Dodaj do ulubionych

Wakacje w Karkonoszach

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.06, 11:02
Witam. Wybieram się z dziewczyną na ok. 10 dni we wakacje w Karkonosze. Nie
mamy samochodu więc bedziemy korzystać z innego środka transpotru. Będzie to
aktywny wypoczynek, czyli piesze wędrówki po górach. Mam w związku z tym
pytanie: gdzie się zatrzymać, w Szklarskiej czy Karpaczu? Gdzie jest bliżej
do fajnych szlaków?
Obserwuj wątek
    • Gość: malgosia Re: Wakacje w Karkonoszach IP: *.aster.pl 26.04.06, 11:47
      Szklarska i Karpacz są - praktycznie - na przeciwległych krańcach Karkonoszy.
      zatem z geograficznego punktu widzenia - wszystko jedno, gdzie się
      zatrzymacie. z każdej z tych miejscowości jest łatwy dostęp do fajnych
      szlaków. ze Szklarskiej jest zdecydowanie bliżej w Góry Izerskie. z kolei z
      Karpacza - w Rudawy Janowickie. ale i tak dobrze jest czasem trochę podjechać,
      żeby nie tracić czasu na łażenie asfaltem albo po polach. ja osobiście i
      całkowicie subiektywnie wolę Szklarską. ma tę zaletę, że wędrówkę można zacząć
      od wjechania na Szrenicę wyciągiem krzesełkowym ;). ja nie korzystam, bo ...
      boję się wyciągów krzesełkowych. polecam Szklarską. M
      • Gość: malgosia Re: Wakacje w Karkonoszach IP: *.aster.pl 26.04.06, 13:12
        o, rany, Szarotko, fantastycznie to wykoncypowałaś. masz rację, w ten sposób
        poświęcą tylko parę godzin na przeprowadzkę i nie będą się musieli ciągle
        kłopotać o godzinę powrotu, transport itp. no, i łatwiej im będzie układać
        trasy wycieczek.
        ja też czasem spędzam urlop w kilku miejscach, ale zazwyczaj bardziej
        oddalonych, np. Zakopane-Milówka-Szklarska albo Zawoja-Szczyrk-Szklarska albo
        Zakopane-Lądek-Szklarska. jak widać, rok bez Szklarskiej, to rok stracony.
        powiem to mojej córce, jak dorośnie - to będzie drugi rok, który stracę ... ale
        za to spędzimy razem cały miesiąc w Puszczy Piskiej. to też ma jakiś urok.
        pzdr, M
          • Gość: malgosia Re: Wakacje w Karkonoszach IP: *.aster.pl 26.04.06, 18:45
            ja bym się jednak jeszcze przez chwilę zastanowiła nad wariantem z
            przeprowadzką. w przeciwnym wypadku każda dalsza wycieczka będzie się wiązała z
            koniecznością skorzystania z transportu, a z tym nie jest w Karkonoszach tak
            łatwo i przyjemnie jak np. w Zakopanem. zmarnujecie czas na wystawanie po
            dworcach autobusowych, na przystankach czy łapanie okazji. no, chyba że
            planujecie wychodzić na trasę o 6.00 rano i schodzić z trasy o 20.00 - to nie
            ma sprawy. jak na maxa, to na maxa. pzdr, M
            • Gość: Szarotka Re: Wakacje w Karkonoszach IP: *.mofnet.gov.pl 27.04.06, 08:19
              Małgosia ma rację - jeśli nie macie samochodu to aby dostać się np. ze
              Szklarskiej Poręby na szlak w rejonie Karpacza, czy co gorsza, wrócić z takiego
              szlaku na kwaterę trzeba sie nieźle nakombinować i stracić niemało czasu. Wiem
              co o tym, bo niedawno byłam w Szklarskiej. Komunikacja autobusowa w tym rejonie
              kuleje, kolejowa czy busowa w zasadzie nie istnieje. Nie piszę tego, żeby Cie
              odstraszyć przed wyjazdem tam nie posiadając własnego samochodu, ale warto
              zastanowić sie czy takie przeniesienie nie byłoby jednak bardziej opłacalne.
              Ja często tak spędzam urlop, np. ubiegłego lata byłam tydzień w Bieszczadach,
              tydzień w Beskidzie Niskim i tydzień w Szczawnicy. To fakt, że trzeba trochę
              czasu na przeniesienie się z jednego miejsca do drugiego, ale w przypadku
              Szklarskiej i Karpacza lepiej to zrobić raz, niż robić to codziennie
              eksplorując szlaki w różnych rejonach Karkonoszy. Po prostu lepiej jednego dnia
              poświęcić 2 godz. (więcej Wam to nie zajmie), niż tracić ten czas codziennie.
              Przenosząc sie np. z Karpacza do Szklarskiej z rana , spokojnie jeszcze po
              południu zdążycie zrobić jakąś niedługą wycieczkę i dzień napewno nie będzie
              stracony. Jest taki szlak doookoła Szklarskiej Poręby, czarny, przejście jego
              zajmuje ok. 6 godzin. Latem, przy długim dniu, mozna na niego wybrać sie nawet
              po południu, tym bardziej, że biegnie po obrzeżach miasta, więc powrót nawet po
              zmroku nie jest utrudniony. Jest to godny polecenia szlak na "dzień dobry" w
              Szklarskiej, nie męczący a łączący główne atrakcje jak Wodospady Szklarki i
              Kamieńczyka czy Zakręt Śmierci. To na początek trzeba zobaczyć a potem można
              ruszać w góry.
              • Gość: malgosia Re: Wakacje w Karkonoszach IP: *.aster.pl 27.04.06, 14:06
                Szarotko, jeżeli Kolega po takim Twoim wywodzie jeszcze nie zrozumie, że pomysł
                z przeprowadzką jest naprawdę kapitalny, to myślę, że nie powinnaś poświęcać
                więcej czasu temu wątkowi. no, chyba żeby porozmawiać ze mną ;). myślę, że
                niezłą propozycją na "dzień przeprowadzkowy" byłby także spacer do schroniska
                pod Łabskim Szczytem i powrót przez Szrenicę albo "Czeską Ścieżką". pzdr, M
                • Gość: Szarotka Re: Wakacje w Karkonoszach IP: *.mofnet.gov.pl 27.04.06, 14:19
                  Obie twoje propozycje są ok. W końcu szlaki w Karkonoszach w rejonie szrenicy
                  nie są ani bardzo długie ani też bardzo wyczerpujące. Oczywiście w porze
                  bezśnieżnej, bo jak byłam ostatnio w marcu, to gdyby nie ratraki to na Szrenicę
                  nie dałoby się wdrapać.
                  Chociaż przyznam sie, że o Karkonoszach wiem tylko tyle, ile już napisałam w
                  tym wątku.
                  W zasadzie w tym roku to była moja pierwsza konkretna wyprawa do Szklarskiej
                  Poręby, wcześniej 2 razy byłam tam tylko przejazdem. To samo dotyczy rejonu
                  Karpacza. Natomiast przeszłam już częściowo Góry Izerskie (z Wysoką Kopą - choć
                  nie prowadzi tam szlak - ale w wyniku pobłądzenia) i praktycznie całe Rudawy
                  Janowickie (niewiele tego jest, ale za to jakie śliczne!).
                  Jednak tegoroczne moje plany letnie to nieodżałowane Bieszczady i ukochane
                  Tatry, ich nigdy dosyć.
                  Karkonosze i Kotlina Kłodzka poczekają do przyszłego roku.
                  • Gość: malgosia Re: Wakacje w Karkonoszach IP: *.aster.pl 27.04.06, 18:16
                    Kotilnę Kłodzką zdecydowanie polecam! Góry Stołowe, Masyw Śnieżnika, Góry
                    Bialskie, Góry Orlickie, Góry Bardzkie - super! a co w nich najpiękniejsze - że
                    trudno tam uświadczyć człowieka... oczywiście, najbardziej prawdopodobne jest
                    spotkanie kogoś w tych dwóch pierwszych obiektach, ale pozostałe są prawie
                    zupełnie bezludne. życzę udanych wakacji, w każdych górach. M
    • Gość: opty Re: Wakacje w Karkonoszach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.06, 14:02
      A ja wolę zdecydowanie Karpacz, ma swój urok i jest mniejszy.
      Szklarska nie posiada tego specyficznego klimatu.
      W ciągu 10 dni na pewno obejdziesz cały rejon Karkonoszy.
      Jest blisko wyciąg na Śnieżkę (nie na sam szczyt) a granią można się udać w
      kierunku zachodnim dochodząc do Szrenicy i zejść do Szklarskiej a tam PKS-em
      dojechać z powrotem do Karpacza.
      Poza tym bliżej jest do wodospadów, do kościółka Wang, do Pielgrzymów.
      Ale w pierwszej kolejności proponuję kupić MAPĘ i dokładnie się przyjrzeć
      szlakom, którędy biegną i gdzie się kończą.
    • jusytka Właśnie wróciłam z Karkonoszy 04.05.06, 23:40
      Byłam tam na Majówce, tłumy w Szklarskiej i Karpaczu okrutne :( Mieszkaliśmy w
      Harrachovie, bardzo się zdiwiliśmy, że było tam pusto, wkrótce zrozumieliśmy
      dllaczego, ceny w Czechach bardzo wzrosły od naszej ostatniej wizyty 5 lat temu.
      Oprócz chodzenia po górkach w Karpaczu polecam Western City oraz zjazd tzw
      kolejką tyrolską po linie, przeprawę po bujającym się mostku wśród skał (z
      asekuracją) i ślizgawki na Kolorowej. W Libercu - Babilon z najlepszym
      aquaparkiem, w którym do tej pory byłam i super zoo, w Harachovie olbrzymią
      skocznię mamucią i wizytę w hucie szkła (uwaga - kufel piwa w cenie biletu)
    • Gość: mrówka Re: Wakacje w Karkonoszach IP: *.atol.com.pl 10.05.06, 20:06
      czesc. ja co roku specam urlop w karpaczu (+/- 14 dni) i zawsze brakuje mi
      czasu aby zobaczyć wszystkiego. mimo ze jestem tam co roku to zawsze mam co
      robić . wypat do szklarskiej, jeleniej góry, cieplic i oczywiście szlaki (to
      jest najpiękniejsze) szlaków jest wiele i te po naszej i po czeskiej stronie.
      każdy chwali swoje ale ja nie chciałabym nocowac w szklarskiej jeden dzień
      pobytu w tym miasteczu mi starca. karpacz (mam takie wrazenie) jest bardziej
      spokojne, można się odizolować od tłumu nawt w miście (czego nie potrafie
      zrobic tego w szklarskiej.)decyzja nalezy do ciebi. pozdrawiam

p.s.
      jak masz jakies pytanie to pytaj w miarę możliwości odpowiem
        • Gość: MLS Re: Wakacje w Karkonoszach IP: *.debnet.com.pl / *.com.pl 10.05.06, 21:48
          No ja też będę musiał polegać tylko na takich środkach transportu. Chyba coraz
          bardziej czytając Wasze posty skłaniam się aby jechać do Karpacza. Spoglądając
          na mapę w tej okolicy jest chyba więcej szlaków.
          Może znasz jakiś fajny nocleg w rozsądnej cenie? Luksusów nie potrzebuję (nie
          stać mnie na nie) ale jakiś przytulny pokoik z łazienką to by się przydał. Pzdr
          • Gość: sara Re: Wakacje w Karkonoszach IP: *.atol.com.pl 11.05.06, 14:39
            szlaki turystyczne sa suuuppperrr!!!!!!! atrakcji na nich nie brakuje
            niewiem co lubisz. ja osobiscie wolę noclegi na uboczu gdzie spokoj i cisza a
            nie w centrum na głównej ulicy gdzie jeden drugiemu zaglada przez okno. ja
            sypiam w pensjonacie ikar (na osiedlu skalnym) kawałek drogi może i jest ale
            jaka frajda jak się tam dotrze. znam skróty jak tam dojść więc droga moze
            bardziej wymagajaca ale krótka. noclegi w ubiegłym roku były takie 20 zł za
            pokój bez łazienki z łazienką 25zl.połozenie w lesie , ostatni dom na ulicy,
            spokoj. na miejscu jest kuchnia mozliwość grilowania i las, las, las. fajne sa
            spacery po okolicy jak zapada zmrok do domu niedaleko a i po drodze grzby mozna
            zbierac.
            karpacz.nanoc.pl na tej stronie wiele propozycji noclegowych
            masz akieś pytania ? to pisz.pozdrawiam
    • Gość: MLS Re: Wakacje w Karkonoszach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.06, 10:25
      Własnie wróciłem z urlopu. Niestety miałem tylko tydzień wolnego, więc
      siedzieliśmy tylko w Szklarskiej. Miałyście racje, że przy dłuższym pobycie
      przeprowadzka to świetny pomysł, ale przy siedmiu dniach całkowicie
      nieopłacalne. Ogólnie było super, pogoda dopisała, kwatera niezła. Niestety
      miejscami tłumy ludzi, a ja tego nie lubię.
      Dzięki wszystkim za rady.
      Pozdrówka

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka