Dodaj do ulubionych

Łańcuchy

13.10.21, 18:11
Zimą jak zwykle wybieramy się w Alpy, tyle że tym razem kumpel załatwił dom na wysokim zadupiu, no i łańcuchy mogą okazać się niezbędne. Zawsze jakieś tam w aucie miałem (z homologacją odpowiednią), ale nigdy nie korzystałem. Raz mieliśmy niezłą jazdę, jak kumpel utknął kilometr od domu (w Alpach też) po intensywnym opadzie i pomagaliśmy mu założyć łańcuchy - patent był do dupy, męczyliśmy się z godzinę, w końcu jakoś poszło.
Macie jakeś konkretne rady w temacie jakie najlepiej łańcuchy kupić, żeby były user-friendly? Ja kiedyś swoje (już ich nie mam, bo to dawno było i na inne opony) „na sucho” przed wyjazdem zakładałem, i też nie było to takie proste, a w warunkach ekstremalnych, przy mrozie i w padającym śniegu, to już w ogóle fajne nie jest.
Obserwuj wątek
    • bruner4 Re: Łańcuchy 13.10.21, 18:43
      allegro.pl/oferta/montaz-w-30sek-pewag-spikes-spider-sport-s-10195638383?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_opony_i_felgi_pla_ss&ev_adgr=Opony&ev_campaign_id=14469707178&gclid=CjwKCAjwh5qLBhALEiwAioodswiLp32HmqN-SfmH4WpjZ5AW7CoNXAdSvlM_JWiXY4CbVq4CHhSI3BoCAtoQAvD_BwE
      • nousecomplaining Re: Łańcuchy 13.10.21, 18:50
        No dobra, dzięki za linka, ale mnie raczej chodzi o konkretne doświadczenia z łańcuchami i rady praktyczne niż o reklamę danego produktu. Chyba że akurat tych łańcuchów używałeś w trudnych warunkach i możesz na ten temat coś powiedzieć.
          • nousecomplaining Re: Łańcuchy 13.10.21, 20:27
            > Kup , załóż na sucho kilka razy i będziesz w razie czego zakładał w 10 minut.
            Ale że co, konkretnie ten model? Chyba źle sformułowałem pytanie. To konkretnie: jakie masz łańcuchy i czy je zakładałeś w trudnych warunkach?
        • bruner4 Re: Łańcuchy 13.10.21, 20:52
          nousecomplaining napisał(a):

> No dobra, dzięki za linka, ale mnie raczej chodzi o konkretne doświadczenia z ł
          > ańcuchami i rady praktyczne niż o reklamę danego produktu. Chyba że akurat tych
          > łańcuchów używałeś w trudnych warunkach i możesz na ten temat coś powiedzieć.
          Przesłałem łańcuchy, które zakłada się w 30 sekund- zdaje się o takie pytałeś. Nie używałem ich , ale maja bardzo prostą konstrukcję i bardzo możliwe że zakładanie tyle trwa.
      • nousecomplaining Re: Łańcuchy 13.10.21, 20:29
        > Najlepsza rada to poćwiczyć na sucho
        A przeczytałeś mojego posta do końca? Powtórzę więc pytanie wcześniejsze: jakie masz konkretnie łańcuchy i czy je zakładałeś w trudnych warunkach?
        • qqbek Re: Łańcuchy 14.10.21, 00:00
          Tiges tu kilka razy pisał o używaniu łańcuchów (w kontekście jego awersji do zimówek/uwielbienia całorocznych i miłości wspinaczki górskiej) - myślę, że on tu będzie najbardziej fachowy, jeśli chodzi o łańcuchy.
    • marekggg Re: Łańcuchy 14.10.21, 06:53
      ja mialem od zawsze lancuchy Konig (jakos od 1997). razem jakies 3 modele, bo zmienialem samochody. byly spoko, zeby je zalozyc, nie bylo wiekszego problemu, nawet na sniegu, przy sniezycy.
      oczywiscie, nalezy je zakladac najlepiej w jakims miejscu gdzie mozna podjezdzac pare metrow. czyli najlepiej na parkingu.
      a jak ktos sie zakopie, to juz jest troche za pozno, ale mozna oczywiscie.
      przydadza sie latarka i grube rekawice robocze, ewentualnie saperka.
    • galtomone Re: Łańcuchy 14.10.21, 07:30
      Takie nie najazdowe - to chyba standard i (na wszelki wypadek) jak bedzie ladna pogoda, to ze dwa razy bym je zalozyl i zdjął, zeby wiedziec do i jak.
      W Previi mialem RWD wiec w Bielksu, jak jezdzilem w zimie do "dziakow" to byl to standard, zeby do nich dojechac.
      Wiedzac co i jak, zakladanie lancuchów trawlo moze 5 min?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka