kamahi
12.02.10, 14:24
Cześć,
Na co zwracać szczególną uwagę wynajmując auto podczas zagranicznych
wakacji (ja mam na myśli konkretnie Hiszpanię i Portugalię).
Wydawało mi się wcześniej, że ważna jest wysokość udziału własnego w
koszcie ewentualnej szkody/ zniszczenia, oglnie warunki
ubezpieczenia, uzgodnienia dot. paliwa w baku.
Ale poczytałam sobie trochę w sieci komentarzy od osób, które
wynajmowały auta wakacyjne i wychodzi na to, że nieważne jak
dokładnie przeczytasz umowę i warunki, firma wynajmująca i tak
potrafi na wszystkim przewalić - np. podciągając drobne zniszczenia
typu stłuczenie lusterka pod zakres polisy - w rezultacie
zatrzymując cały udział własny zdeponowany przez klienta (przy
okazji oczywiście niebotycznie zawyżając rzekomy koszt zakupu nowego
lusterka), zamiast pozwolić klientowi na zapłacenie rzeczywistej
ceny lusterka.
Sporo też naczytałam się o podstawianiu przez firmy nie tych aut,
które się rezerwowało (w ramach widniejącego na stronach
intenetowych sprytnego zapisu np."Renault Clio or similar"), tylko
ewidentnie gorszych.
Napiszcie o swoich doświadczeniach związanych z wynajmem auto
zagranicą - i o tych dobrych i o złych.