Dodaj do ulubionych

SC czy Matiz

IP: 2.4.STABLE* / 10.1.0.* 26.09.02, 10:44
Co byście wybrali? Ma to być drugie auto w rodzinie. Głównie będzie nim
jeździć żona, często z dwójką małych dzieci. Chcę kupić używane za ok 15
kPLN. A może polecacie coś innego?
Obserwuj wątek
    • Gość: ktos Re: SC czy Matiz IP: *.csc.com.pl 26.09.02, 12:20
      Gość portalu: Leo napisał(a):

      > Co byście wybrali? Ma to być drugie auto w rodzinie. Głównie będzie nim
      > jeździć żona, często z dwójką małych dzieci. Chcę kupić używane za ok 15
      > kPLN. A może polecacie coś innego?


      Też miałem ten problem, tylko że wybierałem miedzy nowymi modelami (od
      dealera) tych samochodów, i także jako drugi samochód w rodzinie. Trzy dni
      temu odebrałem niebieskie seicento 1.1 GO!. Moim zdaniem nie ma porównania z
      Matizem. Matizem też jeździłem bo ma go ktoś w mojej rodzinie. Seicento ma
      lepszą jakość wykończenia, duuuuuuuuuuuużo lepszy i dynamiczniejszy silnik.
      Ogólnie uważam że autko jest świetne. Jednak można trochę narzekać na brak
      miejsca w środku - ale jeśli będzie jeździła głównie kobieta i 2 dzieci to nie
      ma problemu.

      Nie wiem jednak, czy oda ci się kupić SC za 15kpln z silnikiem 1.1. Silnika
      900 raczej Ci nie polecam (bierze olej i jest awaryjny - choś są oczywiście
      wyjątki). Krótka mówiąc jeśli będziesz miał wybór:

      Matiz/Seicento 1.1 - bez zastanowienia bierz seicento
      Matiz/Seicento 900 - sprawdź który samochód jest w lepszym stanie - jeśli SC
      bedzie miało pow. 80ooo tys. km to raczej nie bierz - jeśli mniej ja osobiście
      i tak przychylał bym się do seicento

      PS. Jak masz jeszcze jakies pytania to pisz (znam samochody CC/SC i Matiza
      tez - ale juz nie tak dobrze)

      Pozdrawiam i życze udanych zakupów. ktos.
      • remo29 Re: SC czy Matiz 26.09.02, 14:57
        Gość portalu: ktos napisał(a):

        > Seicento ma
        > lepszą jakość wykończenia, duuuuuuuuuuuużo lepszy i dynamiczniejszy silnik.

        Co ty porównujesz? silnik 1.1 z 0.8? Ten fiatowski 1.1 to wcale nie taka
        rewelka - VVT-i toyoty przy tej pojemności wyciska prawie 70 KM. Porównanie
        zatem jest nieteges. Co do jakości fiata sc to jest porównywalna z daewoo - oba
        są produkowane w Polsce, więc ani niemiecka precyzja, ani hiszpański
        temperament, a tylko zwyczajne polskie dziadostwo. Uważam, że wybór jest żaden.
        • Gość: Sławek Re: SC czy Matiz IP: *.aries.com.pl 26.09.02, 15:50
          remo29 napisał:

          A niby co ma porównywać? Czy to jego wina,że w ofercie DU jest tylko jeden
          silnik?Skoro ceny są porównywalne to co się czepiasz?
          Gwoli ścisłości dodam,że zanim silniki Toyoty i Yaris ujrzały światło dzienne
          Fiat miał już w ofercie silnik 1.2 16 v (nie 1.3 i bez zmiennych faz rozrządu)
          o mocy 86 KM (Lancia Y,Punto)Z powodzeniem jednostka ta stosowana jest do
          dzisiaj (w Puncie,Bravie,Stilo o mocy 80 KM).
          Co za głupoty z hiszpańskimi temperamentami wypisujesz?Co to ma do rzeczy?
          Jakość wnętrza w SC jest lepsza niz w Matizie (niewielka ale jednak jest
          widoczna)

          pozdrawiam

          pozdrawiam

          > Gość portalu: ktos napisał(a):
          >
          > > Seicento ma
          > > lepszą jakość wykończenia, duuuuuuuuuuuużo lepszy i dynamiczniejszy silnik
          > .
          >
          > Co ty porównujesz? silnik 1.1 z 0.8? Ten fiatowski 1.1 to wcale nie taka
          > rewelka - VVT-i toyoty przy tej pojemności wyciska prawie 70 KM. Porównanie
          > zatem jest nieteges. Co do jakości fiata sc to jest porównywalna z daewoo -
          oba
          >
          > są produkowane w Polsce, więc ani niemiecka precyzja, ani hiszpański
          > temperament, a tylko zwyczajne polskie dziadostwo. Uważam, że wybór jest
          żaden.
    • obi. Re: SC czy Matiz 26.09.02, 14:58
      Bez zastanowienia wybrałbym matiza. Z jednego tylko powodu: wyniki testów
      zderzeniowych. Matiz to jeden z najbezpieczniejszych maluchów. Z kolei seicento
      miało najgorszy wynik w historii przeprowadzania testów. Był to jedyny
      samochód, w którym - według opinii specjalistów - kierowca niemal na pewno
      poniósłby śmierć przy zderzeniu odpowiadającym standardowemu testowi (o ile
      pamiętam jest to najazd na nieruchomą przeszkodę z prędkością ok. 60 km/h).
      Wyniki testów znajdziesz pod adresem:
      www.euroncap.com/results.htm
      Zwróć uwagę na przekreśloną gwiazdkę seicento.

      Pozdr
      • Gość: Sławek Re: SC czy Matiz IP: *.aries.com.pl 26.09.02, 15:53
        obi. napisał:

        Plusem SC jest większa szerokość wnętrza oraz lepszy silnik (1.1) Matiza
        natomiast większa przestrzeń na nogi z tyłu,5 drzwi i wymienione przez ciebie
        bezpieczeństwo.

        pozdrawiam

        > Bez zastanowienia wybrałbym matiza. Z jednego tylko powodu: wyniki testów
        > zderzeniowych. Matiz to jeden z najbezpieczniejszych maluchów. Z kolei
        seicento
        >
        > miało najgorszy wynik w historii przeprowadzania testów. Był to jedyny
        > samochód, w którym - według opinii specjalistów - kierowca niemal na pewno
        > poniósłby śmierć przy zderzeniu odpowiadającym standardowemu testowi (o ile
        > pamiętam jest to najazd na nieruchomą przeszkodę z prędkością ok. 60 km/h).
        > Wyniki testów znajdziesz pod adresem:
        > <a
        href="http://www.euroncap.com/results.htm"target="_blank">www.euroncap.com/r
        > esults.htm</a>
        > Zwróć uwagę na przekreśloną gwiazdkę seicento.
        >
        > Pozdr
    • polokokt Re: SC czy Matiz 26.09.02, 18:28
      Czesc
      Nie wiem w jakkim wieku macie dzieci, ale jesli w wieku kiedy jeszcze jezdza z
      tylu w fotelikach to ja zdecydowanie szukal bym matiza w dobrym stanie. A to
      dlatego ze do wozenia dzieci (ich wsiadaniu, przypinaniu itd) wygodniejszy jest
      matiz dzieki swoim tylnym dzrzwiom. No chyba ze dzieci juz nie jezdza w
      fotelikach, albo zona jest bardzo wygimnastykowana (bo zapiecie dziecka w
      trzydrzwiowym samochodzie na tylnym siedzeniu wymaga troche gimnastyki)
      Co do silnikow to sadzac po cenie masz na mysli seicento 900 albo 800 w
      matizie. Wiec jesli chodzi o te silniki to mysle ze jako toczydelka dla zony
      oba beda spelnialy swoja funkcje. Milaem okazje jezdzic obydwoma i jakos
      wielkiej roznicy nie widzialem. Zarowno kolega ktory mial Seicento byl
      zadowolony i kolega ktory ma Matiza tez jest zadowolony (kupil jednorocznego z
      aso daewoo, zarzucil gaz i pomyka za pol darmo, ale samochod spelnia jego
      oczekiwania)
      Pozdrawiam
    • Gość: noras Re: SC czy Matiz IP: 2.2.STABLE* / 212.244.59.* 26.09.02, 22:16
      Dlaczego chcesz żonę z dwójką dzieci upychać do takiego maleństwa - może
      jeszcze ma tym z dziećmi na zakupy jechać??
      Za 15 tys. zł możesz jej kupić pełnowymiarowy samochód (bo Ty będziesz pomykał
      do pracy - sam - dużym wygodnym autem, a ona z dwójką dzieci niech się morduje -
      wsadzić je, zapiąć pasy, itp..) np. skodę felicie, DU nexię, czy lanosa - jak
      do tego wsadzisz gaz, eksploatacja wyjdzie nie drożej niż SC czy Matiza.
      A tak na marginesie - za propozycję jazdy takim maluchem z dwójką dzieci moja
      żona to nie wiem co by mi zrobiła, i nie wiem czy bym to przeżył. Jeździ espero
      i sobie radzi lepiej niż niejedna w SC.
      • ckdezerter Re: SC czy Matiz 27.09.02, 07:45
        Dwa lata temu też miałem dylemat czy wybrać Sc. czy Matiza. Wybrałem tego
        drugiego. Przejeździłem prawie 60tys. km i nie mam z tym samochodem żadnych
        problemów. Jak do tej pory musiałem wymienić klocki (po ok. 40tys) i oczywiście
        wszystkie materiały które należy wymieniać na bieżąco (filtry itp.)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka