, a szczegolnie za solidarnosc z Lukaszenka.

- Leszek Miller - malo ktory mezczyzna skonczyl rownie zalosnie.

- Jozef Oleksy - kretactwa przy glosowaniu raportu komisji sledczej, przemowienie pt. "Jest super" na zjezdzie SLD, przegrany proces lustracyjny.

- Krzysztof Pater - za pomysl ratowania finansow panstwa przez podwyzszanie skladek na ZUS.

- Andrzej Peczak - wiadomo.

- Jan Rokita - mocno kontrowersyjny raport o aferze Rywina, kretynski pojedynek z Lepperem, konsekwentne dryfowanie w strone populizmu.
Obserwuj wątek
    • zenta1 Re: Politycy i antypolitycy 2004 30.12.04, 14:29
      Polityk roku - Buzek (za "odnalezienie się", zaanagażowanie w sprawy ukraińskie)
      Antypolityk - Lepper (za całokształt)
    • klip-klap politycy u mnie kiepsko 30.12.04, 15:20
      Najwieksze plusy przyznaje osobom obecnym w zyciu publicznym,ale nie politykom:

      + dla Antoniego Dudka za wywazone i jednoczesnie odwazne wypowiedzi na temat
      lustracji

      + dla pani komendant Aldony Kostrzewy za pomysl placenia od schwytanego
      przestepcy i za odwage w pogladach (nie wysylanie kobiet na patrole,bo sie do
      tego mniej nadaja); niestety wiezienia przepelnione i wiezniowie zaczynaja
      skarzyc warunki w nich panujace,wiec pewnie juz niedlugo bedzie p. komendant

      + dla Borowskiego za rozwalania SLD

      + dla autora ulgi internetowej

      + dla Buttiglione za odwage

      + dla Hubner za zablokowanie harmonizacji

      + dla Geremka,ze wyjechal z tego kraju, ufff

      + dla Kwasniewskiego, bo duzo nie robi duzo nie szkodzi (chociaz ta Ukraina,hmmm)

      Minusy jakos latwiej ida:

      - dla Kwasniewskiego i Millera za nie wytargowanie niczego w zamian za wyslanie
      polskich zolnierzy do Iraku

      - dla Belki za podpisanie projektu konstytucji UE

      - dla Barroso za uleglosc wobec Francji i Niemiec oraz w sprawie Buttiglionego

      - dla Borowskiego za wspieranie SLDowskiego rzadu

      - SLD za caloksztalt, za afery i dla ich rzadow za brak rozwiazan polskich
      problemow (sluzba zdrowia,bezrobocie,system emerytalny,zadluzenie)

      - dla PiS za ostatni atak na LPR

      - dla polskiej 'prawicy' za socjalizm w pogladach na ekonomie

      - dla lewicowych oszolomek Jarugi-turbo i Srody za trockizm
    • plopli Re: Politycy i antypolitycy 2004 30.12.04, 15:41
      Obiema rękoma podpisuję się pod propozycjami kimmjiki! Nic dodać, nic ująć.
    • robisc Re: Politycy i antypolitycy 2004 30.12.04, 23:17
      Polityk roku - Jan Rokita - sukces PO to głównie jego zasługa; sponiewieranie
      Leppera również; minusem haslo: Nicea albo śmierć, ale kto nie popełnia błedów
      (samo go za to krytykowałem); ogólnie to polityk, którego zaczynam darzyć
      szacunkiem.

      Musze pochwalić też Marka Borowskiego za skuteczne rozwalenie SLD.

      Antypolityk roku: bezkonkurencyjny w tej kategorii jest Leszek Miller za 2,5
      roku nierzadu w Polsce;
      • kimmjiki Khem... 03.01.05, 19:54
        robisc napisał:

        > Polityk roku - Jan Rokita - sukces PO to głównie jego zasługa; (...) minusem
        > haslo: Nicea albo śmierć

        Nie zebym sie czepial, ale my tu mowimy o roku 2004, nie 2003.
    • camille_pissarro Re: Politycy i antypolitycy 2004 01.01.05, 12:59
      Marek Belka - nie tylko jeden minus
      -po pierwsze bezowocna posada w Iraku ( co zrobił , kompletne dno a jesli nawet
      chciał coś zrobic to wiedział ( na tyle chyba jest inteligentny ) w co sie
      pakuje i jakie sa tam realia )
      - przyjmujac ochoczo ( pomimo niecheci całej opozycji ) teke premiera nie robi
      nic innego tylko sankcjonuje podział "łupów" ( czytaj zabezpieczenie synekur
      dla wszelkiej maści "czerwonych"
      - pamietam M.Belke z Zarządu " BIG S.A. - banku , który powstał na
      zdefraudowanych pieniądzach między innymi z FOZZ'u i jednego z
      głównych "sponsorów" PZU , który deponował w nim lokaty ( baaardzo duze ) nie
      pobiuerając przez pewien czas naleznych mu odsetek od w/w lokat.

      Marek Borowski - wyłacznie minusy , gdyby było tak jak opisuje "Kim Ir Sen " (
      czy aktualni King Dzong Il ) to M.Borowski byłby O.K. ale tylko wówczas gdyby
      taki manewr wykonał co najmniej półtora roku temu - już wtedy było wiadomo jak
      funkcjonował i dalej będzie funkcjonowac rząd Leszka M.Ba, to co reprezentuje
      Leszek.M ( nie bez kozery, uzywana przez ze mnie ta forma )mozna było sie ( nie
      mówie juz o jego korzeniach ) dowoedzieć gdy w 2001 przed wyborami pojechał sam
      do U.K i tam w Londynie na konferencji prasowej plótł androny o jego
      koncepcjach ekonomicznych .Tamci dziennikarze zrobili z niego wiatraka.
      Ale cóż większość społeczeńwa nie śledzi tak wnikliwie poczynań przyszłych
      przywódców - woli obietnice bez pokrycia.
      Ad rem M.Borowski nie ma u mnie plusa nawet za "rozwalenie SLD" , bo do końca
      go nie rozwalił, ba wspierał - vide wotum zaufania dla M.Belki.


      W.Cimoszko - odczucia ambiwalentne , zupełnie jak ten ogrodnik z powieści
      J.Kosińskiego "Wystarczy być".A stan i funkcjonowanie placów dyplomatycznych -
      bez zmian ( czytaj. w wiekszosći synekury, za czasów Solidarności , posyłano
      chociaż charyzmatycznych ludzi chociazby K.Dziwanowski USA,W.Baroszewski -
      Niemcy itd ).Teraz chce ochoczo przyjać ofertę Marszałka Sejmu - specjalisci
      od wszystkiego i jednocześńie od niczego.


      B.Geremek - UW dostała sie do Parlament EU wyłącznie dzieki niskiej frekwencji
      i takie postawowe fakty powinien kojarzyc każdy , kto chociaż w minimalnym
      stopniu obserwuje zycie polityczne w IIIRP i jest w miare obiektywny czego o
      King Dzong Il'u nie mozna powiedzieć.

      D.Huebner - na pewno nie głowie jej nasze problemy ona podobnie jak pan
      Bronisław patrzą na wszystkie sprawy z punktu widzenia Europejczyka ( tego z
      Brukseli )- więcejk no comments , pozyjemy zobaczymy czym pani Danusia nas
      jeszcze zaskoczy

      Ha.ha,ha Kwach najlepszy ( trzeba byc cynikiem, mieć optyke z paralaksą aby
      stawiać takie tezy.To najgorszy rok Kwach ( wystarczy zerknąć na sondaże , z
      kazdą chwilą traci ) a nastepny bedzię gorszy, chociazby z faktu , ze chce
      dokonac rzeczy niemożliwej - skleic "rozbita lewicę "( ja bym to określił
      dosadniej - lewiznę).Z reszta zobaczymy go ( nie zaxługuje na dużą literę)
      przed komisja śledcza - a sam fakt , że się ma przed nią stawić też o czymś
      świadczy ( o Marku U. nie wspominająć) Z Ukraina no cóż jak pierwszy sekretarz
      z pierwszym sekretarzem , faktycznie może to i sztuka nakłonić chohsztaplera i
      wrednego Kuczmę na sprawiedliwe wybory - jeden plusik w morzu minusów - nawet
      to jaskółki nie czyni.


      O JMR King Dzong Il nie wspomina bo i po co .Człowiek , który zalazł za
      skórę "czerwonym " .Jan Maria i Zyta to sa politycy ( do tego jeszcze
      L.Balcerowicz) , których jak słucham to wszystko rozumiem i prawie wszystko
      układa mi sie wlogiczną całośc.

      Natomiast jak słyszę Kwacha , czy ludzi z jego otoczenia J.Szymane-Deresz (
      tez "prezio" na okrągło ) to napawa mnie to idiosynkrazja i abominacją.

      PNastępne kilka lat pokaże czyja optyka była lepsza , czy czerwonych , którzy
      wrócą po nieudanych rządach centroprawicy , czy właśnie ta opierająca sie na
      założeniu , że po czerwonych gorzej juz byc nie może , osiągneliśmy dno i teraz
      juz od niego sie odbijamy.
    • robisc ankieta WP 02.01.05, 00:13
      Giertych najbardziej zasłużony dla Polski
      WP 10:51

      Na ten temat
      » Podsumowanie roku 2004


      Najwięcej dla Polski w 2004 roku zrobił Roman Giertych - uważa tak 16%
      Internautów Wirtualnej Polski. Po 14% uważa, że Ci najbardziej zasłużeni to:
      Jan Rokita oraz Lech i Jarosław Kaczyńscy. 15% uważa, że najwięcej zrobiła
      osoba spoza zaproponowanej listy.

      12% internautów oddało swój głos na Aleksandra Kwaśniewskiego, po 8% dostali
      Danuta Huebner i Lech Wałęsa. Na Marka Belkę głosowało 6%, Andrzej Lepper
      otrzymał 4% głosów a Leszek Miller - 3%.

      W ankiecie wzięło udział 91 403 osób. (aka)


      tiny.pl/2kc
      • cesarok Re: ankieta WP 02.01.05, 08:38
        Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Roku bardzo ciekawym, bo ilość wydarzeń
        politycznych, gospodarczych oraz sportowych, które muszą zostać roztrzygnięte
        jest bardzo duża i zasługuje być może na osobny wątek.
        Odnosząc się to podanego rankingu polityków powiem, że jest mi bliski - poza
        zbyt wysokim miejscem Kwaśniewskiego. Miejsca Kwasa wynika z zaangażowania w
        sprawy Ukrainy, co było na tyle aktualnym wydarzeniem, o którym wszyscy
        pamietali.
        Wiem, Robi że LPR nie jest Twoim ulubionym ugrupowaniem, ale patrząc na
        dokonania Giertycha, który na pewno w sposób istotny przyczynił się do
        ujawnienia większości afer i matacw SLD, zasługuje na to pierwsze miejsce.
        Faktem jest, że znacznie zaszkodziła mu wpadka "jasnogórska" oraz czasami zbyt
        przesadne, bezpardonowe atakowanie niewinnych polityków. Dodatkowo należy
        pamiętać o jego zangażowaniu w sprawy naszej akcesji. Może jego/ich (LPR)
        argumentacja nie była zbyt przekonująca, niemniej była to jedyna licząca się
        siła polityczna przeciwstawiająca się wszechogarniającej propagandzie
        prounijnej w naszym Kraju.Pozdrowienia.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka