IP: *.aster.pl 04.06.05, 10:50
Czy warto odwiedzić to miasto w wędrówce po Dolnym Śląsku ?
Co tam jest ciekawego?
Obserwuj wątek
    • Gość: H Re: Legnica IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.05, 15:21
      Najlepiej zachowany romański zamek w Polsce (mocno przebudowany, ale bardzo
      dużo zachowało sie fragmentów z XIII wieku). W XIII wieku była to jedna z
      najwiekszych rezydencji w Środkowo-wschodniej Europie - porównywalna
      Hradczanami, Wawelem i Ostrzyhomiem. Wrocławski zamek był przy niej maleńki.
      Do tego bardzo interesujaca katedra, znakomity kościóół pojezuicki z mauzoleum
      Piastów legnicko-brzeskich. Kościół ma wspaniała późnobarokowa fasadę - chyba
      najlepszą na Śląsku. Obok akademia rycerska - piękny barokowy budynek -
      kształcili sie tam w XVIII wieku m.in. Zamoyscy. Duzo ciekawych zabytków, ale
      niestety miasto niezbyt ładne - bo na starym mieście postawiono bloki... Jak to
      na Śląsku...
      Ale pojechać warto.
      • Gość: Jan Re: Legnica IP: *.aster.pl 05.06.05, 13:10
        Dziękuję za informację.A może coś wiesz o przyzwoitym noclegu z parkingiem?
        • Gość: H Re: Legnica IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.05, 14:15
          Niestety nie. Ja byłem tylko kilka godzin przejazdem i nocowałem zupełnie gdzie
          indziej, a w samej Legnicy zwracałem raczej uwagę na zabytki niz na hotele:-)
          Wg planu Legnicy, który kupiłem przed wyjazdem, jest tam 6 hoteli i jeden
          motel, ale nie ma żadnych danych na temat ich standardu. Tuż przy zamku jest
          hotel Qubus - ale nie znam szczegółów. Moze ktoś z Legnicy ci pomoże?
          Pozdrawiam i życzę udanej wycieczki!
    • Gość: ancymonka Re: Legnica IP: 195.116.95.* 27.06.05, 08:46
      Spróbuj poczytać w internecie o Hotelu Pałacyk przy ul.Kościuszki
      www.hotelpalacyk.lca.pl/Kamieniczce
      hotel-kamieniczka.pl/
      Hotelu Bel-Polu
      www.bel-pol.com.pl/legnica/

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka