Dodaj do ulubionych

Piloci rainbow tours

IP: *.231-95-b.business.telecomitalia.it 16.09.12, 18:27
Witam wszystkich,
nazywam sie Irena Kozakiewicz i jestem uczestniczka wycieczki Wlochy klasyczne.Glosno pragne wyrazic swoja radosc,podziekowanie i szacunek wraz z podziwem dla pani Olgi Wasilewskiej,ktora byla moim opiekunem.
radosc,usmiech,pomoc i dowcip umilaly nam pobyt w niezawsze fajnych hotelach.natomiast wiedza przewyzszala niejednego przewodnika.Dziekuje za piekne chwile.
Irena i stanislaw.

Obserwuj wątek
    • Gość: alika Re: Piloci rainbow tours IP: *.komputerlan.pl 19.09.12, 22:33
      Oj, dobry przewodnik to bardzo wazna sprawa... ja pojechałam w tym roku z niewielkim biurem, organizacja kiepska, przewodnicy też bez przygotowania... porażka. Następnym razem, chcąc dowiedzieć się więcej o miejscu, do którego jadę, tez chyba wybiorę rainbow tours. Widzę, że o nich jest dużo pozytywnych opinii.
    • Gość: Ewka Re: Piloci rainbow tours IP: *.dynamic.chello.pl 05.11.13, 22:17
      Witam w klubie, też jestem zachwycona pilotami na wycieczkach Rainbow :) W zeszłym miesiącu byłam na wycieczce Powitanie z Afryką i pilotka - Pani Karolina, była po prostu wspaniała :) W zeszłym roku byłam na Bałkanach i pilotka (imienia niestety już nie pamiętam :( ) też była niesamowitą osobą, z dużym poczuciem humoru oraz cierpliwą. Mam wrażenie że Rainbow bardzo dużą wagę przywiązuje do przeszkolenia i dobrania pilotów z odpowiednim usposobieniem - widać, że ci ludzie są pasjonatami, mają też w sobie jakąś taką lekkość i pogodę ducha. Wiele lat temu, jeszcze z rodzicami, byłam na objeździe w Egipcie z jakimś innym biurem podróży, którego nazwy już nie pamiętam, w każdym razie pilot był nudnym służbistą i miałam wrażenie że odbębnia swoją robotę byle jak. Tak że widzę różnice i zgadzam się, dobry pilot to podstawa udanej wycieczki :)
    • Gość: Bonitka Re: Piloci rainbow tours/ i animatorzy IP: *.dynamic.chello.pl 06.11.13, 13:15
      Ależ nie tylko piloci! Rainbow ma także fantastyczną kadrę animatorów czasu wolnego, którzy niestrudzenie wymyslają animacje, zarówno Małym, jak i większym gościom ;) w tym roku byłam w Sardynii w hotelu Marmorata Village*** , animatorki Ania i Agnieszka ciągle spędzały czas z turystami, grając w siatkówkę, wymyślając wiele zabaw, tańców, itp. Ich zaangazownaie było widoczne na każdym kroku. Gratulacje za tak dobre organizowanie wypoczynku!
    • Gość: fazi Re: Piloci rainbow tours IP: *.multimo.pl 06.11.13, 14:23
      Popieram byłe z tym biurem już na kilku wycieczkach. Organizacja - zawsze było to co w prospekcie więc jak najbardziej ok. Pilocie również póki co jak najbardziej na 5 np;Karol Szatkowski - młody pozytywnie zakręcony chłopak, który zwiedził już pół świata i inni. Tak więc duży plus dla biura za dobieranie profesjonalnej kadry.
      • Gość: Jadwiga Re: Piloci rainbow tours IP: 194.181.192.* 18.12.13, 11:11
        Z Panem Markiem miałam przyjemność być w ZEA, BYŁ SUPER. Ale na pochwałę zasługuje Pani Anita - Portugalia a także Pani Kasia - Chorwacja. Teraz wybieram się na Kubę i życzyłabym sobie i innym uczestnikom aby pilotem była właśnie Pani Anita ponieważ zimą jest na Kubie. Jest naprawdę bardzo dobra w tym co robi, po prostu to kocha.
      • dyz55 Re: Piloci rainbow tours 26.12.13, 13:17
        Gość portalu: ga napisał(a):

> Witam ! A ja byłam w czerwcu na Iberiadzie i pilotem był wspaniały Przemek Bell
        > e. Pełen wiedzy, opiekuńczy , zaradny i wycieczka była wspaniała!!!

O tak!! Świetny facet! Byłem z nim w Peru i Boliwii. Pilot pierwsza klasa
            • andzi_ulka2 Re: Piloci rainbow tours 11.01.14, 22:07
              A już się łudziłam, że nie pojawią się w tym wątku marudy i malkontenci ;)

I oczywiście żadnych konkretów - na jakiej imprezie, kiedy i jaki pilot się nie sprawdził? I co KONKRETNIE zrobił nie tak? Sorry, ale tylko takie konkretne informacje są coś warte, a nie wydumane teorie spiskowe (podobnie zresztą jak wzięte z księżyca laurki). Przecież forum ma pomóc nie tylko uniknąć wpadki, ale też pokazać co jest godne polecenia. A taką opinię można sobie wyrobić jeżeli podaje się (będę nudna) KONKRETY.

Na moich wycieczkach (z RT, Itaka TUI) wszyscy piloci stanęli na wysokości zadania, a niektórzy naprawdę się pozytywnie wyróżnili o czym napisałam wyżej. Zdarzyły mi się też dawniej mniej udane wyjazdy z innych biur, więc się z nimi pożegnałam.

A co do rozliczania kasy na bilety - w Indiach i Hiszpanii dostaliśmy bilety. Nie sumowałam i nie sprawdzałam czy kwota się zgadza, zbyt byłam zajęta podziwianiem okolicy.

W RT podpisywaliśmy na liście pilotowi/pilotce, jaką kwotę mu przekazaliśmy. Przy opisie imprezy jest podana kwota, którą trzeba wpłacić na bilety więc kalkulacji dokonuje biuro, nie pilot. Nigdy żaden pilot nie chciał ode mnie więcej niż w warunkach oferty. Zawsze też szczęśliwie wszystkie punkty udało się zrealizować, a czasem nawet coś niedużego dodatkowo.
              A na sprawdzanie ceny w kasie (często wręcz obleganej przez tłum kupujących) zwyczajnie szkoda byłoby mi czasu. Do tego są różne rodzaje biletów (grupowe, łączone - zwiedzanie kilku obiektów w różnych konfiguracjach, w różnej cenie w zależności nawet od dni tygodnia czy pory roku, rezerwowane wcześniej itp.) - kto choć trochę podróżował to wie - więc w wielu wypadkach i tak nie uzyskałoby się właściwej ceny biletu.
              Ludzie - naprawdę od zwiedzania, poznawania nowych miejsc, widoków, smaków ważniejsze jest pilnowanie, że pilot na bilety wydał 90, a nie 95 $?

Życzę wielu udanych wyjazdów :)
          • Gość: travelka Re: Piloci rainbow tours IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.04.14, 16:20
            Byłam na kilku wycieczkach z RT. Za każdym razem napiwki kerowcy były wręczane przy nas, z bagażowymi nie było problemu, starali się więc na pewno tez dostawali i do nas rąk nie wystawiali. Raz syn nie pojechał na zwiedzanie miasta bo zagorączkował i zaraz automatycznie dostaliśmy zwrot kwoty za jego bilety ( nam nawet nie przyszło do głowy o to pytać).
      • Gość: gość -Krewetka Re: Piloci rainbow tours IP: *.cdma.centertel.pl 22.02.14, 19:28
        Dzięki mojej koleżanki pojechałam na Sri Lankę z Surim, rodowitym lankijczykiem mieszkającym w Polsce. On jest sam organizatorem i pilotem wycieczek, również posiada uprawnienie przewodnika na wyspie. Potrafi załatwiać dużo dla turystów( Hotelarzy nas potraktowali jako grupe VIP :-) Wspaniały człowiek z poczuciem humoru i wie czym się interesuje polski turysta.
    • maigold Re: Piloci rainbow tours 23.02.14, 09:59
      Dobrze byłoby gdyby odezwali się piloci. Wiele lat temu jezdziłam głównie z Itaką po Europie, piloci wspaniali i rozliczenie zawsze. W efekcie na ogół to co zostało oddawaliśmy pilotowi lub kierowcy. Potem zaczęłam jezdzić z różnymi biurami i do krajów gdzie jest zwyczaj dawania napiwków, na które daje każdy uczestnik pilotowi i to pilot dysponuje nimi. Piloci byli tak świetni, że nie rozważałam czy to do nich idzie spora część z tej kwoty. Na ostatniej wycieczce do biednego afrykańskiego kraju praca przewodnika lokalnego i 4 kierowców jeepów była ogromna, pilot z Polski był tam 1 raz i nie robił nic. Uczestnicy patrzyli na ręce pilotowi, by to kierowcy i przewodnik dostali spore napiwki. Jeśli biuro umożliwiło pilotowi darmowy udział to naprawdę w tym przypadku wystarczy.
        • maigold Re: Piloci rainbow tours 23.02.14, 11:36
          Mnie nie bardzo, ale ludzie mają pisać do biura. Ja jestem zadowolona, świetny kierowca (kierowcy), kucharz i przewodnik lokalny sprawili, że organizacyjnie było super. Nasuwa się pytanie po co był ten pilot z Polski? Moim zdaniem nie powinien zarobić ani grosza, sam fakt darmowego udziału (bo zachowywał się jak uczestnik) wystarczy.Osoba, która włada angielskim, nie ma pojęcia o zwiedzanym kraju, bo był w nim pierwszy raz to chyba za mało na objazdówce, na której większość angielskim też włada.
    • Gość: Klementyna34 Re: Piloci rainbow tours IP: *.dynamic.chello.pl 23.02.14, 15:43
      Byłam z Rainbow Tours na wycieczce Chile - Bolivia i Argentyna 2 lata temu i muszę przyznać, że wycieczka była genialna, a to głównie za sprawą pilota (chyba pana Piotra, chociaż już nie pamiętam). To jest naprawdę ważne, żeby pilot był fajny, bo to fundament każdej objazdówki. Musi być elastyczny i naturalnie sympatyczny, a taki był właśnie nasz pilot. Do dziś się uśmiecham, jak sobie przypomnę tego zabawnego i radosnego faceta :)
      • dyz55 Re: Piloci rainbow tours 23.02.14, 19:13
        Odpowiadasz na:
        Gość portalu: Klementyna34 napisał(a):

> Byłam z Rainbow Tours na wycieczce Chile - Bolivia i Argentyna 2 lata temu i mu
        > szę przyznać, że wycieczka była genialna, a to głównie za sprawą pilota (chyba
        > pana Piotra, chociaż już nie pamiętam). To jest naprawdę ważne, żeby pilot był
        > fajny, bo to fundament każdej objazdówki. Musi być elastyczny i naturalnie symp
        > atyczny, a taki był właśnie nasz pilot. Do dziś się uśmiecham, jak sobie przypo
        > mnę tego zabawnego i radosnego faceta :)

aaa to bardzo zastanawiające i wiarygodne. Ta wycieczka jest w ofercie od sezonu "Zima 2013/14". Równie wiarygodna będzie wycieczka na marsa :) :)
    • Gość: Maluczka Re: Piloci rainbow tours IP: *.dynamic.chello.pl 28.02.14, 19:31
      Też jestem zadowolona z pilotów z Rainbow Tours. Byłam na dwóch wycieczkach: Kenia Classic oraz Izrael i Jordania i za każdym razem przewodnicy dawali z siebie wszystko, nie kantowali, byli pełni życia i fajnie opowiadali. Jako, że dobry pilot to wg mnie podstawa udanej wycieczki, samo biuro RT jawi mi się jako dobre i godne polecenia.
        • deoand Re: Piloci rainbow tours 21.04.14, 22:35
          O wy gdzies w Niebiosach - Indie Kuba i zamorskie kraje i .. bardzo dobrze . A ja tam skromnie o pani pilot jednodniowej objazdówce po Majorce ... Bardzo miła i młoda pani i fajnie prowadziła tę objazdówkę .. Nazwiska i imienia nie pamiętam ale mniejsza z tym . Jakze miło było nam zobaczyc naszą pania pilot na lotnisku przy odlocie do Polski i od razu cos tam pokombinowała i niestalismy jak te sieroty w długiej kolejce ale w znacznie krótszej .
    • Gość: travelka Re: Piloci rainbow tours IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.04.14, 18:35
      Pilot ten sam opinie często różne. Przykad z ostatniej podróży do Meksyku- 30 osób chwali pilotkę 4 neguje 2 obojętne. Wystarczzy, ze któraś z tych 4 napisze opinie i mamy fałszywy obraz. Jeżeli mamy ochotę chwalić/ganić pilotów to powinno to być trochę tak jak przy ocenie hotli. Ilość opini pozytywnych/negatwnych na tle opini wszystkich oddanych. Może warto stworzyć taki ranking?
      Na forum spotkałam wiele negatywnych opini o pilotach, których spotkałam w swoich podróżach i zarówno ja jak i moi znajomi mieli inne zdanie.
      • Gość: Kaśka Re: Piloci rainbow tours IP: *.1and1.pl 26.06.14, 23:19
        Byłam a wycieczce w Wietnamie w zeszłym roku z biurem Rainbow Tours i pilotem był pan Konrad Stamburski. Najlepszy pilot ever! Facet ma niesamowitą wiedzę, a do tego świetne poczucie humoru, dzięki czemu było sporo śmiechu i zabawy:) Aż miło się go słuchało, wiedział co robi, potrafił odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące Azji Wschodniej. Mam nadzieję że na Kubie także trafi mi się fajny pilot. Na to liczę, bo ponoć piloci Rainbow cieszą się dobrą opinią.
    • kmblom Re: Piloci rainbow tours 15.01.15, 09:41
      PINIEWSKI ARTUR -zdecydowanie jeden z najlepszych pilotów RT z jakim miałam przyjemność zwiedziić Meksyk(Wielka Konkwista)2012! Człowiek orkiestra, świetnie i z pasją przekazujący ogromną wiedzę,dobrze zorganizowany. Przy nim cała grupa zintegrowała się w 2 dni i prawie każdego dnia po dość intensywnym zwiedzaniu wychodziliśmy na miasto by doswiadczyć ślubu,fiest, świetowania15 urodzin czy lokalnej potańcówki oraz miejsowych przysmaków. Pierwszy pilot który poświęcał swój wolny czas by zapoznać uczestników wycieczki nie tylko z historią i zabytkami, ale i tym życiem współczesnym. Zaraził nas miłością do Meksyku. Tak zaangażowanych pilotów życzyłabym sobie wiedzieć zawsze!

ANTOŃCZYK KAROL - Indonezja(Jawa,Bali)Również bardzo dobry pilot o pogodnym spokojnym usposobieniu z dużym doświadczeniem szczególnie na kokntynencie azjatyckim. Na wycieczce z nim nie odczuwało się żadnego pośpieczu. Czas zorganizowny tak by móc w zrelaksowny sposób zwiedzić wiele miejsc, nacieszyć nimi oczy i dowiedzieć się jak ten świat funkcjonuje od strony szarego życia. Wiele opowieści rozbawiło grupę do łez podczas jazdy autokarem. Zawsze otwarty na propozycje czy życzenia grupy.

MAREK STACHOWIAK - Jordania,Syria 2010 profesjonalna organizacja,wszystko dopietęte na ostatni guzik,wiedza i zaangażowanie jak przystało na pilota godnego polecenia.

PAULINA SOŁTYSIUK - kierunek Tajlandia,Kambodża i Wietnam 2011 miła,kompetentna i starająca się przekazać ogólną wiedzę o odwiedzanych państwach choć odniosłam wrażenie, że nie miała wtedy zbyt dużego doświadczenia na tym kierunku. Duży plus za zorgnizowanie dodatkowo możliwości zobaczenia Angkor Wat w całej okazałości z balonu.Cudny widok!

Na wilelkie uznanie zasługują też P. Marek z którym byliśmy na rejsie po Nilu/Egipt 2008. Starszy Pan skarbnica wiedzy który swgo czasu współpracował z Sigmą, ale niestety nie pamietam nazwiska oraz P. Radek perfekcjonista znający Grecję jak własną kieszeń.

Jak do tej pory miałam szczeście trafiając na kompetentnych pilotó zarówno z Rt jak i innych biur(Ct Poland,Itaka,Konsorcjum Polskich Biur Podrozy) i mam nadzieję, że tak pozostanie :)
      • ametystowa.pani Re: Piloci rainbow tours 21.02.15, 20:37
        ja byłam na wycieczce włochy klasyczne w zeszłym roku i póki co to był najgorszy pilot jakiego miałam. Z resztą jak się czyta opinie z "mojego" terminu to widzę,że innym też nie przypadł do gustu. Zostawił generalnie dwie babki same na odludziu pod Neapolem, bo "wycieczka musi zdążyć", to były młode dziewczyny, a sam spóźniał się na spotkania i inne takie niedociągnięcia. Nie wiem czy to kwestia wieku (młody facet) czy osobowości. Dużo lepsi byli piloci na moich wcześniejszych wyjazdach. W te wakacje z RT mam nadzieję,że pilot będzie lepszy. Najlepszy pilot jakiego pamiętam to był na wycieczce z alfą star-egipcjanin to może dlatego, nie ma jak miejscowy. Super był, do tej pory pamiętam, a wycieczka była 11 lat temu.
    • Gość: Adam Re: Piloci rainbow tours IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.21, 12:27
      NIE POLECAM. W roku 2020 byłem w Bułgarii i w Grecji ( Wyspy) , w roku 2021 byłem w Egipcie. Sadziłem że w dobie pandemii będą szanować klientów, a okazało się że wszystkie wycieczki są organizowana jak można najtaniej, hotele poza centrami miast w Warnie hotel przy dwupasmowej autostradzie, w Hurghadzie hotel miał być w Hurghadzie był 32 kilometry od Hurghady, piloci przypadkowi (czyt. najtańsi), w Bułgarii dziewczyna była jak my też pierwszy raz do tej pory jeździła po Rumunii, w Egipcie pilot nie znalazł czasu by wymienić pieniądze więc przepłacaliśmy w dolarach, na statku 5 gwiazdkowym nie było wifi, nie było czasu wolnego na zakupu, a właściwie przepraszam był czas w sklepach gdzie pilot i biuro dostawało prowizję, spędzaliśmy tam nawet godzinę. Koleżanka zrobiła interes życia kupiła kota z alabastru po negocjacjach z 600 $ stargowała do 70$, jej szczęście nie trwało długo już następnego dnia takiego samego kota można było na ulicy kupić za 15$ (cena wyjściowa).
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka