Dodaj do ulubionych

białe kierunkowskazy

11.04.11, 00:08
Rozumiem że trwa w najlepsze kryzys i nagle skończyły się wszystkie pomarańczowe żarówki do kierunkowskazów, zwłaszcza tylnych...
No bo chyba nie można powiedzieć, że SKP nie zwracają uwagi na kolor obowiązkowego oświetlenia, że serwisy nie wymieniają, że nasza dzielna organizacja o charakterze zbrojnym nie zwraca uwagi na stan pojazdów w ruchu, że w końcu właściciele i użytkownicy aut mają gdzies innych użytkowników i zwyczajnie palą gały zupełnie białym błyskającym swiatłem w środku nocy...
A może jest to zwyczajnie słaba jakość pomarańczowej powłoki pokrywającej żarówki, że łuszczy się szybko od długiego i częstego pozostawiania aut na awaryjnych w miejscach skwapliwie wybieranych by zakorkować pół miasta...
Hmmm... I dlaczego niektórzy celowo nie korzystają z kierunkowskazów podczas zmiany pasa ruchu... ??? Troska o innych użytkowników żeby ich przypadkiem nie oślepić???
To dlaczego ci sami co kierunkowskazów nie używają, zazwyczaj palą chińskimi ksenonami albo niewypoziomowanymi mijania, a nawet przeciwmgłowymi prosto w kierowców ciężarówek z naprzeciwka i, co najbardziej mnie teraz irytuje, tylnymi przeciwmgłowymi w środku dobrze oświetlonego miasta w księżycową jasną noc...
Obecnie nie mam nic lepszego do roboty i tak sobie wymyślam problemy...
I niech ich wszystkich trafi...
Obserwuj wątek
      • only_the_godfather Re: białe kierunkowskazy 11.04.11, 08:39
        Wiesz jak?Idziesz do diagnosty i mówisz panie podbij mi przegląd.jak coś to się powie że jak przyjechałem do pana to miałem pomarańczowe a jak wyjechałem to sobie z powrotem wymieniłem na czerwone bo tak mi się podoba. I tym sposobem masz pieczątkę w dowodzie.
        • drinexile Re: białe kierunkowskazy 14.04.11, 21:55
          Swoja droga to dosyc zdrowe podejscie, bo niebezpieczenstwa zadnego nie stwarza, bo w koncu czy to tak trudno wykapowac, ze jak cos miga po jednej stronie pojazdu, niezaleznie od tego czy jest to czerwone czy pomaranczowe, to jest to kierunkowskaz? Na pewno jest to wyrazniejsze niz niektore "stjuningowane" cuda.
    • rraaddeekk Re: białe kierunkowskazy 14.04.11, 21:13
      W latach '90 kupiłem nowy samochód (fabrycznie nowy), w którym po kilku latach złuszczyła się farba na żarówkach kierunkowskazów.
      Gdy go sprzedawałem, to kierunkowskazy już świeciły na biało.
      W obecnym samochodzie może być problem z pozycyjnymi, bo też mam białe klosze z tyłu, a tylko bańki żarówek czerwone.
    • norbert.n Re: białe kierunkowskazy 14.04.11, 21:46
      Żarówki powinny wykonane być z pomarańczowego szkła, a nie malowane jak pisanki wielkanocne. :) A Najlepiejby było, gdyby w lampach były plastikowe koszyczki koloru pomarńczowego w których chowałaby się zwykła żarówka.
      • majas.wa Re: białe kierunkowskazy 15.04.11, 14:47
        własnie o to łuszczenie farby z żarówki chodzi... ile kosztuje taka żaróweczka??? raz na parę lat wypadałoby wymienić a nie jeździć 20 letnim ww z 20-letnią żarówą...
        Ostatnio już szczyt - zjarany kolo jechał z porozbijanymi lampami i świeciło jasne białe światło do tyłu- z daleka myślałem że cofa...
      • qqbek Re: białe kierunkowskazy 15.04.11, 16:46
        norbert.n napisał:

> A Najlepiejby było, gdyby w lampach były plastikowe koszycz
        > ki koloru pomarńczowego w których chowałaby się zwykła żarówka.

Wypowiedź godna kogoś, kto pakuje zwykłą żarówkę za 50 groszy w miejsce tej pomarańczowej, za groszy polskich 65.
        Albo też kogoś, kto dość ma takich praktyk :)
        Mam przejrzyste kierunkowskazy w Oplu i zapas żarówek do nich. Ostatnio widziałem takiego samego Opla jak mój (tzw. seria limitowana) w którym ktoś "zapomniał" o tym... jedyne co mogłem sobie pomyśleć, to "imbecyl".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka