Dodaj do ulubionych

Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna

IP: *.srv.volvo.com 13.03.08, 16:29
Czy ktoś jest w stanie coś napisac o developerze Vienna Development
lub o apartamentach przy ul. Lekcyjnej?
Oferta na stronie developera wygląda dość ciekawie...
Obserwuj wątek
        • Gość: Ania_K Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.gprs.plus.pl 19.03.08, 16:50
          Mi właśnie kończą budowę szeregu w Kiełczowie. Generalnie jestem zadowolona, są
          elastyczni i terminowi. Oddanie ma być we wrześniu 2008 ale chyba będzie
          wcześniej - czerwiec, lipiec tego roku. Mąż ze znajomym budowlańcem śledzą
          budowę i z tego co mówili to deweloper stosuje dobrej klasy materiały i ekipa
          nie jest z pierwszej łapanki. Chwalili też kierownika budowy, akurat zastali go
          przy pracy, podobno bardzo dokładny facet.
          • Gość: darek Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.as.kn.pl 08.06.08, 18:38
            Droga Aniu nie wiem kto ty jesteś i czy naprawdę kupiłaś na Sportowej któryś z
            szeregów. Jeśli kupiłaś to proponuję abyś była na tej budowie częściej i
            rozmawiała z pracownikami oni mają więcej do powiedzenia. Sam osobiście jestem
            trzy razy w tygodniu i mam zapewne więcej do powiedzenia, nawet z każdej wizyty
            mam zdjęcia od początku budowy. Jeśli cię one interesują mogę Ci je przesłać.
            Moja ostatnia rozmowa z Panem K.N. potwierdza niektóre wypowiedzi na tym forum
            ciężko się rozmawia z naszym developerem. Przed podpisaniem umowy obiecywali że
            można wejść na budowę i po woli sobie wykańczać , stawiać ścianki itd. A na
            obecną chwilę rozmowa z nim jest nie miła.
            Proponuję abyś porozmawiała sobie z wykonawcą który w tym tygodniu uprzątną
            teren budowy i ma więcej do powiedzenia na temat tej budowy ( jedna szeregówka
            jest węższa, czy o tym wiesz )W takim tępie to do września nie wyrobią się. Jedź
            i zobacz jak długo leżą krokwie na jednej z szeregówek. Pozdrawiam.
              • Gość: darek Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.as.kn.pl 26.06.08, 21:50

Witam Cię Gosiu ta węższa szeregówka to A2/2.
                Byłem 21.06.2008r. na budowie i powiem że podłączyli gaz i prąd do ogrodzenia
                którego nie ma. Są wkopane dwa szamba przed szeregówkami B2/1 i B2/2 lecz nie
                podłączone. Dachy nie były wykonane ani pokryte tak więc trzeba pojechać i
                zobaczyć postęp budowy, może coś się ruszyło? Pozdrawiam Darek
                  • Gość: darek Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.as.kn.pl 27.06.08, 22:31
                    Droga sąsiadko dzisiaj byłem na budowie i mam zrobione zdjęcia
                    nawet nie uwierzysz ale spotkałem naszych dwóch deweloperów. Budowa "ruszyła"
                    zamontowali okna to tak wiele co zrobili przez cały tydzień
                    roboty na jeden dzień i nic więcej!! Marna perspektywa szybkiego oddania lokali
                    dla właścicieli. A tak pięknie obiecywali jak podpisywaliśmy akty notarialne.
                    Chyba przyjdzie nam mieszkać pod mostem
                    tylko którym ( oczywiście tym co sprzedali swoje mieszkania we Wrocku i mają
                    termin opuszczenia swych mieszkań )
                    Pozdrawiam wszystkich lokatorów.
                    Zacznijcie pisać i odzywać się do innych.
                    • Gość: Marek Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.telsat.wroc.pl 10.07.08, 23:20
                      Darku, rozumiem teraz Twoje rozgoryczenie. Chyba zamieszkasz pod mostem skoro
                      sprzedałeś mieszkanie i musisz się z niego wyprowadzić. Nie lepiej było wynająć
                      je po wykończeniu kupionego szeregu i czynsz przeznaczyć na ratę kredytu? (jeśli
                      go zaciągałeś). Moi znajomi mają termin odbioru do końca września, nie rozumiem
                      jak można wcześniej sprzedać mieszkanie i to przy tak wysokich czynszach we
                      Wrocławiu. Widziałem, że ruszyły tynki i to całkiem niezłe (przynajmniej z
                      daleka bo budowa zamknięta), chyba Baumit, nie jest to raczej tandeta z
                      Castoramy, dachówka też już powoli co prawda ale pojawia się na dachu. Trzymam
                      kciuki za waszych deweloperów, może wolą robić powoli ale trzymać jakość?
                      Znajomi poruszyli z deweloperem temat niepoprawnej szerokości jednego z
                      segmentów (który zszokował mnie nieco) Okazało się podobno, że architekt zrobił
                      błąd przy zliczaniu powierzchni skrajnych segmentów i były za duże, a po
                      korekcie ma się to zgadzać.
        • Gość: Lena Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.umwd.pl 09.05.08, 14:32
          Witajcie, ja również kupiłam szeregówke od Vienny w Kiełczowie.
          Jesli chodzi o moje odczucia co do Developera to są mieszane - chyba
          Panowie nie nauczyli się jeszcze jak należy obsługiwać klientów,bo
          sa mało elastyczni,przemyslenie każdego rozwiązania czy propozycji
          przychodzi im z trudem i niekiedy mam wrażenie, że kupuję mieszkanie
          w spółdzielni a nie od Developera, który powinien doceniać swoich
          klientów, którzy płacą za ich produkt pół miliona. Poza tym ścianki
          działowe stawiane sa krzywo, na budowie jest bałagan,wiele sie
          jeszcze może wydarzyć,aż boję sie pomysleć o instalacjach, ale tak
          to jest jak nie buduje sie nie dla siebie. Ogólnie rzecz biorąc -
          projekt domu mi sie bardzo podoba,ogródki mogą być, miejsce
          zamieszkania do wymarzonych nie należy, ale nie jest najgorzej, może
          mosty warszawskie troche ułatwią sprawę dojazdu, podejściem
          Developera do klientów jestem zawiedziona!!! Daleko mu do
          profesjonalnie działających na rynku developerów. Powinni się chyba
          starać, skoro planuja następnne inwestycje! Mimo wszystko pozdrawiam
          wszystkie sąsiadki i sąsiadów. Wypowiedzcie sie proszę na ten temat,
          może macie inne odczucia.
          • Gość: Ania_K Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.gprs.plus.pl 12.05.08, 09:26
            No cóż,na budowach przeważnie jest bałagan ale jak się skończy grubsze prace i
            zagospodaruje teren pewnie zrobi się przyjemnie. Co do jakości to wiem, że
            kierownik bardzo ich pilnuje i do odbioru wszystko powinno być jak należy. U
            siebie nie znalazłam żadnych krzywych ścian. Plusem jest też to, że można bez
            problemu wejść na budowę i zobaczyć w każdej chwili postęp prac, to znaczy, że
            firma nie ma nic do ukrycia. Jeżeli chodzi o zmiany w projekcie to przy
            dzisiejszych przepisach trzeba je na pewno konsultować z architektem, który
            dobrze zna przepisy. Ja też zmieniałam projekt swojego segmentu i po
            konsultacjach udało się. Gorzej mają ci, którzy wpadli na pomysł zmiany po
            wybudowaniu ścian - do takich trzeba mieć cierpliwość. Jak dla mnie to Developer
            jest elastyczny i stara się. Pozdrawiam
      • Gość: gość Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.11.11, 13:25
        jasne :-))) i gdzie ten duży developer z AUSTRII ??? Jakoś nie wszedł na polski rynek od 2008 roku!

Nazwa Vienna Development to termin informatyczny:
        en.wikipedia.org/wiki/Vienna_Development_Method
        Współpraca z firmą VD jest niestety beznadziejna. Panowie nie są niestety fachowcami w branży budowlanej, słabo znają się na rzeczy. Przed kupnem oczywiście czarują i mydlą oczy - po podpisaniu umowy przedwstępnej w formie aktu notarialnego podejście do klienta zmienia się na: kupiłeś, to teraz spadaj na drzewo. Niestety, przekonałem się o tym osobiście - jestem zawiedzionym i bardzo rozczarowanym klientem Vienna Development. Dobrze Wam wszystkim radzę - chcecie uniknąć problemów - unikajcie Vienna Development !!! Wystarczy poczytać opinie w internecie, lub porozmawiać z ludźmi, którzy kupi od nich mieszkania. Ja napiszę tylko tyle - moje mieszkanie miało być oddane do końca grudnia 2010, przeniesienie własności do czerwca 2010. Mieszkanie zostało oddane prawie pół roku później, przeniesienia własności nie ma do dziś (a jest koniec listopada 2011). Siła wyższa, niezależne od nas - to jedyne wytłumaczenie VD.

Za to VD wypisuje na swojej stronie internetowej, że oddali nasze mieszkania zgodnie z oczekiwaniami nabywców. KPINA!!!

• Gość: Uprzejmiesiepytam Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.xdsl.centertel.pl 04.11.09, 17:36
        A ja poszukuje osób które mogłyby mi naświetlić czy na Lekcyjnej w "apartamentowcu" vienny jest wszystko ok pod wzgledem odbiorów plusów i minusów mieszkania w tym budynku itd??...i taka mała wątpliwość czy można oddać w świetle prawa budowlanego mieszkanie jeśli w łazience nie ma w ogóle wentylacji co jest z tego co wiem obowiazkowe tym bardziej ze jest w niej zamontowany o zgrozo kocioł gazowy który również wymaga bezwzglednie otworu wentylacyjnego???Pozdrawiam i z góry dzieki za info i rozwianie nurtujących mnie watpliwosci :)
        • Gość: pejot Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 17.11.09, 10:07
          Ja bym sie tym brakiem nie przejmował-piece które oferują w mieszkaniach na
          lekcyjnej mają zamkniętą komorę spalania i są wpięte do komina-teoretycznie
          możnaby zamknąć go w szafie-a co do braku wolnej kratki to troszkę jestem w
          szoku....bo mam tam zarezerwowane mieszkanie i nie zwróciłem na to uwagi-jakiś
          wentylator żeby nie parowało przydałby się....pozatym wszystko jest tam w
          porządku z papierami
          • Gość: toja Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: 188.33.112.* 20.11.09, 23:21
            Ja "mam" mieszkanie na ul.Lekcyjnej na parterze. Sasiadujacy budek w budowie... zaraz za oknem.. dramat poprostu. Nie wiem czy choc odrobina słonca do nas dotrze. Cały czas mysle gdzie kupie juz "wyrosniete" wystarczająco tuje, zeby sie od tego jakos odgrodzic. :) To że ta nowa budowa za oknem idzie w szybkim tempie cieszy mnie bardzo, bo chyba im szybciej skoncza tym lepiej. (skoro juz zaczeli) Stwierdzam jednak ze w świetle nowych problemów to ten budynek to jest "pikuś". U nas w mieszkaniu cały czas wychodza jakies nowe niedociagniecia, kolejne problemy. A to jakas wilgoc..cos przecieka.. a to kable gina w scianie.. W sumie chyba nic strasznego, ale developer nie kwapi sie do napraw. Generalnie to ciezko sie nawet do nich dodzwonic. Bardzo mnie to zaskoczyło bo musze przyznac ze wczesniej swietnie mi sie z nimi współpracowało. Cała radość z nowego mieszkanka całkowicie się ulotniła. I mam pytanie do innych lokatorów: poniewaz doszły mnie bardzo niepokojace informacje (mam cały czas nadzieje ze przesadzone) ze cała sprawa z tym budynkiem bedzie musiała skonczyc sie w sadzie. No i co wy na to drodzy sąsiedzi??? :)
    • Gość: poszkodowany Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.11.09, 12:41
      W sądzie to jest już sprawa z TP S.A. Developer odmawia dostępu do szafy
      podłączeń telefonów. Dziwne że wogóle kupił działkę z cudzą infrastrukturą. Tak
      czy siak dzielnica nie ma dostępu do możliwości założenia telefonu czy
      internetu. Developer szczuł psami serwisantów z TP S.A. Cyrk na kółkach. I
      żenada. Radzę uważać na tą inwestycję.
      • Gość: eee Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 23.11.09, 08:58
        Niestety z tymi miejscami parkingowymi to nie jest tak że 1 mieszkanie=1
        miejsce-jest jakiś wskaźnik ale z tego co wiem to liczą że na jedno mieszkanie
        przypada o,8 samochodu - chyba a wiadomo że wiekszoć ludzi ma po dwa a nawet
        trzy auta.Co do Tej sprawy w sądzie to może mi ktyoś napisać o co chodzi???bo
        jeszcze mógłbym się wycofać póko wdepnę w coś bo póki co mam tylko
        rezerwację.Jakby co proszę o maila yousek@wp.pl w każdej niepokojącej sprawie
        dotyczącej naszych mieszkań na lekcyjnej.,
        • Gość: Sun Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.09, 11:55
          Ja tez mam mieszkanie przy Lekcyjnej i nie miałem większych problemów. Owszem
          było parę niedociągnięć ale naprawdę drobnych. Znajomi kupili mieszkanie od
          innego dewelopera, który usterek nie usuwa wcale i jak chcą coś wyegzekwować
          pozostaje im się sądzić. W Vienna miałem tylko drobne opóźnienia, czasem trzeba
          było jedynie się przypomnieć. Dziwi mnie wypowiedź na forum informująca o braku
          wentylacji, ja u siebie mam i sąsiedzi, z którymi rozmawiam również. Również
          sprawa miejsc postojowych mnie zadziwia, przeciez z mieszkaniem nie było
          sprzedawanych miesjc i wszyscy parkują na ulicy. Na szczescie jest tam bardzo
          duzo miejsca i kazdy moze zaparkowac a jeszcze goście się zmieszczą. Generalnie
          po skończonym remoncie jestem zadowolony choć wcześniej trochę strachu i nerwów
          było. Budynek jest już odebrany przez Nadzór budowlany więc mi ulżyło i mogę
          spokojnie mieszkać.
          • Gość: sąsiad Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 24.11.09, 08:09
            No to bardzo uspokajająca wiadomość -szczególnie z ta wewntylacją w łazience
            której brak co by nie gadać wydawał się być absurdalny-a jak sprawa z jakością
            wykonania ???trzeba będzie dużo ścian prostować???bo szczerze przyznam że
            oglądałem raz tylko to mieskzanie i to bez żadnej poziomicy ani kątownika a
            kluczy jeszcze nie mam.NI i pytanie własnie do tych którzy juz urzedują w
            swoich mieszkankach-jak wygląda sprawa z mediami???czy w mieszkaniu sa juz
            podłączone prąd gaz woda i nalezy tylko zrobić cesje umowy na siebie?? czy
            wszystko trzeba załatwiac od podstaw???Pytam bo jestem zielony w tym temacie i
            zastanawiam się czy jak odbiorę klucze to muszę kupić latarkę żeby nie wchodzić
            po ciemku. Kolejna kwestia to administrator budynku-coś już wiadomo?? yousek@wp.pl
            • Gość: miodulka Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.09, 09:04
              Jeżeli szystko jest w porzadku, to dlaczego deweloper nie przenosi
              wlasności? co stoi na przeszkodzie/ Przeciez pozwolenie na
              uzytkowanie jest juz od ponad 2 miesiecy. Dlaczego tez nie chce
              udostepnic do wgladu pelnej dokumentacji budynku i mieszkan. Może
              ktos mi na to odpowie? a co do miejsc postojowych - prawo budowlane
              mowi, ze budujac obiekt mieszkalny nalezytak go zaplanowac, aby bylo
              tyle miejsc postojowych, ile jest mieszkan. Prosze poczytac.A poza
              tym smietnik tez nie jest wybudowany zgodnie z pprawem budowlanym,
              bo nie ma odległości od okien wynoszacej 10 m. Stad lokatorzy na 1-m
              pietrze maja luksfery w oknach. A dojazd do śmietnika tez budzi
              watpliwość. Prosze dewelopera poprosić o dokumentacje - ciekawe co
              odpowie. Wg prawa budowlanego i kodeksu karnego, kazdy z przyszłych
              wspolwlaścicieli ma prawo obejrzec dokumentacje. Ja nie moge sie
              doprosic od m i e s i ę c y. Dlatego sadze, ze cos śmierdzi. A
              placic bedziemy my.
            • Gość: miodulka Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.09, 09:09
              Dopoki nie ma przeniesienia własności, zadne media nie podpisza z
              nami umowy. Nie wiem na co czeka deweloper, bo moze to juz zrobić.
              Pozwolenie na uzytkowanie budynku jest juz od ponad 2 miesiecy.
              Prosze dewelopera poprosic o wglad do dokumentacji budowlanej. Ja
              prosze od od k i l k u m i e s i e cy /na piśmie/ i bezskutecznie.
              Stad podejrzewam, ze nie wszystko jest tak jak powinno byc. Prawo
              budowlane i kodeks karny wyraznie mowi, ze kazda osoba
              zaineteresowana prawnie, czyli my mamy prawo do wgladu w pełna
              dokumentacje bdynku. Dlaczego wiec deweloper nie chce tego zrobić.
              • Gość: sąsiad Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 24.11.09, 10:37
                Nie masz racji z ilością miejsc parkingowych-poczytaj trochę o tym. We wrocławiu
                jak i pewnie w innych miastach stosuje się stare wskaźniki z lat 70 mówiące o
                ilości miejsc parkingowych na ilośc lokali czy tez rodzaj lokaku - to oznacza że
                developer uzsykując Decyzje 0 warunkach zabudowy musiał zrobic bilans miejsc
                parkingowych zgodnie w pewnymi wytycznymi i nie jest to napewno tak jak mówisz.
                Co do dokumentacji projektowej to rzeczywiście developerzy nie mają obowiązku
                przedstawiania całości projektu-stanowi on niejako własnośc autora projektu więc
                udostepniane mogą być wyłącznie elementy które są w rzeczywistym kręgu
                zainteresowań nabywców-wszystko w sumie zależy od dobrej woli sprzedającego więc
                widocznie jest tu jakas zła wola lub jak mówisz coś do ukrycia-Co do tego dziko
                podłączonego kabla dla sąsiedniej budowy to byłoby dobrze żeby ktos zrobił
                zdjęcia na wypadek gdyby trzeba było bronic się przed tymi kosztami.