Dodaj do ulubionych

Astra kontra Lanos

31.03.05, 12:46
Mam dylemat pomóżcie :

Opel Astra I 1996 r czy Daewoo Lanos 1999-2000 rok

Samochody w podobnej cenie

Co kupić ?
Obserwuj wątek
    • davyt Re: Astra kontra Lanos 31.03.05, 13:14
      Jezeli ja moge cos na temat:

Samochody marki Daewoo raczej niekupowac. No ale w porownaniu s stara Astra
      niema chyba wyboru. Jezeli Astra to raczej troche wiencej ZL i kupic rok 2000.
      A co Focus rok 1998 1999? U nas sa w tej samej cenie i ten samochod jest lepjej
      wyposazony.

• n0ras Lanos 31.03.05, 15:07
      Technicznie są to bliźniacze auta. Lanos będzie jakieś 4 lata młodszy za tę samą
      cenę. Ale nie ma "prestyżowego" znaczka na masce.
      Od Fiata (szczególnie Bravo/Brava/Marea) trzymałbym się z daleka - awaryjność
      potrafi doprowadzić do szału.
      • mar_elx wara od Marei! 01.04.05, 09:49
        Miałem przez prawie 4 lata wersję elx z silnikiem 1.8. (stąd mój nick).
        Przejechałem ok. 80 tysięcy i nie zepsuło się nic, poza jakimśtam stykiem przy
        reflektorze. Mam wrażenie, że marea była lepiej wykonana od bravy - chociaż
        oczywiscie technicznie to samochody bliźniacze.
        • flypeter Re: wara od Marei! 01.04.05, 11:27
          Ja mam bravo 1.2 SX z 2000 r. z salonu, przejechane do dej pory 112 tys. km i
          oto lista serwisowa: czyszczenie kolektora dolotowego z powodu gaśnięcia silnika
          na wolnych obrotach - przy 40 tys. km, wymiana końcówek drążka po 70 tys. km,
          wymiana amortyzatorów przy 80 tys. z powodu wycieku z jednego po wjechaniu w
          duuużą dziurę, aha i po miesiącu użytkowania wyhaczyło się cięgno odchylania
          fotela. Zero korozji(auto pod chmurką).To wszystko - czyli całkiem awaryjna
          bryka... :)
          Wczesniej miałem renault'a 19 z 1993 r. i przejechałem nim 60 tys. km (60 - 120
          tys.) i też bez awarii.
          Problem z autami wynika chyba z tego, że 80% z nich to walone wraki z zachodu,
          naprawiane przez byle machanika i blacharza.
    • alabamaboy Re: Astra kontra Lanos 01.04.05, 09:41
      No to już nie wiem.

Astre mam na wyciągniecie ręki ale ten lanos mi z głowy nie chce wyjść, w sumie
      młodszy ale to w końcu koreańskie badziewie ,chyba Opel produkuje troche lepsze
      auta co nie ?

Pomóżcie bo nie mam czasu i muszę coś kupić.
      • zupper Re: Astra kontra Lanos 01.04.05, 10:45
        W domu mialem lanosa 1,5 16v a w pracy służbową astre II 1,4 . jesli chodzi o
        wygląd i prestiż to astra. jesli o bezawaryjnośc i przebieg to lanos. na
        swiatlach był o niebo lepszy od astry w przyspieszeniu. zrobilem nim 100 000
        bez jakiegokolwiek problemu /jedynie uszkodzilem sam antene/, astra w tym
        czasie do 80 000 juz byla 2 razy na reklamacji /mam na mysli astre 2/.
        Jesli nie chcesz szpanowac i rwac panienek a chcesz auto trwale i tanie w
        eksploatacji /szczególnie na gazie/ to lani zdecydowanie. Jesli chcesz komfort,
        wygode i prestiż to astra.
        Pozdrawiam
          • jaro_ss Re: Astra kontra Lanos 01.04.05, 11:49
            Żartujecie z tym prestiżem prawda? Dla mnie marka Opla, po latach 50-tych dużo
            straciła, ale to dla mnie...

Przy tym roczniku auta - to trudno przy Astrze o tym prestiżu jednak na
            poważnie mówić....

W tym rankingu stawiałbym na Lanosa....

Ale niedawno znajomym wybiłem z glowy wiekową Corsę, zadowolili się młodszą
            Felicją i są zadowoleni.... (Znam co prawda przynajmniej jedną dobrze utrzymaną
            12 letnią Corsę, ale to inna bajka i dużo pracy własnej....)
            • alabamaboy Re: Astra kontra Lanos 01.04.05, 13:14
              Powiem wam szczerze że troche się zasmuciłem bo...

Byłem dzisiaj zobaczys tą Astrę i na jedynce totalny muł ale później się troche
              buja 1.4 86 konie, faktycznie tylnie nadkola zaczynają trochę korodować ale
              jest to tylko parę purchli ( kiedy to się przerodzi w rdzę ? ) pozatym blacha
              spoko. Powiem tak jeżeli chodzi o przyspieszenie to Lanos jest dużo lepszy ale
              jeżeli chodzi o wygląd to Astra jest duzo dużo ładniejsza , no i chyba mniej
              pali.

Po tym jednak co tu wyczytałem na forum jestem bliski rezygnacji ztej Astry ale
              jeszcze zobaczymy... c.d.n
              • n0ras Re: Astra kontra Lanos 01.04.05, 15:12
                Nie ma silnika 1.4 86 KM.
                Są:
                C14NZ (X14NZ) - 1.4 8v jednopunkt. wtrysk - 60KM
                C14SE - 1.4 8v MPI 82 KM
                X14XE - 1.4 16v MPI 90 KM.

1.4 8v to silniki, które są też w Lanosie 1.4 SOHC, tam ma on 75 KM.
                Przejedź się jeszcze Lanosem - auto będzie młodsze, po mniejszym przebiegu i
                naprawde solidne, ci co mówią że "koreańskie badziewie" nigdy tymi autami nie
                jeździli.
                • swoboda_t Zgadzam się w pełni! 01.04.05, 23:46
                  Za tę samoą cenę kupisz Lanosa młodszego i z mniejszym przebiegiem, do tego są
                  to auta mniej awaryjne, za to nieco więcej palą w mieście. W sumie rokuje to
                  dłuższą bezproblemową eksploatację. To są bardzlo zbliżone samochody, Astra ma
                  lepszej jakości plastiki i chyba nieco lepiej się prowadzi (tak
                  słyszałem,osobiście prowadziłem tylko Lanosa), tym niemniej rozsądniejszym
                  wyborem będzie DU.
              • ag2812 Re: Astra kontra Lanos 01.04.05, 23:14
                Zanim zrezugnujesz przejedź się Astrą i Lanosem ale dość dynamicznie na kretej drodze. Moim zdaniem lanos mimo identycznej konstrukcji zawieszenia, prowadzi sie znacznie gorzej.
                Zużycie paliwa w lanosie w stosunku do astry to prawie 1,5-2 l/100. Reszta kosztów identyczna, podstawowe części te same.
                Ja przejechałem astrą już 150 tyś bez usterki. Lanosem jeżdziłem okazyjnie ale w zyciu bym się nie zamienił.
                Pozdr.
                • alabamaboy Re: Astra kontra Lanos 02.04.05, 01:22
                  Oszaleje chyba

No dobra Lanos to Lano tamto , wychodzi na to że we wszystkim jest lepszy ae
                  jak na niego spojrze i na Astre to ślina mi cieknie w strone Astry , nie iwem
                  ale wygląd robi na mnie duże wrażenie a chyba nie ma osoby która powie że Lanos
                  jest ładniejszy, z dugiej strony macie racje ale za 5 lat Lanos będzie miał 10
                  lat i będzie starym gruchotem , Astra będzie miała 14 lat i też będzie starym
                  rguchotem więc jak , Lanos jest mniej awaryjny, młodszy, ma lepsze
                  przyspieszenie, Astra ładniejsza jest 2 razy, jest wygodniejsza i mniej pali i
                  co teraz , nie wiem dlaczego ale wygląd samochodu o jest to co robi najwieksze
                  wrażenie na mnie . I kiedy się te purchle przerodzą w rdze miesiąc rk dwa lata
                  5 lat ? NO i bądź tu mądry wiem że zawracam d..e jak stara panna ale muszę
                  szybko podjąć decyzje albo Astra albo czekanie na jakigoś Lanosa od znajomych
                  ludzi bo na giełdzie napewno nie kupie !
                  • iberia29 Re: Astra kontra Lanos 02.04.05, 11:46
                    Po raz kolejny lanos.Owszem uroda nie grzeszy- na samym poczatku uwazalam ze to
                    brzydactwo jakiego swiat nie widzial, malo tego bylam oburzona jak tata kupil
                    to cos,ale wierz mi ze sa brzydsze auta i nie taki lanos straszny jak sie
                    wydaje.Zawsze toto mlodsze jest i na lanosie rdzy nie widzialam, za to na
                    astrze owszem.
                    Poza tym jak chcesz czekac az ktos znajomy edzie lanosa sprzedawal to sie
                    mozesz nie doczekac, i to nie zawsze jest tak, ze jak kupujesz od kogos z ulicy
                    to od razu zlom podpicowany i oszustwo w bialy dzien-nie ma na to reguly.Jesli
                    masz zaufanego mechankia to podjedz z upatrzonym autem na stacje diagnostyczna,
                    niech mechanik sie tym autem przejedzie, obejrzy go na kanale i jak bedzie ok
                    to kup.Pamietaj auto uzywane ma prawo do niewielkich usterek, w koncu to nie
                    nowka.
                      • radioaktywny Re: Astra kontra Lanos 04.04.05, 13:04
                        Ja wybralbym Lanosa. To praktyczny i nie kłopotliwy samochód. Co do urody obu
                        aut, to jest kwestia gustu.
                        Okolo roku temu mialem pomysl kupienia nowej Astry III, wypozyczylem ja od
                        dilera na weekend, zrobilem 500 km i oddalem samochod wraz z kluczykami
                        niestety rozczarowany. W Oplach nie zagustowalem :-(
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka