Dodaj do ulubionych

FeuVert , Norauto

25.06.07, 11:09
Witajcie, co sadzicie o wartszatach szybkiej obslugi typu
www.feuvert.pl/ czy tez www.norauto.pl/ . Czy warto oddawac
samochod w ich rece ?? Jakie macie daswiadczenia ?? Co sadzicie o
mechanikach ??
Obserwuj wątek
      • Gość: zibi Re: FeuVert , Norauto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.08, 11:39
        ok, ale to nawet gość nie znający się na mechanice potrafi, np. moja ciocia:), poza tym serwis w norauto omijam z daleka, spaprali mi kiedys samochód dość poważnie, aso miało taniej! można u nich kupić żarówkę ale nic więcej, poprostu mechanicy od siedmiu boleści, oszuści, nie polecam!
          • Gość: ezech Re: FeuVert , Norauto IP: 77.223.195.* 02.01.10, 01:03
            Oszustow nalezy nazywac po imieniu - oszustami.

Po spotkaniu z _oszustami_ z Norauto w Katowicach, przeszla mi ochota na "profesjonalne" sieciowe haha-warsztaty.

Moze akurat FeuVert jest inne, ale ja tego juz nie sprawdze. Szkoda samochodu, kasy i czasu na takie eksperymenty.
          • intro5 Re: FeuVert , Norauto 10.01.15, 14:44
            Potwierdzam. Moja opinia dotyczy Norauto Warszawa Targówek. Brak podstawowych umiejętności nawet do wymiany żarówki. Nie polecam. Lepiej znaleźć JAKIKOLWIEK inny zakład naprawczy "z ulicy". Każdy będzie lepszy i tańszy, przynajmniej o połowę.
            • Gość: dirty Re: FeuVert , Norauto IP: *.158.219.229.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.03.15, 17:16
              Witam Koledzy i Koleżanki ...postanowiłem napisać by przestrzec was przed warsztatem Nor Auto w Markach pod Warszawą ...miła obsługa to tylko przykrywka...bardzo się na nich przejechałem :grrr: , robiłem u nich sprzęgło + wykonane w innym zaprzyjaźnionym warsztacie : czyszczenie skrzyni, nowe łożyska, nity , uszczelniacze etc. . W Nor Auto w poduszkę skrzyni wkręcili mi za długie śruby co symulowało uszkodzoną poduszkę , po jej wymianie na nową! problem powrócił po 1 dniu , postanowiłem pojechać do znajomego z innego warsztatu od skrzyni ( który zdiagnozował za długie śruby ) oraz zlał jakiś zielono czarny szlam , który miał być nowym olejem do skrzyni z Nor Auto ( przejechałem od wymiany 500 km ) .

Cały wątek był opisany tutaj , gdyby ktoś był ciekawy :

forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=181&t=396773
              • Gość: audi Re: FeuVert , Norauto IP: *.um.warszawa.pl 10.03.15, 12:25
                Czyli nic sie nie zmienia od lat, ostatni raz byłem u nich jakieś 3 lata temu na Ursynowie i wszystkim odradzam tak samo jak warsztat Auto Blaka gdzie by nie był.
                Samochodów miałem kilkanaście różnych marek w ciągu ok. 30 lat i nie mógłbym polecić na terenie Warszawy ani w okolicach żadnego porządnego i rzetelnego warsztatu takze autoryzowanego albo zwłaszcza autoryzowanego - niedouczeni i po prostu złodzieje - to tyle na ten temat.
        • Gość: gospo Re: FeuVert , Norauto IP: *.stacje.agora.pl 17.08.10, 15:42
          Proszę o kontakt wszystkich, którzy mieli problemy z FeuVertem, lub
          tam pracują/pracowali. chciałbym zebrać informacje na temat oszustw,
          jakich sie dopuszczają. Sam odebrałem dziś samochód. Nie otrzymałem
          karty przeglądu dopóki nie zapłaciłem, po czym okazało się, że
          połowy opłaconych przeze mnie czynności nie wykonali. Do tego osłonę
          silnika upapraną olejem znalazłem na tapicerce, a jedna z opon miała
          szarpaną dziurę. Im więcej nas będzie, tym większy nacisk możemy
          wywrzeć na tej firmie, aby lepiej traktowała klientów i ich auta,
          nie mówiąc o zwrotach pieniędzy czy nawet odszkodowaniach. Piszcie
          proszę na gospo@o2.pl
          • Gość: radas Re: FeuVert , Norauto IP: *.centertel.pl 23.11.10, 21:04
            feuvert na ursynowie omijajcie tak szerokim łukiem jakim sie da! banda oszustów! miałem do wymiany olej, filtr oleju, filtr kabinowy i powietrza.... będąc uprzedzony wczesniej pobrałem próbkę oleju z silnika przed wymianą i po wymianie-okazało się ze olej wogóle nie został ruszony! po drugie filr paliwa również, po trzecie filtr powietrza również i jedyne co zostało zmienione bo był najłatwiejszy dostęp do tego to filtr powietrza....
            rachunek 800zł.... poprosiłem przed wymianą o zwrot starych filtrów bo takie mam widzi mi się i mam do tego prawo więc po niby wykonaniu zleconych czynności zapytałem o to i frajer powiedział mi że niechcący pominął moją prośbę i wyrzucili..... to już nie pierwszy raz bo wiem od innych ludzi ze również zostali OSZUKANI PRZEZ FEUVERT! osobiście sprawę skierowałem gdzie trzeba i mam dowody na to że oprócz filtra powietrza nic nie zostało wymienione! dowodem jest to co było i zostało pod pokrywą silnika mało tego osłona silnika została przykręcona nie na 6 śrób jak było tylko na 4 i to w dodatku każda inna..... ludzie tam pracują barany, oszuści itd.......... sprawa najprawdopodobniej wyląduje w sądzie bo ja nie popuszcze a mam twarde dowody na swoją niewykonaną usługę! również nie dostałem żadnej karty z przeprowadzonego przeglądu z wymianą!
            FEUVERT stracisz z każdym dniem co raz więcej, sprawa zgłoszona do tvn!
          • Gość: Pit Re: FeuVert , Norauto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.12.15, 11:56
            Mój brat oddał auto na wymianę oleju a te debile uszkodzili mu silnik ,uszkadzając mu wałek rozrządu i oczywiście nie widzą w tym swojej winy!to zwykła banda partaczy!!! stwierdzili ,że takie rzeczy się zdarzają!-idioci!Na szczęście są metody prawne żeby te matoły i półgłówki naprawili szkodę
    • Gość: Virus Re: FeuVert , Norauto IP: *.aster.pl 17.02.08, 22:36
      Nie radze, na ursyniowie oddalem do sprawdzenia opony, mieli zakleic je na rancie. W rezultacie mechanik rozcial mi opone maszyna i mnie zlali, nie chca oddac kasy, ani opony bo mowia ze opona miala wewnetrzna wade i pekla. Najlepsze jest to ze nie pekla przy 160km/h a przy zdejmowaniu z felgi im pekla. NIE WARTO
    • Gość: gosciu Re: FeuVert , Norauto IP: *.gprs.plus.pl 30.03.08, 09:38
      ZDECYDOWANIE ODRADZAM!!! Wczoraj byłem skontrolować szczęki hamulca
      tylnego (BMW-316i). Bębny hamulcowe "fachowiec" ściągnął na siłę -
      łyżką do opon i młotem. Po tej demolce stwierdzono, że nie mają
      części zamiennych i jak chcę, to mogę poszukać na własną rękę, albo
      zostawić auto do poniedziałku, to może gdzieś znajdą. Kierownik Feu
      Vert'a unikał rozmowy. W końcu stwierdził, że nie znam się na
      mechanice i po co dyskutuję. Czuję się oszukany i nabity w butelkę.
      Przecież przed demontażem bębnów powinni sprawdzić, czy mają części
      i wtedy byłoby to rzetelne. KOCHANI!!! NIE DAJCIE SIĘ WPUSZCZAĆ W
      MALINY W FEU VERT.
      • Gość: Klient Re: FeuVert , Norauto IP: *.gprs.plus.pl 11.04.08, 10:23
        Czyli jak widać zbyt dużo na ten temat nie wiesz. Ja korzystam z
        usług Norauto na Śląsku. Ceny maja konkurencyjne, a często są
        jednymi z najtańszych na rynku. Większość mechaników, których tam
        widuję pracuje tam od kilku lat i potrafi rozebrac i złożyc cały
        samochód.
        Nie wiem skąd masz takie dane, ale jeśli je wymyslasz, to lepiej nie
        wypowiadaj się wcale
        • Gość: klient Norauto W-w Re: FeuVert , Norauto IP: *.171.22.123.crowley.pl 24.07.08, 18:07
          Informacja dla klientów Norauto we Wrocławiu.
          W czerwcu wymieniłem płyn hamulcowy, w lipcu w autoryzowanym warsztacie FIAT
          stwierdzili przekroczoną ilość wody w płynie. Tego samego dnia odwiedzam
          warsztat Norauto i proszę o sprawdzenie płynu ich aparatem. Dwa jakie mieli
          były niesprawne! Ponad 2 tygodnie czekam żeby kupili nowy aparat i sprawdzili mi
          wodę w płynie! Do póki nie sprawdzą u siebie i nie potwierdzą to nie wymienią mi
          na nowo płynu.
          Uważam, że to skandal skoro świadczą takie usługi (wymiana płynu hamulcowego) to
          powinni mieć sprawne urządzenia kontrolne!
          Proszę, jeśli ktoś z Was wie gdzie można złożyć skargę (urząd ochrony praw
          konsumenta itp) i jak to skutecznie przeprowadzić (jakich formalności muszę
          dopełnić) żeby odpowiedzieli za swój nieprofesjonalizm.
      • Gość: kutach Zależy co się robi IP: 83.143.99.* 21.08.08, 11:43
        Szybka obsługa - zawieszenie, oleje filtry, opony, paski rozrządu, łożyska,
        radia - robią dobrze, szybko niejednokrotnie od ręki. W Katowicach w Feu Vert
        pracują ludzie od kilku lat, znają się na tym co robią. JAk sie na czymś nie
        znają to nie ma tego w cenniku. Ktoś kto założył wątek chciał pewnie żeby mu
        zrobili rzecz niemożliwa - tak po polsku - jeździ gość na bieżnikowanej oponie,
        która już swoje przepracowała i oczekuje jakości Michelina:) kurfa teraz każdy
        jest ekspertem motoryzacyjnym, zresztą Polacy na wszystkim się znają. Polecam -
        szybko dobrze i od ręki prawie, ale nie wszystko robią.
    • Gość: mike Re: FeuVert , Norauto IP: *.gprs.plus.pl 08.06.08, 15:13
      Midas Warszawa - porażka, niekompetencja i drożyzna. Najgorszy
      serwis z jakiego korzystałem od kilku lat.
      Za to nigdy nie ma tam kolejek...

Norauto Ostrobramska - Ujdzie ale należy na nich uważać, potrafią
      rozebrać samochód bez sprawdzenia czy część klienta jest
      odpowiednia do tego samochodu.

Feu vert ursynów - w rocznej thalii, po rozmowie " na ucho" ze
      starszym kolegą mechanik chciał mnie przekonać do wymiany
      amortyzatorów, bez komentarza...

Ogólnie polecam rodzinne warsztaty w srednich miejscowościach, jest
      szansa że was nie oszukają...
      • wredny_online Re: FeuVert , Norauto 01.09.08, 08:51
        Żal!!! Wcale nie jest tanio, wciskają kit i jeszcze się obrażają... Kiedyś
        wymieniając opony lato - zima poprosiłem, żeby "lepsze" felgi dali na przód.
        Normalka u zwykłych "gumiarzy"Fachman z FeuVert stwierdził, że nie ma czasu na
        takie zabawy a płacę za wymianę opon i wyważenie - nie za analizę zużycia
        felg... Nic dodać. Innym razem - podczas zleconej wymiany oleju, mechanior
        szarpnął za koło i stwierdził, że mam luz na przekładni kierowniczej. SAmochód
        ma wspomaganie a silnik nie pracował.. :) :) :) Oczywiście, luzu nie ma i nie
        było - a w takich autach nie sprawdza się tego w taki sposób. NACIĄGACZ i
        DYLETANT!
      • Gość: wściekły Re: FeuVert , Norauto IP: *.lanet.net.pl 23.04.09, 02:56
        Pisałem to już na innym forum, ale powtórzę jeszcze raz gdyż dotyczy to NORAUTO
        Wrocław"

Zgadzam się z przedmówcami krytykującymi. Odradzam i nie słuchajcie naganiaczy,
        którzy za darmowy przegląd z kosztorysem i wydrukiem dadzą się ześwinić. A oto i
        moja wersja Profesjonalizmu NORAUTO!!!!!!!!!
        Planuję podróż samochodem na wczasy 5000 km, wobec czego dla pewności przy
        okazji darmowego przeglądu, super wyposażenia sklepu oraz dobrej opinii kolegi
        pojechałem sprawnym samochodem na przegląd. Okazało się, że mam niesprawne
        hamulce tylne (co okaże się po dodatkowym przeglądzie jeśli otworzę zlecenie),
        niesprawne wszystkie wachacze, do wymiany łożysko Mcphersona, tuleja belki
        tylnej, zagrożone uszkodzeniem amortyzatory - brak osłon, woda w płynie
        hamulcowym, za wysoki stan płynu chłodniczego, nieprawidłowa geometria kół.
        Dostałem piękną kartę przeglądu - graficzną, kosztorys i super wskazówki od
        obsługi zakładu.
        Przy takim stanie rzeczy i planowanym wyjeździe otworzyłem zlecenie naprawy a w
        nim: wymiana opon zimowych na letnie, wymiana wachaczy, tulei, łożyska am.
        mcphersona, osłon amortyzatora, płynu hamulcowego, kompleksową obsługę
        klimatyzacji z odgrzybianiem, dodatkowy przegląd układu hamulcowego i chłodzenia
        wraz z naprawą, dałem się też naciągnąć na użycie kontrastu do klimatyzacji,
        azotu do opon i wymianę zaworków do kół.
        Zapłaciłem za usługę? 4450 zł. Naprawa trwała łącznie 2 tygodnie (z uwagi na
        brak części, które ponoć muszą ściągać z Gdańska) z samochodem pozostawionym w
        warsztacie, po odbiorze okazało się, że samochód mi ściąga na prawą stronę,
        wobec czego ponownie wróciłem na geometrię. Teraz mi ściąga na lewo, mam ciągłą
        blokadę kół i tarcie na kołach tylnych po wymianie tarcz hamulcowych i klocków,
        z przodu podczas manewrów zgrzyty i tarcia, hamowanie z poślizgiem opóźnione, po
        włączeniu wentylacji czuć swąd wilgoci, prawy nawiew z klimatyzacji ledwie
        zauważalny, wymieniono mi przy okazji klimatyzacji skraplacz, osuszacz oraz
        przewód łączący bo ponoć się ukręcił.Samochód pali teraz poprzez zwiększone
        opory toczenia o 1/3 więcej niż poprzednio przed naprawą.
        Wróciłem natychmiast do warsztatu, a tu koniec miłej obsługi, wyznaczono mi
        termin ponownej diagnostyki ponieważ chyba coś zmyślam za 2 tygodnie.
        Pierwszy wyjazd do Hiszpanii już mi przepadł,na drugi prawdopodobnie mogę nie
        zdążyć. Zrobiłem płatną diagnostykę w autoryzowanym serwisie i czekam na
        diagnostykę NORAUTO i naprawę gwarancyjną. Zobaczymy co się wydarzy. Jestem na
        tyle zdesperowany że nie popuszczę dla zasady i o ile nie będzie poprawy lub
        wciskanie mi kitu że to inne sprawy lub potrzeba zapłacić za dodatkowe usługi i
        materiały oddam sprawę do sądu.

Dlatego nie ganię tych zadowolonych klientów, lecz daję pod rozwagę czy warto im
        robić taką reklamę. Drobne sprawy naprawiają wszędzie a dobre wyposażenie i
        ponoć miła obsługa to nie wszystko.
    • Gość: stan Re: FeuVert , Norauto IP: 77.79.255.* 18.09.08, 12:11
      Witam wszystkich
      Moja przygoda z Feu Vert w Krakowie zaczęła się niewinnie
      -wycieraczki zamontowali super
      Niestety już gdy oddałem im coś poważniejszego ( tarcze, klocki,
      szczęki i bębny ) zaczęła się jazda
      - po wyjeździe z serwisu było odczuwalne drganie tylnych bębnach –
      ale serwis stwierdził ze jest ok. i powiedzieli mi iż się „ dotrze „
      niestety po 2 tygodniach odczucie drgania narastało wiec
      podjechałem z reklamacją no i co? – Stwierdzono iż faktycznie bębny
      są krzywe i musza je oddać do reklamacji a ja musze czekać z
      samochodem na kołkach 2 tygodnie - więc zaproponowano mi zakup
      nowych bębnach – co miałem zrobić – samochód firmowy musiałem kupić –
      zamontowano mi nowe za które zapłaciłem - kierowca z firmy naszej
      odebrał samochód okazało się ze ręczny po drugiej wymianie nie
      odbija wcześniej był ok - teraz czekam na sprawdzenie co się dzieje
      Proszę napisać czy po takich przygodach może ktoś oddać samochód z
      grubszą naprawą do tego serwisu ?? Decyzja nie należy do Was
      Staszek
    • Gość: tomi Re: FeuVert , Norauto IP: *.chello.pl 09.11.08, 22:09
      omijać szerokim łukiem.kupiłem u nich opony.miało być taniej.wyszło
      drożej niż w każdym innym warsztacie.policzyli sobie nawet za
      wentylki\maszynki\-zgroza.a żeby montaż był gratis musiałem się
      wykłucić.umówiłem się telefonicznie na wymianę a i tak godzinę
      stałem w kolejce . w-wa ulostrobramska totalna lipa. mocno
      przereklamowane
    • Gość: chinczyk Re: FeuVert , Norauto IP: *.cable.smsnet.pl 23.11.08, 12:47
      Osobiście odradzam.Wymieniali mi łożyska koła,przy czym młody
      ''mechanik''nabijał łożysko przecinakiem,a czop piasty docierał papierem
      ściernym.Po wymianie zapewniali mnie że mogę śmiało jechać w trasę.Przejechałem
      ok.40km i koło znowu miało luzy.W Norauto-sosnowiec można robić zakupy ,ale nie
      naprawiać samochodu.l
      • Gość: Marcin FeuVert , Szczecin IP: *.dynamic.chello.pl 01.10.11, 18:56
        Moin zdaniem zakład jest ok. Juz drugi raz naprawialem u nich auto i nie mam zastrzezen. Chyba nie mogę być wyjatkiem, a negatywne opinie moze wystawiac konkurencja, która jak wiadomo nie spi.
        Pierwszy raz wymianiali mi koncowki drazkow stabilizatora, nastepnym razem tuleje stabilizatorow oraz łaczniki.
        Przy tej drugiej wizycie rozwiazali moj kolejny problem ktory objawial sie stukaniem przy przyspoieszaniu tak jakby jakis metalowy element wpadal w rezonans. Z usterka ta jezdzilem jakies 30000km i w innych zakladach odnosze wrazenie ze z lenistwa nie zidentyfikowano usterki, mowiono zebym jezdzil bo skoro przejechalem juz tyle km to nie powinno to byc niz niebezpiecznego. Tutaj, prosze bardzo okazalo sie ze koło pasowe z tlumikiem drgan bylo uszkodzone, przy okazki pasek klinowy PK i rolka napinacza szumiala, co slyszalem, ale nie wiedzialem gdzie i nei bylo to cos co by az tak mnie zaniepokoilo. Wszystko w calkiem przyzwoitej jak dla mnie oczywiscie cenie. Nie musze chyba dodawac ze jestem teraz szczesliwy ze ucichlo to klepanie szczegolnie i jest juz dobrze. Polecam zakład.
        • Gość: Michał Re: FeuVert , Szczecin IP: *.static.espol.com.pl 14.11.13, 23:31
          Nie polecam zlodzieje i kretacze. Drugi raz spieprzyli mi auto. Za pierwszym razem pojechalem na wymiane swiec. Jedna wpadla do srodka. Niby moja wina. 3 swiece odkrecili a 4 wpadla do srodka. Skonczylo sie na wymianie oleju rozrzadu glowicy itd od nowa skladana. Koszt 2500 zł. Niby poszli na reke i obnizyli koszty. W ramach gwarancji musialem zrobic wszystko. Myslalem ze bedzie ok. Po wyjechaniu z alla servisu auto nie mialo mocy po pojechaniu do nich wrzucili na komputer i ich slowa "to nie nasza wina prosze radzic sobie samemu" Po sprawdzeniu u mechanika sruba zostala w turbinie i pompa wody uszkodzona. A oni nie poczuwaja sie do winy.... W tej chwili wkraczam na droge sadowa. Szkoda ze nie zrobilem tego od razu. NIE POLECAM ZLODZIEJE I NACIAGACZE.
    • Gość: KLIENT Re: FeuVert , Norauto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.09, 23:36
      Moja opinia o zabrzańskim NORAUTO jest jak najgorsza.Ostatnio
      na umówina usługe wymiany oleju po wstawieniu się na
      umówiona godzinę i i zgloszeniu w recepcji czekałem 35 minut
      i nikt nie zainteresowal sie czekajacym.Oczywiscie na takie
      traktowanie zrezygnowalem z usługi i radze innym omijac ta
      stacje . Co ciekawe przez ostatnie 2 lata korzystalem z
      ich usług i bylem zadowolony , ale niesstety zauwazylem inny
      personel
      KLIENT ROZCZAROWANY.
    • Gość: janek_warszawa Re: FeuVert , Norauto IP: *.adsl.inetia.pl 24.01.09, 11:04
      Witam!
      Stanowczo odradzam FeuVert na Puławskiej w Warszawie. Byłem tem dwa razy. Za pierwszym razem (3 albo 4 lata temu) powiedzieli mi na wymianie opon, że nie przejeżdzę na nich nawet sezonu bo są sparciałe, zjeżdzone itp - oczywiście przejeździłem na nich 3 sezony. Przedwczoraj poraz kolejny byłem zmuszony skorzystać z ich usług (konieczna wymiana opon) i scenariusz ten sam:
      W Kasie powiedziano mi że od razu mogę wieżdżać. niestety to od razu okazało się pół godziny czekania. Po wjeździe czeka mnie wyjątkowo niemiła obsługa która robi mi łaske że pokazuje mi w którą stronę kręcić kierownicą, by dobrze wjechać na kanał (to co blokuje by samochód się nie staczał).
      Mechanik otwiera opony i stwierdza: "Na tych oponach nie da się jeździć" Oczywiście wiedziałem ze to powie ale czekam co będzie dalej, po chwili stwierdza ze "może nie dojechać pan do domu" i tego typu rzeczy. Dodam że inni mechanicy (Ci co znają się na oponach) mówia ze mozna jeszcze na nich pojeździć ze dwa sezony.
      Zaprosili nas do "poczekalni" skąd było widać warsztat. Mechanik nie dosc ze nie oznaczał opon w stylu LP PT itp to jeszcze rzucał nimi i kopał. Potem zniknał na jakieś 10-15 minut zostawiąjąc samochód (a bardzo mi się spieszyło). Po około 10 minutach przyszedł do mnie i stwierdza, iż wentyle są złe i nie moze napompować bo ucieka mu powietrze. Zgodziłem się na wymianę bo nie mam nerwów się z nimi szarpać. A nie dośc że powietrze nigdy mi nie uciekało to wentyle wymieniałem bodajże rok temu przy poprzedniej wymianie.
      Wymiana opon to koszt 94zl + 20zl wentyle czyli razem 114zl - a zajechałem tam po to bo nie mialem czasu a i tak łącznie zajęło to z godzinę. Stanowczo nie polecam!
    • agniamm Re: FeuVert , Norauto 19.03.09, 01:21
      FueVert (Warszawa, Conrada)- PORAŻKA!!! ODRADZAM. Moja przygoda zaczęła się od skorzystania z przeglądu podstawowego w tym serwisie. Przy okazji chciałam się dowiedzieć jak wygląda sprawa wymiany oleju w aucie. Osoba, która mnie obsługiwała była wręcz oburzona moimi pytaniami związanymi z opcjami wymiany oleju. Ostatecznie dostałam informację, że wymiana oleju plasuje się w granicach 30 - 300 złotych i NIC poza tym!!! (Pan był bardzo nieprzyjemny), więc zostawiłam auto na przegląd bez wymiany oleju. Po około 1,5 godziny otrzymałam telefon, iż mogę odebrać autko i jest parę rzeczy do zrobienia. Jakież było moje zdziwienie jak przyszłam i Pan wyliczył mi naprawę na plus minus 3000 złotych!!! Pomijając fakt, iż po 1,5 godziny Pan był równie "przyjemny" jak wcześniej. Ostatecznie dostałam informację (od osoby mnie obsługującej), że u nich nie opłaca się naprawiać!!! Monolog tego Pana trwał niespełna minutę i ograniczył się do szybkiej kalkulacji co za ile. Na przykład napisał mi na kartce "hamulce tył, filtr paliwa, tuleje belki - 1000 złotych" i informacja dla mnie: "hamulce są do sprawdzenia" (ale o co cho?? przecież miały być sprawdzone w ramach przegląd, a nie za dodatkowe 1000pln). Żeby tego było mało w domu przejrzałam tzw. kartę przeglądu, którą otrzymuje klient po przeprowadzonym przeglądzie. A tam wszystkie wykonane czynności mam oznaczone jako: "OK - sprawdzone i sprawne", min. te nieszczęsne hamulce. Dodam jeszcze dla ścisłości, że przy każdej czynności jest również rubryka do zaznaczenia: "N - sprawdzone i niesprawne/do wymiany". Pieniądze za przegląd wyrzucone w błoto, nie wiem czy coś jest jeszcze sprawne, ale przydałoby się wymienić, czy totalnie niesprawne i wymagające natychmiastowej wymiany. Następnego dnia podjechałam na wymianę oleju do małego warsztatu oferującego taką usługę, gdzie zaproponowano mi kilka opcji oraz doradzono, taką która będzie dla mnie najlepsza. Tak też zrobię z przeglądem całego auta i zastanawiam się nad złożeniem skargi, gdyż pierwszy raz zdarzyła mi się taka forma załatwienia sprawy. ŻENADA - NIE POLECAM!!!
      • Gość: zadowolony Re: FeuVert , Norauto IP: *.acn.waw.pl 07.06.09, 14:17
        Mam wrażenie, że opisywany problem po prostu przekroczył możliwości
        intelektualne pani o nicku "agniamm". Prawdopodobnie po prostu ta
        pani niewiele rozumiała co do niej mówił pracownik serwisu. Zalecam
        zabieranie na przeglądy jakiegoś bardziej kumatego osobnika ( mąż,
        albo inny facet ).To pozwoli na znaczne zmniejszenie stresu.
        Śmieszne jest stwierdzenie o "opcjach wymiany oleju", skoro
        prawdopodobnie nie ma Pani pojęcia nawet z czego olej silnikowy się
        składa w sensie chemicznym. Wkurzają mnie dyletanckie, wściekłe i
        głupie posty totalnych ignorantów którzy nie mając pojęcia o budowie
        i eksploatacji auta oceniają fachowców. Akurat ten serwis na Conrada
        jest jednym z najlepszych w Warszawie. Bywam tam często i nigdy nie
        miałem najmniejszych zastrzeżeń. Niektóre Panie z trudem zapamiętują
        gdzie jest silnik a gdzie bagażnik w samochodzie, a wystawiają
        cenzurki mechanikom. Żenujące wypociny sfrustrowanej pseudoekspertki.
        W tej firmie przegląd podstawowy jest zupełnie sensownie
        skalkulowany. Jak się doprowadza samochód do ruiny to nie można
        oczekiwać cudów. Tej Pani radzę zająć się czynnościami typowo
        żeńskimi, a przeglądy zlecać facetom którzy co nieco się na
        samochodach znają.
    • aniakiebitz Norauto Piaseczno 24.03.09, 21:39
      Ja chciałabym polecić centrum Norauto w Piasecznie przy Puławskiej.
      Bardzo miła obsługa, kompetentni konsultanci. Sklep dobrze
      zaopatrzony. Co do usług warsztatu: kupowałam u nich opony i
      montowałam je- nie narzekam, dobrze wyważone są, nic nie stuka.
      Geometria tez dobrze ustawiona. Wymieniałam olej i filtr - bez
      problemów. Nikt nic nie popsuł :) w aucie, nie wcikali m kitu,że cos
      trzeba zrobic pilnie ... sprawdzono stan auta i poinformowano mnie ,
      jakie utserki wystąpiły. Akurat byłam kilka dni na badaniu
      technicznym na stacji diagnostycznej ... więc byłam na bieżącą ze
      stanem auta.
      Polecam Norauto w Piasecznie,
      Zadowolona Klientka!
      • Gość: BMW X5 Re: Norauto Piaseczno IP: *.dynamic.chello.pl 01.02.14, 14:49
        Zdecydowanie nie polecam bandy nieudaczników.Strzelił mi bezpiecznik od gniazda zapalniczki w BMW X5 a że siedziałem za kierownicą w garniturze to nie chciałem samemu tego robić bo bałem się że się ubrudzę.Wiec podjechałem po drodze do NorAuto Piaseczno gdzie usłyszałem że muszę zostawić auto na 2 godziny. To jakiś absurd jest - który przypomina mi system podejścia do klienta jak za czasów PRL.Nie mówię że pracownik mia lecieć biegusiem w podskokach aby to zrobić ( ale ku... 15 minut wystarczy. Sam to zrobiłem po wku...eni się w 5 minut nie brudząc się. Dwie godziny hehehehehehe na wymiane bezpiecznika od zapalniczki hehehehehe to wymiana świec ile trwa ( rok ? hehehehehe ) Jaka banda nieudaczników.Nie polecam takich debili.Moja noga tam więcej nie postanie. Aha i proszę się mi więcej nie kłaniać hehehehehehehehehehe.
        • Gość: mechanik Re: Norauto Piaseczno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.14, 11:06
          A może to Ty jesteś mało inteligentny by nie powiedzieć deb... spróbuj zrozumieć, że w warsztatach są kolejki, a profesjonalna obsługa wymaga uszanowania wszystkich Klientów zgodnie z kolejnością zgłoszenia i to, że przyjechałeś x5 nawet w garniturze :) nie powinno tego zmienić. Z Twojej wypowiedzi można się tylko przekonać o niskim poziomie kultury osobistej
      • Gość: Pan Re: Norauto Piaseczno IP: *.adsl.inetia.pl 01.06.14, 14:52
        Mechanicy jak większość, żeby ułatwić sobie życie wymienia elementy na nowe żeby tylko... Niestety wycena przedstawiona przez mechanika opiewała na 500% realnej wartości naprawy. Niestety także części zaproponowane były w wysokich cenach i niskiej jakości. Jeśli chodzi o opony pewnie warto bo mają świeży sprzęt natomiast wiedza mechaniczna pozostawia wiele wątpliwości.

Nie polecam a w ręcz odradzam jeśli chodzi o mechanikę.
    • Gość: sasiados Re: FeuVert , Norauto IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.05.09, 16:48
      FeuVert Kraków zdecydowanie nie POLECAM. Ceny wyższe niż w autoryzowanym
      serwisie i naciąganie klienta na zakup kolejnych zupełnie niepotrzebnych
      części.Wymieniałem w tym serwisie termostat, na drugi dzień pojechałem z
      reklamacją, ponieważ temperatura gorzej skakała niż przed wymianą, z tą różnicą
      że po wymianie pomimo położenia wskazówki na czerwonym polu nie włączał się
      wentylator. Diagnoza wymiana czujnika temperatury. Mechanik nawet nie próbował
      odpowietrzyć układu chłodzenia, tylko ewidentnie chciał mnie naciągnąć na
      kolejne koszty. Spędziłem ponad godzinę w warsztacie, w końcu po dłuższych
      negocjacjach wziął się za odpowietrzenie, ale zrobił to w ten sposób że układ
      działał nadal niepoprawnie. Pojechałem w końcu do innego mechanika, który zrobił
      to jak należy. Kompletnie nie szanują czasu i pieniędzy klienta. Jestem
      przekonany że celowo nie odpowietrzył układu żebym na drugi dzień przyjechał i
      wymienił czujnik temperatury który jest sprawny.Nikomu nie polecam tego serwisu.
    • Gość: WoYo Re: FeuVert , Norauto IP: *.acn.waw.pl 18.07.09, 21:53
      Ja oddałem fure do NORAUTO Marki. Mieli sprawdzić geometrię ale tego
      nie zrobili mówiąc że mam powybijane tuleje z przodu. Na szczęście
      mój ojciec to stary mechanior i ze znajomymi po fachu sami
      sprawdzili mi fure ze 3 razy. I co.... NORAUTO TO NACIĄGACZE!!!!
      Wszystko z geometria było ok i z zawieszeniem też.
    • Gość: SeelkWWA Re: FeuVert , Norauto IP: *.aster.pl 18.08.09, 13:05
      Własnie wróciłem z trzeciego podejscia stacji Feu Vert do regulacji
      świateł. Dodam że za pierwszym razem wyregulowali je z odwrotnie
      włożoną żarówką (sami ją wkładali).Nie dziwne że jedna świeciła w
      niebo a druga w lewe pobocze. Uważam że jest tam jeden wielki
      bajzel, mechanicy serfują po internecie na komputerach
      recepcji .Ludzie czekają po 2 godz na prostą wymianę. Nie polecam
      odradzam .Wogóle ktoś powinien z tym zrobić pożądek .PS Moj FeuVert
      jest na Puławskiej obok Reala w Warszawie
    • Gość: Dominik Re: FeuVert , Norauto IP: *.chello.pl 24.08.09, 17:08
      Witam,
      Jestem właśnie nie całe dwa miesiące po naprawie. Sprawa dotyczy Norauto Targówek. Oddałem do nich samochód na wymianę łożyska McPersona - tak stwierdził mechanik w innym warsztacie, ale nie miał czasu aby mi to szybko zrobić. W zawieszeniu było słychać przy skręcie jakieś zgrzytanie. Aby nie czekać pojechałem do Norauto. Po rozebraniu dzwonią do mnie, że "niby" pęknięta sprężyna - nie pokazali mi starej. Zapłaciłem 730PLN a samochód zamiast stać wyżej (bo tak powinno być raczej po wymianie sprężyn) to stoi niżej. Dziwna rzecz, że zgrzytanie nadal było słychać. Jeździłem do nich jeszcze 4 razy i nic. W końcu dogadałem się, że wymienią mi tą sprężynę - nie zrobili tego. Jedynie co zrobili to OBCIĘLI kawałek sprężyny, aby nie tarło i wymienili mi poduszkę i łożysko - choć wymieniali mi już to wcześniej i nie dawało to żadnego rezultatu. Skasowali na kolejne 213PLN i są szczęśliwi. TO PARTACZE A NIE SERWIS. Na wymianę oleju do nich mogę pojechać, ale nic więcej. A sprężyny muszę i tak wymienić...
      • Gość: kubas Re: FeuVert , Norauto IP: *.173.23.213.tesatnet.pl 05.09.09, 23:38
        Widzę, że norauto (świadomie z małej litery) skrupulatnie pracuje na swój
        wizerunek:)
        Uśmiałem się tydzień temu, kiedy chciałem zestroić antenę CB w moim samochodzie
        i "specjalista" z norauto powiedział, że wszytko jest o.k. tylko radio ma
        spieprzony głośnik. (a radio President Harry) Podchodzę, patrzę, człowiek kręci
        reflektometrem na wszystkie sposoby i dalej twierdzi , że radio zepsute.
        Wyjechaliśmy z "garażu" norauto bo może jakieś zakłócenia czy cóś?
        Patrzę,... a człowiek ma ustawione FM na radiu i dale kręci i stroi. Resztę
        można sobie dopowiedzieć:)
      • Gość: observe Re: FeuVert , Norauto IP: *.autocom.pl 22.11.09, 00:08
        A ja po wymianie oleju już nigdy do nich nie pojadę. Prosiłem by
        sprawdzili płyn hamulcowy to na dodatek sprawdzali chłodniczy, który
        mam rok temu wymieniony i jest dobry. Efekty są takie ze nie działa
        wentylator chłodnicy bo grzebali przy elektryce i termostacie.
        • Gość: klient Re: FeuVert , Norauto IP: *.141.168.217-rev.hti.pl 27.06.13, 11:40
          Byłam na przeglądzie przed sprzedażą, samochód był ok a po wyjeździe od nich juz wentylator nie działał a chłopaki powiedzieli, że nie wiedzą o co chodzi i mam znaleść elektryka bo technicznie ok. W ASO 5 minut i diagnoza, zastanawiam się tylko czy mi tam części nie zamieniono na niedziałającą. Przykra sprawa, nie takimi specjalistami są jak mi się wydawało :(
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka