Dodaj do ulubionych

Odradzam Rainbow !!!!!

IP: *.dynamic.chello.pl 06.11.15, 08:38
Nigdy więcej złodzieje nie chcą oddać pieniędzy za zmarnowany urlop .
Obserwuj wątek
          • Gość: Mati Re: Odradzam Rainbow !!!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.11.15, 12:23
            Z każdym biurem jeżdżą klienci zadowoleni i niezadowoleni, to samo dotyczy Rainbow. To chyba ty nie potrafisz zrozumieć, że do Rainbow też są zastrzeżenia, wystarczy zajrzeć na portale z ocenami biur podróży - hotele nie odpowiadające opisowi w katalogu, brak rezydenta przez cały pobyt i informacji z biura o godzinie transferu powrotnego.
            Mój znajomy był z nimi we wrześniu w Grecji i czekał w lobby ponad 3 godziny, bo okazało się, że jego pobyt w hotelu nie był opłacony, po wielokrotnych telefonach do rezydenta w końcu go zakwaterowali, jednak standard hotelu bardzo odbiegał od oferty, więc znajomy złożył reklamację, która o dziwo została uznana, a jako rekompensatę za dziadowski hotel otrzymał voucher na 200 zł, do wykorzystania oczywiście przy następnym wyjeździe z Rainbow, kpina z klientów, bo kolejny wyjazd z tym biurem mój kolega wyklucza.
            Oczywiście ktoś taki jak ty uzna zapewne, że to fochy i lamenty, a klient powinien ze zrozumieniem przyjąć, że BP naraziło go na nerwy i zmarnowany urlop.
            Mogę ci tylko życzyć , żebyś to ty znalazł się na miejscu wielu oszukanych klientów tego biura, ciekawe czy wtedy też ze zrozumieniem napiszesz, że nic nie nie stało.
            • Gość: Kamil Re: Odradzam Rainbow !!!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.11.15, 14:06
              Nie rozumiesz mojego wpisu i sam sobie przeczysz. Piszesz "Z każdym biurem jeżdżą klienci zadowoleni i niezadowoleni, to samo dotyczy Rainbow". Ja jestem tym zadowolonym, również zadowolonym z Itaki, Neckermanna i paru innych. Nie rozumiem dlaczego życzysz mi źle.
              Jak ktoś nazywa kogoś złodziejem to czekam na fakty a nie puste słowa.
                • Gość: Antycolinwojtekitp Re: Odradzam Rainbow !!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.15, 20:08
                  He he he, niejaki colin tudzież wojtek, tudzież inne nicki chcą koniecznie zniechęcić ludzi do Rainbow i będzie ten człowieczek co jakiś czas zamieszczać ten sam post - "Rainbow to złodzieje". Czy dzięki temu ktoś kto nie kupi u nich wyjazdu? Może Kowalski, może Nowak nie kupi, w gąszczu tysięcy ludzi jest to nieistotne.
                  Czy ludzie są tak głupi, żeby słuchać jednego frustrata? Wątpię.
                  A Mati widzę wciąż nie kuma o co chodzi.
    • potwor_z_piccadilly Re: Nie bronie BP 06.11.15, 12:21
      Gość portalu: gość napisał(a):

> złodzieje nie chcą oddać pieniędzy za zmarnowany urlop .

Ale podaj szczegóły byśmy mogli ocenić, czy nazwanie przez Ciebie kogoś "złodziejami", jest zasadne.
      Wnioskuję tak, bo był tu i pieklił się taki jeden, co pozew sądowy szykował przeciw BP, bo w jego hotelu miała być "przerwa na kawę i ciastko", a jej nie było i wczasy miał zmarnowane.
      • Gość: Gość Re: Nie bronie BP IP: *.dynamic.chello.pl 07.11.15, 10:47
        Pięciogwiazdkowy hotel sprzedawany przez biuro rt w rzeczywistości jest trzygwiazdkowym brudnym miejscem .
        Wyżywienie w hotelu przypomina kolonie w latach 70 tylko że tam przynajmniej było masło i świeże pieczywo.
        Nie chcę się rozpisywać bo to nie ma sensu pewnie znowu pracownik rt podszywający się pod różne nicki wpisze że to bezzasadne .
        Urlop zmarnowany pieniądze też ale jest nauczka na przyszłość ja się z nimi już nigdy nie wybiorę .
        Miałem już przykład na Teneryfie w hotelu Be Live Playa la Arena byliśmy z Itaki bo wychodziło 2 tys mniej za 4 os rodzinkę i dostaliśmy pokój z widokiem na Los Gigantoos , a turyści podróżujący z rt dostawali pokoje na samym dole z widokiem na niedokończony plac budowy i jest tak do dziś .
        Kupują najtańsze pokoje o zaniżonym standardzie i sprzedają drożej od konkurencji jako pełnowartościowe.
        W Tui i Neckermanie o tym informują i sprzedają jako pokoje ekonomiczne .
        • volvo74 Re: Nie bronie BP 07.11.15, 13:36
          kolego a nie warto było wejść na fora polskie i zagraniczne i sprawdzić co pisza o hotelu?
          też jak kupujesz auto za kilka tysiaków to wierzysz w to co pisza o aucie na allegro?
          nie żyjemy na jakimś zadupiu bez netu,telefonu,
          jeszcze mi napisz dlaczego uważasz za wakacje zmarnowane -w hotelu spisz i jesz - a reszta ? następnym razem jedz do teściowej zrobi ci grill,pogłaszcze po główce , i bedziesz miał tanio
          a jak chcesz wypruwać żale napisz jaki hotel,gdzie ,w jakim terminie i co dokładnie nie było zgodnie z umową-i nawet jak masz racje to nie pisz że zmarnowane bo zawsze cię to coś nauczyło
          • jicek_69 Re: Nie bronie BP 07.11.15, 14:01
            A może po prostu ignorujmy wojtka/colina i inne klony tej samej osoby. Nie podbijajmy wątku. Kolego, znamy Twoją sprawę z RT nie musisz zaśmiecać forum kolejnymi żalami. Wygraj sobie ten proces z RT, weź kasę i jedź w świat z innymi biurami. Ja byłem z RT, TUI, Neckermannem, zawsze wracałem zadowolony. Kolejne wstawki typu "złodzieje" na nikim nie zrobią wrażenia. Daj spokój z tą krucjatą, bo tylko się ośmieszasz. Ja pojadę z RT i inni zadowoleni Klienci pewnie też.
            • Gość: Marek Re: Nie bronie BP IP: *.dynamic.chello.pl 07.11.15, 17:53
              A ja rozumiem gościa, bo to jest stres na długie miesiące. Mnie podobnie kilka lat temu wyrolowała nieboszczka Alfa Star, a potem Itaka, co prawda nie żaliłem się specjalnie na forum (raz wspomniałem o sprawie), ale skutecznie mnie to wyleczyło przed wyjazdami z tymi biurami podróży. Teraz latam tylko z TUI lub Neckermannem i jak na razie wszystko jest OK.
              Ja współczuję ludziom, którzy mieli zmarnowany wyjazd z winy BP bo sam to przeżyłem, nie dość, że nici z udanego urlopu to jeszcze użeranie się, żeby uzyskać jakąś rekompensatę (w moim przypadku nieskuteczne), sprawy sądowe odpuściłem, pewnie bym wygrał, ale szkoda było mi już czasu i nerwów.

ps. Ale colin faktycznie mógłby już darować sobie to RT, chyba wszyscy użytkownicy forum znają sprawę, a wieczne jej powielanie jest irytujące i nie wnosi nic sensownego. Dopóki ktoś sam się nie sparzy to będzie wyjeżdżał z nimi, bo niby czemu nie.
        • Gość: saramia Re: Nie bronie BP IP: *.rzeszow.mm.pl 07.11.15, 18:20
          Jeżdżę na urlop i RB i z Itaką i oba biura sobie chwalę. Co do hotelu Be live Playa la Arena to byłam w nim w maju tego roku właśnie z Itaki i miałam pokój z widokiem na uliczkę i śmietnik.. ale nie robiłam z tego powodu problemu , bo pokój służył mi tylko na nocleg, więc to nieprawda ze RB ma gorsze pokoje. Za dwa tygodnie jadę z RB do Kenii, w której byłam już z nimi w ub. roku i wróciłam bardzo zadowolona.
          • Gość: gość Re: Nie bronie BP IP: *.dynamic.chello.pl 07.11.15, 22:11
            W opisie 5 ***** lokalnie 4 **** ,a po rozmowie z menagerem hotelowym okazuje się że ma 3 *** i rt jest o tym poinformowane wraz z obniżką ceny o 40 % .
            Chodzi mi tylko o to że rt sprzedaje hotel 3*** jako 5 ***** i oszukuje ludzi .
            Spotkaliście się z hotelem 5 ***** gdzie nie ma masła do posiłków tylko margaryna ,czerstwe stare pieczywo ,a owoce codziennie tylko daktyle .....
            Ale wg rt wszystko jest ok -życzę Wam pobytu w takim miejscu z dziećmi i potem możemy pgadać.
            Latam od ponad 20 lat 2-3 razy w roku z różnych bp , paru już nie ma na rynku ale pierwszy raz reklamowałem wyjazd ale chyba mam prawo skoro zapłaciłem za zupełnie coś innego.
              • Gość: bubuka Re: Nie bronie BP IP: *.dynamic.chello.pl 08.11.15, 10:46
                Doładnie, pieklisz się chyba tylko po to, żeby pieklic. A wystarczyłoby napisać raz a konkretnie, po czym ewentualnie wygrać sobie proces.
                Ja tez jeżdżę z Rainbow i nie zdarzyła mi się jeszcze wpadka, ale tez jadąc na masową wycieczkę nie oczekuję luksusów. I nie spędzam czasu w hotelu, od tego zacznijmy :)
                • Gość: gość Re: Nie bronie BP IP: *.dynamic.chello.pl 08.11.15, 12:35
                  Nie pisałem o spędzaniu czasu w hotelu tylko o braku jedzenia w 5 ***** hotelu czytaj ze zrozumieniem i jak płacę za 5 ***** to oczekuję 5 ***** nic więcej
                  www.rainbowtours.pl/sharm-el-sheikh-wypoczynek/xperience-kiroseiz-parkland/20151215?liczbaDoroslych=2&liczbaDzieci=0&liczbaPokoi=1&czyCenaZaWszystkich=
                  już mają 4,5 ****
                • pietusza Re: Nie bronie BP 08.11.15, 15:26
                  bubuka napisał(a):

> Ja tez jeżdżę z Rainbow i nie zdarzyła mi się jeszcze wpadka, ale tez jadąc na
                  > masową wycieczkę nie oczekuję luksusów. I nie spędzam czasu w hotelu, od tego z
                  > acznijmy :)

Wybacz, ale czegoś równie niedorzecznego już dawno nie czytałem. Gdzie spędzasz czas gdy jedziesz do hotelu?? Na ulicy? Czy może jednak korzystasz z infrastruktury hotelu, basenów i plaży hotelowej oraz hotelowego wyżywienia?
                  Oczywiście, że rezerwując hotel 5* mam prawo oczekiwać standardu pięciogwiazdkowego (a nawet luksusów), bo gdybym oczekiwał dziadostwa to bym zarezerwował 2 * albo 3* słaby hotel.
                  Co ma do tego masowa wycieczka??? Colin nie jechał na objazdówkę tylko na wypoczynek do konkretnego hotelu, który jak twierdzi był oferowany jako 5* (notabene powinien był sprawdzić przed rezerwacją opinie, bo hotel hotelowi nierówny nawet jeżeli nominalnie ma tę samą ilość gwiazdek). I jak jedzie się do hotelu to jasne, że się w nim spędza czas oraz korzysta z wyżywienia i hotel powinien oferować wszystkie usługi (także wyżywienie) o standardzie 5*, a nie niższym, bo płaci się za określony standard, a nie dowolny.

Nie bronię colina, bo przesadza z tymi swoimi żalami, ale doradzanie komuś, że ma wygrywać procesy, bo biuro nie wywiązało się z tego co gwarantowało w umowie to jakiś odlot. Biuro podróży ma psi obowiązek zagwarantować to do czego się zobowiązało, bo za to bierze od nas kasę. A jeżeli tego nie robi to jak można mu wystawiać laurkę?
                    • Gość: gość Re: Nie bronie BP IP: *.dynamic.chello.pl 08.11.15, 19:43
                      Dodam jeszcze że jesteśmy traktowani jako turyści drugiego sortu o czym świadczą dwie restauracje jedna dla ruskich i naszych , druga dla gości z Europy zachodniej .
                      O tym fakcie również bp rt nie wspomina wrzed wyjazdem .
                      A restauracje różnią się diametralnie na jednej jest jedzenie ,owoce i wszystko co powinno być ,a na drugiej jedynie kolejki i daktyle .
                  • potwor_z_piccadilly Re: Nie bronie BP 08.11.15, 20:48
                    pietusza napisała:

> bubuka napisał(a):
                    > > Ja tez jeżdżę z Rainbow i nie zdarzyła mi się jeszcze wpadka, ale tez jadąc na masową wycieczkę nie oczekuję luksusów. I nie spędzam czasu w hotelu, od tego zacznijmy :)

> Wybacz, ale czegoś równie niedorzecznego już dawno nie czytałem. Gdzie spędzasz
                    > czas gdy jedziesz do hotelu?? Na ulicy? Czy może jednak korzystasz z infrastru
                    > ktury hotelu, basenów i plaży hotelowej oraz hotelowego wyżywienia?

Tak, dokładnie, spędza na ulicy by poznać życie i zwyczaje innych, w knajpkach i tawernach by poznać inne smaki i lokalne rarytasy, plażuje nad morzem, bo zagwarantowane ma słońce i miłą dla ciała temperaturę wody, wykupuje wycieczki, lub auto wynajmuje i zwiedza kraj i jego zabytki.
                    Hotel?
                    Oczywiście korzysta z infrastruktury. Śpi w nim, chłodzi się klimatyzacją, jada, ale luksusów nie wymaga, bo te ma w swoim domu.

> Oczywiście, że rezerwując hotel 5* mam prawo oczekiwać standardu pięciogwiazdko
                    > wego (a nawet luksusów), bo gdybym oczekiwał dziadostwa to bym zarezerwował 2 *
                    > albo 3* słaby hotel.

UuU, 5* a 3* to dziadostwo. Proszę proszę, ale wiedz, że 5* pięciu gwiazdkom nie jest równe. Pięć gwiazdek, to przeważnie lokalizacja na zadupiu, bułkę przez bibułkę i jeśli nie wykupisz "strefy klubowej", to jak dziad możesz się poczuć, bo do tej strefy wstęp masz zabroniony, tam państwo wypoczywa.

> Colin nie jechał na objazdówkę tylko na wypoc
                    > zynek do konkretnego hotelu, który jak twierdzi był oferowany jako 5*

To też masówka. Tłum jedzie, tłum wraca.

(notabene
                    > powinien był sprawdzić przed rezerwacją opinie, bo hotel hotelowi nierówny na
                    > wet jeżeli nominalnie ma tę samą ilość gwiazdek). I jak jedzie się do hotelu to
                    > jasne, że się w nim spędza czas oraz korzysta z wyżywienia i hotel powinien of
                    > erować wszystkie usługi (także wyżywienie) o standardzie 5*, a nie niższym, bo
                    > płaci się za określony standard, a nie dowolny.

Ano nie sprawdził. Kupił 5* za 3 tyś/osobę i rewelacji oczekiwał, bo i fotki ładne obejrzał. A co dostał? Dostał to o czym mógł przeczytać w ofercie: 700 pokoi, czyli katastrofalny moloch, w drugiej linii brzegowej, no i szczęścia nie miał, bo pewnie hotelarz w kryzys popadł finansowy i na gościach koszty ciął (stąd bywają różne opinie o hotelach, jedni na dobry czas trafili, inni na kiepski).

> Biuro podróży ma psi obowiązek zagwarantować to do czego się z
                    > obowiązało, bo za to bierze od nas kasę. A jeżeli tego nie robi to jak można mu
                    > wystawiać laurkę?

Tak samo jak handlarze psi obowiązek mają sprzedawać nam elektronikę nową, a w rzeczywistości sprzedają składane w Chinach twory z elektrozłomu. Agd, auta mają się nie psuć, a w rzeczywistości produkowane są w tzw, technologii "planowego starzenia produktu", czytaj, że ma się zepsuć w czasie, gdy ma się zepsuć. BP też rzeźbią w g...nie i mataczą, bo a nóż niemyślący frajer się złapie.
                    Przykro, ale raj jest dla ostrożnych, przewidujących, wiedzących czego chcą i posiadających wiedzę o tym, że raj nie może być tani. Ci, którym te przymioty są obce, a ustawiają się jedynie w pozycji, płacę i wymagam, narażeni są na niemiłe rozczarowania gotowy wk.rw, bo nie drażnią ich warunki w jakich się znaleźli, lecz drażni ich sam fakt wpierdzielenia się za własne pieniądze w to, co tak po prawdzie im nie odpowiada, a wybrali, bo cena atrakcyjna, fotki zachęcające i miła pani w BP tak ładnie się uśmiechała i zapewniała.
                    • sheeri Re: Nie bronie BP 08.11.15, 22:10
                      potwor_z_piccadilly napisał:

Tak, dokładnie, spędza na ulicy by poznać życie i zwyczaje innych, w knajpkach
                      > i tawernach by poznać inne smaki i lokalne rarytasy, plażuje nad morzem, bo zag
                      > warantowane ma słońce i miłą dla ciała temperaturę wody, wykupuje wycieczki, lu
                      > b auto wynajmuje i zwiedza kraj i jego zabytki.
                      > Hotel?
                      > Oczywiście korzysta z infrastruktury. Śpi w nim, chłodzi się klimatyzacją, jada
                      > , ale luksusów nie wymaga, bo te ma w swoim domu.

Irytujące są takie wpisy autorytarnie mówiące w jaki sposób ktoś ma spędzać urlop.
                      Wyobraź sobie (chociaż sądząc po twoim komentarzu może to być dla Ciebie trudne), że są ludzie dla których najważniejszy jest właśnie hotel, a nie ulica i knajpki.
                      Ja jeżdżę na wakacje z dziećmi i dla mnie (i wielu moich znajomych) najważniejszy jest hotel o wysokim standardzie (najczęściej 5 gwiazdkowy) położony bezpośrednio przy plaży z fajnymi basenami ze zjeżdżalniami i bardzo dobrym wyżywieniem. bo zdecydowaną większość czasu spędzam z rodziną właśnie w hotelu, a nie na ulicy czy tawernach. Oczywiście 2-3 dni poświęcamy na zwiedzanie najciekawszych zabytków (wypożyczamy samochód lub wykupujemy wycieczki fakultatywne w zależności od kraju w którym jesteśmy - wtedy też korzystamy z miejscowych restauracji), ale dla mojej rodziny priorytetem jest jak najlepszy hotel, bo dla nas hotel to nie tylko miejsce do spania.

>UuU, 5* a 3* to dziadostwo. Proszę proszę, ale wiedz, że 5* pięciu gwiazdkom ni
                      > e jest równe. Pięć gwiazdek, to przeważnie lokalizacja na zadupiu, bułkę przez
                      > bibułkę i jeśli nie wykupisz "strefy klubowej", to jak dziad możesz się poczuć,
                      > bo do tej strefy wstęp masz zabroniony, tam państwo wypoczywa.

Można Ci tylko współczuć jeżeli faktycznie masz takie doświadczenia z hoteli 5*, chociaż wątpię czy do takich jeździsz, bo piszesz jakieś nonsensy o bułce przez bibułkę, bo ja mam zupełnie inne, hotele 5* położone są w różnych miejscach (nie tylko na zadupiu) i wybiera się taki jaki nam najbardziej odpowiada, ja osobiście nie byłam też w żadnym hotelu, w którym trzeba było wykupować dodatkowo jakieś "strefy klubowe", zawsze teren całego hotelu był dostępny dla wszystkich gości, ale może Ty znasz wszystkie inne 5* hotele na świecie, co jest oczywistym absurdem, bo w twojego wpisu wynika, że do takich nie jeździsz.

Z jednym tylko zgodzę się z Tobą, dobry hotel nie może być bardzo tani, chociaż zdarzają się świetne hotele za sensowne pieniądze (a nie księżycowe) . Ja tak kilka razy zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona. Bywa też odwrotna sytuacja, bardzo drogi hotel nie jest wart swojej ceny.

• potwor_z_piccadilly Re: Nie bronie BP 08.11.15, 22:33
                        sheeri napisał(a):

> Irytujące są takie wpisy autorytarnie mówiące w jaki sposób ktoś ma spędzać url
                        > op.

Jeśli coś tu jest irytujące, to Twój brak umiejętności czytania ze zrozumieniem.
                        To zdanie które cytowałaś, nie było wykładnią jak ludzie mają wypoczywać, a jedynie odpowiedzią na krytykę tego, co napisała jakaś kobitka.

> Wyobraź sobie (chociaż sądząc po twoim komentarzu może to być dla Ciebie trudne
                        > ), że są ludzie dla których najważniejszy jest właśnie hotel, a nie ulica i kna
                        > jpki.

Wyobrażam sobie i leżakowcy mi absolutnie nie przeszkadzają, bo uważam, że każdy ma swój styl.

> Można Ci tylko współczuć jeżeli faktycznie masz takie doświadczenia z hoteli 5*
                        > , chociaż wątpię czy do takich jeździsz, bo piszesz jakieś nonsensy o bułce prz
                        > ez bibułkę, bo ja mam zupełnie inne, hotele 5*

No to nie jeździsz do prawdziwych 5*
                        Doceniam współczucie, ale jest ono zbędne. Ja potrafię trzymać karty przy orderach.

> Z jednym tylko zgodzę się z Tobą, dobry hotel nie może być bardzo tani, chociaż
                        > zdarzają się świetne hotele za sensowne pieniądze (a nie księżycowe) .

I niech to zdanie będzie pouczającą konkluzją tej naszej nierównej walki.

Pozdrawiam.

• pietusza Re: Nie bronie BP 09.11.15, 07:42

> Tak, dokładnie, spędza na ulicy by poznać życie i zwyczaje innych, w knajpkach
                      > i tawernach by poznać inne smaki i lokalne rarytasy, plażuje nad morzem, bo zag
                      > warantowane ma słońce i miłą dla ciała temperaturę wody, wykupuje wycieczki, lu
                      > b auto wynajmuje i zwiedza kraj i jego zabytki.

Nie ośmieszaj się, ulica, knajpki i wynajęcie samochodu w Egipcie??? Bo o hotelu w tym kraju pisał colin, a ja odnosiłem się do jego sprawy
                      Życzę powodzenia, ale dla zdecydowanej większości rodzin z dziećmi to aberracyjne propozycje spędzania urlopu w tym kraju.
                      Twojego wpisu o hotelach 5* nawet nie warto komentować, bo jest od czapy i świadczy o tym, że nigdy w takich nie bywasz, a jedynie powielasz bezsensowne stereotypy
                      • potwor_z_piccadilly Re: Nie bronie BP 09.11.15, 21:45
                        pietusza napisała:

> Nie ośmieszaj się, ulica, knajpki i wynajęcie samochodu w Egipcie??? Bo o hote
                        > lu w tym kraju pisał colin, a ja odnosiłem się do jego sprawy

Następny co jest specem od czytania ze zrozumieniem inaczej.

> Życzę powodzenia, ale dla zdecydowanej większości rodzin z dziećmi to aberracyj
                        > ne propozycje spędzania urlopu w tym kraju.

Życzeń Ci składał nie będę, ale rady dwie dam:
                        1 - Uważaj w tych swoich egipskich luksusach na zemstę Faraona.
                        2 - Do samolotu miotłę zabierz. Gdy w czasie lotu zobaczysz rakietę typu ziemia-powietrze, to będziesz miał ją czym zdzielić. Inna opcja, to miotła czarownicy. Wiesz, rozumiesz, siadasz, zapłon i dyla.

> Twojego wpisu o hotelach 5* nawet nie warto komentować, bo jest od czapy i świa
                        > dczy o tym, że nigdy w takich nie bywasz, a jedynie powielasz bezsensowne stere
                        > otypy.

Tu się korzę, o znawco wybitny 5* oferowanych przez nasze rodzime BP.

Pozdrówka.

• pietusza Re: Nie bronie BP 10.11.15, 07:19

> Życzeń Ci składał nie będę, ale rady dwie dam:
                          > 1 - Uważaj w tych swoich egipskich luksusach na zemstę Faraona.
                          > 2 - Do samolotu miotłę zabierz. Gdy w czasie lotu zobaczysz rakietę typu ziemia
                          > -powietrze, to będziesz miał ją czym zdzielić. Inna opcja, to miotła czarownicy
                          > . Wiesz, rozumiesz, siadasz, zapłon i dyla.

Potworze, skończ z tymi śmiesznymi wpisami, bez związku z tematem, bo zaśmiecasz forum.
                          Gdzie ja napisałem, że wybieram się do Egiptu?? Nie byłem tam już od kilku lat odkąd sytuacja zmieniła się na gorsze, więc swoje rady kieruj pod inny adres.
                          A w czasie kiedy wcześniej lataliśmy do Egiptu (byłem tam 4 razy) ani mnie ani nikogo z mojej rodziny nie dopadła zemsta faraona, wiec tu też strzeliłeś kulą w płot.
                          A już tą rakietą to poleciałeś w kosmos, tekst żenujący i bardzo niskiego lotu nie wart komentarza (i co ma do Egiptu)??
                          • potwor_z_piccadilly Re: Nie bronie BP 11.11.15, 09:09
                            pietusza napisała:

> Potworze, skończ z tymi śmiesznymi wpisami,

Tu masz rację.
                            Bez sensu jest to moje gadanie do słupa, gdy słup stoi jak d...
                            Niestety:
                            "Ludzie głupieją hurtowo, a mądrzeją detalicznie"
                            Wisława Szymborska.

Pozdrawiam
                    • Gość: Mateusz71 Re: Nie bronie BP IP: 14.161.33.* 12.11.15, 15:59
                      Ja też zawsze sprawdzam dogłębnie opinie i szczegóły dotyczące resortów do których jadę, to normalne zachowanie świadomego konsumenta. Póki co działa, a na dodatek pokrywa się z opisem hotelu u Rainbow, a tych wyjazdów już było 7 czy 8, więc oceńcie sami czy taka próbka jest reprezentatywna czy też nie. Nie jestem też typem osoby, która podnosi rumor bo w pokoju był gekon czy też kawałek sczerniałej fugi na podłodze. Ja o to nie dbam. Ale są osoby, które potrafią o tym mówić przez cały urlop, więc zawsze biorę sobie poprawkę na internetowe opinie o fatalnych warunkach. Nie potrzebuję też bardzo wysokiego standardu, ale rozumiem, że dla niektórych może być to kwestia kluczowa, więc wówczas niech przygotują się na znacznie wyższe koszty. Tyle w temacie.
    • Gość: Alina Re: Odradzam Rainbow !!!!! IP: *.static.chello.pl 09.11.15, 12:18
      Jakaś masakra te zdjęcia to chyba z jakiegoś pensjonatu ,a nie z hotelu pięciogwiazdkowego .
      A ten mini klub wygląda jak stare sale szpitalne nie wieżę że tak renomowane sprzedaje coś takiego jako hotel pięciogwiazdkowy .
      Powinni zwrócić pieniądze i w ramach przeprosin zaproponować wyjazd za free aby utrzymać klienta .
        • Gość: Mati Re: Odradzam Rainbow !!!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.11.15, 13:18
          Nie ośmieszaj się, Alina to nie Colin, pisze z innego adresu.
          I jak już wypowiadasz się tym wątku to może jakieś zdanko merytorycznie, a nie jedynie głupawe wycieczki personalne??
          Bo hotel faktycznie syfiasty i tu colin ma rację, że składał reklamację, w życiu nie chciałbym spędzać urlopu z dziećmi w takim brudzie i bajzlu, bywałem w o wiele lepiej utrzymanych hotelach o niższym standardzie. Jednak nie chce mi się wierzyć, że te potrawy na zdjęć to główne dania w restauracji, bo gdzie jakieś mięsa, sałatki i owoce, których w hotelu 5* powinno być mnóstwo.
          • Gość: gość Re: Odradzam Rainbow !!!!! IP: *.dynamic.chello.pl 09.11.15, 15:41
            Niestety to główne potrawy w restauracji w dodatku wszystko powielane z obiadu na kolacje itd.
            Z owoców jedynie daktyle jak pisałem brak podstawowych produktów jak masło .
            Byliśmy w Egipcie kilkanaście i uwielbiałem tam jeździć razy ale teraz to się zniechęciłem zupełnie .
            Do tego bp uważa że wszystko było w jak najlepszym porządku i proponuje rabat w wysokości 200 zł na rodzinę (oczywiście po długich negocjacjach ) bo wcześniej proponowali bony zniżkowe na ich imprezy za 120 zł he he .
            Tak na marginesie pewna pani powinna uczyć chyba j.polskiego sądząc po wpisach lub organizować dyktanda .
    • krzychu1331 Re: Odradzam Rainbow !!!!! 10.11.15, 10:26
      Ci wszyscy którzy domagali się konkretów od colina jakoś nabrali wody w usta i nie komentują zdjęć hotelu. No ale można przypuszczać że zmasowany atak na niego był dziełem pracowników Rainbow.
      • Gość: Gość Re: Odradzam Rainbow !!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.15, 21:42
        Nie zmasowany atak, tylko po prostu przesilenie gościem, który non stop zamieszcza gdzie popadnie te same hasła. I nie pracownicy biur podróży, ale klienci, którzy nie mają powodów by narzekać. Tak trudno zrozumieć, że jednak większość klientów biur podróży, nie tylko RT, trafia tam gdzie chce i spędza urlop w warunkach zgodnych z ofertą? Nie dlatego, że nie wymagają, po prostu dostają to co kupili, proste. Należę do grupy tych turystów (może szczęśliwców).
        • Gość: gość Re: Odradzam Rainbow !!!!! IP: *.dynamic.chello.pl 11.11.15, 13:03
          Ja do tej pory też trafiałem ale tym razem jednak nie i chodzi mi tylko o to że biuro podróży umywa ręce ,a było jednak organizatorem wyjazdu.
          Cieszę się że jesteś zadowolony ja też byłem ale może przyjść kiedyś taki dzień że trafisz tak jak my stracisz urlop i pieniądze opiszesz to na forum ,a ktoś Ci napisze na forum że robisz przesilenie .
          Zastanów się zanim coś napiszesz .
          Dobre i ceniące się bp nie powinno tak podchodzić do klienta ale takim nie jest dla mnie rt .
          • Gość: wiki Re: Odradzam Rainbow !!!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.11.15, 09:40
            Urlopu nie straciłeś, no bo jednak wyjechałeś i byłeś w kraju gdzie można popływać, ponurkować w super morzu, poopalać się. A biuro urlopu Ci nie zmarnowało tylko sprzedało pobyt w hotelu nie zgodnym z ofertą. Próbuj dalej reklamować, dowiadywałeś się w UOKiK jak dalej możesz walczyć o jakąś rekompensatę?
            • werkaem Re: Odradzam Rainbow !!!!! 12.11.15, 11:32
              wiki napisał(a):

> Urlopu nie straciłeś, no bo jednak wyjechałeś i byłeś w kraju gdzie można popły
              > wać, ponurkować w super morzu, poopalać się. A biuro urlopu Ci nie zmarnowało t
              > ylko sprzedało pobyt w hotelu nie zgodnym z ofertą.

Biuro nie zmarnowało urlopu, a tylko wysłało do hotelu niezgodnego z ofertą?? Naprawdę zabawne.
              Jak dla mnie to właśnie RT zmarnowało mu urlop, bo jak wyobrażasz sobie spokojny i relaksujący wypoczynek, w syfiastym hotelu z syfiastym jedzeniem kiedy jechałeś na urlop z myślą, że spędzisz go w hotelu 5*?? Człowiek jest cały czas wkurzony na maksa, więc jak może sobie bez stresu nurkować i się opalać. Dokładnie to samo mógłby robić gdyby zarezerwował i zapłacił za hotel 3*. Nie po to ktoś wykupuje ofertę o określonym standardzie żeby wylądować w standardzie dużo gorszym i potem po tym dziadowskim urlopie musi się jeszcze miesiącami użerać, żeby odzyskać przynajmniej część kasy (w tym przypadku jak rozumiem bezskutecznie).
              Dla mnie znalezienie się w takiej sytuacji oznaczałoby zmarnowany urlop, Rainbow ewidentnie dał ciała i chyba tylko pracownicy biura mogą to usprawiedliwiać

• Gość: gość Re: Odradzam Rainbow !!!!! IP: *.dynamic.chello.pl 12.11.15, 15:53
                Masz rację bo co to za urlop jak musisz z dzieciakami po Mc Donaldach latać po śniadaniu bo głodne . Pierwszy raz kupowałem owoce dla dzieci mając all inclusive w hotelu niby 5 ***** nawet bananów nie było nic tylko daktyle .
                Ale w restauracji dla Angoli wszystko :mandarynki, banany ,winogrona czyli wszystko co powinno być w naszej restauracji. I jak tu dziecku wytłumaczyć że jest gorsze od hinduskich lub pakistańskich ,które mają u siebie owoce i normalne jedzenie.
                Powiem jeszcze że to co na zdjęciach lepiej wygląda niż smakowało masakra .
                A ha bp proponuje zadośćuczynienie w kwocie 200 zł za rodzinkę .
                • Gość: Vigga83 Re: Odradzam Rainbow !!!!! IP: *.dynamic.chello.pl 14.11.15, 15:56
                  Myślę, że już wszyscy przyjęli do wiadomości, co autor wątku chciał przekazać. I zgadzam się tu praktycznie z każdą ze stron, dobrze, że piszesz o tym, co Ci się przydarzyło, ale trzeba pamietać, że mało osób po udanym wyjeździe napisze pozytywną opinię, a większość gotowa jest hejtować jeśli cokolwiek pójdzie nie tak. Więc nie dziwota, ze na ogólnodostępnym forum zadowoleni klienci (których jest jednak większość i którzy są może bardziej wnikliwi przed wyjazdem) tez wreszcie staną w obronie organizatora.
                  • krzychu1331 Re: Odradzam Rainbow !!!!! 16.11.15, 09:55
                    Z własnego doświadczenia i opinii na forum dochodzę do wniosku że działalność Rainbow polega na kupowaniu dla swoich klientów najgorszych pokoi w danym hotelu i tam gdzie to możliwe organizowanie im tańszego wyżywienia w osobnej sali.
                    Pisząc o najgorszych pokojach mam na myśli ich usytuowanie a nie standard wyposażenia bo ten najczęściej nie odbiega od pozostałych. Z własnego doświadczenia :
                    - pokój nad barem basenowym
                    - pokój ze świetlną reklamą za oknem
                    - pokój z widokiem na ruchliwą ulicę
                    - o pokojach z widokiem na śmietnik pisali poprzednicy
                    Przygotowywanie osobnych posiłków dla grup Rainbow na wycieczkach objazdowych jest normą ale prawdziwe zdziwienie wywołało zdarzenie w hotelu w Portugalii gdzie podczas obiadokolacji lepsze jedzenie / bardziej urozmaicone + wino / podano siedzącej na tej samej sali grupie pielgrzymkowej z Polski.
                    Przekazywanie negatywnych doświadczeń na forum nie ma nic wspólnego z hejtowaniem,
                    jest tylko ostrzeżeniem dla kolejnych klientów tej firmy.
    • Gość: Rainbow Re: Odradzam Rainbow !!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.15, 12:19
      Szanowny Panie. Zauważyliśmy, że w różnych miejscach na forach wraca Pan do tematu swojego wyjazdu z naszym biurem. Przykro nam, że pobyt nie spełnił Pana oczekiwań, natomiast chcielibyśmy się odnieść do kilku poruszanych przez Pana faktów. Wiemy, że za wyjazd nie zapłacił Pan, tak jak wspomina w innych postach 14 tys., tylko dokładnie 4117 zł za 3 osoby, z czego 1250 zł/osoby za przelot. Po powrocie wysłał Pan do nas reklamację. Odnieśliśmy się do niej zwracając Panu część kwoty za świadczenia hotelowe. Zgodnie z naszą wiedzą nie odpowiadało Panu wyżywienie w hotelu, oraz brak możliwości korzystania z jednej restauracji. Powtórzymy, tak jak w odpowiedzi, że 1 z restauracji zarezerwowana była tylko i wyłącznie dla klientów Thomasa Cooka. Byli to goście z Rosji, a za tymi podobno Pan nie przepada. Pozdrawiamy i życzymy wielu ciekawych i udanych wyjazdów:)
      • Gość: Ada Re: Odradzam Rainbow !!!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.11.15, 09:23
        Rainbow napisał(a):

> Szanowny Panie. Zauważyliśmy, że w różnych miejscach na forach wraca Pan do tem
        > atu swojego wyjazdu z naszym biurem. Przykro nam, że pobyt nie spełnił Pana ocz
        > ekiwań, natomiast chcielibyśmy się odnieść do kilku poruszanych przez Pana fakt
        > ów. Wiemy, że za wyjazd nie zapłacił Pan, tak jak wspomina w innych postach 14
        > tys., tylko dokładnie 4117 zł za 3 osoby, ....

Dość żałosny argument, Rainbow.
        Nie jest ważne ile klient zapłacił tylko za jaką ofertę. Jeżeli oferowaliście za 4 tys hotel 5* to widocznie uznaliście, że wam się to opłaca, przecież to nie klient narzucał wam taką cenę tylko taka była wasza oferta, z której klient skorzystał.
        Więc teraz jak najbardziej ma prawo domagać się wykonania umowy zgodnie z ofertą, a jeżeli hotel nie spełniał standardów 5* to ma prawo do reklamacji i odszkodowania za nieudany urlop.
        • Gość: gość Re: Odradzam Rainbow !!!!! IP: *.dynamic.chello.pl 20.11.15, 16:09
          Ada dziękuję widzę że ktoś mnie rozumie .
          Jak już wspomniałem latamy od ponad dwudziestu lat 2-3 razy w roku nie jestem klientem czepiającym się szczegółów i składałem reklamację po raz pierwszy .
          Jak już napisała Ada ja tylko chciałem dostać to co zaoferowało bp w swojej ofercie nie istotne za ile .
          Skoro kupuję luksusowy hotel 5 ***** ze wspaniałą i r óżnorodna kuchnią oraz bogatą formułą all ,a dostaję hotel 3 *** praktycznie bez wyżywienia bo tym nie da się nazwać czerstwego pieczywa ,margaryny i daktyli oraz starego posklejanego ryżu.
          Prawdopodobnie będę szukał sprawiedliwości w sądzie właśnie za zmarnowany urlop oraz niedotrzymanie warunków umowy .
        • Gość: Rackala Re: Odradzam Rainbow !!!!! IP: *.vdc.vn 23.11.15, 08:22
          Nie znam całej sprawy dokładnie, zresztą jak nikt z forumowiczów, ale śledzę wątek i przychodzi mi do głowy, że pan od daktyli na stołówce coś kręci. Jeśli faktycznie wczasy kosztowały 4117 za 3 osoby, a tutaj pan pisze że 14 tysięcy to chyba trochę podważa jego wiarygodność. Po co kłamać? A nie sądzę, żeby biuro oferowało za te pieniądze prawdziwy luksus. Może pan się spodziewał, że codziennie na lunch wjeżdżać będą liczne talerze ze "wspaniałą i różnorodną kuchnią", a jedzenie okazało się po prostu przyzwoite.
      • Gość: gość Re: Odradzam Rainbow !!!!! IP: *.dynamic.chello.pl 20.11.15, 16:18
        Nauczcie się czytać 14 tys płacili klienci waszego pseudo bp za Be live Playa la Arena na Teneryfie ,a my za dużo lepszy pokój z Itaki 12 tys.
        DWidać że nie macie pojęcia o tym co piszecie bo jak widać znacie sprzedawane hotele chyba tylko z katalogu .
        Goście Thomasa Cooka to nie Rosjanie jak piszecie ,a Anglicy oraz inni turyści z Europy zachodniej i o tym wasze bp nie informuje przed wylotem.
        Od tamtego ,,wyjazdu'' byliśmy już trzykrotnie raz z Itaką i dwa razy z Tui i nic podobnego nie miało miejsca oferty były jak zawsze zgodne z umową i opisem w przeciwieństwie do waszej .
        Kupując wakacje nie miałem rozdzielonej ceny za pobyt i przelot o czym piszecie tylko kupiłem usługę kompleksową z bp i takiej wymagam wraz z rodziną .
    • aureamediocritas Re: Odradzam Rainbow !!!!! 19.11.15, 16:44
      Kiedyś mój kumpel jed3en jeździł regularnie na wakacje z nimi i zawsze było spoko i zwracali mu też chyba raz jak się zdarzyło że tam odwołali wszystko i w ogóle przypał był i problem ale w sumie to nie wiem, bo to było dosć dawno to się mogło pozmieniać wszystko do tej pory
    • Gość: Rainbow Re: Odradzam Rainbow !!!!! IP: *.rainbowtours.pl 23.11.15, 16:57
      Szanowny Panie. Po zapoznaniu się z Pana kolejnymi komentarzami, pragniemy jeszcze raz ustosunkować się do postów jakie Pan zamieszcza pod kilkoma nickami: Wojtek/Colin/gość. Uważamy, że używanie sformułowań które godzą w dobre imię naszej firmy absolutnie mija się z prawdą i stanowi co najmniej naruszenie zasad kultury. W naszej ocenie oferta i warunki hotelowe w pełni odpowiadały opisowi w katalogu. W odpowiedzi na reklamację otrzymał Pan od nas propozycję zwrotu w wysokości 200 złotych ( gdyż jedna z restauracji była przeznaczona wyłącznie dla gości Thomasa Cooka), stanowi to prawie 5% ceny. Oczywiście że ma Pan prawo wystąpić do sądu jeśli naszą odpowiedź uważa Pan za mało satysfakcjonującą.
      • Gość: gość Re: Odradzam Rainbow !!!!! IP: *.dynamic.chello.pl 23.11.15, 17:32
        Szanowne BP Państwo również pisujecie pod różnymi nickami .
        Oczywiście że Wasza odpowiedz nie jest dla nas satysfakcjonująca ponieważ hotel odbiegał znacznie od tego w opisie w Państwa katalogu jak i strony internetowej i nigdy nie był hotelem 5 ***** jak widniał w Waszym katalogu.
        Jeszcze nie spotkałem hotelu (nawet 2**) oferującego na śniadanie czerstwe pieczywo z margaryną oraz wspaniałe owoce dla dzieci w postaci daktyli jako jedyne owoce .
        Czytając Wasze odpowiedzi odczuwam że osoba pisząca te bzdury nigdy nie była w tym obskurnym i brudnym miejscu i nie ma pojęcia o czym pisze .
        Współczuję kolejnym klientom wpuszczonym w maliny bo widzę że dalej Wasze BP sprzedaje to miejsce w Egipcie nazywane hotelem ale już tylko 4 **** .
      • Gość: gość Re: Odradzam Rainbow !!!!! IP: *.dynamic.chello.pl 23.11.15, 17:41
        I jeszcze jedno czy nasze dzieci są gorsze od Angielskich i brak podstawowych owoców jak :jabłka , banany , pomarańcze w restauracji dla Polaków uważam za dyskryminację .
        Wszystkie ww owoce były dostępne w restauracji dla gości Angielskich , Pakistańskich i innych.
        Wcześniej się z czymś takim nie spotkałem segregacja ludzi w hotelu ? nic o tym nie piszecie że Polacy są traktowani jako turyści drugiego sortu i noszą opaski innego koloru i nie mogą korzystać z restauracji z normalnym jedzeniem.
        Ale jak w Państwa BP to norma to dziękuję bardzo i uważam że to oszustwo i tyle .
        • Gość: nocna_mara Re: Odradzam Rainbow !!!!! IP: *.dynamic.chello.pl 23.11.15, 19:23
          Chyba jednak nie chodzi o dyskryminację, tylko o to, kto za co płacił. Zaznaczam , że jestem zwykłą turystką, ale co roku widzę, że Polacy mają pretensje do lepszych pokoi, gdy tymczasem polskie biura kupują tańsze pokoje w tym samym hotelu, a np. angielskie te droższe. To samo może dotyczyć opcji restauracji. Byłam raz na Chalchidiki w hotelu, w którym mieliśmy lepszą opcję żywieniowa niż angielscy goście.
            • potwor_z_piccadilly Re: Nie bronię BP 24.11.15, 23:28

> No właśnie nie bo rozmawialiśmy z Polakami z Londynu byli za 225 funtów więc ta
              > niej od nas i mimo wszystko mieli vouchery na restauracje tematyczne i normalne
              > wyżywienie .

A dlaczego na miejscu nie dokupiłeś tych restauracji tematycznych?
              Ja bym tak zrobił.
              Trudno, kasy troszkę by poszło, ale przynajmniej bym wakacje uratował, bo dzieci pomyj po angolach nie musiałyby jeść.
              Ty zaoszczędziłeś no i pozostało Ci się jedynie ciskać po forach, bo co osiągniesz, wygrasz w sądzie? Mowy nie ma. Tam zaoszczędziłeś, tu wpłacisz i stracisz.

• Gość: Magda Re: Nie bronię BP IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.11.15, 08:53
                Od kilkunastu lat wyjeżdżam na wakacje za granicę, byłam w wielu krajach (także w Egipcie) w dobrych hotelach (najczęściej 5* , kilka razy w 4*) i NIGDY nie spotkałam się z sytuacją, żeby w hotelu były wydzielone restauracje wg kryterium narodowości lub biura z którym się jedzie, zawsze restauracje były ogólnie dostępne (oczywiście z wyjątkiem restauracji a'la carte).
                A jeżeli faktycznie jakiś hotel ma taki nietypowy styl traktowania swoich gości to powinno to być bardzo wyraźnie podkreślone w ofercie opisującej taką sytuację, żeby ktoś wyjeżdżający do takiego hotelu miał świadomość, że będzie gościem gorszej kategorii.
                • Gość: gość Re: Nie bronię BP IP: *.dynamic.chello.pl 25.11.15, 09:23
                  No widzisz Magdo właśnie o to mi chodzi że czuliśmy się jak turyści drugiego sortu dosłownie .
                  Pakistańskie dzieciaki biegające z bananami i jak tu dzieciom wytłumaczyć że u nas nie ma.
                  Do tego zupełnie inne jedzenie i kolor opasek i ten brak masła jeszcze się nie spotkałem .
                  Ale rainbow twierdzi że wszystko było ok i to normalne że skoro kupujesz 5 ***** hotel w all trzeba jeździć taksówkami po Mc Donaldach .
                • potwor_z_piccadilly Re: Nie bronię BP 25.11.15, 12:07

> Nie po to człowiek kupuje opcję all żeby jeszcze dodatkowo płacić za obiady lub
                  > kolacje w restauracji tematycznej .

Twoja sprawa, jeśli lubisz się umartwiać i wściekać

> Ma to sens jadąc bez wyżywienia lub z samymi śniadaniami .

Taaaa, to trza było tak zrobić. Tyle tylko, że przykładowo w Grecji, to za 4117:3 osoby=1372,33, to nawet **/tydz. bez wyżywienia nie kupisz. Do tego (jeśli wierzyć BP) w kwocie 4117 była zawarta opłata za przelot w wysokości 1250 od osoby, to nam daje 1250x3=3750 i dalej, od 4117-3750=367zł, to : 3 osoby = 122,33 za które Was tam trzymali.
                  Cwanieś to sobie wykalkulował.
                    • potwor_z_piccadilly Re: Nie bronię BP 25.11.15, 21:21

> Dali ofertę więc kupiłem ale się z oferty nie wywiązali .

Wywiązali się, dali więcej niż zapłaciłeś, a właściwie hotelarz dał.
                      Ty i tak jesteś szczęściarz, przy kwocie jaką Ty ich uraczyłeś (pewnie liczyli, że dasz im zarobić restaurując się jak człowiek), ciesz się, że nie kazali Ci wielbłądów szorować byś na swoje utrzymanie zarobił.

• Gość: regina Re: Nie bronię BP IP: *.45.218.226.citimedia.pl 27.11.15, 11:20
                          Czytam wszystkie wypowiedzi i nie mogę nadziwić się niektórym wpisom. Najbardziej irytujace sa te pod tytulem, bo w hotelu tylko przecież się śpi. No, ale każdy ma inne potrzeby i poczucie estetyki. Wakacje to nie surwiwal, ze mam je przetrwać i ciesząc się z tego faktu wrócić do domu. Dla rodzin z dziećmi szczególnie ważny jest pokój, wyżywienie i cała infrastruktura. Znam to z autopsji, dopóki dzieci byly malutkie tylko i wyłącznie pod tym kątem wybierałam hotele. Żadnego kilkulatka nie interesuje historia i zabytki danego kraju, a jak najbardziej zjeżdżalnie, lody, miniklub i inne tego typu atrakcje. Pokój i taras dla mnie byl istotny, bo jak dzieci łapały poobiednia drzemkę, milo mi było spędzić ten czas z książka i kawą w miłym otoczeniu i ładnym widokiem Teraz często wyjeżdżamy z mężem sami i moje kryteria wyboru hotelu sa zupełnie inne, Lubie kameralne, ciche i najchętniej bez wyżywienia, ale jednego nie odpuszczam nigdy, musi być czysto i schludnie!!!! Po całodziennej włóczędze chce wziąć prysznic w czystej łazience, wytrzeć sie czystym ręcznikiem i wypić lampkę wina na ładnym tarasie. Miałam chyba to szczęście, ze nigdy moje oczekiwania nie odbiegały jakos dalece od tego co zastawałam. Nie jestem przywiązana do żadnego biura, bo interesuje mnie miejsce, hotel a w następnej kolejności patrze jakie biuro ma taka opcje w ofercie. Rozumiem rozżalonego założyciela watku, szkoda, ze nie zaczął od konkretów, czyli zdjęć i nazwy hotelu, bo takie pisanie dla pisania rzeczywiście nic nie wnosi, a emocje zupełnie niepotrzebnie poszły u wszystkich w górę. Jestem zdania, ze nie ważne ile zapłacił, przecież nie on wycenił sobie ten wyjazd, ważne, ze nie dostał tego co miał w ofercie.Hotele 5* zaczynają sie czasami juz niewiele ponad 2 tys, poprzez kilkanascie, a gornej granicy nie znam, bo nie stac mnie ;) Mozna tylko domyslać się standardu tego za 2 i tego za kilkanaście tyś. Ale jeśli ktos sadzi, ze za te kilkanaście ludzie są zawsze zadowolenie to się grubo myli. Wymagania są wysokie i każde odstępstwo od oferty, skrupulatnie punktowane. Ja życzę panu powodzenia i w gruncie rzeczy ciesze się, ze są tacy ludzie, którym chce się walczyć, dzięki temu cała reszta korzystająca z biur podróżny na pewno skorzysta.