Dodaj do ulubionych

Czy wymiana 2 opon na zimowe cos daje

02.11.06, 16:24
W tym momencie mam tylko 2 zimowe opony , a bede jechal w gory gdzie moze byc
slisko . Powiedzcie czy wymiana tylko 2 opon na zimowe ( np tylko z przodu )
cos daje czy tez trzeba wymienic wszystkie 4 . (Opony Michelin letnie i
zimowe auto Toyota Corolla )
Obserwuj wątek
      • crannmer Obywatelu, nie ..dol bez sensu 02.11.06, 18:43
        fredoo napisał:

> Wymiana dwóch przednich załatwia sprawę.Opinię o konieczności wymiany
        > wszystkich lansuje lobby oponiarskie,podobnie jak krytykę opon wielosezonowych.

Nie bedziesz placil za pogrzeb ofiar Twoich idiotyzmow, wiec nie rozpowszechniaj
        ich.

MfG

C.
      • llaszczewski Re: Czy wymiana 2 opon na zimowe cos daje 24.11.06, 13:59
        widac ze sie znasz jak dupa na poezji. Wyobraz sobie ze mam bardzo dobre
        porownanie a dokladniej w domu sa dwa auta (oba kompakty, wiec podobne)- jedna
        ma caloroczne a drugie mialo letnie a teraz zimowki i wiem bardzo dobrze
        (prawie wyladowalem w rowie o glebokosci 4-5 metrow) ze zimowki sa najlepsze na
        zime a caloroczne nadaja sie tylko do wolniutkiego turlania i ledwo co daja
        rade na sniegu. Inna sprawa jest w zime na czarnym asfalcie gdzie nawet na
        letnich mozna jako tako jechac ale tez jest gorzej! Nie dajcie sie ludzie
        omamic ze to propaganda oponiarzy! zimowki na prawde dzialaja!!!! Pozdrawiam!
      • pietrasso Re: Czy wymiana 2 opon na zimowe cos daje 08.12.06, 16:47
        Dwie opony to złudzenie bezpieczeństwa. Może ułatwią wyjechanie ze śniegu na
        asfalt, ale nie jazdę zimową. Mnie na zakręcie dwa razy obróciło (z tyłu miałem
        opony letnie; przód wszedł w zakręt bez problemu ale tył już ślizgiem.
        Nasępnego dnia miałem 4 zimówki.
        • lpatezag Re: Czy wymiana 2 opon na zimowe cos daje 06.11.06, 00:09
          Ubiegla zime przejezdzilem na oponach letnich-bieznik 5mmm(Warszawa)i to bez
          zadnych przygod.A wiadomo jaka byla to wyjatkowa zima-snieg napieral ciagle, o
          mrozie nie wspomne.Tak wiec warunki byly okripne ale dalo rade.Tego lata w
          sloneczny dzien,na suchej nawierzchni facet wiechal mi mercem w przedni blotnik...
          • cougar4 Re: Czy wymiana 2 opon na zimowe cos daje 06.11.06, 09:00
            I wlasnie dlatego jesli na letnich ktos daje rade i tylko na nich do tej mpory jezdzil to juz po samej zmianie 2 opon na zimowe poczuje wielka roznice. Szczegolnie mprzy ruszaniu na sniegu i wykopywaniu sie np na parkingu. Nie mowiac juz o hamowaniu i podjazdach. Wiadomo ze dla dobrego prowadzenia potrzeba dobrego kontaktu wszystkich 4 kol z nawierzchnia ale nie przesadzajmy. Jesli ktos ma nie zmienic opon w ogole to juz niech zmieni chociaz przod.
            • marek.z.marek Re: Czy wymiana 2 opon na zimowe cos daje 06.11.06, 11:32
              Ja jeździłem parę tygodni na dwóch zimówkach (przód) i 2 letnich jeszcze zanim
              spadł śnieg. Moje wrażenia: zdecydowanie poprawił się komfort jazdy - bez
              porównania z 4 letnimi, na mokrej nawierzchni lepsza przyczepność i brak
              problemów z hamowaniem ale niestety tył niestabilny, uczucie kołysania, na
              zakrętach lekkie ślizganie się tyłu, zarzucało. Przed opadami śniegu zmieniłem
              pozostałe 2 opony i jeździ się zdecydowanie lepiej, nie polecam nikomu
              kombinować 2+2, naprawdę nie warto.
              • przemlis Re: Czy wymiana 2 opon na zimowe cos daje 10.11.06, 16:52
                kiedyś jadąc golfem z zimówkami tylko na przedzie przy 15kmh tak mnie obróciło
                że powiedziałem nigdy więcej a co dopiero przy większych prędkościach?
                pojeździj sobie na trolejach to zobaczysz. na oponach nbie
                oszczędzisz.szerokości:-)
          • bistorek Re: Czy wymiana 2 opon na zimowe cos daje 30.12.06, 23:29
            lpatezag napisał:

> Ubiegla zime przejezdzilem na oponach letnich-bieznik 5mmm(Warszawa)i to bez
            > zadnych przygod.A wiadomo jaka byla to wyjatkowa zima-snieg napieral ciagle, o
            > mrozie nie wspomne.Tak wiec warunki byly okripne ale dalo rade.Tego lata w
            > sloneczny dzien,na suchej nawierzchni facet wiechal mi mercem w przedni blotnik
            > ...

I jaki z tego wniosek? Zakaz jazdy mercom w zime.
      • karburatorek Re: Czy wymiana 2 opon na zimowe cos daje 24.12.06, 22:00
        Jeżeli zimówki będą z przodu, a ztył u letnie - to na pewno.
        Nie wiem, skąd wziął się przesąd, że lepsze na dane warunki opony powinny być z
        przodu (???)
        Lepsze opony powinny byż założone na tylną oś, gdyż korygowanie uślizgów kół
        przednich jest dużo łatwiejsze dla kierowcy niż tylnych.
        Jeździłem różnymi autami w obu układach: jeżeli jest tylko jedna para opon
        zimowych to POWINNY BYĆ Z TYŁU.
        Zresztą ta dyskusja jest odnawiana co roku na początku sezonu zimowego;
        wystarczy odświeżyć zeszłoroczne wątki - wszystko jest dokładnie wyjaśnione.
        Oczywiście lepiej mieć cztery zimowe, ale wiadomo, jakie są realia...
    • skrobala Re: Czy wymiana 2 opon na zimowe cos daje 15.11.06, 00:53
      Tak daje jesteś oszczędny ale tylko w połowie za druga połowę płacisz
      ubezpieczenia o ile płacisz. Czy jak wymieniasz olej w silniku to zmieniasz
      cały czy połowe? Na swoje pytanie odpowiedzsobie sam najlepiej jak potrafisz.
      Zmiana 2 opon poprawi tobie samopoczucie i zwiekszy pewnośc swoich decyzji na
      drodze niesgtety 2 letnie szybko zweryfikuja rzeczywistość
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka