Dodaj do ulubionych

Cztery Pory Roku, Cukrowa ?

21.10.02, 11:01
Witam,

Czy sa jeszcze jakies inwestycje na poludniu Wroclawia oprocz Archicomu
(Jagodno) i Budotexu (Cukrowa)?

Ponawiam tez prosbe z poprzednich watkow - co sadzicie o wspolpracy z
Budotexem lub Archicomem. Czy ktos zna dalsze plany zagospodarowania rejonow
ulicy Cukrowej?

Pozdrowienia
Marcin Stawarz
Obserwuj wątek
    • Gość: Anku Re: Cztery Pory Roku, Cukrowa ? IP: 212.127.78.* 21.10.02, 14:52
      Z tego co wiem to nawet sam Budotex tego nie wie co bedzie za Cukrową. Zreszta
      ich to nie interesuje, ich obchodzi tylko to co będzie na Cukrowej, a tam jak
      mówią będzie osiedle. A co dalej to nikt nie wie, zależy kto kupi teren i co
      tam postawi. Takie są zasady.
      A co wiesz o Budotexie ?
      Też tam chciałam kupić, ale na razie dałam sobie spokoj.
        • Gość: Anku Re: Cztery Pory Roku, Cukrowa ? IP: 212.127.78.* 22.10.02, 17:35
          Witam
          Nie podobało mi się paręich paragrafów, a mianowicie
          1. dotyczącego pomiaru powykonawczego pow. i mozliwość jej zmiany aż o 8% !!!!!
          pewnie kasy Ci nie oddają jak się pomylą o te 8 %
          2. W sprytny sposób podeszli do zarządu nieruchomością. Robią wyłączność na
          zarzadzanie a ceny przedstawią ci dopiero przy podpisaniu aktu notarialnego.
          Mogą one byc wówczas np 10 zł/m2 ??????
          3. Zagwarantowali sobie mozliwość przedłuzenia terminu oddania o 62 dni, bo
          dopiero po tym terminie bedo ci wyplacac odsetki za zwloke, sprytne co???, do
          tego dodatkowy termin - z przyczyn niezależnych :-) pod to mozna podciągnąć
          WSZYSTKO czyli mogą ci oddać za 2 lata i wszystko bedzie OK !!!!
          4. Nie wspomnę już o zle skonstruowanych zalacznikach !!!! z ktorych nic nie
          wynika
          5. Prawnie ta umowa jest o kant .... rozbic !!! Kazdy paragraf jest tak
          skonstruowany ze nie masz szans w sadzie.
          6. Jest jeszcze wiele innych ...........
          7. Zadzwon do nich to sie przekonasz ze co jeden gosc to mowi co innego, jakby
          nie mieli pojecia o czym gadają, dzisiaj ci gosc powie tak a jutro inaczej.
          8. Zwroc uwagę co jest w cenie zebys sie później nie zdziwił !!!!

A co podpisales juz umowe ?
    • mstawarz Re: Cztery Pory Roku, Cukrowa ? 23.10.02, 15:40
      Dzieki za informacje.

Jak bede cos wiedzial wiecej poinformuje na forum.
      A teraz cos zupelnie z innej beczki.
      Jak wyglada sytuacja z VATem - podpisuje umowe, gdy VAT jest 7%, potem moze
      ulec zmianie (jak to zaznaczono w umowie). Jakie to bedzie mialo dla mnie
      konsekwencje? Jakies zmiany w cenie? Doplaty?

Pozdrowienia
      Marcin Stawarz
      • Gość: Anku Re: Cztery Pory Roku, Cukrowa ? IP: 212.127.78.* 23.10.02, 16:10
        Oczywiście że będzie miało wplyw na cenę końcową.
        VAT 7% dotyczy tej kwoty na która dostaniesz fakturę vatoską czyli przy wplacie
        min 50% ceny. Jesli wplaciles raty i dostales fakture to VAT jest taki jaki
        obowiazywal czyli np 7%. Jesli sie zmieni to zaplacisz np 22% od tej kwoty
        ktorej jeszcze nie wplaciles albo od tej na ktora nie masz faktory watoskiej,
        ale to zalezy od ministra finansow jak zadecydyje, a tu to wszystko moze sie
        wydarzyc. Tak bylo na przelomie 2001/2002.
        A jakie masz zamiary co do Budotexu ?
        • mstawarz Re: Cztery Pory Roku, Cukrowa ? 23.10.02, 20:18
          > A jakie masz zamiary co do Budotexu ?

Mozna powiedziec, ze powazne :).
          Zbieram dlatego wszystkie informacje.

Mowicie, ze developerzy raczej naginaja paragrafy umowy na swoja korzysc, czy
          ta Budotexu odbiega bardzo od innych.
          Z tego co mi wiadomo wiele mieszkan juz zostalo sprzedanych wiec ludzie jednak
          podpisuja z nimi umowy.

• Gość: Anku Re: Cztery Pory Roku, Cukrowa ? IP: 212.127.78.* 24.10.02, 09:10
            To mnie właśnie poważnie zastanawia. Albo ci ludzie są kompletnymi idiotami
            albo mają bardzo duzo pieniędzy na wydanie i nie zalezy im co sie z nimi
            stanie. Pomijajac fakt ze wystatrczy taka umowe skonsultowac z prawnikiem (ale
            to kosztuje i to nie malo - moze dlatego ci co podpisali są nieswiadomi tego co
            zrobili) to malym kosztem mozna porownac tą umowe z umowami innych developerow.
            Z kazdej cos innego mozna sie dowiedziec, a przecietnie inteligentny czlowiek
            potrafi wychwicic co jest dobre dla niego a jakie paragrafy sa pisane pod
            dewelopera. Te umowy sa tak nieuczciwe (a ta szczegolnie) tak ze nie dziwi mnie
            fakt ze poźniej ludzie płaczą. Trzeba czytac co sie podpisuje. Sama zastanawiam
            się kto podpisał z nimi umowę ? Albo ją zmienił od podstaw (np. kupował gość
            mieszkanie ponad 100m2 i poszli na takie rozwiazanie) albo sami szefowie
            wykupili u siebie te mieszkania zeby pozniej mieć wiekszość udziałów i zyc z
            zarządu nieruchomością.
            Ludzie - jeśli nie będziecie czytać umów i próbować negocjować - to deweloperzy
            beda rzadzić i dyktowac Wam warunki. A przecież to z Waszych pieniędzy budują
            te budynki i to wy powinniscie dyktowac warunki. Ale latwiej jest podpisac
            kawalek papieru i miec swiety spokuj a nieuczciwi pozniej sie bogacą. Mało to
            sie o tym mowi ! Trzeba odwrócić relację - Deweloperzy mają pracę tylko dlatego
            ze TY chcesz kupić mieszkanie, a nie Ty kupisz mieszkanie tylko dlatego ze
            developer laskawie ci je wybuduje !!!!!!
            • mstawarz Re: Cztery Pory Roku, Cukrowa ? 24.10.02, 10:10
              No coz, musze przyznac, ze widzialem inne umowy. Developer z mniejszego miasta
              mial umowe po prostu rewelacyjna dajaca rowne prawa kupujacemu i sprzedajacemu.
              Umowa Budotexu nie jest najgorsza (sic!).
              Przeczytalem umowe z Dachbudu i tu uwazam, ze developer przeszedl po prsotu
              siebie!! Ale sprzedal juz wszystkie mieszkania wiec... ech... juz nie wiadomo
              co robic :))

Dzieki za wszystkie informacje
              Pozdrowienia
              Marcin

• Gość: mariusz Re: Cztery Pory Roku, Cukrowa ? IP: proxy / 195.205.44.* 24.10.02, 10:43
                prawda jest taka ze jak trafisz na oszusta na kazdej umowie stracisz bo
                wierzyciele beda w kolejce przed toba
                wiec jesli firma splajtuje to wtopa
                ja uwazam ze najwazniejsza jest jej kondycja finansowa a zatem zarzadzanie
                te warunki w umowie jesli ktos juz od nich kupowal i nie ma zlych wspomnien sa
                malo wazne chociaz zawsze lepiej porownac z innymi umowami
                ale nigdy nie bedzie tak ze niczym nie ryzykujesz jedyne rozwiazanie to
                ubezpieczenie, niestety to kosztuje i na polskim rynku prawie nie funkcjonuje
                • Gość: Anku Re: Cztery Pory Roku, Cukrowa ? IP: 212.127.78.* 24.10.02, 10:58
                  To życze powodzenia, jesli ud ci sie przejrzec ich aktywa i pasywa. Tylko wtedy
                  uda ci się zorientować w ich kondycji finansowej, a nie sądzę zeby ci to
                  udostępnili. To ze jakis bank odmówił komuś kredytu jeszcze o niczym nie
                  świadczy, po prostu może ten ktoś nie miał zdolności kredytowej. Można
                  sprawdzić rejestr ale to też jest złudne bo w sądach są takie opóźnienia że w
                  kartach może być czysto a za dwa dni będze wpis o zaleganiu z podatkiem na
                  rzecz US. Zapytaj czy wydadzą ci zaswiadczenie z US że nie zalegają z podatkami
                  itp :-)))))))))))))) Taki usmiech zobaczysz na twarzy gościa który wmawia ci ze
                  wszcystko jest OK.
                  Nawet to ze firma ma płynnośc finansową nie gwarantuje że za dwa miesiące
                  będzie ją miała.
                  Fakt faktem ze dobra umowa gwarantuje tyle, ze jesli deweloper nie chce
                  wprowadzic do umowy pewnych oczywistych zmian to oznacza ze cos jest nie tak.
                  Skoro jest taki uczciwy jak mowi to czemu kategorycznie odmawia. Odpowiedz jest
                  oczywista - bo sam nie wie jak bedzie za dzien, miesiąc i woli chronic siebie
                  niz Ciebie !!!!!
                  Pozdrawiam
              • Gość: Anku Re: Cztery Pory Roku, Cukrowa ? IP: 212.127.78.* 24.10.02, 10:46
                Umowy Dach-Bud'u nie widziałam, bo po prostu ten deweloper mnie nie
                interesowal, a szczegolnie miejsce gdzie oni buduja. Ja nie chce powiedziec ze
                ludzie ktorzy podpisali umowe z Budotexem zrobili zle. Oby byli szczesliwi i
                mieszkanko bylo takie o jakim marzyli.
                Ja tylko pisałam że ja takiej umowy nigdy bym nie podpisala, bo moim zdaniem
                (znam sie troche na prawie) jest bardzo sprytnie skonstruowana. Przypomnę tylko
                że czasami przestawienie dwoch wyrazow zmienia w kontekscie prawnym sens zdania
                chociaz informacyjnie jest niby to samo. Trudno mi w takie przypadki uwierzyć.
                Ja nie bede ryzykowala tyle kasy, ale zycze Ci powodzenia jesli się zdecydujesz.
                Anna
                • mstawarz Re: Cztery Pory Roku, Cukrowa ? 24.10.02, 13:40
                  > Umowy Dach-Bud'u nie widziałam, bo po prostu ten deweloper mnie nie
                  > interesowal, a szczegolnie miejsce gdzie oni buduja.

A to ja tylko wrzuce tak dla ciekawskich 0,5% dziennie odsetek umownych za
                  zwloke w platnosciach i indeksaje niesplaconych rat na 1,5%. No i standardowe
                  8% powierzchni max do zmiany (Czy to jakis standard?)

> Ja tylko pisałam że ja takiej umowy nigdy bym nie podpisala, bo moim zdaniem
                  > (znam sie troche na prawie) jest bardzo sprytnie skonstruowana. Przypomnę
                  tylko że czasami przestawienie dwoch wyrazow zmienia w kontekscie prawnym sens
                  zdania.

A czy w tej umowie oprocz oczywistych rzeczy, o ktorych pisalas wczesniej
                  dopatrzylas sie jakiegos niebezpiecznego sformulowania.

> Ja nie bede ryzykowala tyle kasy, ale zycze Ci powodzenia jesli się
                  zdecydujesz

A jezeli sie zdecyduje to dziekuje za dobre slowo.

Pozdrawiam
                  Marcin
                  • Gość: Anku Re: Cztery Pory Roku, Cukrowa ? IP: 212.127.78.* 24.10.02, 14:30
                    1. Dopuszcza sie do 8% zmian powierzchni - to jest jednoznaczny sygnał że
                    deweloper nie ma pojecia o budowaniu. Zazwyczaj tłumaczy sie tym ze projekt to
                    jedno a to co wyjdzie to drugie. Takie stwierdzenie sugeruje ze jest kompletnym
                    baranem i nie ma pojecia o budowaniu. Wzgledem projektu nie mozna sie nic
                    pomylic- po to jest ten projekt, a dopuszcza sie z oczywistych przyczyn malutką
                    odchylke no bo wiadomo ciutke grubszy tynk albo jakaś ścianka działowa z innej
                    cegly zmienia proporcje. Ale jak ktos pisze do 8% to jest jednoznaczne ze jest
                    beznadziejny, to samo przez się świadczy o ich fachowości. To jest tak samo
                    jakbys kupował samochód i sprzedawca gwarantował samochód 5-cio drzwiowy plus
                    minus jedne drzwi !!!!!!!!!!
                    2. Co do 1,5% indeksacji to zależy czy jest to miesięcznie czy jednorazowo. Jak
                    miesiecznie to ten deweloper jest jeszcze wiekszym cwaniakiem niż myslalam. I
                    tak ta firma mnie nie interesowala tak ze nie bede sie denerwowala. Jesli jest
                    to miesiecznie to zauważ ze na rok jest to 18% !!!! Nie dość ze bierzesz kredyt
                    to dodatkowo indeksacja. Jest to sprytnie ukryta cena mieszkania dlatego nie
                    dziwi mnie teraz to ze niby ich m2 jest taki tani. Tak na prawde jest o 18%
                    drozszy a pewnie to nie wszystko. O reszczie pewnie nie wiem.
                    3. Co do sformułowań w umowie, to jest tam tyle niejasności że brakło by mi
                    czsu i miejsca zeby to opisywac. Odpowiedzi sa dwie: albo pisal ja kompletny
                    idiota nie znajacy sie na tym, albo co raczej bardzo prawdopodobne jakis
                    wynajety prawnik ktory ja tak sformułował że chroni tylko ich. Ta umowa nie ma
                    podstawowych elementow konstrukcji prawnej. Ale moim zdaniem to jest celowe.
                    4. Ludzie- zastanawia mnie tylko jedno, czy Wy nie czytacie umów czy jestescie
                    tak zdesperowani ze podpisujecie obojetnie co i liczycie ze jakos tam bedzie.
                    Skoro taki czy inny deweloper jest uczciwy to dlaczego w umowie chroni w
                    wiekszym stopniu siebie, dlaczego nie na równi, dlaczego nie ida na zmiany.
                    Przeciez buduja za Wasze pieniadze.
                    • Gość: mariusz Re: Cztery Pory Roku, Cukrowa ? IP: proxy / 195.205.44.* 24.10.02, 17:22
                      dziewczyno ty chyba urwalas sie z choinki
                      uwazasz ze wygrasz z developerem w polskim prawie?
                      ja nie pisalem o wizycie w ZUSie tylko nieoficjalnych informacjach chocby z
                      wywiadowni
                      co z tego ze bedziesz miala super umowe kiedy oni padna?
                      ale z drugiej strony nie wolno tak myslec o wszystkich, sa firmy uczciwe i
                      trzeba bazowac na doswiadczeniach tych ktorzy z ich uslug juz korzystali
                      i nie obrazaj tych co potrafia czytac umowy ok!
                      • Gość: Cynka Re: Cztery Pory Roku, Cukrowa ? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 24.10.02, 18:55
                        Przeczytalam uważnie wszystkie listy,

Budotex?
                        umowa gangsterska, nienegocjowalna,
                        aneksy - beznadziejne,
                        Ale - wiesz jak jest - podpisujesz albo wynocha..............
                        To nie jest niestety rynek klienta,
                        (jeszcze),
                        A panowie z Budotexu nie zauważyli, ze jest recesja, ale - mam wielka
                        nadzieję - wkrótce zauwazą,
                        I albo to sobie przemyslą albo znikna z rynku,
                        Niewystarczy budować za posrednictwem KIEPSKICH wykonawców byle co i byle
                        jak..................

A Wy, Forumowicze, po prostu dopominajcie sie TWARDO o swoje!

Jeszcze jedno, Jest orzeczenie Sądu Najwyzszego ws. podobnej, gangsterskiej i
                        nienegocjowalnej umowy zabezpieczającej tylko interesy developera,
                        spróbujcie do dotrzeć do tego orzeczenia!

pozdrofka
                        Cynka

• Gość: Anku Re: Cztery Pory Roku, Cukrowa ? IP: 212.127.78.* 25.10.02, 08:44
                        Ja nikogo nie obrazam !!!
                        Po prostu nie widzialam uczciwej umowy deweloperskiej. Przeczytalam ponad 10 i
                        w kazdej cos bylo nie tak. Interesuje mnie tylko czy ci ludzie co podpisali te
                        umowy zwrócili na to uwagę czy podpisywali bo nie mieli innego wyjscia. A co do
                        umowy Budotex'u to nie moge znalezc słów zeby to skrytykować.
                        Jeśli wiekszość ludzi próbowałaby coś negocjować to te umowy tez byłyby inne, a
                        tak to są jakie są.
                        A o jakich wywiadowniach ty mówisz bo nie rozumiem ?
                          • Gość: Anku Re: Cztery Pory Roku, Cukrowa ? IP: 212.127.78.* 25.10.02, 12:05
                            Słuchaj Mariusz - ja nie mówię że w każdej firmie trzeba doszukiwać się
                            oszustw, albo że wszyscy są złodziejami. Wręcz przeciwnie. Nigdy takich
                            sformułowań nie uzyłam. Ja tylko wspomniałam o źle skonstrułowanych umowach,
                            które chronią strny deweloperów a nie klientow. Skoro podpisujesz umowę i
                            zgadzasz sie na zawarte w niej warunki to nie ma mowy o oszustwie według prawa.
                            Tak samo jesli ja sie umowie z toba ze sprzedasz mi cos za 1 tys a to jest
                            warte 2tys to jest ok i nie mozesz mnie poźniej skarżyć.
                            A co do wywiadowni czy firm odkupujących długi to mnie troche rozsmieszyłeś.
                            Jaka forma windykacyjna takich informacji ci udzieli. Najpierw sprawdz czy to
                            działa i dopiero później możesz coś powiedzieć, to tak samo jak ktoś mowi za
                            taki czy inny deweloper ma klopoty finansowe bo jakis bank nie udzielił mu
                            kredytu - paranoja prawda? Nie pomyslal jeden czy drugi ze moze nie miał
                            zdolnosci kredytowej, chociaż czasami jest w tym jakas prawda.
    • Gość: mmm166 Re: Cztery Pory Roku, Cukrowa ? IP: *.play-internet.pl 27.07.13, 08:18
      Jeśli potrzebujesz profesjonalnego doradcy przy zakupie nieruchomości, jestem do Państwa dyspozycji.

Pomogę:
      - wybrać i ocenić mieszkanie
      - wynegocjuję lepszą cenę
      - ocenię umowę i wynegocjuję korzystne dla klienta zapisy
      - ocenię zgodność transakcji z nową ustawą deweloperską
      - pomogę we wszystkich formalnościach , w tym również kredytowych

Zapraszam do współpracy - tel. 884 985 444,
      doradca_nieruchomosci@wp.pl

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się