Dodaj do ulubionych

1500 za glupote

22.07.22, 12:58
Czyli za niezmienienie naklejki rejestracyjnej na szybie
Tak sie pochwalic chcialem.
Zly jestem na siebie jak cholera
Obserwuj wątek
    • kreinto Re: 1500 za glupote 22.07.22, 13:04
      trypel napisał:

> Czyli za niezmienienie naklejki rejestracyjnej na szybie
      > Tak sie pochwalic chcialem.
      > Zly jestem na siebie jak cholera
      W ogóle nie naklejam ale ja mogę. Jestem idiotą. 😇
    • qqbek Re: 1500 za glupote 22.07.22, 13:08
      Współczuję.
      A wiesz, że ja do czerwca jeździłem z "KNT" (bo gdzieś aż spod Nowego Targu była Zafira)?
      Miałem co prawda nową w schowku na rękawiczki, ale jakoś mi się nie chciało zmienić.

Dopiero przy przeglądzie się czepili i na miejscu wymieniłem (dali mi nawet w SKP alkohol izopropylowy i szmatkę, żeby ładnie starą usunąć).

Najlepsze jest to, że przecież w poniedziałek wielkojajeczny mnie capnęli za "+21" i nawet licznik spisali... a naklejki się nie czepili.
    • duze_a_male_d_duze_m Re: 1500 za glupote 22.07.22, 13:08
      Co kurwa?!
      • trypel Re: 1500 za glupote 22.07.22, 13:10
        No wlasnie.
        Szlag moze trafić. Naklejka. Nie hamulce, nie spaliny, nie chuj wie co tylko nie zmieniona naklejka ktora nie ma zadnego znaczenia
        • duze_a_male_d_duze_m Re: 1500 za glupote 22.07.22, 13:19
          Ale jak, "Naruszenie obowiązku posiadania naklejki kontrolnej stanowi wykroczenie art. 97 KW w zw. z art. 71 ust. 1 pkt 2 ustawy, za co policjant może nałożyć mandat karny w kwocie 20-500 zł bez punktów karnych. Co więcej, zgodnie z art. 132 ust. 1 pkt 1b ustawy, policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny za pokwitowaniem na okres nieprzekraczający 7 dni."
          • trypel Re: 1500 za glupote 22.07.22, 15:10
            Wg nowych przepisow pojazd bez naklejki to pojazd niedopuszczony do ruchu. Podobno. Dzisiaj wieczorem jadę z innym na przeglad do znajomej stacji to zapytam
            • duze_a_male_d_duze_m Re: 1500 za glupote 23.07.22, 08:37
              Faktycznie, za brak tablic lub naklejki jest teraz 1500.
        • tbernard Re: 1500 za glupote 22.07.22, 14:31
          To jest niesprawiedliwe, bo nie wszyscy są pasjonatami naklejek i niektórzy mogą nie wiedzieć, gdzie taką naklejkę kupić.
    • marekggg Re: 1500 za glupote 22.07.22, 14:37
      czy ten obowiazek naklejky jakos juz nie zostal zniesiony w jakiejs tam reformie ostatnio?
      • trypel Re: 1500 za glupote 22.07.22, 15:10
        Od wrzesnia. Bedzie zniesiony
    • waga173 Re: 1500 za glupote 22.07.22, 15:16
      Mysl pozytywnie, masz szczescie ze tylko 1500 a nie kara smierci.
      • trypel Re: 1500 za glupote 22.07.22, 15:17
        Nie tylko 1500 ale reszta juz zasluzona :)
    • engine8t Re: 1500 za glupote 22.07.22, 18:08
      To K nie moze sprawdzic od razu czy naklejka zostala wydana? Nie Mogla sie odkleic np?

U nas nakleja sie "stikerek" w rogu tablicy rejestracyjnej ze auto "rejestrowane". Kazdy rok ma inny kolor wiec z daleka widac .
      Ale jak nie masz to ci nikt mandatu nie da. Czasami ludzie maja ale zapomnieli nakleic a czasami zgubili albo ktos ukradl..ale zawsze sie mowi ze "no byl ale jak wiedac ukradli" :)
      Policjant sprawdzi sam albo zadzwoni i mu "sekretarka" sprawdzi a ciagu kilku sekund czy jestes "legalny". I co najwyzej kaze ci poprosic o duplikat i moze dac "fix it" mandat czyli masz jakis czas na usuniecie problemu i zgloszenie ..po urzednim podpisaniu przez jakiego kolwiek policjanta.
      • trypel Re: 1500 za glupote 22.07.22, 18:49
        Przeciez oni wiedzieli po minucie ze dostałem. Chodziło o to ze miałem stara a powinienem nowa.
        No trafiłem na chuja. I żeby go pokręciło i żeby mu się zona ze strażnikiem miejskim puściła
        • engine8t Re: 1500 za glupote 22.07.22, 19:12
          Czyli mandaty daja nie dlatego bo sie nalezy czy powinni ale dlatego ze moga kogos udupic?
          • trypel Re: 1500 za glupote 22.07.22, 19:24
            No nie umiem wykazać związku braku naklejki czymkolwiek dotyczących jazdy bezpieczeństwa, stanu technicznego itd
            Ale może był za tym głębszy sens. No dzien mi w każdym razie zepsuł
            • bywalec.hoteli Re: 1500 za glupote 22.07.22, 20:33
              popieram - nawet bywalec ci współczuje - 1500 zł w bloto z powodu głupiej naklejki
              • trypel Re: 1500 za glupote 22.07.22, 22:44
                Oczywiscie ze można.
                Idę w poniedziałek na Hubska do drogowki za rads diagnosty. Po zmianie przepisów faktycznie poruszanie się pojazdem niedoposzczonym do ruchu to minimum 1500.
                Ale to taki przykład czepiania się dla czepiania.
                • bywalec.hoteli Re: 1500 za glupote 22.07.22, 22:53
                  do Wrocławia na policję idziesz? uważaj, nie wszyscy wrócili żywi!
          • kreinto Re: 1500 za glupote 22.07.22, 20:25
            engine8t napisał:

> Czyli mandaty daja nie dlatego bo sie nalezy czy powinni ale dlatego ze moga ko
            > gos udupic?
            No a co myślałeś? ZOMO od tego jest żeby udupić a nie pomóc.
            Niedawno mi też zdarzyło mi się coś o czym dotąd tylko czytałem na necie. Jechałem przepisowo wiejskimi dróżkami. W pewnym momencie zauważyłem, że jedzie za mną w pewnej, dosyć sporej odległości nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem. Łatwo ich poznać bo prawie nikt prywatnie nie kupuje tych BM-ek GT i nie wlecze się nimi za kimś. 😉
            Jechali tak za mną koło 10 minut i nic nie mogli nagrać bo ja i tak jeżdżę od dawna maksymalnie przepisowo. No to w końcu wykreowali pomiar.
            Gdy wjeżdżałem w zabudowany zwalniając z 70 do 50, hamując jak zawsze silnikiem, nagrali minie z około 200m. będąc jeszcze przed. Wyszło im 68 gdy mijam znak. Zatrzymali, pytam więc czyją prędkość nagrywa rejestrator. Ich. Gdzie jest odległość do mojego auta. Nie ma. Nagraliście więc siebie a chcecie ukarać mnie? No tak.
            Można by się sądzić i ludzie w takich sytuacjach wygrywają ale żeby jeździć na drugi koniec Polski na rozprawy za 200zł i 2pkt? Aż takim idealistą nie jestem tylko głupcem, więc uśmiechałem się i życzyłem miłego popołudnia.
            Przecież mogło być gorzej. 🙂
            • tbernard Re: 1500 za glupote 23.07.22, 11:16
              kreinto napisał:

> Można by się sądzić i ludzie w takich sytuacjach wygrywają ale żeby jeździć na
              > drugi koniec Polski na rozprawy za 200zł i 2pkt? Aż takim idealistą nie jestem
              > tylko głupcem, więc uśmiechałem się i życzyłem miłego popołudnia.
              > Przecież mogło być gorzej. 🙂

Nie wiem jak w Polsce ale w cywilizowanym państwie nie widzę powodu aby musieć jechać gdzieś na drugi koniec kraju. Może to zrobić jakiś bardzo drogi prawnik w moim imieniu który dostanie pełnomocnictwa i potem strona przegrana ureguluje rachunek za jego usługi plus odszkodowanie za niesłuszne nękanie obywatela.
              • kreinto Re: 1500 za glupote 23.07.22, 11:54
                tbernard napisał:

> Nie wiem jak w Polsce ale w cywilizowanym państwie nie widzę powodu aby musieć
                > jechać gdzieś na drugi koniec kraju. Może to zrobić jakiś bardzo drogi prawnik
                > w moim imieniu który dostanie pełnomocnictwa i potem strona przegrana ureguluje
                > rachunek za jego usługi plus odszkodowanie za niesłuszne nękanie obywatela.
                Można i tak ale uważam, że lepiej przeznaczyć energię na bardziej konstruktywną aktywność. 🙂
          • marekggg Re: 1500 za glupote 22.07.22, 22:14
            cos w tym stylu.
            dwa tygodnie temu dostalem 2 mandaty za dwa dni od mojej gminy w brukseli, bo zaparkowalem samochod na ulicy. jako mieszkaniec moj samochod jest w ich bazie, w iec myslalem ze OK. no ale sie okazalo, ze zapomnialem zaplacic 25 euro rocznego wpisu. no to 2x25 euro. faktem jest ze obcy otrzymuja po 50 euro.
            wyslalem do gminy z zapytaniem o co chodzi, facet odpisal, moge to panu zamienic na 2 lata darmowego parkowania. OK.zprawa zalatwiona.
            mam miejsce postojowe w garazu, wiec jest mi potrzebne tylko jak musze gdzies pojechac, albo ktos przyjezdza, to wtedy ja wystawiam samochod na ulice. inaczej bym dla gosci musial jakies dziwne zezwolenia czy bilety zalatwiac
            i po ptokach. mozna? mozna.
            • marekggg Re: 1500 za glupote 22.07.22, 22:16
              przepraszam, to parkowanie na ulicy jest mi tylko czasami potrzebne... a w garazu parkuje zawsze.
              • dodekanezowiec Re: 1500 za glupote 22.07.22, 22:49
                A co uni dzis tacy aktywni we Wrocławiu? Koleżanka na Hallera mandat za prędkość dostała. Na Granicznej we Wrocławiu uważajta, nawet jak się na Airport im.Kopernika spieszyta, bo stojom i lapiom.
                • trypel Re: 1500 za glupote 22.07.22, 23:24
                  Może dostali jakieś cele mandatowe. Koniec miesiąca. Premia będzie.
                  • engine8t Re: 1500 za glupote 23.07.22, 01:29
                    No wiec nasi niby nie maja celow czy planu finasowego ale jak sami mowia to szef ocenia czy jak dwoch "siedzialo" mniej wiecej tyle samo czasu na tym samym czy podobny miejscu i jeden wypisal 100 mandatow a drugi 20 to moze miec watpliwosci co on robil i czy zajmowal sie "poprawa" sytuacji..
                    A wiec staraja sie udokumentowac swoja prace. No ale nasi nie wiedza ile zarobili i nawet ile wyniesie mandat poniewaz nie oni wystawiaja mandaty a jedynie pisza bumage co zaobserwowali i wysylaja do sadu ktory sie zajmue reszta. Kieorwca jedynie przyjmuje do wiadomosci o co jest Posadzony i ze zobowiazuje sie wstaawic do sadu w tym a tym dniu. Tak ze tu czesciej daja pouczenia, za 3 przewinienia na raz zapisuja 1, Jak przzekorczysz 100mph za co powinni cie zasadzie aresztowc to aby sobie i tobie oszcczedziec kloptow pisa np 95 mph... etc zalezy jaki maja humor i czy robia to jak automat czy tez kierowca potrafi obudzic w nich czlowieka. Jednego mozna byc pewnym ze cie nie zatrzymaj bez powodu - prawdziwego albo "nacignietego" ale nie mozna zatrzymywac "do kontroli" poniwaz takie zatrzymanie to prawnie przeciez forma tymczasowego aresztowania.
                • tbernard Re: 1500 za glupote 23.07.22, 11:20
                  dodekanezowiec napisał:

> Na Granicznej we Wrocławiu uważajta, nawet jak się na Airport im.Kopernika spieszyta, bo stojom i lapiom.

Na Granicznej bywam czasem ale się nie nadziałem jeszcze. Może dlatego, że staram się 70 nie przekraczać lub do tej pory mi się udawało.
                  • trypel Re: 1500 za glupote 23.07.22, 11:54
                    A tam nie ma 50tki na całej długości?
                    • tbernard Re: 1500 za glupote 23.07.22, 18:50
                      trypel napisał:

> A tam nie ma 50tki na całej długości?
                      >
                      Czasem jest do 60 podniesione. Ale jak nie przekraczam 70 to na odłów potencjalny wystawiają się ci co jadą szybciej a jest ich sporo. Liczę na to, że za mało przekraczam i gdyby mieli takich jak ja karać, to by logistycznie tego nie byli w stanie obrobić. Ale jak załapię się kiedyś na mandat, to postaram się zmniejszyć marginesy.
            • engine8t Re: 1500 za glupote 22.07.22, 23:02
              K nie ma jak to na wsi mieszkac....
              • marekggg Re: 1500 za glupote 22.07.22, 23:12
                Moze i tak, ale nie kazdy chce i moze. i powody moga byc rozne.
                • engine8t Re: 1500 za glupote 23.07.22, 01:30
                  i najwazniejsze aby byly.
                  • marekggg Re: 1500 za glupote 23.07.22, 01:52
                    sa:
                    - kasa
                    - dojazd do pracy
                    - dojazd do szkoly
                    - opieka zdrowotna
                    - sklepy
                    - uslugi
                    - restauracje
                    - itp itd
      • jackk3 Re: 1500 za glupote 23.07.22, 19:14
        No to cienko. U mnie nawet tego obowiazku juz nie ma. Jaki sens? Policyjna kamera automatycznie czyta numer i wyskakuje mu na kompie czy jest zarejestrowany czy nie (albo kradziony, itd.).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka