Dodaj do ulubionych

Za chwilę system się zatka

03.01.20, 20:55
A efektów nie będzie

autokult.pl/36201,cofniety-licznik-konsekwencje-kara-kontrola-policji
--
Pozdrawiam,
galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
Obserwuj wątek
    • bimota Re: Za chwilę system się zatka 03.01.20, 21:37
      To zatrzymany w pierdu, czy tylko do kontroli ?

Czy w kk jest def. "pojazdu mechanicznego" ? Czy rower to "pojazd mechaniczny" ? Zdaje sie, ze nie ma nigdzie takiej definicji...

--
      NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
    • wislok1 Re: Za chwilę system się zatka 04.01.20, 17:16
      Nic sie nie zatka....

Po prostu prawo bedzie martwe bo udowodnienie, ze wlascieciel pojazdu cofnal licznik albo kazal go cofnac w zmowie z panem Staszekiem czy Jurkiem z warsztatu, jest w praktyce niemozliwe...
      A tym bardziej nikt nie udowodni Staszkowi czy Jurkowi, ze to robia...

( chyba, ze sie wszyscy sami przyznajapo to, zeby ich ukarali )
        • wislok1 Re: Za chwilę system się zatka 04.01.20, 18:01
          Jak mozesz zamknac kogos, kto NIE wiedzial, ze licznik jest cofniety ?

Musisz UDOWODNIC wine

W Niemczech nawet KILKADZIESIAT % licznikow jest cofanych i jest to calkowicie bezkarne, jak auto jest sprzedawane za granice....

Co innego, jak auto jest oferowane przez handlarza w Niemczech, ten odpowiada m.in. za stan licznika i jesli klient odkryje, ze licznik byl cofany, to handlarz ponosi odpowiedzialnosc....

Jesli kupujesz u prywatnego sprzedawcy, to ryzykujesz, bo w razie odkrycia cofniecia licznika, on ci powie, ze o tym nie wiedzial...
          Mozesz z adwokatem isc do sadu, ale trudno bedzie mu udowodnic, ze wiedzial ( raczej niemozliwe )....

Kupujac u prywatnego, powinienes dostac papiery auta, jak byly wszystkie przeglady, odnotowany stan licznika, auto nie bylo firmowe, wlasciciel zgadza sie na kontrole auta w ASO, to mozna zaryzykowac.....

No, al echyba 90% Niemco kupuje u handlarzy, bo ci daja gwarancje, ze przebieg jest OK, a jest licznik cofniety, to handlarz ma przesr....

W PL tego nie ma w komisach i u innych handlarzy, wiec dlatego jest, jak jest....
          • tbernard Re: Za chwilę system się zatka 06.01.20, 19:13
            wislok1 napisał:

> Jesli kupujesz u prywatnego sprzedawcy, to ryzykujesz, bo w razie odkrycia cofn
            > iecia licznika, on ci powie, ze o tym nie wiedzial...
            > Mozesz z adwokatem isc do sadu, ale trudno bedzie mu udowodnic, ze wiedzial (
            > raczej niemozliwe )....
            >
            > Kupujac u prywatnego, powinienes dostac papiery auta, jak byly wszystkie przeg
            > lady, odnotowany stan licznika, auto nie bylo firmowe, wlasciciel zgadza sie na
            > kontrole auta w ASO, to mozna zaryzykowac.....
            >
            > No, al echyba 90% Niemco kupuje u handlarzy, bo ci daja gwarancje, ze przebieg
            > jest OK, a jest licznik cofniety, to handlarz ma przesr....
            >
            > W PL tego nie ma w komisach i u innych handlarzy, wiec dlatego jest, jak jest..
            > ..

W PL 90% handlarzy to wolni strzelcy, że niby nie handlarze, tylko prywatnie swoje sprzedają.
    • loyezoo Re: Za chwilę system się zatka 04.01.20, 18:43
      Hmm w jednym gruzie (służącym do wożenia tegoż m.in:)) poprzedni właściciel wymienił licznik, bo się zepsuł. Na starym było coś pod 350tys. na wymienionym mam niecałe 220tys. Rozumiem ,że mnie zamkną, mimo, że obecna wartość auta oscyluje w okolicach 1000zł max. (więc chyba dla korzyści sprzedażowej raczej bym nie cofał)?

--
      Life is too short to drive boring cars
      • misiaczek1281 Re: Za chwilę system się zatka 04.01.20, 19:10
        Ludzie po prostu chcą być oszukiwani, handlarze o tym wiedzą cofają i sprzedają bo chcą zarobić....normalne....jeśli nie chcesz dać się oszukać to nie wierz w 120 000 km przebiegu w 10 letnim Dieslu....W Niemczech Diesel w 10 lat robi co najmniej 180-300 000 km. Benzyna może mieć te 120 000 km ale też nie musi...moje Polo miało 9 lat i 168 000 km i to był na 99,9% prawdziwy przebieg bo tyle robią Polówki benzynówki ...a a Diesel miałby 80-100 tys.km więcej...proste....trzeba nie być naiwnym i myśleć a nie płakać że kupiliśmy auto z cofniętym licznikiem....
    • liczbynieklamia Re: Za chwilę system się zatka 05.01.20, 10:56
      Jest chyba tylko jedna metoda na skazanie - przyznanie się do winy. "Ja na przebieg nie patrzę nawet jak kupuję auto, ostatnio byłem u czterech mechaników, oni coś grzebali przy samochodzie, u jakich nie pamiętam, jeździłem po Polsce, rzeczywiście był problem z licznikami, bo się kontrolki zapalały, oni naprawiali, płaciłem gotówką, paragony wyrzucałem do kosza, nie wiem co robili, co wymieniali, podpinali jakieś kable i komputery".
        • galtomone Re: Za chwilę system się zatka 05.01.20, 18:34
          Właśnie się nie wiją. Można to prawo olać.

Mówiłem, że tak będzie.

--
          Pozdrawiam,
          galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
          • tbernard Re: Za chwilę system się zatka 06.01.20, 01:43
            Skoro uważasz, że można olać, to olewaj. Pewne jest tylko to, że nie jest pod tym względem gorzej, bo poprzednia władza wręcz gloryfikowała oszustów jako kreatywnych biznesmenów. Ci może nieudolnie, ale starają się nieco oszustom utrudnić życie. Dlaczego w Niemczech jak tu wsiok1 pisał jakoś z tym problemu nie mają i zakazują i handlarze boją się sprzedawać tam kręcone? Przecież też mogli by te same bajki wciskać policji i sądom, że to nie moja ręka, o niczym nie wiem, wyrzuciłem paragony i w jakimś nie wiem jakim warsztacie mi przekręcili. A może złodziej jakiś wkradł mi się do auta i podstępnie przekręcił licznik.
              • tbernard Re: Za chwilę system się zatka 06.01.20, 10:45
                Warsztaty mogły bezczelnie ogłaszać się typu 'Korekta licznika' i bajkami można było się wykręcać.
                Przynajmniej tu oszustom utrudniono.
                Jeśli nie chcesz wyjść na podłego łgarza gorszego niż misiaczek, to musisz temu zaprzeczyć.
                • misiaczek1281 Re: Za chwilę system się zatka 06.01.20, 17:26
                  tbernard napisał:

> Warsztaty mogły bezczelnie ogłaszać się typu 'Korekta licznika' i bajkami można
                  > było się wykręcać.
                  > Przynajmniej tu oszustom utrudniono.
                  > Jeśli nie chcesz wyjść na podłego łgarza gorszego niż misiaczek, to musisz temu
                  > zaprzeczyć.

ja nie jestem łgarzem...mów za siebie mądralo....a że utrudniono kręcenie liczników to fakt zgoda
                • samspade Re: Za chwilę system się zatka 06.01.20, 18:54
                  tbernard napisał:

> Warsztaty mogły bezczelnie ogłaszać się typu 'Korekta licznika' i bajkami można
                  > było się wykręcać.

Mogły. I robiły ku uciesze sprzedających i kupujących.

> Jeśli nie chcesz wyjść na podłego łgarza gorszego niż misiaczek, to musisz temu
                  > zaprzeczyć.

A żeby wyjść na lgarza takiego jak ty co powinienem zrobić?
                  • tbernard Re: Za chwilę system się zatka 06.01.20, 19:05
                    samspade napisał:

>
                    > Mogły. I robiły ku uciesze sprzedających i kupujących.

Twierdzisz, że kupujący byli o kręceniu informowani i to ich cieszyło?

> A żeby wyjść na lgarza takiego jak ty co powinienem zrobić?

Powinieneś mniej łgać.
                    • galtomone Re: Za chwilę system się zatka 06.01.20, 19:19
                      Twierdzę, że znacząca większość ludzi wiedziała, że przebieg ich auta to bajka, ale my lubimy sami siebie oszukiwać.
                      Najlepszym tego dowodem jest kolejną kadencja populistów u władzy.

Nic nie jest lepiej, ale wierzymy, że jak.mowia że jest... to jest.

--
                      Pozdrawiam,
                      galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
                      • tbernard Re: Za chwilę system się zatka 07.01.20, 10:34
                        Jeszcze trochę i zaczniesz gadać, że zgwałcona sama tego chciała, bo chodziła po zmroku w miejscach, gdzie wszyscy wiedzą, że lepiej po ciemku nie chodzić.
                        Uważałem, że tego typu logika to nie z Twojej bajki, ale być może byłem w błędzie.
                        • galtomone Re: Za chwilę system się zatka 07.01.20, 10:52
                          Nie manipuluj i nie ieszaj do tego gwaltu, bo to zupelnie inna sprawa - nikt tu nie pisze o prowokowaniu.

A to, ze ludzie lubia "specjalne" oferty i wiedza, ze sa oszukiwani potwierdza i rzeczywistosc i badania socjologiczne.

Do tego dochodzi cynizm... najpier robi sie deal zycia (choc w w glebiu duszy wiemy, ze to nie prawda) a potem robi sie z siebie ofiare "systemu" - to Polacy tez uwielbiaja.
                          Obarczac wina za swoje bledy wszystkich w okolo...

No ale jak pod blokiem powiedziec, ze auto ma 450 tys przebiegu, skoro sasiad kupil starsze ale z przebiegiem 150... Nikt nie chce wyjsc na frajera.

A jakby co to zawsze mozna podniesc krzyk - MNIE OSZUKANO.

Daj spokoj... ludzie sa durni, ale nie az tak i nie w takiej ilosci.

--
                          Pozdrawiam,
                          galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
                          • tbernard Re: Za chwilę system się zatka 07.01.20, 11:02
                            To ta sama logika. Sam sobie winie oszukany, bo chciał być oszukany, bo chciał tanio. No kurna kupujący ma prawo chcieć tanio, a sprzedający ma prawo mu nie sprzedać, a nie podstawiać towar oszukany w tańszej cenie. Ma niby kupujący szukać najdroższych w tej samej specyfikacji? No to mu podniesie oszust cenę i też będzie, że dostarczył mu za cenę jaką klient chciał.
                            Choćbyś nie wiem jak kręcił, to jest to ta sama logika jak ze zrzucaniem winy za gwałt na ofiarę.
                            • samspade Re: Za chwilę system się zatka 07.01.20, 11:09
                              tbernard napisał:

> Choćbyś nie wiem jak kręcił, to jest to ta sama logika jak ze zrzucaniem winy z
                              > a gwałt na ofiarę.

To nie jest ta sama logika.
                              Po pierwsze to są sytuacje absolutnie nieporównywalne.
                              Jaką osoba trzeba być żeby porównywać gwałt do straty kilku czy kilkunastu tysięcy złotych?
                              • tbernard Re: Za chwilę system się zatka 07.01.20, 11:22
                                samspade napisał:

> tbernard napisał:
                                >
                                > > Choćbyś nie wiem jak kręcił, to jest to ta sama logika jak ze zrzucaniem
                                > winy z
                                > > a gwałt na ofiarę.
                                >
                                > To nie jest ta sama logika.
                                > Po pierwsze to są sytuacje absolutnie nieporównywalne.
                                > Jaką osoba trzeba być żeby porównywać gwałt do straty kilku czy kilkunastu tysi
                                > ęcy złotych?

Nieco inne obiekty podstawione ale mechanizm w zasadzie ten sam, czyli pokrzywdzony sam tego chciał.
                                • samspade Re: Za chwilę system się zatka 07.01.20, 12:18
                                  tbernard napisał:

> Nieco inne obiekty podstawione

Nieco inne? Bardzo łaskawie niszczysz swoje porównanie.

>ale mechanizm w zasadzie ten sam, czyli pokrzywdzony sam tego chciał.

W przypadku samochodu pokrzywdzony pewnie też nie chciał. Chociaż tutaj sprawa jest o tyle różna że przebieg jest istotnym parametrem ale nie jedynym.
                            • galtomone Re: Za chwilę system się zatka 07.01.20, 11:27
                              tbernard napisał:

> To ta sama logika. Sam sobie winie oszukany, bo chciał być oszukany,

Owszem, dokładnie tak.

> bo chciał tanio.

Nie, nie dlatego, ze chcial tanio. Dlatego, ze chcial byc "sprytny" - skoro wszystkie uzywane z salonu sa po 50k, to sprywny kupi takie samo tylko z mniejszym przbiegiem i w lepszym stanie od Pana Zenka za 25 - przeciez nie bedzie frajerem.

> No kurna kupujący ma prawo chcieć tanio, a sprzedający ma prawo mu nie s
                              > przedać, a nie podstawiać towar oszukany w tańszej cenie.

Nikt temu nie zaprzecza. Ale problem krecenia licznikow jest z nami od ilu... 30 lat?
                              Nie znam jednej osoby co o tym nie slyszala od lat... Nawet znajome, ktore na autach sie nie znaja, takze dlatego zawsze prosily o pomoc przy zakupie auta.

Zatem jesli twierdzisz, ze sa Polacy (w duzej skali), ktorzy nie zdaja sobie sprawy, z tego, ze jak auto, ktore zamierzaja kupic jest tansze niz srednia na rynku i ma mniejszy przebieg... to cos jest z nim nie tak to chyba na Marsie mieszkali od 89 roku.

> Ma niby kupujący szuk
                              > ać najdroższych w tej samej specyfikacji?

Ma szukać jakich chce. To problem kupujacego co kupić i na co wydac swoja kase.

Ja zawsze ogladalem te, ktore okazjami sie nie wydawalay. Wtopy nie zaliczylem.
                              Ale pamietam jak niektorzy patrzyli na mnie jak na debila, ze zaplacilem wiecej za auto z wyzszym przebiegiem...

> No to mu podniesie oszust cenę i też
                              > będzie, że dostarczył mu za cenę jaką klient chciał.

Nie upraszczaj sprawy. Cena to jedno. Druga sprawa to przebieg.
                              W hurtowych ilosciach kupowalismy auta (Passerari, itp) z silnikami diesla, 15 letnie z przebiegami 120kkm... kazde po lekarzu.

Ale skoro ktos wierzy w bajki... Przed wlasna glupota i naiwnoscia najbarziej opiekuncze prawo i panstwo nikogo nie ochroni. Twierdze jednak, ze w przewazajacej czesci ludzie doskonale wiedzieli, ze te przebiegi to bzdura... ale skoro auto jest OK, to przed sasiadem lepiej powiedziec 130kkm niz 700.

> Choćbyś nie wiem jak kręcił, to jest to ta sama logika jak ze zrzucaniem winy z
                              > a gwałt na ofiarę.

Bzdura.
                              Juz samo porownanie jest nie na miejscu.

A poza tym chodzi o sedno sprawy. Czy PiS cos realnie naprawi? NIE!
                              Efekt jest jak w kazdej innej dziedzinie, ktora jest ciut bardziej skomplikowana niz rozdanie pieniedzy - to zreszta tez im wyszlo nie tak jak mialo.

--
                              Pozdrawiam,
                              galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
                    • samspade Re: Za chwilę system się zatka 06.01.20, 21:34
                      tbernard napisał:

> samspade napisał:
                      >
                      > >
                      > > Mogły. I robiły ku uciesze sprzedających i kupujących.
                      >
                      > Twierdzisz, że kupujący byli o kręceniu informowani i to ich cieszyło?

Nie.

> > A żeby wyjść na lgarza takiego jak ty co powinienem zrobić?
                      >
                      > Powinieneś mniej łgać.

Powiedzlał ktoś kto w posty wyżej bezczelnie kłamał.
                      Urocze.
                      Wskaż moje kłamstwo.
            • liczbynieklamia Re: Za chwilę system się zatka 06.01.20, 11:21
              > poprzednia władza wręcz gloryfikowała oszustów jako kreatywnych biznesmenów
              Jakieś dowody? Przypominam, że aktualnie na czele państwa stoi nieformalnie człowiek, który mówił wierzycielowi spółki, że kasa mu się wprawdzie należy, ale bez wyroku sądu i tak nie zapłacą.
              • misiaczek1281 Re: Za chwilę system się zatka 06.01.20, 17:28
                liczbynieklamia napisał:

> > poprzednia władza wręcz gloryfikowała oszustów jako kreatywnych biznesmen
                > ów
                > Jakieś dowody? Przypominam, że aktualnie na czele państwa stoi nieformalnie czł
                > owiek, który mówił wierzycielowi spółki, że kasa mu się wprawdzie należy, ale b
                > ez wyroku sądu i tak nie zapłacą.

a trzeci w państwie co robił?
              • tbernard Re: Za chwilę system się zatka 06.01.20, 18:51
                liczbynieklamia napisał:

> > poprzednia władza wręcz gloryfikowała oszustów jako kreatywnych biznesmen
                > ów
                > Jakieś dowody?

Jeszcze raz: warsztaty mogły bezczelnie ogłaszać się z usługami dla oszustów z prymitywna ściemą. Teraz muszą bardziej się kryć. Nie twierdzę, że proceder zniknie, ale konieczność większej konspiracji podnosi cenę za ryzyko i być może w autach tańszych już nie będzie opłacalny.
                • galtomone Re: Za chwilę system się zatka 06.01.20, 18:56
                  Ale nie pytamy przecież o zmianę, tylko o dowód na gloryfikację... Nie odpowiadasz na pytanie.

Btw. W 2005 kto był u władzy i jak walczył z kręceniem?

Osobiście mam gdzieś władze, która tylko udaje, że coś robi. Niczym się to nie różni od nic nie robienia.

A to co zrobili jest tak samo skuteczne jak 500+, czyli w ogóle. Ale ponad 20 mld na nie udany plan rocznie wydajemy...

--
                  Pozdrawiam,
                  galtom

• wislok1 Re: Za chwilę system się zatka 06.01.20, 19:24
                  Dawniej robili to na bezczelnego, teraz robia to samo, ale dla zaufanych....
                  Liczniki byly i sa cofane w Niemczech bez ryzyka, bo jak auto jest wyrejestrowane z Niemiec, to nikogo tam nie obchodzi jakis licznik..

To jest caly system handlarzy w Niemczech i w PL....

A do tego wladze w Niemczech sa zachwycone, ze stare auta opuszczaja Niemcy, a polskie wladze sa ZACHWYCONE, ze kasuja rozna oplaty przy rejestracji auta w Polsce, a do tego komisy, warsztaty, placa podatki w PL i caly ten biznes sie kreci...

Klienci w PL tez sa zadowoleni, bo tanio kupia auto...

PS: zeby uciszyc walczacych z przekretami, to sie oglasza z hukiem walke z cofaniem licznikow, a dalej w praktyce to dziala jak wczesniej....
            • galtomone Re: Za chwilę system się zatka 06.01.20, 18:53
              tbernard napisał:

> bo poprzednia władza wręcz gloryfikowała oszustów jako kreatywnych biznesmenów.

Możesz to poprzeć jakimś faktem?

I jak się to ma do afery GetBack, Skok, KNF, NIK...? O 2 wieżach nie wspominając...

Mówisz, że to nie jest gloryfikacja oszustów?

--
              Pozdrawiam,
              galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
        • liczbynieklamia Re: Za chwilę system się zatka 06.01.20, 11:16
          Oszuści to świetne słowo. Właśnie o to chodzi, że oszustwo było w kodeksie karnym "od zawsze" i za sprzedaż aut z kręconym licznikiem można było karać - ale w praktyce tego nie robiono. Dołożono więc nowy przepis, który oprócz powielania tego, co już było wcześniej spenalizowane, karze np. wulkanizatora, który do terenówki założył opony M/T o większej średnicy. A oszust nadal wywinie się śpiewką jak wyżej.
          • misiaczek1281 Re: Za chwilę system się zatka 06.01.20, 17:31
            liczbynieklamia napisał:

> Oszuści to świetne słowo. Właśnie o to chodzi, że oszustwo było w kodeksie karn
            > ym "od zawsze" i za sprzedaż aut z kręconym licznikiem można było karać - ale w
            > praktyce tego nie robiono. Dołożono więc nowy przepis, który oprócz powielania
            > tego, co już było wcześniej spenalizowane, karze np. wulkanizatora, który do t
            > erenówki założył opony M/T o większej średnicy. A oszust nadal wywinie się śpie
            > wką jak wyżej.

oszust się nie wiwinie...prawo mamy dobre...kwestia tylko tego czy sądy będą surowo i sprawnie karały ale sądząc po tym jak działają polskie sondy ( sąd najwyższy(celowo z małej) nie odsunął od orzekania kogoś kto ukradł) to wątpię
            • wislok1 Re: Za chwilę system się zatka 06.01.20, 19:29
              Ile razy mozna pisac, ze tam sa inne przepisy ???

Tma handlarz MUSI kupic auto od sprzedajacego prywatnie, a dopiero potem go wystawia na sprzedaz w salonie....
              Nikt nie kupi auta z przekreconym licznikiem, a potem go wystawi na sprzedaz w Niemczech, bo handlarz odpowiada za taki numer i to by go za duzo kosztowalo....

W PL tak nie ma....

Ale dzieki temu w PL sa o wiele tansze auta, bo kupuje sie przewaznie powypadkowe i z przekreconymi licznikami ....
              • wislok1 Re: Za chwilę system się zatka 06.01.20, 19:33
                Klient chce kupic auto tanio i z niewielkim przebiegiem i takie auto oferuja komisy...

Klient nasz pan...

A panstwo polskie zarabia ciezka kase na imporcie aut...
                A panstwo niemieckie pozbywa sie starych aut...

Zreszta tak samo dziala rynek uzywanych aut w Czechach, na Wegrzech, na Slowacji. itd....
                • wislok1 Re: Za chwilę system się zatka 06.01.20, 19:43
                  Gdyby kupujacych w komisach bylo stac na kupno nowego auta u firmowego dealera albo uzywanego kilkuletniego auta u firmowego dealera z gwarancja, ze wszystko jest OK,
                  to bylaby inna bajka....

Ale jest, jak jest....
                    • galtomone Re: Za chwilę system się zatka 07.01.20, 08:54
                      aron2004 napisał:

> Ale ich na to stać. Trzeba po prostu wprowadzić zakaz wjazdu 20-letnich strucli
                      > do centrów wielkich miast to ludzie będą kupować nowsze.
                      >

A jaki to ma zwiazek z kreceniem liczników? Mlodsze sa niekręcone?

--
                      Pozdrawiam,
                      galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
                      • aron2004 Re: Za chwilę system się zatka 07.01.20, 10:08
                        Młodsze mają zwykle mniejszy przebieg więc nie opłaca się kręcić licznika i ryzykować.

No ale u nas jest mentalność że trzeba mieć 20letnie BMW zamiast 10letniej Corolli czy innego Polo. Na wsi to jeszcze od bidy można zrozumieć ( dlatego nie postuluję takich zakazów na wsi) ale w dużych miastach po co?

--
                        Umcyk bum, umcyk bam. Jadę busem jestem pan.
                        • galtomone Re: Za chwilę system się zatka 07.01.20, 10:14
                          aron2004 napisał:

> Młodsze mają zwykle mniejszy przebieg więc nie opłaca się kręcić licznika i ryz
                          > ykować.

Czym ryzykować?
                          Kasa jest kasa, im mniejszy rzebieg tym wyzsza wartość. A ze w DE zrobienie 100-150 tys km w pierwsze dwa 3 lata to zadna nowia, to sa tak samo krecone jak stare.

Kto wie czy nie bardziej.

W przebieg 150 kkm w 15 letnim aucie trudno uwierzyc.. ale w 30-40 w 2-3 letnim...

> No ale u nas jest mentalność że trzeba mieć 20letnie BMW zamiast 10letniej Coro
                          > lli czy innego Polo. Na wsi to jeszcze od bidy można zrozumieć ( dlatego nie po
                          > stuluję takich zakazów na wsi) ale w dużych miastach po co?

Ja wole 17 letniego Lexa od Polo czy nawet kilkuletniej Fabii. Musialbym byc szalencem zeby sie przesiasc.
                          Wiec wcale sie nie dziwie, ze ludzie wola jezdzic starym BMW czy Mercedesem niz troche mlodszym Polo czy Corolla...

--
                          Pozdrawiam,
                          galtom

• aron2004 Re: Za chwilę system się zatka 07.01.20, 10:43
                            Czyli nie widzisz różnicy w kręceniu z 400 tys. na 100 tys. i ze 150 tys. na 100 tys.?

Jeżeli mieszkasz na wsi to nie widzę problemu - jeździj sobie Lexusem i płacz że benzyna droga. Ale po co takie kolosy w zatłoczonych miastach?

--
                            • samspade Re: Za chwilę system się zatka 07.01.20, 10:49
                              aron2004 napisał:

> Jeżeli mieszkasz na wsi to nie widzę problemu - jeździj sobie Lexusem i płacz ż
                              > e benzyna droga. Ale po co takie kolosy w zatłoczonych miastach?

Ale to ty płaczesz że benzyna droga.
                              I samochód mający 4,5 metra długości to kolos? Bicz plisss
                                • samspade Re: Za chwilę system się zatka 07.01.20, 12:00
                                  aron2004 napisał:

> Po co Ci taki samochód do miasta? Żeby zajmować 2 miejsca parkingowe zamiast 1?

Widzisz nie jest tak bogaty jak ty żeby mieć dwa samochody.
                                  Mam jeden. Oraz nie jestem kierowcą busa. Potrafię moim według ciebie kolosem mierzącym 4,4 metra stanąć na jednym miejscu parkingowym
                                • galtomone Re: Za chwilę system się zatka 07.01.20, 12:06
                                  aron2004 napisał:

> Po co Ci taki samochód do miasta? Żeby zajmować 2 miejsca parkingowe zamiast 1?

Ignorant jesteś...

Moje auto: 4,575 x 1,815 - faktycznie... kolos...

Focus kombi: 4,693 x 1,825
                                  Fabia kombi: 4,275 x 1,732
                                  Octavia: 4,689 x 1,829
                                  Corolla kombi: 4,650 x 1,790
                                  Megane kombi: 4,626 x 1,814

--
                                  Pozdrawiam,
                                  galtom

• galtomone Re: Za chwilę system się zatka 07.01.20, 10:55
                              Nie widze - krecenie i oszustwo, to krecenie i oszustwo.

Poza tym odbiegasz od tematu... Twoja teza niczego w zjawisku (skali) nie zmienia. Nie dyskutujemy o wieku aut, tylko o kreceniu licznikow...

A tu wiek co do wystepowania zjawiska nie ma zadnego znaczenia.

Ba, smiem twierdzić, ze w % (ilosci odjetych w km % stanu licznika) to w mlodszych autach wyglada gorzej niz w starych.

--
                              Pozdrawiam,
                              galtom

• aron2004 Re: Za chwilę system się zatka 07.01.20, 11:59
                                  Czyli lepiej jeździć samochodem który naprawdę ma najechane 400 tys. km a na liczniku 100 tys. km niż samochodem który naprawdę ma najechane 200 tys. km a na liczniku 100 tys. km?

--
                                  • galtomone Re: Za chwilę system się zatka 07.01.20, 12:27
                                    aron2004 napisał:

> Czyli lepiej jeździć samochodem który naprawdę ma najechane 400 tys. km a na li
                                    > czniku 100 tys. km niż samochodem który naprawdę ma najechane 200 tys. km a na
                                    > liczniku 100 tys. km?
                                    >
                                    >
                                    Zgodnie z twoja logika i poziomem - lepiej nie jesc w McD

--
                                    Pozdrawiam,
                                    galtom

• galtomone Re: Za chwilę system się zatka 07.01.20, 12:09
                                  aron2004 napisał:

> Czyli jednak wolisz 20-letnie BMW od 10 letniej Corolli?

Owszem, bez dwóch zdań. Może gdyby Corolla była starsza, to zmieniłbym zdanie...

> I uważasz że jest to dobre dla Polski bo przecież własnej ropy mamy pod dostatkiem?

Nie wiem jaki jedno z drugim ma zwiazek. Dla Polski oba sa do dupy. Najlepsze jest to, z ktorego Polska ma najwiecej VAT. A idac tym tokiem rozumowaia, to takie ktore pali duuuuuuzo , im wiecej tym dla budzetu PiS lepiej.

--
                                  Pozdrawiam,
                                  galtom

• galtomone Re: Za chwilę system się zatka 07.01.20, 10:55
                              aron2004 napisał:

> Jeżeli mieszkasz na wsi to nie widzę problemu - jeździj sobie Lexusem i płacz ż
                              > e benzyna droga. Ale po co takie kolosy w zatłoczonych miastach?

Nie mieszkam na wsi. Nie placze, ze benzyna droga.

--
                              Pozdrawiam,
                              galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
                        • liczbynieklamia Re: Za chwilę system się zatka 07.01.20, 10:29
                          W 20-letnim samochodzie różnica w cenie pomiędzy przebiegiem nawet dwukrotnie większym jest znikoma, bo i cena jest bardzo niewielka. Nawet kosmiczna, 100% różnica to może być raptem 1000zł (bo z dużym przebiegiem 20-letni gruz jest wart tysiaka, a z małym może jakimś cudem znajdzie się chętny za dwa). Na kilkuletnim samochodzie za 50, 100 czy 150 tysięcy złotych nawet głupie 10% (a rynkowo różnica jest zdecydowanie większa) to kilkukrotnie większy zysk.
                          • aron2004 Re: Za chwilę system się zatka 07.01.20, 10:47
                            Tylko że kręcenie z 200 tys. na 100 tys. jest nadal mniej szkodliwe niż z 400 tys. na 100 tys. Bo to jednak nadal 10-letni samochód a nie 20-letni po paru dzwonach.

--
                            • samspade Re: Za chwilę system się zatka 07.01.20, 10:49
                              aron2004 napisał:

> Tylko że kręcenie z 200 tys. na 100 tys. jest nadal mniej szkodliwe niż z 400 t
                              > ys. na 100 tys. Bo to jednak nadal 10-letni samochód a nie 20-letni po paru dz
                              > wonach.

A po ilu dzwonach jest twoja paliwożerna korolla?
                                            • galtomone Re: Za chwilę system się zatka 07.01.20, 13:11
                                              I tym bardziej podtrzymuje to co napisalem.
                                              Albo jestes idiota albo celowo idiote udajesz.

Idz, kup sobie frytki.

--
                                              Pozdrawiam,
                                              galtom

• vogon.jeltz Re: Za chwilę system się zatka 08.01.20, 15:26
                                              > No jak wg Ciebie samochód z przebiegiem 400 tys. km jest lepszy
                                              > od samochodu z przebiegiem 200 tys. km

Zależy oczywiście od samochodu. Jasne, że dwudziestoletni Lexus LS z przebiegiem 400k będzie lepszy od dwudziestoletniego Poloneza Caro z przebiegiem 200k.
                                                • samspade Re: Za chwilę system się zatka 09.01.20, 09:24
                                                  aron2004 napisał:

> To skrajny przypadek. Mi chodziło o Corollę/Polo z przebiegiem 200k i BMW z pr
                                                  > zebiegiem 400k.

Gdy BMW będzie prawidłowo serwisowane będzie bez wątpienia lepsze od srolo czy koroli robionej pokątnie u mietka za stodołą.
                                                  Chociaż trzeba przyznać że prawidłowa eksploatacja tzw. premium nie należy do tanich.
                                                  • aron2004 Re: Za chwilę system się zatka 09.01.20, 10:28
                                                    Ile masz 20-letnich BMW prawidłowo serwisowanych w Polsce?
                                                    Jeden procent?
                                                    Corollą i Polo raczej nie jeżdżą dresiarze i bywalcy imprez w remizach. A BMW jak najbardziej.

--
                                                  • samspade Re: Za chwilę system się zatka 09.01.20, 10:40
                                                    aron2004 napisał:

> Ile masz 20-letnich BMW prawidłowo serwisowanych w Polsce?

A ile masz procent prawidłowo serwisowanych korolli i srolo?
                                                    Gdybym miał do wyboru BMW w dobrym stanie a korollę wybrał bym BMW.
                                                    Korollę bym wyprał gdym miał do wyboru zamiast niej opryszczkę.
                                                  • vogon.jeltz Re: Za chwilę system się zatka 09.01.20, 15:27
                                                    > Do wszystkiego innego niż rajd o kropelce.

No nie, jakby zakres zastosowań był "bardziej jak młotek" niż "bardziej jak fotel" i nie chciałbym się przejmować zamykaniem na parkingach i rysami na lakierze, to Corolla będzie chyba jednak lepszym wyborem.
                                                  • galtomone Re: Za chwilę system się zatka 09.01.20, 16:39
                                                    Nie bedzie. Zakladajac oczywiscie porownywalny stan techniczny... to nadal BMW bedzie fajniej jezdzic i bedzie bardziej komfortowe.

--
                                                    Pozdrawiam,
                                                    galtom

• galtomone Re: Za chwilę system się zatka 10.01.20, 10:04
                                                    W przypadku uzywanego auta, ktore to rozwazamy nie widze roznicy. Jedno kosztuje czapke sliwek, drigie czapke gruszek.

--
                                                    Pozdrawiam,
                                                    galtom

• galtomone Re: Za chwilę system się zatka 09.01.20, 16:46
                                                    aron2004 napisał:

> Nawet do jeżdżenia po mieście wolałbyś 20-letnią BMW 7 niż 10-letnią Corollę cz
                                                    > y Polo?

Oczywiscie... Mam 17 latenie auto i jak siadam do 9 letnie Focusa koeżnaki, to sie dziwie, ze mogła go kupić. W zyciu bym sie nie zmienil. A auto nie zniszczone, w dorbym stanie, 1.6 - ot... taki normalny Ford...

A jednak moje 17 letnie jest cichsze, szybsze, wygodniejsze, lepiej wyposażone w rożne gadżety i systemy bezpieczenstwa...

I tak... do posiadania na weekendy E23, E32 albo E38 chętnie bym miał. Do jazdy na co dzień wolabym 5ke kombi. Ale E39 spoko by mogła być...

--
                                                    Pozdrawiam,
                                                    galtom

• vogon.jeltz Re: Za chwilę system się zatka 09.01.20, 09:41
                                                  > To skrajny przypadek. Mi chodziło

Skąd mam wiedzieć, o co ci chodziło? Pytanie było ogólne, a ogólnie to mógłbym wymienić setki przykładów, gdy samochód z przebiegiem 400k będzie lepszy od tego z przebiegiem 200k.
                                                  • aron2004 Re: Za chwilę system się zatka 09.01.20, 10:30
                                                    Chodzi o to że Polonezy i Lexusy to są jednak samochody duuuuuużo rzadziej spotykane w Polsce niż BMW Corolle i Pola.

Rzuciłeś takim nieadekwatnym bardzo rządko spotykanym przykłądem.

--
                                                  • vogon.jeltz Re: Za chwilę system się zatka 09.01.20, 11:28
                                                    > Chodzi o to że Polonezy i Lexusy to są jednak samochody duuuuuużo
                                                    > rzadziej spotykane w Polsce niż BMW Corolle i Pola.

No więc dwudziestoletnie BMW, powiedzmy "piątka", z przebiegiem 400k nadal będzie w wielu przypadkach samochodem lepszym niż dwudziestoletnie Polo z nalotem 200k.
                                                  • vogon.jeltz Re: Za chwilę system się zatka 09.01.20, 12:16
                                                    > I do miasta też lepsze BMW 5 niż Polo?

Do miasta to ani jedno, ani drugie. Dwudziestoletnia "piątka" jest bez sensu ze względu na rozmiar, niezaleznie od przebiegu, a dwudziestoletnie Polo z przebiegiem 200k jest bez sensu, bo za niewiele więcej można kupić coś nowszego, z czym nie będzie ryzyka, że rozpadnie się za rogiem.
                                                  • galtomone Re: Za chwilę system się zatka 09.01.20, 14:36
                                                    aron2004 napisał:

> chodzi o 10-letnie Polo / Corollę
                                                    >

Sprawdz o ile realnie mniejsza jest 10 letnia Corolla od 20 letniego BMW - bo moim skromnym zdaniem o cale 20 cm, co oznacza ze na kazdym parkingu realnie zajmuje tyle samo miejsca.

--
                                                    Pozdrawiam,
                                                    galtom

• galtomone Re: Za chwilę system się zatka 09.01.20, 16:47
                                                    Tak samo. Nie wiem co ma rozmiar do parkowania????
                                                    Blaszakiem (nawet malym) to moze byc trudno, bo malo widac w malych lusterkach.
                                                    Ale tak to co za roznica.

BTW - wczesniej dopytywales o BMW 5 - nagle jakos na 7 skoczyles...

--
                                                    Pozdrawiam,
                                                    galtom

• vogon.jeltz Re: Za chwilę system się zatka 09.01.20, 15:32
                                                    > chodzi o 10-letnie Polo / Corollę

Dziesięcioletnie Polo oczywiście nada się do miasta lepiej niż dziesięcioletnie BMW. Ale jak już kupujesz dziesięcioletnie Polo w tym celu, to po co brać sztrucla z 200k na liczniku - lepiej znaleźć takie z przebiegiem o 1/3 mniejszym. Weź też pod uwagę, że w tym wypadku Polo vs. BMW różnica cenowa będzie już niebagatelna. No i wreszcie: napisałem, że przypadków, gdy auto z przebiegiem 400k jest lepsze od takiego z 200k można znaleźć bez liku, ale nigdy nie twierdziłem, że jest tak w każdym możliwym przypadku. Przypadek "Polo vs. BMW do miasta" akurat się nie łapie. No i?
                                                  • aron2004 Re: Za chwilę system się zatka 09.01.20, 15:55
                                                    Ale ja przecież od początku piszę o przypadku do miasta. Rozumiem ludzi na wsi którzy jeżdżą SUVami czy BMW 7 - bo tam trzeba czasami pojechać po polnej drodze i jest zawsze full miejsca do parkowania ( może z wyjątkiem kościelnego parkingu w niedzielę).

--
                                                  • vogon.jeltz Re: Za chwilę system się zatka 09.01.20, 15:58
                                                    > Ale ja przecież od początku piszę o przypadku do miasta.

Zatem w tym szczególnym przypadku dziesięcioletnie Polo z przebiegiem 200k będzie lepszym samochodem niż BMW w tym samym wieku z 400k (zakładając, że Polo z powodu przebiegu nie dożywa właśnie swoich dni). Ale ogólnie taka prawidłowość w bardzo wielu przypadkach nie występuje.
                                                  • galtomone Re: Za chwilę system się zatka 09.01.20, 16:51
                                                    vogon.jeltz napisał:

> > Ale ja przecież od początku piszę o przypadku do miasta.
                                                    >
                                                    > Zatem w tym szczególnym przypadku dziesięcioletnie Polo z przebiegiem 200k będz
                                                    > ie lepszym samochodem niż BMW w tym samym wieku z 400k (zakładając, że Polo z p
                                                    > owodu przebiegu nie dożywa właśnie swoich dni). Ale ogólnie taka prawidłowość w
                                                    > bardzo wielu przypadkach nie występuje.

Tylko co ma do tego przebieg????

--
                                                    Pozdrawiam,
                                                    galtom

• galtomone Re: Za chwilę system się zatka 10.01.20, 10:05
                                                    A ja Ci grzecznie wskazuje, ze dyskusja znim nie ma wiekszego sensu.

A patrzac na styl pisania mam mocne podejrzenia, ze Aron to ten sam kołek, który uzywa nicka Miś

--
                                                    Pozdrawiam,
                                                    galtom

• galtomone Re: Za chwilę system się zatka 09.01.20, 16:50
                                                    Ty to glupoty piszesz, co zostalo juz nie raz udowodnione. Ja jezdze glownie po miescie ostatnio - i co?

O jakichs kolosach do mnie pierdoliles...ale jak sie okazalo, ze Megane wieksze to przestales watek kontynuować...

--
                                                    Pozdrawiam,
                                                    galtom

• galtomone Re: Za chwilę system się zatka 09.01.20, 14:33
                                                    vogon.jeltz napisał:

> > I do miasta też lepsze BMW 5 niż Polo?
                                                    >
                                                    > Do miasta to ani jedno, ani drugie. Dwudziestoletnia "piątka" jest bez sensu ze
                                                    > względu na rozmiar, niezaleznie od przebiegu, a dwudziestoletnie Polo z przebi
                                                    > egiem 200k jest bez sensu, bo za niewiele więcej można kupić coś nowszego, z cz
                                                    > ym nie będzie ryzyka, że rozpadnie się za rogiem.

To Polo jest bez sensu ze wzgedlu na rozmiar... - ciasne i nie wygodne. Zmusza, zeby rodzina miala dwa auta zamiast jednego...

I nie wiem co zlego jest z rozmiarem starej 5ki...? Zwykle auto...

--
                                                    Pozdrawiam,
                                                    galtom

• galtomone Re: Za chwilę system się zatka 09.01.20, 16:04
                                                    Ale większość z nas we Włoskim mieście nie mieszka.
                                                    A parkowanie 5ki jest tak samo kłopotliwe jak Corolli... 20 cm różnicy to żadna różnica.

--
                                                    Pozdrawiam,
                                                    galtom

• vogon.jeltz Re: Za chwilę system się zatka 09.01.20, 16:14
                                                    > A parkowanie 5ki jest tak samo kłopotliwe jak Corolli...
                                                    > 20 cm różnicy to żadna różnica.

Jeśli rozmawiamy o autach w dojrzałym wieku, to różnica w parkowaniu może być faktycznie niewielka - dopóki np. o coś nie przytrzesz. W przypadku Corolli masz na to wyjebane, w przypadku BMW - cóż, jak ktoś kupuje BMW to raczej nie po to, by mieć to w pompie, BMW musi wyglądać.
                                                  • vogon.jeltz Re: Za chwilę system się zatka 10.01.20, 09:25
                                                    > Musi/nie musi...

No właśnie podejrzewam, że w większości przypadków raczej musi. Jak ktoś kupuje dwudziestoletnie BMW to po to, żeby "zadawać szyku", bo przecież w tej samej cenie można kupić auto mniejszego, ale znacznie nowsze i równie dobrze wyposażone, tyle że nie tak lanserskie.
                                                  • galtomone Re: Za chwilę system się zatka 10.01.20, 10:08
                                                    Teoretycznie tego argumentu moglbys uzywc w stosunku do mojego 17letniego staruszka.
                                                    Ale w zyciu bym nie chcial sie przesiac na mniejsze i nowsze.

Szyku zas nie zadaje, bo czym...? Mam to zreszta w glebokim powazaniu.
                                                    20 letnie BMW, to tez jeszcze zaden rarytas, chba, ze jest generalnie jakims rzadkim modelem w stanie cukierek. Moj np. nie jest - ani rzadki, ani (na oko) stan cukierek, a mimo to do 8 letniej Corolli czy Focusa nie mam ochoty sie przesiadac.

--
                                                    Pozdrawiam,
                                                    galtom

• galtomone Re: Za chwilę system się zatka 09.01.20, 16:51
                                                    vogon.jeltz napisał:

> > I nie wiem co zlego jest z rozmiarem starej 5ki...? Zwykle auto...
                                                    >
                                                    > Jak się mieszka we Włoszech, to "piątka" w mieście jest o co najmniej pół metra
                                                    > za długa.

Zawsze mozna sie przeniesc do Norwegii ;-)

--
                                                    Pozdrawiam,
                                                    galtom

• galtomone Juz Ci napisalem, ze nie wiesz o czym mowisz 09.01.20, 14:31
                                                    aron2004 napisał:

> I do miasta też lepsze BMW 5 niż Polo? Przecież pisałem że nie mam pretensji do
                                                    > ludzi że mają na wsi duże samochody.

Ale udales, ze nie zauwazyles, ze twoj argument o wielkosci jest gowno wart!

CYTJJE ZATEM IGNORANCIE RAZ JESZCZE - post z: 07.01.20, 12:06

Ignorant jesteś...

Moje auto: 4,575 x 1,815 - faktycznie... kolos...

Focus kombi: 4,693 x 1,825
                                                    Fabia kombi: 4,275 x 1,732
                                                    Octavia: 4,689 x 1,829
                                                    Corolla kombi: 4,650 x 1,790
                                                    Megane kombi: 4,626 x 1,814

20 letnie BMW 5: 4775 x 1800 - faktycznie, wielkie na tle aut kompatowych straszliwie.....

--
                                                    Pozdrawiam,
                                                    galtom