Gość: Leo IP: 2.4.STABLE* / 10.1.0.* 26.09.02, 10:44 Co byście wybrali? Ma to być drugie auto w rodzinie. Głównie będzie nim jeździć żona, często z dwójką małych dzieci. Chcę kupić używane za ok 15 kPLN. A może polecacie coś innego? Link Zgłoś Obserwuj wątek
Gość: ktos Re: SC czy Matiz IP: *.csc.com.pl 26.09.02, 12:20 Gość portalu: Leo napisał(a): > Co byście wybrali? Ma to być drugie auto w rodzinie. Głównie będzie nim > jeździć żona, często z dwójką małych dzieci. Chcę kupić używane za ok 15 > kPLN. A może polecacie coś innego? Też miałem ten problem, tylko że wybierałem miedzy nowymi modelami (od dealera) tych samochodów, i także jako drugi samochód w rodzinie. Trzy dni temu odebrałem niebieskie seicento 1.1 GO!. Moim zdaniem nie ma porównania z Matizem. Matizem też jeździłem bo ma go ktoś w mojej rodzinie. Seicento ma lepszą jakość wykończenia, duuuuuuuuuuuużo lepszy i dynamiczniejszy silnik. Ogólnie uważam że autko jest świetne. Jednak można trochę narzekać na brak miejsca w środku - ale jeśli będzie jeździła głównie kobieta i 2 dzieci to nie ma problemu. Nie wiem jednak, czy oda ci się kupić SC za 15kpln z silnikiem 1.1. Silnika 900 raczej Ci nie polecam (bierze olej i jest awaryjny - choś są oczywiście wyjątki). Krótka mówiąc jeśli będziesz miał wybór: Matiz/Seicento 1.1 - bez zastanowienia bierz seicento Matiz/Seicento 900 - sprawdź który samochód jest w lepszym stanie - jeśli SC bedzie miało pow. 80ooo tys. km to raczej nie bierz - jeśli mniej ja osobiście i tak przychylał bym się do seicento PS. Jak masz jeszcze jakies pytania to pisz (znam samochody CC/SC i Matiza tez - ale juz nie tak dobrze) Pozdrawiam i życze udanych zakupów. ktos. Link Zgłoś
remo29 Re: SC czy Matiz 26.09.02, 14:57 Gość portalu: ktos napisał(a): > Seicento ma > lepszą jakość wykończenia, duuuuuuuuuuuużo lepszy i dynamiczniejszy silnik. Co ty porównujesz? silnik 1.1 z 0.8? Ten fiatowski 1.1 to wcale nie taka rewelka - VVT-i toyoty przy tej pojemności wyciska prawie 70 KM. Porównanie zatem jest nieteges. Co do jakości fiata sc to jest porównywalna z daewoo - oba są produkowane w Polsce, więc ani niemiecka precyzja, ani hiszpański temperament, a tylko zwyczajne polskie dziadostwo. Uważam, że wybór jest żaden. Link Zgłoś
Gość: Sławek Re: SC czy Matiz IP: *.aries.com.pl 26.09.02, 15:50 remo29 napisał: A niby co ma porównywać? Czy to jego wina,że w ofercie DU jest tylko jeden silnik?Skoro ceny są porównywalne to co się czepiasz? Gwoli ścisłości dodam,że zanim silniki Toyoty i Yaris ujrzały światło dzienne Fiat miał już w ofercie silnik 1.2 16 v (nie 1.3 i bez zmiennych faz rozrządu) o mocy 86 KM (Lancia Y,Punto)Z powodzeniem jednostka ta stosowana jest do dzisiaj (w Puncie,Bravie,Stilo o mocy 80 KM). Co za głupoty z hiszpańskimi temperamentami wypisujesz?Co to ma do rzeczy? Jakość wnętrza w SC jest lepsza niz w Matizie (niewielka ale jednak jest widoczna) pozdrawiam pozdrawiam > Gość portalu: ktos napisał(a): > > > Seicento ma > > lepszą jakość wykończenia, duuuuuuuuuuuużo lepszy i dynamiczniejszy silnik > . > > Co ty porównujesz? silnik 1.1 z 0.8? Ten fiatowski 1.1 to wcale nie taka > rewelka - VVT-i toyoty przy tej pojemności wyciska prawie 70 KM. Porównanie > zatem jest nieteges. Co do jakości fiata sc to jest porównywalna z daewoo - oba > > są produkowane w Polsce, więc ani niemiecka precyzja, ani hiszpański > temperament, a tylko zwyczajne polskie dziadostwo. Uważam, że wybór jest żaden. Link Zgłoś
obi. Re: SC czy Matiz 26.09.02, 14:58 Bez zastanowienia wybrałbym matiza. Z jednego tylko powodu: wyniki testów zderzeniowych. Matiz to jeden z najbezpieczniejszych maluchów. Z kolei seicento miało najgorszy wynik w historii przeprowadzania testów. Był to jedyny samochód, w którym - według opinii specjalistów - kierowca niemal na pewno poniósłby śmierć przy zderzeniu odpowiadającym standardowemu testowi (o ile pamiętam jest to najazd na nieruchomą przeszkodę z prędkością ok. 60 km/h). Wyniki testów znajdziesz pod adresem: www.euroncap.com/results.htm Zwróć uwagę na przekreśloną gwiazdkę seicento. Pozdr Link Zgłoś
Gość: Sławek Re: SC czy Matiz IP: *.aries.com.pl 26.09.02, 15:53 obi. napisał: Plusem SC jest większa szerokość wnętrza oraz lepszy silnik (1.1) Matiza natomiast większa przestrzeń na nogi z tyłu,5 drzwi i wymienione przez ciebie bezpieczeństwo. pozdrawiam > Bez zastanowienia wybrałbym matiza. Z jednego tylko powodu: wyniki testów > zderzeniowych. Matiz to jeden z najbezpieczniejszych maluchów. Z kolei seicento > > miało najgorszy wynik w historii przeprowadzania testów. Był to jedyny > samochód, w którym - według opinii specjalistów - kierowca niemal na pewno > poniósłby śmierć przy zderzeniu odpowiadającym standardowemu testowi (o ile > pamiętam jest to najazd na nieruchomą przeszkodę z prędkością ok. 60 km/h). > Wyniki testów znajdziesz pod adresem: > <a href="http://www.euroncap.com/results.htm"target="_blank">www.euroncap.com/r > esults.htm</a> > Zwróć uwagę na przekreśloną gwiazdkę seicento. > > Pozdr Link Zgłoś
polokokt Re: SC czy Matiz 26.09.02, 18:28 Czesc Nie wiem w jakkim wieku macie dzieci, ale jesli w wieku kiedy jeszcze jezdza z tylu w fotelikach to ja zdecydowanie szukal bym matiza w dobrym stanie. A to dlatego ze do wozenia dzieci (ich wsiadaniu, przypinaniu itd) wygodniejszy jest matiz dzieki swoim tylnym dzrzwiom. No chyba ze dzieci juz nie jezdza w fotelikach, albo zona jest bardzo wygimnastykowana (bo zapiecie dziecka w trzydrzwiowym samochodzie na tylnym siedzeniu wymaga troche gimnastyki) Co do silnikow to sadzac po cenie masz na mysli seicento 900 albo 800 w matizie. Wiec jesli chodzi o te silniki to mysle ze jako toczydelka dla zony oba beda spelnialy swoja funkcje. Milaem okazje jezdzic obydwoma i jakos wielkiej roznicy nie widzialem. Zarowno kolega ktory mial Seicento byl zadowolony i kolega ktory ma Matiza tez jest zadowolony (kupil jednorocznego z aso daewoo, zarzucil gaz i pomyka za pol darmo, ale samochod spelnia jego oczekiwania) Pozdrawiam Link Zgłoś
Gość: noras Re: SC czy Matiz IP: 2.2.STABLE* / 212.244.59.* 26.09.02, 22:16 Dlaczego chcesz żonę z dwójką dzieci upychać do takiego maleństwa - może jeszcze ma tym z dziećmi na zakupy jechać?? Za 15 tys. zł możesz jej kupić pełnowymiarowy samochód (bo Ty będziesz pomykał do pracy - sam - dużym wygodnym autem, a ona z dwójką dzieci niech się morduje - wsadzić je, zapiąć pasy, itp..) np. skodę felicie, DU nexię, czy lanosa - jak do tego wsadzisz gaz, eksploatacja wyjdzie nie drożej niż SC czy Matiza. A tak na marginesie - za propozycję jazdy takim maluchem z dwójką dzieci moja żona to nie wiem co by mi zrobiła, i nie wiem czy bym to przeżył. Jeździ espero i sobie radzi lepiej niż niejedna w SC. Link Zgłoś
ckdezerter Re: SC czy Matiz 27.09.02, 07:45 Dwa lata temu też miałem dylemat czy wybrać Sc. czy Matiza. Wybrałem tego drugiego. Przejeździłem prawie 60tys. km i nie mam z tym samochodem żadnych problemów. Jak do tej pory musiałem wymienić klocki (po ok. 40tys) i oczywiście wszystkie materiały które należy wymieniać na bieżąco (filtry itp.) Link Zgłoś