Dodaj do ulubionych

Honda CRV kontra Mitsubishi Outlander

IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 06.12.04, 22:14
Proszę o radę użytkowników samochodów. Który model i dlaczego wybrać?
Obserwuj wątek
    • Gość: leśniczy Re: Honda CRV kontra Mitsubishi Outlander IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.04, 00:13
      Przewagą Outlandera jest dużo lepsze rozwiązanie napędu AWD. Honda nie ma doświadczenia w
      konstruowaniu własnych rozwiązań, więc używa zwykłego Haldeksa - czyli napęd na przednie koła, do
      którego czasem dołączane są tylne, kiedy przednie stracą doszczętnie przyczepność (a więc zapewne
      już za późno na dołączanie). AWD w Oultanderze pochodzi z Lancera EVO, więc daje Ci dodatkowe
      korzyści w postaci zwiększonego bezpieczeństwa aktywnego np. na krętej drodze. Ogólnie to wóz,
      którym można jeździć "sportowo".

Przewagą Ceerfałki jest natomiast koszt ekploatacji - to popularny samochód popularnej marki, łatwiej
      będzie z serwisem czegokolwiek, łatwiej będzie kupić opony w jej rozmiarze etc. Outlander ma dużo
      delikatnych i łatwych do rozwalenia nawet w łagodnie terenowych warunkach elementów typu tylne
      klosze - bliski kontakt z krzaczkiem może cię cofnąć na ładne parę kafli. Poza tym Honda ma większy
      bagażnik (to dzięki temu, że koło zapasowe wylądowało na klapie, a nie - jak w Mitsu - pod
      rachitycznym bagażnikiem).

Ale w sumie oba samochody mają swoje wady i zalety, po prostu pojeździj trochę jednym i drugim. Nie
      zapominaj też o alternatywach takich, jak Nissan X-Trail, Subaru Forester, Toyota RAV4 i Land Rover
      Freelander.
        • Gość: leśniczy Re: Honda CRV kontra Mitsubishi Outlander IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.04, 12:26
          Na jazdach próbnych miałem Pirelli Ice Sport i zeszłej zimy były absolutnie genialne, nie ślizgał się
          nawet na gołoledzi (a jechałem wtedy zakopianką tuż przed jej zamknięciem w związku z totalnym
          pogorszeniem warunków). Sobie kupiłem nieco tańsze Wranglery Ultra Grip, ale zimę mamy taką jaką
          mamy, więc nie zdążyłem porządnie przetestować - testuję je raczej w błocie niż śniegu i muszę
          przyznać, że w błocie są świetne. Są też zaskakująco przyjemnie ciche (Ice Sporty jednak hałasowały na
          czarnym asfalcie). Ale jak się zachowują na asfalcie pokrytym lodem - jeszcze nie wiem.
              • Gość: Michu Re: Honda CRV kontra Mitsubishi Outlander IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.04, 15:00
                Ok, rozumiem, myślę,że są ok, do tej pory różnymi samochodami jeździłem na
                Dębica Frigo i na np.Matadorach i nie było większych problemów, zawsze dawały
                radę a auta nie były 4x4.Czytałem trochę testów urzytkowników tych gum i były
                wporzo, nie sądzę coby było gorzej niż do tej pory, pozatym nie jestem
                ekstremalistą i nie potrzebuję tego do wyczynu tylko do urzytkowania dla
                normalnych ludzi a na to pewnie wystarczą.Ważne żeby nie były zbyt głośne na
                asfalcie przy szybszej jeździe bo tego typu warunki są u nas częste od XI do IV.
                Nie ma zbyt wielkiego wyboru bo z tym indeksem szybkości do 4x4 są u nas tylko
                te 3 firmy a ja czasem jeżdrzę szybko(w dobrych warunkach),Spoko-brakowało mi
                informacji o ich głośności. Aha-a na mojej cudnej drodze bardzo często w czasie
                roztopów mam niekiepskie błoto(i pod górkę)Pozdro
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka