Gość: jari IP: 2.4.STABLE* / 10.1.0.* 17.07.02, 09:32 Co wybrać Stilo 1.6 Dynamic czy Xsara 1.6i 16v Exclusive? Link Zgłoś Obserwuj wątek
Gość: ziemek Re: Stilo czy Xsara IP: 2.4.STABLE* / 10.1.114.* 17.07.02, 09:39 masz tu coś o cytrynie : www.motoklub.com.pl/wrazenia_tekst.htm?Tekst=Citroen_%20Xsara_VTR Link Zgłoś
Gość: Szon Re: Stilo czy Xsara IP: 213.17.165.* 17.07.02, 13:32 a nie myślałeś o P 307? Cenowo jak Stilo, ale lepiej zrobiony.....no i ładniejszy Link Zgłoś
Gość: vd Re: Stilo czy Xsara IP: *.waw.cdp.pl 17.07.02, 14:11 co jest lepiej zrobione w 307 ? Link Zgłoś
Gość: Niknejm Re: Stilo czy Xsara IP: 143.26.83.* 17.07.02, 14:22 Gość portalu: vd napisał(a): > co jest lepiej zrobione w 307 ? Stylistyka... ;-)) Ale to oczywiście kwestia gustu... Mi się też bardzo podoba 307, co nie znaczy, że bym go kupił... Pozdrawiam, Niknejm Link Zgłoś
Gość: vd Re: Stilo czy Xsara IP: *.waw.cdp.pl 17.07.02, 14:26 no tak stylistyka rzecz gustu wiec nie bedziemy sie wypowiadac , ale mnie sie nie podoba ani jeden ani drugi (choc mam tego drugiego), uwazam tylko ze francuzi za bardzo probowali wyeksplaatowac stylistyke 206, co wiekszej 307 nie wyszlo na dobre (skadinad SW jest super), interesuje mnie tylko co w 307 jest lepiej wykonane niz w stilo bo tutaj mam akurat inne zdanie Link Zgłoś
Gość: Wojciech Re: Stilo czy Xsara IP: 2.4.STABLE* / 192.168.25.* 17.07.02, 14:33 A np. wnętrze jest lepiej zrobione. Nie wiem jak mozna mowic w Stilo o tej nowej jakosci, patrzac np. na boczki drzwiowe. Najtansze, twarde i wiotkie tworzywo. Na dodatek kiepsko to wyglada nawet bez dotykania. Odgłos zamykanych drzwi, zwłaszcza tylnych, jest po prostu blaszany. To juz w Bravie bylo lepiej, drzwi robily solidniejsze wrazenie. Poza tym Stilo 5D wg mnie ma strasznie nieciekawe nadwozie. Przód, owszem, ładny. Tył natomiast niczym w londynskiej taksówce. Wiem, wiem, kwestia gustu, jednak ten gust podziela większość europejczyków, gdyż Stilo sprzedaje się dużo poniżej oczekiwań, natomiast 307 idzie jak świeże bułeczki. Link Zgłoś
Gość: Sławek Re: Stilo czy Xsara IP: *.aries.com.pl 24.07.02, 21:52 Gość portalu: vd napisał(a): Również uważam,że 307 to rozdymana 206 z ujemnym skutkiem dla tej ostatniej.Ilekroć patrze na jadącą 307 mam wrażenie,że to znacznie dłuższy samochód,a tu ... takie rozczarowanie.Sytuacja ulega znacznej poprawie w modelu 307 SW.Stilo 5D też jest takie sobie.Najładniejszym nowym kompaktem 3D jest Stilo. pozdrawiam > no tak stylistyka rzecz gustu wiec nie bedziemy sie wypowiadac , ale mnie sie > nie podoba ani jeden ani drugi (choc mam tego drugiego), uwazam tylko ze > francuzi za bardzo probowali wyeksplaatowac stylistyke 206, co wiekszej 307 nie > > wyszlo na dobre (skadinad SW jest super), interesuje mnie tylko co w 307 jest > lepiej wykonane niz w stilo bo tutaj mam akurat inne zdanie Link Zgłoś
Gość: Krzysiek Re: Stilo czy Xsara IP: *.4.PRE / 192.168.200.* 25.07.02, 11:54 No a mnie sie podoba dla odmiany wlasnie 5D, piekny harmoniczny design calego auta. Link Zgłoś
Gość: pablo Re: Stilo czy Xsara IP: 62.148.86.* 25.07.02, 14:05 mam xsare VTS 1,8 16V 115 km z 1 esycji 4 latka, super sprzet, piekne wyposazenie (podobno w nowej troche oszczedzili na tapicerce) Moja jest ladniejsza i lepiej wykonczona od Stilo.. Link Zgłoś
Gość: gonzo Re: Stilo czy Xsara IP: *.kielce.cvx.ppp.tpnet.pl 25.07.02, 20:43 Dam Ci informację z pierwszej ręki, ponieważ od tygodnia jestem posiadaczem Xsary 1.6 Exclusive i miałem ten sam dylemat, co kupić Xsarę, Stilo, Peugeota 307, Seata Toledo, czy Focusa Comfort X. Wszystkie mają to samo wyposażenie, Focus i 307 są o około 8.000 PLN droższe od Xsary i Stilo (fakt, że 307 liczone z klimą automatyczną). Ta różnica zadecydowała, że wybierałem pomiędzy Xsarą i Stilo. Wybrałem Xsarę, ponieważ uznałem, że wydając 56.500 (razem z ubezpieczeniem, blokadą skrzyni, dywanikami, itp.) Citroen jest efektowniejszy. Fiat kojarzy mi się niestety z małymi klekoczącymi samochodami. Xsarą jeździ mi się rewelacyjnie, klima, fantastyczny silnik 110 KM, znakomite radio + 6 głośników, no może troche twarde platiki we wnętrzu, komfort jak u Citroena, duży bagażnik. Jestem z tego samochodu bardzo zadowolony. Spalanie po pierwszych 500 km - 7,2 l (pół na trasie, pół w mieście, cały czas z klimatyzacją). Fiatem Stilo nie jeździłem, więc trudno mi porównać. Link Zgłoś
Gość: jari Re: Stilo czy Xsara IP: 2.4.STABLE* / 10.1.0.* 26.07.02, 09:14 Dzięki za informację. Ja też jednak wybiorę Citroena. Mimo, że Fiat jest trochę lepiej wyposażony (6 poduszek, ASR) to jednak ocena końcowa Xsary jest wyższa. Jeśli chodzi o silniki to jeździłem Xsarą 1.6 i Stilo 1.8, wydaje mi się że Fiat jest mniej dynamiczny. Link Zgłoś
Gość: mar Re: Stilo czy Xsara IP: *.citicorp.com 26.07.02, 11:37 Ile planujesz wydać na Xsarę 1.6i 16v Exclusive, ile zapłacisz za pełne ubezpieczenie oraz czy dealer dodaje ci coś za darmo np. blokadę skrzyni biegów lub alarme, a może gwarancję 3 letnią. Pozdro. Link Zgłoś
Gość: jari Re: Stilo czy Xsara IP: 2.4.STABLE* / 10.1.0.* 26.07.02, 12:11 Cena bazowa promocji Exclusive to 51,200.00 plus 1,370.00 za lakier metalizowany, daje to 52,570.00;. Reszta jest kwestią dogadania się z dealerem. Ja dostałem 1,500.00 upustu plus blokada skrzyni biegów, dywaniki i nakładki na progi. Słyszałem, że niektórzy dealerzy dają nawet 5%. W salonie Citroena na Krakowskiej proponują gratis autoalarm i dywaniki. Jeśli idzie o ubezpieczenie to w grę wchodzi tylko pakiet, wychodzi średnio około 4.9% od wartości samochodu, co daje 2,500.00 - 2,700.00. Szczegóły dogadam dopiero ze swoim agentem, niech znajdzie coś atrakcyjnego. Link Zgłoś
Gość: vd Re: Stilo czy Xsara IP: *.datastar.pl 26.07.02, 12:23 Xsara, zdecydowanie poniewaz: jest nowoczesniejsza, wieksza, ma lepsze wyposazenie i jest oczywiscie mniej awaryjna, ma ladniejsza sylwetke i lepiej wykonany kokpit, silniki i zawieszenia citroen ma tez lepsze niz Fiat, cena citroena jest nizsza o jakies 5% co tez nie jest bez znaczenia Link Zgłoś
Gość: jacc Re: Stilo czy Xsara IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 26.07.02, 13:05 Akurat co do wielkości to fiat jest szerszy o 8cm i ma większy rozstaw osi o 6cm Link Zgłoś
Gość: vd Re: Stilo czy Xsara IP: *.datastar.pl 26.07.02, 13:28 to nie mozliwe xsara jest i tak wieksza Link Zgłoś
Gość: sknera Re: Stilo czy Xsara IP: *.epsa.pl 26.07.02, 13:34 Fakt, Xsara jest najmniejszym kompaktem o najwiekszym bagazniku. Link Zgłoś
Gość: Sławek Re: Stilo czy Xsara IP: *.aries.com.pl 26.07.02, 16:34 Gość portalu: jacc napisał(a): Fiat jest szerszy o 6 cm > Akurat co do wielkości > to fiat jest szerszy o 8cm > i ma większy rozstaw osi o 6cm Link Zgłoś
Gość: cOlo Re: Stilo czy Xsara IP: 217.8.178.* 26.07.02, 18:35 Gość portalu: vd napisał(a): > Xsara, zdecydowanie poniewaz: jest nowoczesniejsza, wieksza, ma lepsze > wyposazenie i jest oczywiscie mniej awaryjna, ma ladniejsza sylwetke i lepiej Czlowieku co ty bredzisz? Chyba musisz niezle zielsko jarac mowiac takie bzdury!! Xsara nowoczesniejsza?? Koncepcja auta ma ze 4 lata co najmniej. 2 lata temu, maly facelifting. Stilo to ZUPELNIE nowa konstrukcja ok. 1 roku (liczac prototypy) W sprzedazy od pol roku. Co jak co ale akurat wyposazenia na dzien dzisiejszy nic nie ma lepszego od Stilo w klasie C za porownywalna cene. O awaryjnosci Stilo lepiej sie nie wypowiadaj (ja zreszta tez nie) bo to za nowe auto zeby cos mowic na ten temat!!! A sylwetka to juz jest rzecz gustu o ktorym sie nie dyskutuje, bo z gustem jest jak z d_u_p_a - kazdy ma swoja. :) hehe Pozdrawiam Link Zgłoś
Gość: fs Re: Stilo czy Xsara IP: *.czajen.pl 26.07.02, 20:22 Gość portalu: cOlo napisał(a): > Gość portalu: vd napisał(a): > > > Xsara, zdecydowanie poniewaz: jest nowoczesniejsza, wieksza, ma lepsze > > wyposazenie i jest oczywiscie mniej awaryjna, ma ladniejsza sylwetke i lep > iej > > Czlowieku co ty bredzisz? Chyba musisz niezle zielsko jarac mowiac takie > bzdury!! > > Xsara nowoczesniejsza?? Koncepcja auta ma ze 4 lata co najmniej. 2 lata temu, > maly facelifting. Stilo to ZUPELNIE nowa konstrukcja ok. 1 roku (liczac > prototypy) W sprzedazy od pol roku. > > Co jak co ale akurat wyposazenia na dzien dzisiejszy nic nie ma lepszego od > Stilo w klasie C za porownywalna cene. > > O awaryjnosci Stilo lepiej sie nie wypowiadaj (ja zreszta tez nie) bo to za > nowe auto zeby cos mowic na ten temat!!! > > A sylwetka to juz jest rzecz gustu o ktorym sie nie dyskutuje, bo z gustem jest > > jak z d_u_p_a - kazdy ma swoja. :) hehe > > Pozdrawiam Koncepcja auta to poczętek lat 90-tych, czyli ZX Link Zgłoś
Gość: Sławek Re: Stilo czy Xsara IP: *.aries.com.pl 26.07.02, 16:39 W tym zestawieniu bez namysłu biorę Stilo.A swoją drogą to zastanawiam się jak wg was podstarzała Xsara wygrywa ze Stilo? Jej jedyna przewaga to większa dynamika głównie za sprawą dużo mniejszej masy własnej. pozdrawiam Sławek -Xsara Picasso Link Zgłoś
Gość: Jacek Re: Stilo czy Xsara IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 26.07.02, 17:00 Spojrz na statystyki TUV: Citroen i Fiat to najbardziej usterkowe auta. W moim firmowym Saxo peklo ciegno w skrzyni biegow, efekt: postoj w nocy w szczerym polu. Bylo tez mnostwo innych awarii. Nasza firma omija Citroena duzym lukiem, a posiada w stalej ekspoloatacji 80 aut. Citroen czy Fiat? Wybor - tragedia. Link Zgłoś
Gość: Sławek Re: Stilo czy Xsara IP: *.aries.com.pl 26.07.02, 19:09 Gość portalu: Jacek napisał(a): Jakieś dziwny masz ten raport gdyż: w kategorii do 3 lat: 44.Volvo 850 48.CITROEN XANTIA ----------------- 100.Seat Marbella 102.Rover Mini 103.Chrysler Voyager w kategorii do 5 lat: 41.VW Passat 41.CITROEN XANTIA 42.VW Polo 52.CITROEN XM --------------- 91.Renault Clio 92.Chrysler Voyager 92.Renault Espace 94.Rover Mini 95.Seat Marbella w kategorii do 7 lat: 53.Audi 80 54.FIAT PANDA 55.Audi 100 55.FIAT CINQUECENTO ------------------- 79.Renault 21 80.Seat Ibiza 81.Seat Marbella 82.Skoda Favorit w kategorii do 9 lat: 65.VW Corrado 65.Renault Espace 67.Seat Toledo 68.Renault 19 69.Renault 21 70.Rover Mini 71.Seat Marbella 72.Seat Ibiza 73.Skoda Favorit w kategorii do 11 lat: 59.Renault Espace 60.VW Corrado 60.Renault 19 62.Rover Mini 63.Seat Marbella 64.Seat Ibiza Raport TUV 2000/2001 pozdrawiam > Spojrz na statystyki TUV: Citroen i Fiat to najbardziej usterkowe auta. W moim > firmowym Saxo peklo ciegno w skrzyni biegow, efekt: postoj w nocy w szczerym > polu. Bylo tez mnostwo innych awarii. Nasza firma omija Citroena duzym lukiem, > a posiada w stalej ekspoloatacji 80 aut. > Citroen czy Fiat? Wybor - tragedia. Link Zgłoś
Gość: Krzysiek Re: Stilo czy Xsara IP: 217.97.234.* 26.07.02, 20:15 Nasza firmowa Xsara 1,4SX przejechała narazie 110 000 km i w serwisach bywa tylko na planowe przeglądy.Fakt do dynamicznych to ona nie należy. Link Zgłoś
Gość: DD Xsara - przecież to klasa B+ na dzisiejsze czasy IP: *.poznan.dialup.inetia.pl 26.07.02, 20:18 Jak można porównywać wózek klasy B+ (Xsara) z największym kompaktem (Stilo)?? Pod względem wyposażenia Cytryna ma połowę tego, co Fiat. Dynamika jest uzależniona m.in. od masy własnej. Cytryna jest lżejsza, a tym bardziej mniej bezpieczna. Ma pewnie z trzy gwiazdki, co w porównaniu z być może pięcioma gwiazdkami Stilo wypada blado. Lekki retusz wyglądu Cytryny ma zapewnić jej spokojną starość, więc nie ma co porównywać jej do najnowszych modeli Stilo, Corolli, 307, czy Civica, bo to już inna epoka. Link Zgłoś
Gość: vd Re: Xsara - przecież to klasa B+ na dzisiejsze cz IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 26.07.02, 22:54 a wiec pytanie powinno brzmiec: co wybrac fiata albea czy citroena xsare ? fiat albea niewielkie auto z duzym bagaznikiem podobnie jak xsara,dynamika przy 1,6 porownywalna , koszty lekko na korzysc fiata nawet po doposazeniu Link Zgłoś
Gość: Sławek Re: Xsara - przecież to klasa B+ na dzisiejsze cz IP: *.aries.com.pl 27.07.02, 11:18 Gość portalu: vd napisał(a): No bez przesady.Citroen Xsara jest prawie identyczny jak Brava (bardzo podobny wygląd,wymiary,masy,silniki) Widze,że ktoś chyba chce sie tu troszke dowartościować (porównaniem Xsara- Albea ;-) pozdr > a wiec pytanie powinno brzmiec: co wybrac fiata albea czy citroena xsare ? > fiat albea niewielkie auto z duzym bagaznikiem podobnie jak xsara,dynamika przy > > 1,6 porownywalna , koszty lekko na korzysc fiata nawet po doposazeniu Link Zgłoś
Gość: vd Re: Xsara - przecież to klasa B+ na dzisiejsze cz IP: *.waw.cdp.pl 29.07.02, 09:52 czolem troche zartowalem z ta albea, ze wzgledu na wczesniejszy ton porownawczych wypowiedzi oczywiscie xsarze blizej do bravy a stilo do Picasso, ostatnio zaparkowalem obok Picasso i zauwazylem ze Stilo niewiele odbiega od niego wymiaramai zewn. pozdrawiam Link Zgłoś
Gość: gonzo Re: Stilo czy Xsara IP: *.kielce.cvx.ppp.tpnet.pl 27.07.02, 21:38 Co do wielkości wnętrza to zależy jakie kto ma wymagania. Np. Toyota Corolla hatchback ma dużo miejsca z tyłu, lecz bagażnik ma tylko 289 l pojemności. Ja mam dosyć szczupłą żonę i trzyletnie dziecko, które codziennie wożę przez pół miasta do dziadków z wózkiem i przynajmniej dwoma torbami. Tak więc potrzebuję sporego bagażnika i niekoniecznie tak wiele miejsca z tyłu. Coś jest niestety za coś. Miłośnikom miejsca z tyłu polecam vany. Co do rzekomej przestarzałości Xsary, to polecam artykuł w ostatnim Auto Sukciesie, gdzie jest porównanie 4 kompaktów. Xsara jest tam chwalona m.in.: za najlepsze do tej pory zawieszenie w całej klasie. Poza tym powiem jeszcze raz to co już napisałem. Dając ponad 55.000 PLN za samochód chciałoby się zrobić na kimś wrażenie. Nie wiem czy Xsarą się ten efekt osiagnie (pewnie większy Focusem albo 307), ale wiem jedno - na pewno nie Fiatem. Jeżeli ktoś słynie z jakiś samochodów, a są to małe i klekoczące wozy to tak również będzie i w tym przypadku. Link Zgłoś
Gość: Sławek Re: Stilo czy Xsara IP: *.aries.com.pl 28.07.02, 12:01 Gość portalu: gonzo napisał(a): Co do tego Fiata to nie masz racji.Pamiętam jakie niesamowite wrażenie na wszystkich robiła Brava jak wchodziła na rynek.Osobiście wole popatrzyć na przejezdzające Stilo gdyż widuje je rzadko w przeciwieństwie do 307,oklepanego do bólu Focusa czy nudnej Corolli i Civica. pozdrawiam Dając ponad 55.000 PLN za > samochód chciałoby się zrobić na kimś wrażenie. Nie wiem czy Xsarą się ten > efekt osiagnie (pewnie większy Focusem albo 307), ale wiem jedno - na pewno nie > > Fiatem. Jeżeli ktoś słynie z jakiś samochodów, a są to małe i klekoczące wozy > to tak również będzie i w tym przypadku. Link Zgłoś
Gość: vd Re: Stilo czy Xsara IP: *.waw.cdp.pl 29.07.02, 09:55 zapraszam na przejazdzke moim stilo, zobaczysz co to znaczy robic wrazenie :)) Link Zgłoś
Gość: DD Re: Stilo czy Xsara IP: *.poznan.dialup.inetia.pl 29.07.02, 23:46 Największe wrażenie robi na koleżankach. Żar się leje z nieba. A w środku Stilo +22st. i obowiązkowa zimna puszka Fanty w chłodzonym schowku ... ;-) Link Zgłoś
Gość: gonzo Re: Raczej Focus lub 307 ... IP: *.kielce.cvx.ppp.tpnet.pl 28.07.02, 10:15 tyle, że droższe o około 8-9 tys. od Xsary w tej samej wersji wyposażenia. Link Zgłoś
Gość: DD Re: Raczej Focus lub 307 ... IP: *.poznan.dialup.inetia.pl 28.07.02, 15:54 Gonzo! Jeśli dla Ciebie Stilo jest małym i klekoczącym samochodem, to czym Ty jeździsz?? Dużym, przestronnym i ładownym Żukiem??? Link Zgłoś
Gość: gonzo Re: Raczej Focus lub 307 ... IP: *.kielce.cvx.ppp.tpnet.pl 07.08.02, 22:34 Oczywiście jeźdzę Xsarą. Może nieprecyzyjnie rzeczywiście napisałem, doceniam jak najbardziej zalety i klasę Fiata Stilo, jednakże jako byłemu posiadaczowi Fiata 126 p. (4 lata) i CC (2 lata) marka Fiat kojarzy się z tymi małymi klekoczącymi samochodami.I tylko to miałem na myśli. Link Zgłoś