Dodaj do ulubionych

kontrolka oleju

05.03.13, 22:13
hejka mam pytanie mam fiata punto 1 silnik 1.2 gdy zapalam autko to swieci mi sie kontrolka oleju ale jak jest na niskich obrotach a na wysokich gasnie co moze byc przyczyna tego?? pozdrawiam i czekam na szybka odpowiedz
Obserwuj wątek
        • qqbek Re: kontrolka oleju 05.03.13, 23:12
          kelis91 napisała:

> tak i olej jest ok

A filtr to kiedy był zmieniany?

Jak nie filtr - sprawdź manometrem ciśnienie oleju.
          Jeżeli jest w porządku - wymień wadliwy czujnik ciśnienia oleju.
          Jeżeli nie jest w porządku - przygotuj się na wymianę pompy oleju... albo generalkę silnika.
            • qqbek To jakaś epidemia... 06.03.13, 12:05
              kelis91 napisała:

> to nie wiem bo ja te auto kupilam w komisie nie straszcie mnie wymiana silnika
              > :( to moje pierwsze autko :(

To istna epidemia laików - jeden kupił Focusa z niesprawną cewką, druga Punto ze zbyt niskim ciśnieniem oleju w układzie.

Co tu straszyć - samochód jest samochód.
              Jak to nie czujnik ani nie filtr, to czas się szykować na wydatki.
              Pomóc doraźnie może zmiana oleju na gęstszy, ale jak silnik trup, to w nieskończoność nie da się go takimi środkami reanimować.

Jedna rada - zamiast rozpaczać na forum zaprowadź samochód do kumatego mechanika... i to nie "za tydzień, bo..." tylko już, zaraz. We wróżki na forum lubimy się bawić, ale są też granice tej zabawy ;)
          • artikos1 Re: kontrolka oleju 19.04.13, 20:59
            Najlepiej wybrać się do mechanika z problemem pieniędzy za spr nie weźmie a jak będzie coś nie tak to od razu sprawdzi. Po co psuć sobie samochód. Znam bardzo dobry zakład pod Warszawą ASBautomat www.asbautomat.pl/
    • derff Re: kontrolka oleju 06.03.13, 09:04
      Przyczyną jest niskie ciśnienie oleju. Zapewne gdy silnik jest zimny jest OK. Jak silnik się rozgrzewa to ciśnienie spada ze względu na luzy na panewkach. Zwiększanie obrotów zwieksza wydajność pompy oleju i kontrolaka gasnie.
      Inaczej mówiąc silnik się kończy powoli. Można zastosować olej o większej lepkości albo polubić.
      • ulubiony19 Re: kontrolka oleju 11.03.13, 21:57
        Wielkie halo.
        Po co Ci lepsze auto na pierwszy raz?
        Przecież jeśli sam nie wjedziesz nim w coś twardego, to i tak z czasem silnik zmolestujesz, "bo to Fiat, padaka".
        Teraz masz dobrą bazę i ja bym tego nie zmieniał.
    • gardan Re: kontrolka oleju 12.03.13, 20:41
      U mnie miałem co prawda w felicji ale ten sam problem. Mechanik -chwała mu za to - powiedział mi, że może to być awaria pompy oleju. Po rozebraniu okazało się, że jakiś opiłek, skrawek metalu (nie wiadomo skąd wziął się w silniku) wpadł do pompy oleju, poszczerbił trochę zębatki i utknął w sprężynie, która regulowała ciśnienie oleju w silniku. Po zdjęciu i wyczyszczeniu michy olejowej i wymianie pompy oleju wszystko było ok.
      Moja rada. Wymontowanie pompy oleju (nie wiem jak to jest we fiacie), obejrzenie regulatora ciśnienia i wyczyszczenie miski oleju. Oczywiście wymiana czujnika też. Jeśli po tym nic się nie poprawi to już nie wiem co może być. Może coś z elektryką bo silnik chyba nie jest do wymiany. Jeśli brałby olej to by dymił.
      Pozdrawiam
      • crannmer Re: kontrolka oleju 12.03.13, 22:14
        gardan napisał:
        > Może coś z
        > elektryką bo silnik chyba nie jest do wymiany. Jeśli brałby olej to by dymił.

Brak cisnienia nie ma zwiazku ze zuzyciem oleju. Zuzycie oleju ma miejsce na gladziach i uszczelniaczach zaworowych - elementach, gdzie nie ma bezposredniego pomiaru cisnienia.

Spadek cisnienia wskazywany przez kontrolke ma miejsce na panewkach lub w pompie (w ostatecznosci w filtrze oleju) i nie zwieksza zuzycia oleju.
        • kelis91 Re: kontrolka oleju 16.04.13, 00:25
          Wracam po nieobecności. Autko miałam u mechanika(u wujka) i sprawa tak że okazało się czujnik nowy był olej wujek wlał nowy panewki są nowe i silnik ok. więc co może być przyczyną?? pompa olejowa a jak nie to co??? Polecił mi żebym kupiła jeszcze coś takiego jak Doktor czy jakoś tak... ? niby do rozgrzanego oleju to się wlewa i to czyści....
          • roney03 Re: kontrolka oleju 16.04.13, 08:57
            Wuj mechanik nie znalazl przyczyny i poleca doktora?
            Dupa nie mechanik , w pierwszej kolejnosci powienien zmierzyc rzeczywiste cisnienie oleju i dopiero majac te informacje szukac przyczyny. Jesli cisnienie jest ok to przyczyna to czujnik , instalacja elektryczna ,zegary . Jesli cisnienie nieprawidlowe to przyczyna w silniku .

Powtorze dobra rade -szukaj mechanika, bo wuj to zaden mechanik
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka