Dodaj do ulubionych

Bezterminowe prawa jazdy

24.06.21, 10:27
Uwaga!
Bezterminowe uprawnienia są niepodważalne.
Nie dajmy się wyruchać przy okazji zmiany dokumentu - czym innym terminowy DOKUMENT!

www.auto-swiat.pl/porady/prawo-jazdy/wymiana-praw-jazdy-jak-mozna-stracic-bezterminowosc-uprawnien/xzvs30e
Obserwuj wątek
    • qqbek Re: Bezterminowe prawa jazdy 24.06.21, 13:09
      Błynd jest w artykule.
      Od 2019 nie trzeba już wymieniać prawa jazdy w wypadku zmiany adresu, nawet jeśli na blankiecie (tak jak ja) ma się wpisany adres zamieszkania.
      Wiem, bo ostatnio sam musiałem to sprawdzić na swoim przykładzie (a prawo jazdy mam z 2006 roku) :)
      • duze_a_male_d_duze_m Re: Bezterminowe prawa jazdy 24.06.21, 20:35
        Na blankiecie jest „adres”, jak dobrze pamiętam. Czy to jest „zamieszkania” czy „zameldowania”? Bo to zasadnicza różnica. Z zameldowaniem trzeba latać do Urzędu. Oficjalny adres zamieszkania (a co za tym idzie np US) można sobie zdaje się w internecie zmieniać ze dwa razy dziennie.
        • qqbek Re: Bezterminowe prawa jazdy 24.06.21, 20:41
          Na starym blankiecie (takim z 2006 jaki mam ja) jest adres zameldowania.
          Na nowych, wydawanych chyba po 2013, nie ma żadnego adresu.
          Sęk w tym, że ja od 2006 zmieniałem czterokrotnie adres zamieszkania, ale ze względu na studentów w mieszkaniu nie zmieniałem adresu zameldowania.
          Teraz mam długoterminowych najemców i w końcu zameldowałem się tam, gdzie mieszkam.
          • trypel Re: Bezterminowe prawa jazdy 24.06.21, 20:44
            Chyba nie do końca
            Ja mam PJ z chyba 2008
            Mam tam adres który podałem w Warszawie jako miejsce zamieszkania bo zameldowany byłem gdzie indziej
            Teraz to w ogóle utrzymywanie fikcji zameldowania jest bez sensu
            Rejestruje już 3 pojazd podając gdzie mieszkam (czyli zupełnie inny adres niż w dowodzie, inne wojewodztwo)
                • engine8 Re: Bezterminowe prawa jazdy 24.06.21, 23:15
                  Nie. Polacy wlasnie nie honoruja....Za kazdym razem musze wyrabiac "miedzynarodowe" i wydac $20 wazne na rok a w nim nic innego jak tylko tlumaczenie tego co po anglesku na polski i 10 innych jezykow a wiec ksiazka do noszenia przy dupie. No i oczywiscie musi buc fotka bo ta w PJ to za malo.
                  Za to Polacy u nas moga jezdzic na Polskim jak dlugo sie im podoba albo jak stana sie mieszkancami. I jakos nasi nie maja problemu. A Polski Policjant musi miec przetlumaczone na Polski.
                  A nie mozna miec dwoch PJ (legalnie) . Jakbym chcial polskie to musialbym oddac swoje.
                  Bo moglbym sie nie przyznac i zdawac polskie od nowa oczywiscie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka