Dodaj do ulubionych

Do Auto Dziś i Jutro

IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 19.12.01, 19:25
Bardzo podobal mi sie wasz test chipow i modulow do TDi i HDi. Jednak
pozostawil pewien niedosyt a mianowicie ile takie
auto pali po modyfikacji i jakie jest ryzyko. Jak tez rozumiec ze wasz Golf
seria od 0-100 w 10,77s? W katalogach z reguly
podaja ponad 11s? Czy podniesienie momentu w opisywanym Audi A3 z 210 Nm do 300
nie jest niebezpieczne?
Obserwuj wątek
    • linuch Re: Do Auto Dziś i Jutro 19.12.01, 21:02
      Gość portalu: Nikolas napisał(a):

      > ... Jak tez rozumiec ze wasz Golf
      > seria od 0-100 w 10,77s? W katalogach z reguly
      > podaja ponad 11s?

      A o jaki silink chodzi, bo dla mojego 1.6 105 KM jest
      w dokumentacji 10.8s czyli by się zgadzało.
      • Gość: Nikolas Re: Do Auto Dziś i Jutro IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 20.12.01, 21:08
        Chodzi o TDi 110 KM. Za to w porownaniu z 307 i Focusem twoj Golf ma niby
        12,5s. Dziwne?
    • Gość: miha Re: Do Auto Dziś i Jutro IP: *.mm.com.pl 06.01.02, 12:20
      Wypowiem się w imieniu ADJ:
      To, co jest w dokumentacji prawie nigdy nie pokrywa się z rzeczywistością.
      Pomiary testowe wykazują odchylenia od danych producenta zarówno na korzyść jak
      i niekorzyść teoretycznych parametrów. Osiągnięcie tych samych wyników pomiarów
      jest możliwe po zapewnieniu dokładnie tych samych warunków testu: temperatura
      (im niższa tym gęstsze powietrze i tym większa moc) ciśnienie atmosferyczne,
      nawierzchnia, stopień jej pochylenia, opony, czy wreszcie kierowca mogący
      zmieniać biegi o 0,02 sekundy za wcześnie. Przy spełnieniu tych warunków pomiar
      powinien być zbliżony. Osiągi podawane przez producenta jest to średnia wielu
      pomiarów mierzonych na fabrycznym torze przez kilku kierowców.
      Spróbujcie np. osiągnąć zużycie paliwa podawane w ofertach :-)
      Przed kilku laty zagłębiłem się w instrukcję świerzo nabytego Poloneza.
      Zużycie paliwa było o 50% większe niż w instrukcji (mierzone było przy jeżdzie
      90km/h przez 70% trasy a przez 30% przy 120 km/h) prędkość maksymalna
      osiągnięta przeze mnie była sporo większa od fabrycznych 140 km/h ( przy 4
      osobach w aucie na IV biegu - mówi instrukcja).
      Podobnie jest z mocą samochodu: może być to moc silnika z osprzętem, bez
      osprzętu, mierzona na kołach, na różnym paliwie. Wahania między pomiarami mogą
      dochodzić nawet do 40%!!!
      Wszystkie dane będą się zgadzać przy przestrzeganiu założeń testu. Poza
      tym nie zawsze testowane są nowe egzemplarze, a to potrafi drastycznie zmienić
      wynik np. moje Movano z motorem 2.2 dCi jako nowe spalało ok 9.5l/100km, teraz
      po przejechaniu 40000km pali 8l. jest o wiele bardziej elastyczne i prędkość
      maksymalna wzrosła mu z początkowych 140 do zabójczych 160 km/h.
      Zapomniałbym o jeszcze jednej rzeczy: zarówno my jak i prasa w testach
      drogowych odnosimy się do prędkości licznikowej, która właściwie nigdy nie
      pokrywa się z prędkością faktyczną.
      Pozdrowionka!
    • auto_dzis_i_jutro Re: Do Auto Dziś i Jutro 10.01.02, 13:55
      Gość portalu: Nikolas napisał(a):

      > Bardzo podobal mi sie wasz test chipow i modulow do TDi i HDi. Jednak
      > pozostawil pewien niedosyt a mianowicie ile takie
      > auto pali po modyfikacji i jakie jest ryzyko. Jak tez rozumiec ze wasz Golf
      > seria od 0-100 w 10,77s? W katalogach z reguly
      > podaja ponad 11s? Czy podniesienie momentu w opisywanym Audi A3 z 210 Nm do 300
      >
      > nie jest niebezpieczne?

      Witam serdecznie!
      Szanowny miha czesciowo uprzedzil moja odpowiedz. I zrobil
      to bardzo dobrze! Nie bede sie rozwodzil nad warunkami
      pomiarow, zastosowanymi oponami, zadaniami kierowcy
      testowego itd. Zwracam jedynie uwage na fakt, ze
      generalnie (przynajmniej dotyczy to pomiarow w ktorych
      uczestniczylem osobiscie) wyniki przyspieszen aut
      seryjnych sa nieznacznie lepsze od tych zakladanych przez
      producenta.Zawsze milo jest rozczarowac sie pozytywnie
      (regula nie dotyczy marek ze znacznym rozpietoscia
      statystyczna parametrow technicznych - Daewoo, Fiat, FSO,
      Kia itd)
      Jesli zamierzasz poddac swojego golfa tym modyfikacjom
      polecam wariant klasyczny lub cyfrowy. Zysk jest znaczny,
      ryzyko przeciazenia silnika praktycznie znikome, wymogi co
      do sposobu eksploatacji zgodne z zaleceniami producenta
      auta. Wariant sport wynmaga juz wiekszej uwagi podczas
      eksploatacji (wymiana oleju silnikowego co 10 tys. km,
      delikatne traktowanie zimnego silnika, dbanie o stan
      lozysk turbiny itd), gdyz mocno meczy juz seryjne
      mechanizmy jednostki napedowej.
      Niech nie zwioda Cie liczby! W turbodoladowanym silniku
      diesla najnowszej generacji przyrosty momentu obrotowego z
      231 do 310 Nm nie sa czyms szczegolnym i nie maja wplywu
      na trwalosc jednostki napedowej (oczywiscie znowu
      powracamy do tematu: eksploatacja. Katowanie zimnego
      silnika i notoryczne znecanie sie nad wzmocnionym motorem
      szybko doprowadzi do jego zgonu, ale takiego postepowania
      w dlugim przedziale czasu nie wytrzyma nawet seryjnie
      oprogramowany silnik!)
      Pozdrawiam!
      Robert M.
      • Gość: sand Re: Do Auto Dziś i Jutro IP: *.waw.cdp.pl 16.01.02, 11:10
        a co z silnikiem 130km 1,9Tdi, jak tutaj np z wyniana oleju (seryjna zalecana
        co 15000)????

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka