Dodaj do ulubionych

dolewka oleju

13.10.12, 20:19
Pytanie czy dolanie 0,5 l oleju syntetyczneg do silnika w ktorym jest polsyntetyk moze zaszkodzic ?, czy nie warto się martwic i jezdzic dalej? Miska pojemnosc 4.4 litra w calosci. Silnik benzynowy
Obserwuj wątek
      • piotr33k2 Re: dolewka oleju 14.10.12, 23:16
        a co za problem dolac tez półsyntetyku ? jak bedziesz wymieniał cały olej to wtedy sobie zmienisz, po co kombinowac? takie mieszanie nie jest jednak wskazane ,nie powinno zaszkodzic ale napewno samemu silnikowi w niczym nie pomoze .
    • derff Re: dolewka oleju 15.10.12, 08:41
      Wszystkie oleje można ze sobą mieszać oczywiście olej nie bedzie lepszy ale wprost przeciwnie. Nie spowoduje to jednak zatarcia silnika czy innej strasznej katastrofy.Te zakazy to wymysł producentów olejów.
    • pavulon78 Re: dolewka oleju 15.10.12, 10:41
      A co za problem dokupić litrową butelkę odpowiedniego półsyntetyka i dolać takiego oleju jaki jest już w silniku?
      Od razu przypomniała mi się niedawna historia jak w kwietniu szukałem małego miejskiego niedrogiego auta jako drugiego w rodzinie. W kregu zaintersowania był m.in. suzuki swift (rocznik coś ok. 2000). Znalazłem ogłoszenie jednego takiego z ceną wyższą niż średnia w ogłoszeniach tych aut (co dawalo złudną nadzieję że auto bedzie w lepszym stanie niż inne oglądane) i przy oględzinach okazało się że olej w silniku jest sporo poniżej minimum (ledwo sięgał do końcówki bagnetu) i do tego cały czarny, gęsty i wyglądający jakby kilka lat nie był wymieniany. Spytalem faceta kiedy ostatnio wymieniał olej to ten mi szczerze odpowiedział że odkąd go kupił kilka lat temu nie wymieniał i nie dolewał bo cyt:"w swoim drugim samochodzie to on używa mineralnego a wie ze w tym suzuki jest półsyntetyk, a on takiego półsyntetyka to nie ma w piwnicy więc wogóle nie dolewał. Nie dolewał bo nie ma". Ręce mi opadły do kostek :)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka