Dodaj do ulubionych

Warszawa i okolice

06.05.21, 20:37
Pandemia koronawirusa pokrzyżowała nam wiele planów podróżniczych, ale z drugiej strony zmotywowała nas do poznania Warszawy i okolic. W tym wpisie zebrałam opisy miejsc, które odwiedziliśmy w ciągu ostatniego roku. Większość z nich idealnie sprawdzi się jednodniowe lub nawet półdniowe wyjazdy. Niektóre atrakcje są sezonowe, ale większość z nich można zobaczyć o każdej porze roku. Zapraszam!


polaczkropki.pl/2021/04/30/warszawa-i-okolice-pomysly-na-jednodniowe-wyjazdy-w-pandemii/
Obserwuj wątek
  • horpyna4 Re: Warszawa i okolice 08.05.21, 09:31
   Ja lubię przede wszystkim wycieczki po lasach. W okolicach Warszawy jest ich trochę; wybieram te dalej położone, bo mniej w nich śmieci. Nie jestem zmotoryzowana, dojeżdżam zwykle pociągiem.

   Moje ulubione, to: Puszcza Biała, Puszcza Stromecka (i przy okazji pobliska Kozienicka), Lasy Garwolińskie, Puszcza Kamieniecka, Puszcza Bolimowska.

   Oczywiście można przy tej okazji zobaczyć ciekawe zabytki, np. drewniane kościoły w Porządziu, czy w Mariańskim Porzeczu.
  • jacek1400 Re: Warszawa i okolice 25.05.21, 21:28
   Często jest tak, że miejsca w okolicach naszego zamieszkania zwiedzamy rzadko, albo w ogóle. Ja nie pochodzę z Warszawy, ani okolic, a z Pomorza, konkretnie z Malborka. Właściwie to przez ponad 30 lat nie wiedziałem, na jakim obszarze mieszkam, czym są tereny depresyjne i co one kryją. Jak się okazało, kryją bardzo wiele i od prawie 10 lat rok w rok jeżdżę po tych Żuławach, wykorzystując każdą okazję. W ubiegłym roku odwiedziłem również Warszawę z noclegami na Mariensztacie- cisza, i spokój. A zaledwie kilkaset metrów dalej o tej ciszy powiedzieć już nie można :)

   Żuławy
   Mariensztat i Stara Warszawa

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka