Dodaj do ulubionych

Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna

IP: *.srv.volvo.com 13.03.08, 16:29
Czy ktoś jest w stanie coś napisac o developerze Vienna Development
lub o apartamentach przy ul. Lekcyjnej?
Oferta na stronie developera wygląda dość ciekawie...
Obserwuj wątek
    • Gość: Lucky Lager Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.gprs.plus.pl 16.03.08, 19:53
      Podobno mają mocne zaplecze bo za polskimi właścicielami stoi jakiś duży
      deweloper z Austrii, który już niedługo sam oficjalnie wejdzie na polski rynek z
      większą inwestycją. Wiem od znajomej z biura nieruchomości.
      • Gość: gosc Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.connecta.pl 18.03.08, 20:31
        A czy juz ktos kupil od nich mieszkanie?? Bo mnie interesuje,ale nic
        na ich temat nie wiem napiszcie prosze!!!!
        • Gość: Ania_K Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.gprs.plus.pl 19.03.08, 16:50
          Mi właśnie kończą budowę szeregu w Kiełczowie. Generalnie jestem zadowolona, są
          elastyczni i terminowi. Oddanie ma być we wrześniu 2008 ale chyba będzie
          wcześniej - czerwiec, lipiec tego roku. Mąż ze znajomym budowlańcem śledzą
          budowę i z tego co mówili to deweloper stosuje dobrej klasy materiały i ekipa
          nie jest z pierwszej łapanki. Chwalili też kierownika budowy, akurat zastali go
          przy pracy, podobno bardzo dokładny facet.
          • Gość: gosc Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: 217.153.211.* 19.03.08, 17:21
            A ja slyszalam ze budowa w kielczowie jest okropna nie ma miejsca na ogrody
            ktore mialy niby byc takie duze podobno na malej dzialce buduja szeregowki na
            10 rodzin tragedia.....sciany domu dosiegaja do plotu sasiada!!!!
            • Gość: Ania_K Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.gprs.plus.pl 19.03.08, 18:17
              Kwestia wymagań i pieniędzy. Nie stać mnie na rezydencję ani na duży szereg na
              dużej działce za 700 tys. więc wzięłam od nich i cieszyłam się, że udało mi się
              znaleźć coś małego za cenę mieszkania we Wrocławiu. Wolę niewielki ogród (bo za
              hektary nie chcę płacić) niż jeszcze mniejszy balkon w mieście :). Zresztą w
              Smolcu budują podobne mikro szeregi tylko tam przeraziła mnie wizja rozwoju
              lotniska. Plan rozmieszczenia budynków z ogrodami widać tutaj, widać na nim, że
              ogrody są: viennadevelopment.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=15

Takie wymiary miały być i będą, nie rozumiem o co Ci chodzi.
              Pozdrawiam poszukujących własnego M
              • Gość: gosc Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.connecta.pl 19.03.08, 22:05
                Plan to plan a widzialas na zywo budowe bo ja tam bylem i napewno to
                nie bedzie tak wygladac jak na ich planie sytuacjnym z poczatku
                myslalem ze to bedzie budowane na dzialce na drugiej stronie za
                boiskiem,bardzo duza dzialka akurat na szeregowki z ogrodami,ale gdy
                zobaczylem ze buduja to z drugiej strony na malutkiej dzialce bylem
                w szoku.
                • Gość: Ania_K Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.gprs.plus.pl 20.03.08, 08:53
                  Wyglada to tak jak na planie, ale wierz mi, ze jak się chce wyrwać z bloku za
                  niewielkie pieniądze to takie rozwiązanie jest szczytem marzen. Poranny śpiew
                  ptaków to nie to samo co nieustanny jazgot smigających pod oknami samochodów. Do
                  tego za przyzwoite pieniądze.
                  • Gość: gosia Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.wroclaw.agora.pl 25.03.08, 15:37
                    Witam, ja również kupiłam szereg i z postępu prac jestem zadowolona.
                    Działeczki faktycznie są małe, ale zgodne z planem.
                    Wychodzi na to, że poznałam pierwszą przyszłą sąsiadkę i nie
                    ukrywam, że bardzo się cieszę. Pozdrawiam
                    • Gość: olo Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.dialog.net.pl 25.03.08, 16:59
                      uważam, że mają b. dobrą cenę i szeregi są b. ładne, szkoda tylko,
                      że Kiełczów.
                      • Gość: Ania_K Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.gprs.plus.pl 28.03.08, 11:58
                        Stare Miasto to nie jest ale bliżej z Kiełczowa do Rynku (12km) niż z niektórych
                        dzielnic Wrocławia, np. Leśnica ma 15 km. Jak zrobią te dwa mosty, które są w
                        trakcie remontów to dojazd będzie chyba całkiem przyjemny.
                        Pozdrawiam
          • Gość: darek Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.as.kn.pl 08.06.08, 18:38
            Droga Aniu nie wiem kto ty jesteś i czy naprawdę kupiłaś na Sportowej któryś z
            szeregów. Jeśli kupiłaś to proponuję abyś była na tej budowie częściej i
            rozmawiała z pracownikami oni mają więcej do powiedzenia. Sam osobiście jestem
            trzy razy w tygodniu i mam zapewne więcej do powiedzenia, nawet z każdej wizyty
            mam zdjęcia od początku budowy. Jeśli cię one interesują mogę Ci je przesłać.
            Moja ostatnia rozmowa z Panem K.N. potwierdza niektóre wypowiedzi na tym forum
            ciężko się rozmawia z naszym developerem. Przed podpisaniem umowy obiecywali że
            można wejść na budowę i po woli sobie wykańczać , stawiać ścianki itd. A na
            obecną chwilę rozmowa z nim jest nie miła.
            Proponuję abyś porozmawiała sobie z wykonawcą który w tym tygodniu uprzątną
            teren budowy i ma więcej do powiedzenia na temat tej budowy ( jedna szeregówka
            jest węższa, czy o tym wiesz )W takim tępie to do września nie wyrobią się. Jedź
            i zobacz jak długo leżą krokwie na jednej z szeregówek. Pozdrawiam.
            • Gość: Gosia Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.chello.pl 26.06.08, 19:13
              Witam przyszłych sąsiadów!
              My również kupiliśmy szereg w Kiełczowie:)Mam pytanie do darka,która z
              szeregówek jest węższa?Mam nadzieję, że nie nasza:)! Czy ktoś z Was był ostatnio
              doglądnąć budowę?Ponieważ z braku czasu już dawno tam nie zaglądaliśmy...

pozdrawiam
              • Gość: darek Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.as.kn.pl 26.06.08, 21:50

Witam Cię Gosiu ta węższa szeregówka to A2/2.
                Byłem 21.06.2008r. na budowie i powiem że podłączyli gaz i prąd do ogrodzenia
                którego nie ma. Są wkopane dwa szamba przed szeregówkami B2/1 i B2/2 lecz nie
                podłączone. Dachy nie były wykonane ani pokryte tak więc trzeba pojechać i
                zobaczyć postęp budowy, może coś się ruszyło? Pozdrawiam Darek
                • Gość: Gosia Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.chello.pl 27.06.08, 13:02
                  O no to fanie, że to nie nasza ta węższa, tzn. w ogóle to nie fajnie i nie w
                  porządku:), ale już się bałam, że to nasza, bo nam zawsze takie rzeczy się
                  przytrafiają:). Ja się tam dziś lub jutro zamierzam wybrać.
                  pozdrawiam wszystkich
                  Gosia
                  • Gość: darek Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.as.kn.pl 27.06.08, 22:31
                    Droga sąsiadko dzisiaj byłem na budowie i mam zrobione zdjęcia
                    nawet nie uwierzysz ale spotkałem naszych dwóch deweloperów. Budowa "ruszyła"
                    zamontowali okna to tak wiele co zrobili przez cały tydzień
                    roboty na jeden dzień i nic więcej!! Marna perspektywa szybkiego oddania lokali
                    dla właścicieli. A tak pięknie obiecywali jak podpisywaliśmy akty notarialne.
                    Chyba przyjdzie nam mieszkać pod mostem
                    tylko którym ( oczywiście tym co sprzedali swoje mieszkania we Wrocku i mają
                    termin opuszczenia swych mieszkań )
                    Pozdrawiam wszystkich lokatorów.
                    Zacznijcie pisać i odzywać się do innych.
                    • Gość: Marek Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.telsat.wroc.pl 10.07.08, 23:20
                      Darku, rozumiem teraz Twoje rozgoryczenie. Chyba zamieszkasz pod mostem skoro
                      sprzedałeś mieszkanie i musisz się z niego wyprowadzić. Nie lepiej było wynająć
                      je po wykończeniu kupionego szeregu i czynsz przeznaczyć na ratę kredytu? (jeśli
                      go zaciągałeś). Moi znajomi mają termin odbioru do końca września, nie rozumiem
                      jak można wcześniej sprzedać mieszkanie i to przy tak wysokich czynszach we
                      Wrocławiu. Widziałem, że ruszyły tynki i to całkiem niezłe (przynajmniej z
                      daleka bo budowa zamknięta), chyba Baumit, nie jest to raczej tandeta z
                      Castoramy, dachówka też już powoli co prawda ale pojawia się na dachu. Trzymam
                      kciuki za waszych deweloperów, może wolą robić powoli ale trzymać jakość?
                      Znajomi poruszyli z deweloperem temat niepoprawnej szerokości jednego z
                      segmentów (który zszokował mnie nieco) Okazało się podobno, że architekt zrobił
                      błąd przy zliczaniu powierzchni skrajnych segmentów i były za duże, a po
                      korekcie ma się to zgadzać.
        • Gość: Lena Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.umwd.pl 09.05.08, 14:32
          Witajcie, ja również kupiłam szeregówke od Vienny w Kiełczowie.
          Jesli chodzi o moje odczucia co do Developera to są mieszane - chyba
          Panowie nie nauczyli się jeszcze jak należy obsługiwać klientów,bo
          sa mało elastyczni,przemyslenie każdego rozwiązania czy propozycji
          przychodzi im z trudem i niekiedy mam wrażenie, że kupuję mieszkanie
          w spółdzielni a nie od Developera, który powinien doceniać swoich
          klientów, którzy płacą za ich produkt pół miliona. Poza tym ścianki
          działowe stawiane sa krzywo, na budowie jest bałagan,wiele sie
          jeszcze może wydarzyć,aż boję sie pomysleć o instalacjach, ale tak
          to jest jak nie buduje sie nie dla siebie. Ogólnie rzecz biorąc -
          projekt domu mi sie bardzo podoba,ogródki mogą być, miejsce
          zamieszkania do wymarzonych nie należy, ale nie jest najgorzej, może
          mosty warszawskie troche ułatwią sprawę dojazdu, podejściem
          Developera do klientów jestem zawiedziona!!! Daleko mu do
          profesjonalnie działających na rynku developerów. Powinni się chyba
          starać, skoro planuja następnne inwestycje! Mimo wszystko pozdrawiam
          wszystkie sąsiadki i sąsiadów. Wypowiedzcie sie proszę na ten temat,
          może macie inne odczucia.
          • Gość: Ania_K Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.gprs.plus.pl 12.05.08, 09:26
            No cóż,na budowach przeważnie jest bałagan ale jak się skończy grubsze prace i
            zagospodaruje teren pewnie zrobi się przyjemnie. Co do jakości to wiem, że
            kierownik bardzo ich pilnuje i do odbioru wszystko powinno być jak należy. U
            siebie nie znalazłam żadnych krzywych ścian. Plusem jest też to, że można bez
            problemu wejść na budowę i zobaczyć w każdej chwili postęp prac, to znaczy, że
            firma nie ma nic do ukrycia. Jeżeli chodzi o zmiany w projekcie to przy
            dzisiejszych przepisach trzeba je na pewno konsultować z architektem, który
            dobrze zna przepisy. Ja też zmieniałam projekt swojego segmentu i po
            konsultacjach udało się. Gorzej mają ci, którzy wpadli na pomysł zmiany po
            wybudowaniu ścian - do takich trzeba mieć cierpliwość. Jak dla mnie to Developer
            jest elastyczny i stara się. Pozdrawiam
            • Gość: gość Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.08, 17:33
              Obserwuję budowę szeregówek w Kiełczowie. Sądząc po zaawansowaniu robót nie
              wybudują do września. Na budowie panuje ogólny bałagan nawet nie ma ogrodzenia.
              Jest wiele dni, w czasie których NIC się nie dzieje. Na tablicy budowy nie ma
              Viena Developer jako inwestora. Droga przy budowie jest bardzo zniszczona a
              materiały budowlane składują po przeciwnej stronie.Jak pada deszcz to nie można
              przejść, jest błoto po kostki.
              Aniu_K jak na budowie jest bałagan i nie ma ogrodzenia to z reguły jest za to
              Nadzór Budowlany i pewnikiem przestoje.
              A w Kiełczowie nie będzie utwardzonej drogi i szeregówki nie będą miały
              kanalizacji. Będzie szambo i częsty kłopot z wywiezieniem. Na pewno o tym
              marzycie gdy wyprowadzacie sie z bloku?
              • Gość: rrrr Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.dialog.net.pl 04.06.08, 08:06
                ..projekty szeregówek mają ładne ale metraż jest b. mały..97m2 to
                szeregowy - dom??? Za 500 000 tyś. poza granicami miasta i to z
                szambem.....czyli 5tys. za m2,....za 4200,00 macie szeregówkę we
                Wrocłąwiu 145 m2 z kanalizacją i utwardzonymi drogami....
                • Gość: tomsom Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.ip.netia.com.pl 05.06.08, 15:03
                  Ja rowniez zastanawialem sie na szeregowkami w Kielczowie ale po
                  kilku wizytach na budowie i widzac jakosc i tempo wykonywanych robot
                  oraz rzeczywista przestrzen w tych niby szeregowkach zrezygnowalem.
                  Oczywiscie jak wspominaja inni porzadek i brak nadzoru jest kolejna
                  sprawa ktora nie swiadczy dobrze o tym developerze.
                • Gość: darek Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.wso.wroc.pl 06.06.08, 14:07
                  teraz z tą ceną we wrocławiu przesadziłeś podaj mi adres gdzie tak
                  tanio budują szeregi.
                  • Gość: Marek Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.telsat.wroc.pl 09.06.08, 23:13
                    Nie widziałem jeszcze we Wrocławiu budowy na której jest porządek. To są
                    przecież ciężkie prace budowlane, wykopy pod przyłącza szamba itp. Na Krzykach
                    obserwuję budowę wielkiego dewelopera i bałagan jeszcze większy, to normalka. Na
                    każdej budowie jest błoto, powodują to ciężkie ciężarówki na nawet najbardziej
                    suchej działce. Kolega ma zarezerwowany lokal od Vienna Development i dowiedział
                    się m. in., że droga ma być utwardzona po ciężkich pracach i zrobione ogrodzenie
                    i to dosyć porządne bo metalowe przęsła. Co do szamb to mają podobno być
                    wykonane z przyłączką w ogrodzeniu, jest to dosyć wygodne a i tak niedługo
                    wchodzi tam kanalizacja a potem droga w kostkę, więc to okres przejściowy.
                    Podobno gmina ma na to unijne pieniądze. Z postępem prac pewnie się wyrobią,
                    byłem na miejscu i widziałem, że zaczęli kryć dachy, więc zostały instalacje i
                    kosmetyka, teren też już zagospodarowany częściowo. Kolega długo szukał we
                    Wrocławiu i taniej nie dało się kupić szeregu w takiej odległości (12 km od Rynku).
                    • Gość: Darek Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.wso.wroc.pl 11.06.08, 08:37
                      Porządek musi być na budowie tego wymagają przepisy BHP. Na obecną
                      chwilę jest tam uprzątnięte, a prace poruszają się mozolnie. Ta
                      budowa nie idzie tak jak inne, popatrzmy na budynek jak rośnie na
                      rogu ul. Szkolnej przy wjeździe do szeregów-tam mają tempo(budowę
                      rozpoczęto w tym roku). No ale co wymagać gdy na budowie pracują
                      ekipy trzy osobowe(mowa o dekażach).
                      • Gość: Marek Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.telsat.wroc.pl 19.06.08, 12:05
                        Drogi Darku, chyba jesteś lekko przewrażliwiony. Zauważyłeś może jakość
                        materiałów stosowanych przez tego dewelopera? Oryginalna silka i YTong z Xelli
                        to chyba wyjątek na wrocławskich budowach. Co do tempa prac, to nie wiem czy ci
                        wiadomo ale w budynku przy wjeździe na szkolną zostały wstrzymane prace z powodu
                        rażących błędów na budowie, a na budowie Vienna wszysko idzie raczej planowo. Co
                        do dachu to rozmawialiśmy z kolegą z szefem dekarzy i z tego co mówił wynika, że
                        folię kładzie 3 ludzi a dachówkę już 6 osób. Dolicz do tego kliku cieśli
                        (odrębna ekipa), murarzy, którzy właśnie kończą, instalatorów (którzy właśnie
                        kontaktowali się z kolegą w sprawie lokalizacji gniazd energii elektrycznej
                        wewnątrz itp), następnie przekazują mu lokal do wykończenia. Podobno już
                        niedługo wykonane zostaną tynki zewn. i okna. W swoim czasie wykończysz swój
                        segment i wydaje mi się, że (nie broniąc nikogo) do września zostanie spory
                        zapas. Pozostaje spokojnie czekać i organizować ekipy do wykończenia wnętrz.
                        Pozdrawiam
                        • Gość: darek Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.as.kn.pl 20.06.08, 22:59
                          Panie Marku nie ładnie podawać się anonimowo za kogoś innego. Proszę napisać kim
                          Pan naprawdę jest. Ja nie ukrywam swej tożsamości i swoje wiem na temat tej
                          budowy. Aczkolwiek chciałbym aby tak było jak Pan opisuje. Jutro będę na budowie
                          i nie omieszkam znowu udokumentować postępu budowy. Pozdrawiam.
                          • Gość: Marek Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.telsat.wroc.pl 23.06.08, 18:04
                            Panie Darku,
                            wydaje mi się, że co do stopnia anonimowości jesteśmy tutaj równi bo obaj
                            jesteśmy gośćmi. Ja widzę tę budowę często bo wizytuję ją w imieniu kolegi. Ona
                            ma za daleko z Krzyków a do tego, wie o budowaniu trochę mniej ode mnie. Udało
                            mi się zbudować drugi w życiu dom i żaden z nich się jeszcze nie zawalił,
                            ekspertem więc nie jestem, po prostu obserwuję. Pozdrawiam
                            • Gość: darek Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.as.kn.pl 26.06.08, 22:07
                              Panie Marku
                              Nie neguję tego co pan zbudował i czy to się zawaliło czy nie. Takrze nie wiem co ma piernik do wiatraka z tymi Pańskimi budowami co do mojej wypowiedzi. Ale mam pytanie ta koleżanka to on czy ona bo nic z tego nie rozumie z Pańskiej wypowiedzi. Jeżeli Pan nie kupił tam szeregówki więc po co wypowiada się Pan na tym forum? A może ta koleżanka " " potrzebuje rzecznika? My poszukujemy sąsiadów a nie anonimowych rozmówców, ja mam tak na imię więc nie występuję anonimowo, mogę również podać w której będę mieszkał.
                              A co powiecie na zamały metraż ziemi przed szeregówką radzę pomierzyć
                              ziemię bo mi troszkę brakuje różni się to z aktem notarialnym?
                              • Gość: Ania Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.gprs.plus.pl 29.06.08, 10:55
                                Byłam na budowie w ciągu dnia, był ruch jak w ulu. Widziałam też wstawione okna.
                                Nasze domki zaczynają nabierać kształtu :) Marku, jeśli mogę zapytać, jak
                                wpadłeś na niepoprawny metraż, skoro nie ma jeszcze ogrodzeń, a rozmiar działki
                                pod wszystkie segmenty zgadza się w wypisie z ksiąg wieczystych?
                                • Gość: darek Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: 156.17.52.* 01.07.08, 12:08
                                  Droga Aniu wytarczy wziąć akt notarialny i w nim jest załącznik w
                                  którym jet wyrysowana działka przed i za szeregiem. Wystarczy
                                  podzielić i pomieżyć, i wszystko wychodzi.
                                  Pozdrawiam i do zobaczenia na budowie będę w dniu jutrzejszym.
                                  • Gość: Megula Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.08, 19:50
                                    Witam wszystkich, czytam wasze wypowiedzi gdyż zainteresowała mnie oferta, zwłaszcza cena, szeregówek w Kiełczowie. Pracuje u konkurencyjnej firmy deweloperskiej i przygotowuje umowy sprzedaży. Do aktu musi być wyrys z mapy ewidencyjnej i wypis z rejestru gruntów. Jest tam powierzchnia działki która musi być zgodna z powierzchnią z umowy!! Zakładam, że każdy segment ma wyodrębnioną geodezyjnie działkę!!! Mam też pytanie czy każdy segment ma już odrębną księgę wieczystą?
                                    • Gość: darek Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.wso.wroc.pl 08.07.08, 12:40
                                      Witam. Na obecną chwilę każdy segment ma wydzieloną powierzchnię
                                      działki, natomiast księga jest wspólna podział nastąpi po
                                      przeniesieniu własności.
                                      Proponuję współlokatorom pojechać na budowę i zobaczyć co się rusza
                                      bo z moich obserwacji wynika że dach jest robiony już od miesiąca i
                                      końca nie widać.Okna częściowo wstawione - jeszcze trochę brakuje
                                      okien w poszczególnych segmentach . Jestem zawiedziony postępem
                                      prac, inne budowy idą szybciej a nasz developer ma poprostu czas, i
                                      wychodzi z założenia że jest wszystko OK.
                • Gość: rrrr Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.07.08, 17:19
                  za 4200,00 macie szeregówkę we
                  > Wrocłąwiu 145 m2 z kanalizacją i utwardzonymi drogami....
                  gdzie to jest??? ppp
                  • Gość: darek Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.as.kn.pl 19.07.08, 20:11
                    też chciałbym wiedzieć gdzie można tak tanio kupić.
                    Proszę lokatorów do wspólnego spotkania się gdyż trzeba wspólnie porozmawiać z naszym developerem. Pozdrawiam wszystkich mój email ostrowski7@wp.pl
                    • Gość: wkurzony Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 10.08.08, 22:32
                      Jest już 10 sierpnia ... a dach ciągle robią i robią ... i zrobić nie mogą czarno widzę wprowadzenie się w tym roku ...
                      • Gość: Luka Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.08, 12:05
                        Witam wszystkich. Czy zastanawialiście się już z jakiego operatora internetowego macie zamiar korzystać? Bo z tego co wiem to z neostradą jest raczej kiepsko. W kiełczowie działają chyba 3 firmy Intelkom, Verizone i Telemedia. Dobrze jak by udało się wybrać jedną, która stworzy infrastrukturę do połączenia kablowego.
                    • Gość: Gosia Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.chello.pl 14.08.08, 16:08
                      A czego miała dotyczyć ta rozmowa?
                      pozdrawiam
                      • Gość: darek Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.wso.wroc.pl 18.08.08, 10:25
                        Naszej budowy i opieszałości, opryskliwości naszego developera.
                        Bardzo słabego postępu w budowie.
                        • Gość: Klara Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.telsat.wroc.pl 19.08.08, 20:21
                          Ponieważ również będę mieszkała w szeregach przy ul. Sportowej w Kiełczowie,
                          czytam ten wątek od początku istnienia ale dopiero teraz pozwalam sobie zabrać
                          głos.
                          Darku, ciągle narzekasz jak typowy Polak. Denerwujesz się bo sprzedałeś
                          mieszkanie przed terminem odbioru, sam więc sobie jesteś więc winien. Wydaje mi
                          się, że to Ty jesteś tutaj najbardziej opryskliwą osobą (o ortografii nie
                          wspomnę). Czy ty czasem nie jesteś tym wojskowym, widzianym prawie codziennie
                          na budowie i zaglądającym w cudze szeregi z wielkim aparatem fotograficznym?
                          Rozmawiałam z sąsiadką,która też jest w miarę zadowolona ale boi się, że będzie
                          koło ciebie mieszkać, hihi. Spotykam na budowie również innych sąsiadów ale oni
                          są zadowoleni. Jeśli ty jesteś niezadowolony i chcesz zrezygnować porozmawiaj
                          może o tym z deweloperem. Podejrzewam, że nie zażądałby nawet kary umownej bo
                          segment nabrał wartości i można sprzedać go obecnie drożej.
                          Jeśli masz tyle czasu i znasz się na budowie, mogłeś sam budować.
                          Dla mnie obsługa z Vienna Development jest w porządku, można wszystko
                          indywidualnie ustalać (instalacje), a sama budowa też ma się ku końcowi.
                          Pamiętaj, że są we Wrocławiu inne dużo większe firmy deweloperskie spóźnione o
                          parę ładnych miesięcy. Tutaj nie zapowiada się na to, już za parę tygodni
                          dostaniemy przecież klucze.
                          Pozdrowienia
                          • Gość: Gosia Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.chello.pl 19.08.08, 20:47
                            Zgadzam się z powyższym:)Byliśmy w tamtym tygodniu na budowie i wszystko wygląda
                            na to, że oddadzą szeregi zgodnie z terminem.
                            pozdrawiam
                          • Gość: mwka Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.chello.pl 19.08.08, 23:28
                            Dobrze powiedziane!

Chyba wszyscy się boimy sąsiedztwa Pana Darka. Ale spokojnie, tak jak w Dniu
                            Świra, ja wiem, że będzie mieszkał obok mnie:) Zatem zostaje jeszcze tylko jeden
                            szczęśliwiec poza mną:) A tak z bieżących spraw, to może warto się zastanowić
                            nad płotkami między działkami. Gdybyśmy się wszyscy dogadali, to mogły by być
                            wszędzie takie same. W przeciwnym wypadku skończy się na jednym różowym, drugim
                            betonowym i jeszcze paru innych.

Pozdrawiam.
                        • Gość: mwka Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.chello.pl 19.08.08, 23:30
                          Żeby okiełznać strach, chciałem zapytać, w którym szeregu będzie Pan mieszkał
                          Panie Darku?

Pozdrawiam.
                          • Gość: kihguiyg Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: 83.30.50.* 26.08.08, 11:57
                            Drodzy Optymiści ... Gdyby ktokolwiek z Was miał okazję porozmawiać
                            np. z p. Jackiem - osobą odpowiadającą za murowanie ścian - na
                            temat "profesjonalizmu" dewelopera - to uśmiech zadowolenia zszedłby
                            Wam z twarzy dożywotnio.Tak opieszale prowadzonej budowy nie
                            widziałem od czasu upadku komuny. Wszystkim w euforii i zadowolonych
                            z postępu prac pragnę zwrócić tylko uwagę, że jak tak dalej
                            ślamazarnie pójdzie, to przyjdzie Wam wykańczać chałupę w uroczym,
                            suchym i ciepłym miesiącu listopadzie lub grudniu ...
                          • Gość: ESKA Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.umwd.pl 27.08.08, 11:09
                            Witam sąsiadów,
                            ja też zastanawiałam się nad płotkami, jestem jak najbardziej za
                            tym, żeby były takie same, inny problem to droga, podobno deweloper
                            ma ja utwardzić, ale patrząc na to w jakim opłakanym stanie jest
                            teraz, trochę sie o to obawiam, poza tym nie wiem jaki jest status
                            prawny tej drogi, bo nie jest to droga gminna, może ktoś z Was wie?
                            Pozdrawiam, mwka - gratuluję poczucia humoru:)
                            • Gość: mwka Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.chello.pl 27.08.08, 14:01
                              Heja,
                              z płotkami to i tak będziemy musieli czekać, aż działki zostaną prawnie
                              podzielone, a geodeta wbije pałeczki w grunt. Utwardzenie drogi trzeba wymusić
                              na developerze - dać mu do zrozumienia, że nie odbierzemy domków bez drogi. Jak
                              my czegoś nie dopełnimy (wpłaty) to grożą nam kary umowne, podobnie jest z
                              developerem (jak się spóźni albo czegoś nie zrobi). W innym przypadku
                              sąsiadeczki będą miały mniejszy wybór przy kupowaniu butów - kalosze w kwiatki
                              albo kalosze w grochy. A swoją drogą to strasznie ten Gizo jest cwaniakowaty i
                              bezczelny, nie możemy mu na to pozwalać, wychowajmy i wyedukujmy go na
                              grzecznego chłopczyka :)

PS

Co z Panem Jackiem? Czyim będzie sąsiadem?
                              • Gość: Klara Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.telsat.wroc.pl 27.08.08, 19:04
                                Deweloper to ma do utwardzenia tylko 50-60 m drogi prywatnej. Właściwie trzeba
                                chyba zebrać glinę bo koparki i ciężarówki naniosły, pod spodem jest to
                                utwardzona droga ( a przynajmniej była zeszłej jesieni). Dalej do autobusu jest
                                niestety 200-300m drogi gminnej i tutaj należałoby też uderzać ale jak znam
                                życie to tam nie ma z kim gadać. Latarnie na ulicy gmina też postawiła jak z
                                początków elektryfikacji, znaczy są oszczędni przez duże O.
                                Pozdrawiam
                                • Gość: wk.....ny na maksa Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.09.08, 18:04
                                  byliśmy dzisiaj na wysypisku śmieci które podobno jest naszym mini-
                                  osiedlem ... kolega bez emocji spytał czy to jest miejsce kultu
                                  szatana czy nasz wymarzony domek w zabudowie szeregowej !!! Wszędzie
                                  brud, smród, potłuczone dachówki, za które MY (!) płaciliśmy,
                                  porozrzucana folia - jednym słowem wyraz nędzy i rozpaczy. Na temat
                                  błędów w sztuce budowlanej nie będę się wypowiadał ... powiem tylko
                                  tak : wygląda na to że osiedle buduje zegarmistrz z piekarzem i to
                                  na totalnym kacu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                                  • Gość: wk...ny jak wyżej Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.09.08, 18:06
                                    P.S. zachęcam wszystkich do obejrzenia budowy ... jutro
                                    niedziela ....
                                    • Gość: gosc Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.09.08, 18:13
                                      no to trzeba pojechać - jedzie ktoś jeszcze ?
                                      • Gość: Aligator Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.gprs.plus.pl 06.09.08, 20:12
                                        Nie wiem skąd ta panika. Byłem dzisiaj i widziałem, że przyłącza gazowe są
                                        jeszcze w trakcie budowy i w rowach leżą rury i folia sygnalizacyjna. Wykroty są
                                        do zasypania i tyle. Zresztą przy takiej ilości prac ziemnych ciągle coś jest
                                        rozkopane, chyba nie dało zgrać się prac przy wszystkich mediach. Z tymi
                                        odpadami to się ubawiłem, przecież za nie płaci deweloper. Porozrzucane odpady z
                                        dachówki to chyba nic takiego, przecież ze wszystkich materiałów są odpady,
                                        wcześniej widziałem kilka palet popękanych bloczków i masę połamanych desek
                                        itp, które już zniknęły. Gdzie drwa rąbią tam wióry lecą, to przecież nie
                                        laboratorium. Ja za dwa tygodnie dostaję klucze i myślę o wykończeniu wnętrz.
                                        Umawiam się powoli z elektykiem i hydraulikiem, tylko tynkarza mi brakuje.
                                        • Gość: Luka Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.08, 16:00
                                          Z innej beczki. Na forum pojawiła się zadziwiająca prawidłowość, iż wypowiedzi
                                          chwalące inwestycje, mimo iż podpisane przez różne osoby to wszystkei zostały
                                          wysłane z IP oznaczonym .gprs.plus.pl Ciekawe?
                                          • Gość: Marek Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: 195.206.115.* 19.09.08, 23:37
                                            Chyba o tym, że kaszanka podrożeje od nowego roku ;)
                                            • Gość: jhg Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.08, 15:54
                                              Aaaa ... to stare jak świat chwyty :)))))) Nic nowego :)))
                                              • Gość: jhg Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.08, 16:08
                                                P.S.

Cyt. "Z tymi
                                                odpadami to się ubawiłem, przecież za nie płaci deweloper."

Nooo złota czcionka :))) Tekst rodem z epoki stalinizmu :)))
                                                Deweloper oczywiście płaci pieniędzmi otrzymanymi w spadku po
                                                bogatej cioci z Ameryki

Cyt. "Ja za dwa tygodnie dostaję klucze ..."

No i co mamy kluczyki ? :))))) Wykończeniówka idzie pełną parą ... a
                                                drzwi garażowe się wstawi na wiosnę :)))))))))))
                                                • Gość: M&M Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.wroclaw.mm.pl 07.11.08, 22:23
                                                  hej, zastanawiam się nad rezerwacją w noej inwestycji szeregu na
                                                  sportowej lub wiosennej?
                                                  • Gość: pysio Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.as.kn.pl 08.11.08, 22:38
                                                    Zastanów się głęboko zanim popełnisz ten błąd. No chyba że masz za mało siwych
                                                    włosów na głowie.
                                                  • Gość: M&M Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.srv.volvo.com 10.11.08, 10:18
                                                    hej,
                                                    czy masz jakieś doświadczenia z tym developerem?
                                                    proszę o kontakt na : nonconforming@o2.pl
                                                  • Gość: M&M Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.srv.volvo.com 10.11.08, 10:20

hej , czy masz jakieś doświadczenia z tym developerem?
                                                    kontakt: nonconforming@o2.pl
                                                  • Gość: pysio Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.as.kn.pl 10.11.08, 22:04
                                                    Poczytaj sobie wszystkie posty to więcej dowiesz się o tym developerze. W jaki
                                                    sposób podszywa się za innych w wypowiedziach oraz w jaki sposób traktuje swoich
                                                    inwestorów, jak zachwala swoją budowę mówiąc o materiałach z jakich budowane są
                                                    te szeregi=)). Ludzie przestali pisać bo są zajęci wykończeniem wnętrza pod
                                                    groźbą zapłacenia kary. Pozdrawiam
                                                  • Gość: Luka Re: Vienna Development - szeregówki Kiełczów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.08, 12:08
                                                    Witam wszystkich. Czy zastanawialiście się już z jakiego operatora internetowego macie zamiar korzystać? Bo z tego co wiem to z neostradą jest raczej kiepsko. W kiełczowie działają chyba 3 firmy Intelkom, Verizone i Telemedia. Dobrze jak by udało się wybrać jedną, która stworzy infrastrukturę do połączenia kablowego. Czy ktoś ma jakieś propozycje?
      • Gość: gość Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.11.11, 13:25
        jasne :-))) i gdzie ten duży developer z AUSTRII ??? Jakoś nie wszedł na polski rynek od 2008 roku!

Nazwa Vienna Development to termin informatyczny:
        en.wikipedia.org/wiki/Vienna_Development_Method
        Współpraca z firmą VD jest niestety beznadziejna. Panowie nie są niestety fachowcami w branży budowlanej, słabo znają się na rzeczy. Przed kupnem oczywiście czarują i mydlą oczy - po podpisaniu umowy przedwstępnej w formie aktu notarialnego podejście do klienta zmienia się na: kupiłeś, to teraz spadaj na drzewo. Niestety, przekonałem się o tym osobiście - jestem zawiedzionym i bardzo rozczarowanym klientem Vienna Development. Dobrze Wam wszystkim radzę - chcecie uniknąć problemów - unikajcie Vienna Development !!! Wystarczy poczytać opinie w internecie, lub porozmawiać z ludźmi, którzy kupi od nich mieszkania. Ja napiszę tylko tyle - moje mieszkanie miało być oddane do końca grudnia 2010, przeniesienie własności do czerwca 2010. Mieszkanie zostało oddane prawie pół roku później, przeniesienia własności nie ma do dziś (a jest koniec listopada 2011). Siła wyższa, niezależne od nas - to jedyne wytłumaczenie VD.

Za to VD wypisuje na swojej stronie internetowej, że oddali nasze mieszkania zgodnie z oczekiwaniami nabywców. KPINA!!!

• judyta81 Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna 06.05.09, 11:34
      Poszukuję osób które kupiły lub zarezerwowały mieszkanie przy
      ulicy Lekcyjnej we Wrocławiu od developera-Vienna Development.
      • Gość: pejot Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 08.07.09, 14:53
        ja zarezerwowałem-a co???coś źle tam jest???
      • Gość: Uprzejmiesiepytam Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.xdsl.centertel.pl 04.11.09, 17:36
        A ja poszukuje osób które mogłyby mi naświetlić czy na Lekcyjnej w "apartamentowcu" vienny jest wszystko ok pod wzgledem odbiorów plusów i minusów mieszkania w tym budynku itd??...i taka mała wątpliwość czy można oddać w świetle prawa budowlanego mieszkanie jeśli w łazience nie ma w ogóle wentylacji co jest z tego co wiem obowiazkowe tym bardziej ze jest w niej zamontowany o zgrozo kocioł gazowy który również wymaga bezwzglednie otworu wentylacyjnego???Pozdrawiam i z góry dzieki za info i rozwianie nurtujących mnie watpliwosci :)
        • Gość: pejot Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 17.11.09, 10:07
          Ja bym sie tym brakiem nie przejmował-piece które oferują w mieszkaniach na
          lekcyjnej mają zamkniętą komorę spalania i są wpięte do komina-teoretycznie
          możnaby zamknąć go w szafie-a co do braku wolnej kratki to troszkę jestem w
          szoku....bo mam tam zarezerwowane mieszkanie i nie zwróciłem na to uwagi-jakiś
          wentylator żeby nie parowało przydałby się....pozatym wszystko jest tam w
          porządku z papierami
          • Gość: toja Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: 188.33.112.* 20.11.09, 23:21
            Ja "mam" mieszkanie na ul.Lekcyjnej na parterze. Sasiadujacy budek w budowie... zaraz za oknem.. dramat poprostu. Nie wiem czy choc odrobina słonca do nas dotrze. Cały czas mysle gdzie kupie juz "wyrosniete" wystarczająco tuje, zeby sie od tego jakos odgrodzic. :) To że ta nowa budowa za oknem idzie w szybkim tempie cieszy mnie bardzo, bo chyba im szybciej skoncza tym lepiej. (skoro juz zaczeli) Stwierdzam jednak ze w świetle nowych problemów to ten budynek to jest "pikuś". U nas w mieszkaniu cały czas wychodza jakies nowe niedociagniecia, kolejne problemy. A to jakas wilgoc..cos przecieka.. a to kable gina w scianie.. W sumie chyba nic strasznego, ale developer nie kwapi sie do napraw. Generalnie to ciezko sie nawet do nich dodzwonic. Bardzo mnie to zaskoczyło bo musze przyznac ze wczesniej swietnie mi sie z nimi współpracowało. Cała radość z nowego mieszkanka całkowicie się ulotniła. I mam pytanie do innych lokatorów: poniewaz doszły mnie bardzo niepokojace informacje (mam cały czas nadzieje ze przesadzone) ze cała sprawa z tym budynkiem bedzie musiała skonczyc sie w sadzie. No i co wy na to drodzy sąsiedzi??? :)
    • Gość: gość Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.inetaccess.pl 04.08.09, 15:01
      Niestety developer nic nie powiedział o planach budowy domu na
      przeciw. Wogóle prace idą w zastraszającym tempie. Wpisy do księgio
      będą tam chyba w październiku....Masakra
    • Gość: x Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.inetaccess.pl 19.08.09, 11:38
      Niestety to prawda. Prace a właściwie ich brak pozostawiam bez
      komentarza.... Developer wszystkie sily i pieniądze przeniósł na
      kolejną inwestycję. A na przeciw już rozpoczęto prace nad nowym
      budynkiem! Tylko współczuć tym którzy mają mieszkania (apartamenty ;-
      > ) na parterze.... Czy ktoś z Was kupiłą tam mieszkanko????
      • glo.ria Vienna Development - wisniowe sady - kiełczów 03.09.09, 08:30
        Szukam osób które zarezerwowaly szereg w nowej inwestycji
        • Gość: wsad Re: Vienna Development - wisniowe sady - kiełczó IP: *.adsl.inetia.pl 15.12.09, 20:30
          ja zarezerwowałem, właściwie to kupiłem ;) czekam na odbiór i przekzanie
          własności, może w przyszłym tygodniu ;)
          • Gość: gosc Re: Vienna Development - wisniowe sady - kiełczó IP: *.srv.volvo.com 06.04.11, 11:48
            Nie liczyłąbym na to.... My juz czekamy 4 miesiace i caly czas mowia ze jeszce tylko tydzien lub dwa... i tak w kolko...
      • Gość: miodulka Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.09, 18:42
        Proszę o kontakt osby, które kupiły mieszkania na ul. Lekcyjnej
        e.jank@poczta.onet.pl
    • Gość: poszkodowany Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.11.09, 12:41
      W sądzie to jest już sprawa z TP S.A. Developer odmawia dostępu do szafy
      podłączeń telefonów. Dziwne że wogóle kupił działkę z cudzą infrastrukturą. Tak
      czy siak dzielnica nie ma dostępu do możliwości założenia telefonu czy
      internetu. Developer szczuł psami serwisantów z TP S.A. Cyrk na kółkach. I
      żenada. Radzę uważać na tą inwestycję.
      • Gość: eee Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 23.11.09, 08:58
        Niestety z tymi miejscami parkingowymi to nie jest tak że 1 mieszkanie=1
        miejsce-jest jakiś wskaźnik ale z tego co wiem to liczą że na jedno mieszkanie
        przypada o,8 samochodu - chyba a wiadomo że wiekszoć ludzi ma po dwa a nawet
        trzy auta.Co do Tej sprawy w sądzie to może mi ktyoś napisać o co chodzi???bo
        jeszcze mógłbym się wycofać póko wdepnę w coś bo póki co mam tylko
        rezerwację.Jakby co proszę o maila yousek@wp.pl w każdej niepokojącej sprawie
        dotyczącej naszych mieszkań na lekcyjnej.,
        • Gość: Sun Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.09, 11:55
          Ja tez mam mieszkanie przy Lekcyjnej i nie miałem większych problemów. Owszem
          było parę niedociągnięć ale naprawdę drobnych. Znajomi kupili mieszkanie od
          innego dewelopera, który usterek nie usuwa wcale i jak chcą coś wyegzekwować
          pozostaje im się sądzić. W Vienna miałem tylko drobne opóźnienia, czasem trzeba
          było jedynie się przypomnieć. Dziwi mnie wypowiedź na forum informująca o braku
          wentylacji, ja u siebie mam i sąsiedzi, z którymi rozmawiam również. Również
          sprawa miejsc postojowych mnie zadziwia, przeciez z mieszkaniem nie było
          sprzedawanych miesjc i wszyscy parkują na ulicy. Na szczescie jest tam bardzo
          duzo miejsca i kazdy moze zaparkowac a jeszcze goście się zmieszczą. Generalnie
          po skończonym remoncie jestem zadowolony choć wcześniej trochę strachu i nerwów
          było. Budynek jest już odebrany przez Nadzór budowlany więc mi ulżyło i mogę
          spokojnie mieszkać.
          • Gość: sąsiad Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 24.11.09, 08:09
            No to bardzo uspokajająca wiadomość -szczególnie z ta wewntylacją w łazience
            której brak co by nie gadać wydawał się być absurdalny-a jak sprawa z jakością
            wykonania ???trzeba będzie dużo ścian prostować???bo szczerze przyznam że
            oglądałem raz tylko to mieskzanie i to bez żadnej poziomicy ani kątownika a
            kluczy jeszcze nie mam.NI i pytanie własnie do tych którzy juz urzedują w
            swoich mieszkankach-jak wygląda sprawa z mediami???czy w mieszkaniu sa juz
            podłączone prąd gaz woda i nalezy tylko zrobić cesje umowy na siebie?? czy
            wszystko trzeba załatwiac od podstaw???Pytam bo jestem zielony w tym temacie i
            zastanawiam się czy jak odbiorę klucze to muszę kupić latarkę żeby nie wchodzić
            po ciemku. Kolejna kwestia to administrator budynku-coś już wiadomo?? yousek@wp.pl
            • Gość: miodulka Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.09, 09:04
              Jeżeli szystko jest w porzadku, to dlaczego deweloper nie przenosi
              wlasności? co stoi na przeszkodzie/ Przeciez pozwolenie na
              uzytkowanie jest juz od ponad 2 miesiecy. Dlaczego tez nie chce
              udostepnic do wgladu pelnej dokumentacji budynku i mieszkan. Może
              ktos mi na to odpowie? a co do miejsc postojowych - prawo budowlane
              mowi, ze budujac obiekt mieszkalny nalezytak go zaplanowac, aby bylo
              tyle miejsc postojowych, ile jest mieszkan. Prosze poczytac.A poza
              tym smietnik tez nie jest wybudowany zgodnie z pprawem budowlanym,
              bo nie ma odległości od okien wynoszacej 10 m. Stad lokatorzy na 1-m
              pietrze maja luksfery w oknach. A dojazd do śmietnika tez budzi
              watpliwość. Prosze dewelopera poprosić o dokumentacje - ciekawe co
              odpowie. Wg prawa budowlanego i kodeksu karnego, kazdy z przyszłych
              wspolwlaścicieli ma prawo obejrzec dokumentacje. Ja nie moge sie
              doprosic od m i e s i ę c y. Dlatego sadze, ze cos śmierdzi. A
              placic bedziemy my.
            • Gość: miodulka Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.09, 09:09
              Dopoki nie ma przeniesienia własności, zadne media nie podpisza z
              nami umowy. Nie wiem na co czeka deweloper, bo moze to juz zrobić.
              Pozwolenie na uzytkowanie budynku jest juz od ponad 2 miesiecy.
              Prosze dewelopera poprosic o wglad do dokumentacji budowlanej. Ja
              prosze od od k i l k u m i e s i e cy /na piśmie/ i bezskutecznie.
              Stad podejrzewam, ze nie wszystko jest tak jak powinno byc. Prawo
              budowlane i kodeks karny wyraznie mowi, ze kazda osoba
              zaineteresowana prawnie, czyli my mamy prawo do wgladu w pełna
              dokumentacje bdynku. Dlaczego wiec deweloper nie chce tego zrobić.
              • Gość: sąsiad Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 24.11.09, 10:37
                Nie masz racji z ilością miejsc parkingowych-poczytaj trochę o tym. We wrocławiu
                jak i pewnie w innych miastach stosuje się stare wskaźniki z lat 70 mówiące o
                ilości miejsc parkingowych na ilośc lokali czy tez rodzaj lokaku - to oznacza że
                developer uzsykując Decyzje 0 warunkach zabudowy musiał zrobic bilans miejsc
                parkingowych zgodnie w pewnymi wytycznymi i nie jest to napewno tak jak mówisz.
                Co do dokumentacji projektowej to rzeczywiście developerzy nie mają obowiązku
                przedstawiania całości projektu-stanowi on niejako własnośc autora projektu więc
                udostepniane mogą być wyłącznie elementy które są w rzeczywistym kręgu
                zainteresowań nabywców-wszystko w sumie zależy od dobrej woli sprzedającego więc
                widocznie jest tu jakas zła wola lub jak mówisz coś do ukrycia-Co do tego dziko
                podłączonego kabla dla sąsiedniej budowy to byłoby dobrze żeby ktos zrobił
                zdjęcia na wypadek gdyby trzeba było bronic się przed tymi kosztami.
                • Gość: Sun Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.09, 12:02
                  Ten kabel podłączony do sąsiedniej budowy to podobno norma. Energetyka wpina
                  prad budowlany przed licznikiem, czyli nie obciązajac wspólnoty. Dopiero końcowy
                  prąd jest bezposrednio z głównej linii. Pamiętam, że tak samo wcześniej Vienna
                  podłaczyli w trakcie budowy prąd od sąsiadow przy ul. Czytankowej (EnergiaPro)
                  do takiej tymczasowej skrzynki.
                  Miodulka: Ja podpisywalem umowe jak byla dzura w ziemii i w sumie sie nie
                  zawiodłem. Gdyby mieli nas oszukać dawno by to zrobili. Budynek mamy odebrany i
                  wystarczy chyba jeszcze troche poczekać. Najwazniejszy jest odbiór bo są we
                  Wrocławiu przypadki nieodebrania budynku. Podobno na Maślicach zbudowali blok ze
                  zbyt waskim wjazdem do garazu podziemnego i nie odebrali. Wystarczy zburzyć i
                  postawić na nowo ;).
                  • Gość: linka Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.09, 00:00
                    Jeżeli wiec wszystko jest ok, to dlaczego nie mamy jeszcze
                    przeniesionej wlasności. Wiem, że decyzja pozwalajaca na użytkowanie
                    budynku dawno już sie uprawomocnila.Nikt jakoś tego tematu nie
                    porusza, a jest to bardzo istotne
                    • Gość: sąsiad Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 25.11.09, 08:06
                      Nie ma przeniesienia własności bo widocznie nie ma jeszcze decyzji o podziale
                      lokali-na papiery we wrocławiu czeka się tygodniami i pewnie i tak jest w tym
                      przypadku.Przynajmniej musimy w to wierzyć i czekać cierpliwie.
                      • Gość: linka Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.09, 08:58
                        Chyba nie jest to do konca prawda. Bylam w Wydziale Architektury i
                        Budownictwa w zeszłym tygodniu. Powiedziano mi, że nasz deweloper
                        nie złożył jeszcze wymaganych wniosków o przeniesienie własności,
                        wiec chyba nie wszystko jest w porzadku. Poza rym powinien nas
                        informować , dlaczego to sie przedłuża. A tymczasem stosuje uniki.
    • Gość: sąsiad Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 25.11.09, 11:02
      hehe to pewnie oznacza że trzeba doliczyć jeszcze miesiąc-ale od dnia w którym
      developer złozy te wnioski-poprostu rewelacja
      • Gość: linka Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.09, 10:58

Zdaje sie, ze bardzo długo bedziemy czekać na przeniesienie
        własności.
        • Gość: linka Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.09, 12:19
          Ciekawe ile dewelopera kosztowalo wydanie pozwolenia na budowe,
          skoro wiekszosc dzialek nie ma planu zagospodarowania
          przestrzennego.tylko 2 z dzialek na ktorych stoi nasz budynek, i to
          tylko czesc z nich, ma miejscowy plan zagosodarowania
          przestrzennego. Teraz bedzie kompletowal dokumenty, co moze trwać i
          trwac
          • Gość: ktos a ja mysle że Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 26.11.09, 13:01
            Przed świętami będzie już po wszystkim więc nie martwmy się
            • Gość: miodulka Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.09, 13:31
              Tys chyba deweloper. Nikt prawidlowo myslacy, by tak nie napisal.
              Uwazam, ze jest sie czym martwic. Przeniesienie wlasności powinno
              juz miec miejsce dawno. Slyszalam, ze niektorzy lokatorzy zamierzaja
              pisac do prokuratury. Tak wiec nie tylko mnie sie wydaje, ze cos tu
              Smierdzi. A wiem, ze prokurator wowczas sprawdzi na jakiej drodze
              deweloper dostal pozwolenie na budowe i ne tylko to.....
              • Gość: kolo Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 27.11.09, 08:00
                a że tak zapytam co w sprawie terminu przeniesienia własności mówi umowa którą
                podpisaliście??????bo jeśli nie ma tam żadnego terminu to można sobie pisać do
                prokuratury, prezydenta i nawet papieza.
                • Gość: gość Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.11.09, 08:37

Do prokuratury pisze sie o innych nierawidlowościach, zwiazanych z
                  budowa, np. o wszczecie postepowania o podejrzeniu popelnienia
                  przestępstwa.Prokuratura wowczas dokladnie przyjrzy sie doweloperowi
                  z urzedu i jego przekretom Natomiast przeniesienie wlasności moze
                  mieć mejsce bez udzialu dowelopera. Myśmy tak wygrali z
                  doweloperem.Nie wszyscy o tym wiedza,ale wie deweloper. wykorzystuje
                  niewiedze przyszlych lokatorow i ich czesto szantażuje, ze nie
                  przeniesie wlasności jak nie ureguluja tamtego czy tego. Podobnie
                  jest z placeniem deweloperowi za nadmetraz niezgodny z wczesniejsza
                  umowa. Można nawet odstapić od umowy w przyadku duzej roznicy
                  • Gość: gość Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.11.09, 08:48
                    Deweloperzy szantażuja z pozycji siły. Rzdko, ktory deweloper wie,
                    co to tzw. "rzetelność kupiecka". Rzadko też ktory, zatrudnia
                    wszstkich ludzi legalnie. Zawsze można poprosić Urzad Skarbowy o
                    kotrole i wowczas deweloper bedzie misial sie rozliczyć co do
                    złotowki - "chytry traci 2 razy"
                    • Gość: gość Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 04.12.09, 09:29
                      i co tam sąsiedzi???forum ucichło???jakieś wieści????Ma ktoś jakieś sugestie na
                      co zwrócić uwagę przy podpisywaniu protokołu odbioru żeby sie nie wpuścić w kanał???
                      • Gość: miodulka Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.09, 19:00
                        Czy Ktoś ma już przeniesiona własność?
                        • Gość: sąsiad Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 09.12.09, 07:47
                          Nikt chyba nie ma bo wnioski jeszcze są w architekturze-miła pani która tam
                          pracuje poinformowała że złożone zostały przez developera 30.11.2009 i obecnie
                          nie trwa to długo więc miejmy nadzieje że to juz wkrótce-można tam zadzwonić i
                          dopytać sie. Mam nadzieje że to ostatnie formalności
                          • Gość: mieszkanka Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: 91.208.10.* 16.12.09, 11:19
                            Radzę uważnie przeczytać wpisy "SUN' ja mogę się założyć że
                            to "nasz" developer. Podobne wpisy były w przypadku szeregówek i też
                            to był (byli) on. Ja również jestem "właścicielką" jednego z
                            mieszkań. Przeniesienie własności.... ho ho umowa swoje a życie
                            swoje. Jak to mówi developer- przyczyny administracyjne. Taaaak. Ja
                            właściwie nie wierzę w rzadne jego (ich) słowa, zawsze mijają siez
                            prawdą. Telefonów ode mnie nie odbierają, na listy odpisują
                            sporadycznie a jeśli już to zawsze zdawkowo. Sytuacja jest jaka jest
                            ale dziwię się że my mieszkańcy nie potrafimy siespotkać,
                            porozmawiać, poustalać i podziałać bo wiadomo w grupie siła i koszta
                            procesu dzielą siena większą liczbę osób. A myślę, że to pewnik.
                            Lokatorom z parteru szczerze współczuję. nik nie wiedział że
                            powstanie ten budynek.. ale jeśli ktoś z nich mnie czyta to na
                            pocieszenie dodam, że ci w środku i tak mają najgorzej; widziałam,
                            że kolejna działaka jest już ogrodzona. Miejsca parkingowe....nie
                            dość że mało to jeszcze parukją na nich mieszkańcy z sąsiedniego
                            budynku... Prąd, co się przejmujecie? I tak my którzy tam mieszkamy
                            nie gasimy za sobą świateł to trzeba sie liczyć z tym, że rachunki
                            będą i to duże. Wracając do spotkania, słyszałam że były jakieś
                            próby, telefony były notowane i .... na tym sieskończyło. Może
                            jednak warto sie zobaczyć? W końcu trzeba walczyć o swoje.
                            Pozdrawiam sąsiadów i życzę dużo zdrowia, przyda nam się !
                            • Gość: sąsiad Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 17.12.09, 08:01
                              eech a ja dzwoniłem do architektury i podobno 14 grudnia wysłano do developera
                              pismo z prośba o uzupełnienie jakiegoś papierka-wszystko to oczywiście w związku
                              z wydaniem zaświadczeń o odrębności czy samodzielności lokali, niezbędnych do
                              przeniesienia własności. Teoretycznie po tym jak zaświadczenia zostaną wydane
                              nie powinno być już żadnych przeszkód-przynajmniej formalnych.
                              Co do sąsiedniego bloku to przy odrobinie sprytu można było dowiedzieć się co
                              tam jest zaplanowane-a to że ukrywał to developer to przecież chyba nikogo nie
                              dziwi-wszystkie odległości przecież są zgodne z przepisami i nic nikomu nie
                              można zarzucić.a Parkujących sąsiadów trzeba będzie kulturalnie wypier.olic z
                              naszych miejsc bo oni mają swoje podjazdy, garaże i miejsce pod domem.
                              • Gość: mieszkanka Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: 91.208.10.* 17.12.09, 10:39
                                Jeśli chodzi o wyproszenie parkujących okolicznych sąsiadów to już
                                taka próba została podjęta, z marnym skutkiem... Nie powtórzę tego
                                co usłyszałam. Sam spróbuj ;-) Po moich doświadczeniach z
                                developerem nie potrafię być taką optymistką jak Ty jeśli chodzi o
                                termin przeniesienia właśności. Pożyjemy zobaczymy.
                                • Gość: sąsiad Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 17.12.09, 14:08
                                  ech-ja wcale nie jestem optymistą bo termin cały czas odjeżdża i nie ma się z
                                  czego śmiać-a z tymi miejscami to na pewno damy radę jak już wszyscy
                                  zamieszkamy-jeśli nasi sąsiedzi będą stawać na "naszym" parkingu to my zaczniemy
                                  im stawiać auta na wjazdach do garaży!
                                • Gość: SzyHa2 Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.chello.pl 17.12.09, 14:49
                                  Już w lipcu pisałam,że obok powstaje drugi budynek,a za nim następny-
                                  Panowie z Vienny twierdzili,że działka jest przeznaczona na niską
                                  zabudowę- pierwsze kłamstwo!Budynek już stał,a p.Nikodem proponował
                                  mi umowę rezerwacyjną (ja chciałam przedwstępną),skoro wszystko było
                                  w porządku to czemu bał się notariusza?Zaczęłam szukac informacji na
                                  ich temat,pojechałam na Kiełczów i to czego się doszukałam uchroniło
                                  mnie od popełnienia dużego błędu-kupna u nich mieszkania.Teraz
                                  uważam się za szczęściarę,a tym którzy kupili mieszkanie życzę
                                  powodzenia.
                  • Gość: x Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: 91.208.10.* 17.12.09, 14:29
                    Tylko jak odstapić od umowy ....... dobre :-(
                    • Gość: SzyHa2 Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.chello.pl 17.12.09, 14:58
                      Są od tego prawnicy.Odstąpić można od każdej umowy, zależy tylko ile
                      trzeba stracić? i czy napewno? może są inne rozwiązania,notariusz
                      zna się na tych kruczkach.
                      • Gość: Dora Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: 194.204.135.* 17.12.09, 16:57
                        Sama swego czasu przechadzałam się Lekcyjną ,zazdroszcząc szczęściarzom ,bo
                        miejsce i okolica naprawdę w miarę na "zachód".Niestety nie było mnie stać
                        mieszkać w takim miejscu i musiałam szukać innych rozwiązań ,ale w dalszym ciągu
                        jak tamtędy przejeżdżam, to w sercu żal ściska.Trzymam kciuki za pomyślne
                        rozwiązania,bo lokalizacja naprawdę trafiona.
                        • Gość: sasiad Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.09, 20:17
                          Czy ktos może wreszcie rzeczow okreslić swoje zarzuty zeby
                          ewentualnie ostrzec innych???bo póki co tylko bicie piany tak jakby
                          komuś zależało na tym że zwolni się jakies fajne mieszkanie bo
                          okolica ciekawa a na psiaku brak już dobrych lokalizacji.Ludzie
                          napiszcie wreszcie co jest nie tak bo spać nie moge a jeśli nie
                          macie niczeg konkretnego to nie denerwujcie innych-wystarczy że
                          czekamy i czekamy w niepewności....
                          • Gość: ja Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: 91.208.10.* 18.12.09, 08:50
                            Co jest nie tak? A to, że wpisy do ksiąg powinny nastapić
                            przynajmniej pół roku temu. Jeśli więc ktoś ma kredyt to płaci
                            dodatkowe pieniądze :-( To, że z każdą usterką praktycznie trzeba
                            sobie radzić samemu, developer albo nie odbiera albo zbywa albo
                            przysyła swojego pracownika pro forma bez narzędzi. Oczywiście my
                            sobie to wszystko wymyślamy... Okna nieszczelne, porysowane w każdym
                            mieszkaniu, ściany mokre, do dziś; nie chcę dokładnie pisać co u
                            mnie było nie tak ale jeśli tak bardzo Ciebie to interesuje to
                            zapraszam na Lekcyjną, napewno każdy mieszkaniec jeśli zapytasz
                            odpowie szczerze. Suma sumaru chcesz problem rozwiązać, radz sobie
                            sam. Nie informuje nas o niczym. Do dzisiaj klatka schodowa nie jest
                            wykończona. Jeśli chodzi o mnie to wierz mi, że nie chodzi mi o to
                            aby kogoś odstraszyć, wręcz przeciwnie chciałabym aby wreszcie
                            wszystkie mieszkania były sprzedane i zamieszkane. Kogo mam
                            odstraszać, skoro całość za nieruchomość została dawno przelana na
                            konto developera a dodatkowo conajmniej 15 % wartości mieszkania
                            zostało włożone w wykończenie mieszkania. O tym, że będzie tam
                            kolejna nieruchomość też było wiadomo, tylko miał to być domek
                            jednorodzinny... Swoją drogą jesteś właścicielem któregoś z
                            mieszkań???
                            • Gość: .kdfgd Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 18.12.09, 12:18
                              a ja się zastanawiam nad zakupem tego wolnego mieszkania na poddaszu-mokre
                              ściany???nieszczelne okna??kurde a tak ładnie to wygląda-na co mam jeszcze
                              zwrócić uwagę??W tych mieszkaniach przeciez nic nie ma więc zastanawiam się co
                              moze bc jeszcze nie tak w takiej wydmuszce??bo zamierzam to mieszkanko obejrzeć??
                              • Gość: kupujący Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.bluel.net 24.12.09, 11:29
                                A możecie polecić jakiegoś dewelopera co robi szeregi w Kiełczowie?
                                Jest ich tu kilku oprócz vienny, religa, s-dom, osada agrestowa,
                                vega. Czy kogoś możecie szczerze polecić.
                                • Gość: miodulka Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.10, 11:54
                                  Czy może komuś deweloper zrobił prezent noworoczny i przeniósl
                                  wlasność?
                                  • Gość: Sun Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.10, 18:12
                                    Mi deweloper zrobił prezent i przeniósł własność :). Czyli dużo się nie pomylili
                                    w zapowiedziach. Okazało się jednak prawdą, że te wrocławskie urzędy są
                                    strasznie powolne w wydawaniu różnych świstków. Z tego co wiem inni też umawiają
                                    się na podpisanie umów do notariusza. Notariusz mówił, że na wpis w księdze
                                    poczekam jakieś 4 miesiące - na szczęście nie jest w tym momencie tragicznie.
                                    Kto ma cieknące ściany - ludzie o czym wy piszecie? Jak odebrałem mieszkanie w
                                    maju, miejscami była jeszcze wilgoć bo było jeszcze świeże ale teraz jest o.k.
                                    ogrzewanie i otwarcie czasem okien wystarczyło. Od sąsiadów też nie słyszałem, o
                                    takich problemach. Wentylacja też działa bez zarzutu ale to jest wentylacja
                                    grawitacyjna a na Sołtysowicach strasznie wieje bo teren wokół otwarty i
                                    wysokich drzew jak na lekarstwo, więc możliwe, że czasem wentylacja gwiżdze.
                                    Owszem na klatce schodowej jest brudno ale prace na niej są dawno zakończone -
                                    wszystko jest w miarę estetycznie zrobione, chociaż o kolorach można dyskutować
                                    (elewacja za to wyszła ładna). Jak wiadomo to my mamy ją sprzątać, skoro się
                                    tam wprowadziliśmy, takie przeciez były umowy, dbamy o porządek. A jak już
                                    zatrudnimy wspólnotę i zapłacimy, ktoś może zrobi to za nas. Nie zachowujmy się
                                    jak za komuny, traktując wspólne dobro jak niczyje.
                                    Ja z żoną zmywałem klatkę na swoim piętrze ale inni tego nie robią a na dodatek
                                    ekipy wykończeniowe sąsiadów ciągle zostawiają jakieś worki, kartony na
                                    korytarzu a ostatnio zapchali śmietnik i usypali kupę gruzu przed śmietnikiem.
                                    Mam już tego dosyć i wydaje mi się, że zatrudnionych "fachowców" trzeba pilnować.
                                    Parking przecież nie jest nasz, to dlaczego sąsiedzi nie mają na nim stawać? My
                                    też możemy stawać auta przed domem sąsiadów. Na marginesie miejsc jest
                                    wystarczająco, żeby zaparkować przed domem. Nie miałem sytuacji jak na
                                    blokowisku, żebym krążył kilka razy wokół domu i szukał skrawka chodnika. Jak
                                    dla mnie cała historia jest akceptowalna, informację miałem w miarę aktualną o
                                    ile zadzwoniłem z pytaniem do biura.
                                    Nie wiem czy słyszeliście, że ostatnio upadł deweloper w Iwinach przed
                                    przeniesieniem własności Architekt21 czy jakoś tak, ludzie kończyli za swoje
                                    pieniądze i jeszcze może im komornik zabrać - kochani cieszmy się, Vienna nie
                                    jest oszustem. Wolę nie myśleć co bym zrobił, gdybym płacił kredyt a nie dostał
                                    mieszkania, brrrr.....
                                    • Gość: miodulka Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.10, 18:42
                                      A zatem moze już powstać wspólnota mieszkaniowa/wg prawa o własnosci
                                      lokali /
                                    • Gość: miodulka Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.10, 19:51
                                      Co do ciagu wstecznego - w solidnie zaprojektowanych i wykonanych
                                      domach nie ma prawa wystepować. Prosze sobie na ten temat poczytac
                                      lub porozmawiać z kominiarzem. Odnośnie klatki schodowej - powinna
                                      byc oddana przez dewelopera czysta. Pozniejsze jej utrzymanie w
                                      czystości oczywiscie bedzie juz zalezalo od mieszkańcow.
                                      • Gość: yyy Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 18.01.10, 10:43
                                        Drodzy sąsiedzi.Jeszcze nie jest za późno żebysmy sie nie wkopali w kłopoty.Nasz
                                        developer nie chce udostepnic żadnej dokumentacji projektowej, są podejrzenia że
                                        nie wykonał również projektów powykonawczych.Problem zacznie się w momencie gdy
                                        zarządca zostanie zmuszony litera prawa do odtworzenia dokumentacji technicznej
                                        budynku-koszty kosmiczne zostaną wtedy podzielone na całą wspólnotę.Z tego co
                                        sie orientuje dopóki nie zostanie wyodrębniona własność ostatniego lokalu
                                        powinien zapłacić za to developer.Nie nabierajmy sie na żadne gadanie ze nie ma
                                        potrzeby pokazywać tej dokumentacji, czy tez że i tak projekt na tyle sie
                                        zmieniał w trakcie budowy że wiekszość jest inaczej-to właśnie po to jest
                                        dokumentacja powykonawcza, która dotyczy równiez wszystkich instalacji. Jesli
                                        nie załatwimy tej sprawy będziemy płacić.
                                        • Gość: yyy Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 18.01.10, 10:45
                                          www.oferty.net/poradniki/?pid=3397 tu sobie można o tym poczytac
                                          • Gość: miodulka Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.10, 08:39
                                            W każdym piśmie wysylanym do dewelopera prosilam dewelopera o
                                            dokumentacje budowlaną do wglądu i jak do słupa a słup jak
                                            d....Nawet napisalam, że zapewne jest coś nie tak skoro nie chce jej
                                            udostępnić. Podobnie powinien nam tez udostepnić cala dokumentację
                                            prawna, o czym nie wszyscy wiedzą. Jezeli ktoś już ma przeniesiona
                                            wlasność, to moze tego żadać zgodnie z prawem budowlanym i kodeksem
                                            karnym. Dopóki nie jest sie wlascicielem, to nie jest sie strona
                                            prawna - tak mi odpisal deweloper.Inni deweloperzy, oczywiście Ci,
                                            co nie maja nic do ukrycia - udostepniaja dokumentacje budowlane,
                                            np.Gant.Specjalnie sie o to pytalam .Przedstawiciel Gantu byl
                                            zdziwiony, że ja nie mam wgladu do dokumentacji
                                            • Gość: gość Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 20.01.10, 07:55
                                              Sprawa jest prosta-jesli developer nie chce ujawnic i przekażać wymaganej
                                              dokumentacji to wpólnota powinna zlecić wykonanie dokumentacji powykonawczej a
                                              kosztem obciązyć developera, a że napewno będzie się opierał to najlepiej odrazu
                                              do sądu-sprawa nie pierwsza taka więc do wygrania. POzatym po takim numerze moga
                                              zapomnieć o udanych inwestycjach w tym mieście bo mieszkańcy zrobią mu taką
                                              reklamę ze będzie miał problem żeby cokolwiek sprzedac- nie pierwszy nie ostatni
                                              co to ludzi chcia naciągnąc i sam padł
                                              • Gość: mieszkaniec Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: 91.208.10.* 20.01.10, 09:48
                                                I to jest kolejny powód abyśmy trzymali się razem, spotkali i
                                                ustalili jak dalej postępować. W grupie siła. Pozdrawiam mieszkańców.
                                                • Gość: yyy Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 20.01.10, 10:38
                                                  1 kwestia to od kiedy możemy działać jako wspólnota, bo z tego co wiem to
                                                  wspólnotę rejestruje się chyba po sprzedaży lub przeniesieniu własności
                                                  pierwszego mieszkania-może ktoś z nas ma o tym pojęcie.BO jeśli już możemy
                                                  działać jako wspólnota to sprawa jest prosta-jeśli developer odmówi okazania i
                                                  przekazania zarządcy wymaganej przez przepisy prawa dokumentacji możemy
                                                  domniemywać że jej nie posiada i zlecić jej odtworzenie-koszty wiadomo kto
                                                  poniesie-aczkolwiek dopiero po sprawie w sądzie którą wygrywamy na pierwszej
                                                  rozprawie.
                                                  • Gość: anonium Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 26.01.10, 08:34
                                                    za czy poza brakiem dokumentacji są jeszcze inne uchybienia już w samych
                                                    lokalach????o ciągu wstecznym juz czytałem chociaż zdarza sie on w kanałach
                                                    wentylacyjnych przy niskim ciśnieniu.A co z reszta??? ściany, okna
                                                    instalacje??dają radę?jak z wilgocią i ogrzewaniem???
                        • Gość: Irytacja Re: Vienna Development - Vienna Park Kiełczów IP: *.srv.volvo.com 06.04.11, 11:42
                          Zaczął się już 4 miesiąc opóźnienia w oddaniu domów i apartamentów Vienna Park w Kiełczowie, które miały być oddane w IV kwartale 2010 roku. Czy ktokolwiek z przyszłych mieszkańców zna prawdziwą a zarazem spójną przyczynę opóźnienia?
    • Gość: sąsiad Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 21.12.09, 13:53
      No nie informuje nas o niczym bo tak jest łatwiej i nie trzeba się tłumaczyć
      ale generalnie to obusieczna broń i mści się bardzo bo nastroje są już
      nieciekawe.A wszystkie usterki jeśli rzeczywiście sa to będą jeszcze przez jakiś
      czas wychodzić
    • Gość: yyy Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 27.01.10, 14:12
      udostepni udostepni tylko jeszcze o tym nie wie-mają niewielkie doświadczenie
      jak widać wieć nauczą się jak nie nalzey traktowac klientów-poza tym buduja
      kolejną inwestycje która można odpowiednio zareklamować;-)
      • Gość: Właściciel Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: 91.208.10.* 04.03.10, 11:43
        Ostrzegam wszystkich zainteresowanych kupnem nieruchomości od Vienna
        Development - nie róbcie tego. Popytajcie włascicieli którzy kupili
        od nich szeregówki czy mieszkania a dowiecie siez kim będziecie
        mieli do czynienia. Na początku jest fajnie i kolorowo a potem
        zaczynają się prawdziwe schody. Uważajcie!!!
        • Gość: tez własciciel Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 05.03.10, 14:39
          Wiesz, takie posty to sobie można w przedszkolu pisać-napisz jakiś
          konkret-zawsze sa jakieś problemy z developeraami, z tym oczywiście tez ale że
          od razu schody???Kazdy miał jakies inne mniejsze lub większe problemy.Podaj
          jakieś fakty, bo zagląda tu duzo włascicieli szczególnie mieszkań z ul Lekcyjnej
          i każdy napewno coiś chętnie doda-a może jesteś z konkurencji i np budujesz
          osiedle na kiełczowie???bo z tego co wiem to Vienna tez tam zaczyna coś budować.
          Napisz o co chodzi bo stresujesz tych co juz mają mieszkania i jeszzcze nie
          spotkali się z niczym az tak tragicznym
          • Gość: problemy Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.10, 21:00
            1./ wilgoć w mieszkaniu
            2./ ciag wsteczny - inaczej nie byliby nasylani fachowcy do
            powiekszania otworów w nawietrzakach,
            3./ brak odpowiedniej ilości miejsc postojowych,
            4./ brak oznakowania miejsc postojowych dla niepelnosprawnych,
            5./ brak dobrego dojazdu dla śmieciary,
            6./ nie zawsze sprawna instalacja elektryczna,
            7./ i nie bez znaczenia - budynek naprzeciwko w tak bliskiej
            odległości
            dla jednych sa to mankamenty bez znaczenia a dla innych maga być
            istotne. Poza tym powinien byc jakis plac do zabawy dla dzieci. Jest
            to w koncu budynek wielorodzinny i mieszkania kupili ludzie młodzi,
            a więc majacy juz lub mogacy miec dzieci, ciekawe gdzie sie beda
            bawiły.
            • Gość: miejsca postojowe Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.10, 22:38
              Wlaściwe wymiary miejsc postojowych:
              dla samochodow osobowych - szerokość miejsc to co najmniej 2,3
              m /koperta dla niepelnosprawnych 3,6m, a długość 5 m. jesli parking
              znajduje sie przy jezdni, długość miejsca to min 6 m, a szerokość co
              najmniej 3,6, z możliwościa jej ograniczenia do 2,3 m w rzypadku
              zapewnienia możliwości korzystania z przylegającego chodnika. jesli
              z jakiegoś powodu miejsce postojowe jest zbyt male, można to zgłosić
              do nadzoru budowlanego, ktory zmusi wlasciciela terenu do wlaściwego
              wyznaczenia miejsca. oza tym prawo budowlane mówi, że planujac
              budowe domu wielorodzinnego inwestor powinien przewidziec taka ilość
              miejsc ostojowych, w tym ogolnodostepnych, ile jest mieszkań. Teraz
              niech wlasciciele policza, ile jest tych miejsc postojowych z
              uwzglednieniem miejsc postojowych dla inwalidów. tylko teraz jest to
              juz musztarda po obiedzie.
            • Gość: tez własciciel Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: 62.233.246.* 07.03.10, 10:27
              nie zauwazyłem ciągu wstecznego-zadarza sie on w niskich budynkach na górnych
              kondygnacjach bo przy spadzistych dachach zawsze są zawirowania-heh plac zabaw,
              to dobre żeby jeszcze bezczelnie tego wymagać-plan zagospodarowania każdy
              dostał i wiadomo było co będzie zbudowane-wilgoć to na pewno jest problem ale
              nie zalezny od tego kim jest developer-oczywiście powinien ją usuwać.co do
              instatacji elektrycznej nie widze żadnych problemów poza kompletnie spapraną
              łazienką-kable od kinkietu krzyżowały się z rurami o wody ale to nic.Brak dojazu
              dla smieciary????autostrada Ci potrzebna??pozatym to chyba problem
              śmieciary-kontener ma kółka więc te pare metrów nie problem go posunąć. Myślę że
              mamy większe problemy które dotyczą ogółu mieszkanców a nie pechowców.
              • Gość: serfujący Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.10, 13:30
                Gratuluje autorowi swoistego poczucia humoru.faktycznie "spaprana "
                łazienka to pikuś, wilgotność -to jeszcze mniejszy pikuś. Moze by
                tak autor poczytal nt. tzw. chorych domow. Czyzby nie wiedzial, ze
                wilgotnośc jest potencjalna przyczyna powstawania pleśni, ktora to z
                kolei ,oczywiscie nie tak od razu/ skutkuje chorobami /m.in astma,
                nie wyłaczajac nowotwory/. Wg autora ciag wsteczny , wystepujacy w
                ktorymkolwiek mieszkaniu , nie stanowi zagrozenia dla calego
                budynku. Juz Arystoteles powiedział, ze "wyobraznia jest lepsza od
                wiedzy". Sadze, że ,gdy nie bedzie mogl zaporkowac swojego autapod
                domem, to tez no problem. Ale z autora minimalista!
                • Gość: yhy Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 08.03.10, 07:46
                  HEh autorem większości postów jest znana wszystkim i lubiana gwiazda z ul.
                  Lekcyjnej-co więcej nikt juz nie chce z tą osobą na jakikolwiek temat
                  polemizować Ja bym się cieszył że że wogule sa jakieś miejsca parkingowe,
                  pozatym sa ogólnodostępne więc nawet sąsiedzi moga sobie tam stawiac i nic im
                  nie można zrobić-jak to jest że nie narzekają wszyscy tylko nieliczni???a
                  miejsca na ulicy jest pełno-lekcyjna szeroka jest-troche wiećej optymizmu
                  • Gość: problemy Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.10, 08:42
                    A kto zaplaci za ewentualna korektę nazwy ulicy. Oczywiscie, że
                    wlaściciele. Ale cwaniaczek z tego dewelopera. Biedny, nie wiedzial,
                    że budynek stoi przy innej ulicy - Czesankowej. nie ma to jak
                    przerzucac koszta na wlaścicieli, niech sie martwia. Jaki
                    wspanialomyslny- bedzie głosowanie
                    • Gość: xsczv Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 08.03.10, 09:04
                      jaka korekte??? ktos tu chyba ma manię jakąs
                      - Lekcyjna 69b - obręb Sołtysowice AM-8 dz. 53/5, 314/8 wg wykazu ewidencji
                      gruntów źródło: Wykaz nr DNS/3/03 nieruchomości gruntowej niezabudowanej
                      przeznaczonej do sprzedaży " Proponuje przestać wreszcie siać panikę i zająć się
                      czymś normalnym -NIC SIĘ NIE ZMIENI w kwestii adresów!!!

• Gość: miodulka Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.10, 09:05
                      A dlaczego ja nic nic nie wiem o korekcie ulicy?
                      • Gość: łojezu Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 08.03.10, 09:22
                        bo nie ma być zadnych korekt-nie wiem kto na to wogule wpadł- przez to musiałem
                        u źródła sprawdzić czy aby napewno nie ma błędów i napewno nie ma-jak ktoś ma
                        opory i nie wierzy to niech sobie wejdzie na mapy z MPZP urzędu miejskiego
                        www.wroclaw.pl/m41153/p119305.aspx u wpisze w wyszukiwarce adres lekcyjna 69b-
                        wszystko tam jest wporzadku-a to że mamy wejście od czytankowej to chbya nie
                        stanowi dla nikogo problemu-
                        Dodatkowo mozna znaleźć w sieci archiwalne dokumenty jak miasto sprzedawało
                        grunt pod nasz budynek składający się z dwcch działek o adresie takim samym jak
                        dzisiaj
                        • Gość: miodulka Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.10, 09:32
                          Kamien spadl mi z serca. Nie ma to jak rzetelność kupiecka i
                          profesjonalizm!
                          • Gość: łojezu Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 08.03.10, 09:38
                            heh z tą rzetelnością to jeszcze nie wiadomo co się okaze-jeszcze nie wszystkie
                            formalności mamy pozałatwiane z Vienną przeciez-ale o tym juz na zebraniu 23
                            marca-mam nadzieje że wszyscy maja juz własnośc bo kto jej nie ma nie ma prawa
                            głosu i tak jakby go wogule nie było we wspólnocie a do ustalenia będzie kilka
                            rzeczy napewno
                            • Gość: miodulka Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.10, 09:43
                              glosu nie ma, ale posluchac może
                            • Gość: miodulka Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.10, 09:54
                              głosu nie ma, ale posłuchac chyba moze
                              • Gość: miodulka Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.10, 13:17
                                do dewelopera!

przeniesienie wlasnosci jest bezwarunkowe. Czyżby prawnik
                                Srzedajacych o tym nie wiedział?
                                • Gość: ytru Re: Vienna Development - apartamenty ul. Lekcyjna IP: *.anonymouse.org 12.03.10, 07:45
                                  Nie chca Ci przenieść własności???idz do sądu-jeśli developer nie zrobił tego w
                                  jakims tam terminie to sąd z urzędu ci nada własnośc jesli wszystkie papiery
                                  już sa gotowe -nie wiem o jaki termin chodzi ale napewno coś takiego funkcjonuje