Dodaj do ulubionych

log iq dla 6latki

16.03.11, 22:26
Moje 6 letnie dziecię mówic zaczeło późno bo w wieku ok 3lat pojedyńcze wyrazy, 4 lat w proste zdania. Opóźnienie dotyczyło całego rozwoju wynikającego z przedwczesnego urodzenia..........obecnie: intelektualnie w normie rozwojowej, z nauką nie ma problemów..mówi wyraźnie ...jednak co mnie martwi:........zdarza jej sie mówic niegramatycznie, ma np problem z opowiedzeniem bajki, czy tego co znajduje sie na obrazku..lub co robiła dziś w przedszkolu .......mimo ze zasób słów ma duży....trzeba ją ciągnąc za jezyk.... odpowie najczęściej jednym zdaniem....albo zaczyna opowiadać po kolei a mnie nie o to chodzi ........mam wrażenie ze ma problem z wyrażaniem opinii, przeżyc itd..tak jakby gdzieś coś nie łączyło :)...sama z siebie gada dużo..ale dialog czy dłuższy monolog na konkretny temat róznie jej wychodzi..pani w przedszkolu mówi ze są dzieci, które nie potraią opowiadać i z czasem to opanuje mimo to się matwię...widzę ze ma troche kłopotów z koncentracją ....podaję jej narazie tran mollers..i multisanostol (przepisane przez endokrynologa) myslałam o log iq na koncentracje ale w aptece powiedzieli ze to dla dorosłych...tu na forum czytam ze podajecie to małym dzieciom........czy przy takich problemach warto to podawać....czy powinnam skonsultować to z pediatrą?
Obserwuj wątek
    • aga_m6 Re: log iq dla 6latki 17.03.11, 13:23
      A może lepiej będzie podać płyn Eye Q. Mam podobny problem z córką (4.5) i podajemy już od sierpnia. Mowa trochę ruszyła i córka buduje juz proste zdania, chociaż zasób słów jest jeszcze niepełny.
      --
      Moje słoneczka

Maja 1.09.2006.
      Szymon 3.06.2009.
    • maja_sara Re: log iq dla 6latki 17.03.11, 16:01
      Mowę opisową u córki ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Są specjalne, proste gry obrazkowe, które umilają takie ćwiczenia. Uczucia nazywać i opowiadać o nich, to pomoże córce samodzielnie mówić o własnych uczuciach. Mówić prostym językiem, co się samemu czuje, myśli, co się dziś wydarzyło itp.

--
      Małe rączki potrafią ulepić kwiatek z plasteliny. Narysują słońce roześmiane. Zbudują domek z klocków. Przynoszą mi jabłko czerwone. W małych rączkach mieści się cała miłość...
    • marian770 Re: log iq dla 6latki 17.03.11, 20:19
      > myslałam o log iq na koncentracje ale w aptece powied
      > zieli ze to dla dorosłych...tu na forum czytam ze podajecie to małym dzieciom..
      > ......czy przy takich problemach warto to podawać....czy powinnam skonsultować
      > to z pediatrą?

Lekarze... sa tacy co nawet nie wiedzą co to kwasy Omega 3. ich wiedza jest prawie żadna
      W kwestiach suplementów dla mnie autorytetem może być lekarz DAN ale nie zwykły pediatra.

LogIQ to suplement ziołowy, nie słyszałem przypadku aby jeszcze jakiemuś dziecku zaszkodził.
      dajesz ( wysypujesz ) jednak połowe kapsułki 2 razy dziennie. można i cała kapsułkę 2 razy dziennie przez pierwszy miesiąc, a później po połowie kapułki 2 razy dziennie przez nastepne 2 miesiące.

• mamka22 Re: log iq dla 6latki 18.03.11, 09:56
        Moja 5-latka brała przez pierwszy miesiąc 1 kapsułkę dziennie, a ptzez następne 2 miesiąće - po 2 kapsułki dziennjie (rano i wieczorem) i było ok.
        Myślę, ze trzeba patzrec na reakcje dziecka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka