Dodaj do ulubionych

CHECK ENGINE

11.02.14, 18:44
Zapalila mi sie w VW Bora 1.6 benzyna kontrolka silnika i nie gasnie,silnik pracuje normalnie spadkow mocy nie ma,zadnych problemow,czy przyczyna moze byc to ze ostatnio zatankowalem 98 ? dotej pory lalem 95,prosze o opinie,pozdrawiam
Obserwuj wątek
          • marusmk Re: Trzeba odzczytac bledy. 11.02.14, 21:33
            pies_w_studni napisał:
            > P.ierdola glupoty i tyle.

Jasne że tak- takie rzeczy tylko we francuzach.
            W niemieckich autach to nie możliwe :)

A na poważnie- przegoń go porządnie na trasie i przejdzie mu może szybciej jak po mechaniorach.

• engine8 Re: Trzeba odzczytac bledy. 11.02.14, 21:31
          Jak swieci sie CHeck Engine to blad jest na pewno - chyba ze sie przestal kontrolka swiecic - tak jest z niektorymi bledami. Niektory problem jak zniknie to swiatelko zgasnie a niektore trzeba specjalnie wykasowac nawet po usunieciu problemu. To ze nie odczytali tzn maja do D urzadzenie (albo stare ktre nie czyta nowszych). Zwykle nawet te tanie OBD II odczytaja - czasami nie dokladnie ale jak sie swieci swiatelko to jest blad zarejestrowany w OBD2. Ja mam taki za grosz i zawsze czyta jak powinien. Glebsza diagnostyke niestety zwykle czytaj jedynie formowe komputery.
          Nie bedzie problemu jak zatankujesz paliwo o wyzszej liczbie oktanow - jedynie mogles slabo dokrecic kurek paliwa i to wyswietli.. albo zatankowale strasznie kiepskie paliwo - jak to zwiazane z paliwem i zatankujesz dobre to wtedy lampka sama zgasnie po niedlugim czasie.
          • des4 Re: Trzeba odzczytac bledy. 12.02.14, 11:55
            najprawdopodobniej błąd czujnika

miałem takie przygody w Focusie II, co 2-3 miesiące zapalała się kontrolka silnika, wyłączałem silnik, a po ponownym włączeniu wszystko działało ok, po pierwszym razie zrobiłem gruntowny przegląd, ale wszystko chodziło jak żyleta

dopiero po kolejnym przeglądzie okresowym okazało się, że powodem była jakaś zaśniedziała blaszka przy sprzęgle
    • loyezoo Re: CHECK ENGINE 12.02.14, 08:24
      Nie wiem jak w wieśwagenie ale spróbuj odłączyć akumulator na co najmniej kilka minut,powinna zgasnąć,przynajmniej na jakiś czas.Jak się znowu zapali,to jak wspomnieli przedmówcy - dobra diagnostyka.
      • engine8 Re: CHECK ENGINE 12.02.14, 18:03
        Odlaczenie akumulatora to dodatkowe sprawdzenie czy tez ominiecie potrzeby kasowania. Problem jedynie w tym ze nowych samochodach kazsujemy mase innych rzeczy z pamieci jak ustawienie radia, siedzen lusterek itd itp... Co to robi to kasuje pamiec i potrwa troche zanim swiatelko sie znowu pojawi (jesli problem istnieje) poniewaz niektore testy wymagaja aby samochod przejchal okreslona ilosc km, zatrrzyman, przejechal z okreslonymi predkosciami itp. symuluja one "normale" jezdzenie np po miescie. A wiec jesli problem nie pokaze sie natychmiast po wykasowaniu to nie ma jeszcze powoedu do radosci - jak sie nie pojawi po tygodniu jezdzenia to juz lepiej. Jak poszukasz na internecie to znajdziez profil dla swojego samochodu i mozesz go przejechac umyslnie w bardzo krotkim czasie aby sprawdzic czy problem powraca. (np w 10-15 minut zamiast kilku czy kilkunastu dni)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka