Dodaj do ulubionych

Rysy dla ceprów

03.09.16, 16:12
W Tatrach trwa instalowanie metalowych podestów ułatwiających wejście na Rysy.

Na Rysy po schodach?

Jak Wam się to podoba?

Dla mnie metalowe kratki rodem ze Słowackiego Raju to kretynizm i zakłócenie krajobrazu.
Wyrąbanie schodów lub ustawienie kilku płaskich głazów - zapewne bardziej kosztowne - jakoś bym przełknął.

Kolejnym krokiem może będzie pobieranie ekstra opłaty za wejście na Rysy - podesty w końcu trochę kosztowały :/

Kornel
Obserwuj wątek
    • wislok1 Re: Rysy dla ceprów 03.09.16, 21:27
      Rozumiem twoje oburzenie,
      ale chyba nie wiesz, jak w roku pańskim 2016 wygląda latem wejście na Rysy od słowackiej strony !!!

Wygląda tak:

www.cro.pl/slowacja-t13185-855.html

Lans i jeszcze raz lans, fotki do internetu, dziki tłum, hehe....
      Jak szarańcza, hehe...

W tej sytuacji schody ani mnie nie ziębią, ani mnie nie palą...

Problemem nie są schody, ale ten tłum...

Słowakom się nie dziwię, bo każą turystom idącym w wyższe partie gór wykupywać obowiązkowe ubezpieczenie ! A kto płaci , ten wymaga ! W tym przypadku wymga tego, żeby było bezpiecznie. Więc instaluje się schody.
      • wislok1 Re: Rysy dla ceprów 03.09.16, 23:04
        Jakby komuś się z tej "stonki" pokazanej na fotkach stało, to by dostali solidne odszkodowania...
        Ubezpieczyli się turyści, a tu faktycznie trzeba płacić.
        Nie chciałbym być w skórze ludzi z TANAP odpowiedzialnych za szlak na Rysy, gdyby był jakiś wypadek.
        Wiadomo, kto by dostał w d...
        No to stawiają schody...
        Zresztą one są tylko w kilku miejscach.
        Takie są uroki turystyki masowej, jak jest za dużo ludzi, a atrakcji wysokogórskich jest za mało...

Przyznaję, że jestem lekko zszokowany...
        W Alpach tak nie jest...
        Są miejsca, gdzie jest pełno ludzi, czyli górne stacje kolejek linowych.
        Ale i tak jest ich kilka razy mniej niż Kasprowym, to już są ekstremalne sytuacje, te kilka razy mniej.
        Zwykle jest 1/10 tego w Tatrach
        Ale żeby był tłok na szczycie górskim, który wymaga dość długiego dojścia szlakiem turystycznym ?
    • krzy-czy Re: Rysy dla ceprów 06.09.16, 16:36
      no,czymś bardzo podobnym są łańcuchy i drabinki na orlej.
      takaż sama ingerencja w przyrodę.
      ba-nawet w koscieliskiej-wąwóż KRAKÓW-wejście do SMOCZEJ JAMY zaopatrzone jest w DRABINKĘ I ŁĄŃCUSZEK.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka