Dodaj do ulubionych

Czego słuchaliście w lutym?

26.02.05, 17:34
Potem moge nie miec czasu :P

Dzis skala polowkowa 0-10

LCD Soundsystem - s/t 8.5
The Smiths - Queen Is Dead 10
The Smiths - Strangeways, Here We Come 9.5
The Smiths - The Smiths 9.5
The Smiths - Meat Is Murder 9
The Smiths - Louder Than Bombs 8.5
The Smiths - Hatful Of Hollow 8
Blur - 13 9.5
Blur - The Great Escape 9
Talking Heads - Remain In Light 9.5
Talking Heads - Fear Of Music 9*
Talking Heads - Talking Heads'77 7.5
Talking Heads - More Songs About Buildings And Food 8.5
Sly & The Family Stone - There's A Riot Goin On 9*
Bright Eyes - I'm Wide Awake It's Morning 10
Talk Talk - Spirit Of Eden 9.5
Antony & The Johnsons - I Am A Bird Now 9
The Kinks - The Kinks Are The Village Green Preservation Society 9
The Jam - Setting Sons bez oceny
British Sea Power - Open Season 7.5
Jimi Tenor - Intervisions 4
Of Montreal - Satanic Panic In The Attic 8
The Flaming Lips - The Soft Bulletin 9
The Clash - London Calling 10
The Pretty Things - BBC Sessions 8
Green Day - American Idiot 6.5
Jimi Tenor - Out Of Nowhere 7
Obserwuj wątek
    • quasthoff Re: Czego słuchaliście w lutym? 26.02.05, 18:06
      Wybacz, ale Ci nie dorównam. Słuchałem wyłącznie muzyki klasycznej, chodziłem
      do Filharmonii Narodowej, oglądałem francuskojęzyczny program muzyczny MEZZO,
      poza tym trochę komponowałem. To tyle. Nie będę robił listy szczegółowej, bo
      rozpiska zajęła by mi za dużo czasu.
      • ilhan Re: Czego słuchaliście w lutym? 26.02.05, 18:21
        Kolega chyba niezorientowany w forumowych zwyczajach.

        Skala połówkowa będzie dobra.

        The Jam - Setting Sons - 10/10
        The Jam - Sound Affects - 9.5/10
        The Jam - All Mod Cons - 9/10
        The Jam - In The City 8.5/10
        The Jam - Gift - 8.5/10
        The Jam - This Is The Modern World 7/10
        XTC - Drums & Wires 9.5/10
        XTC - Skylarking 9.5/10 *
        Klaus Mitffoch - Klaus Mitffoch 9.5/10
        Wire - Pink Flag 9/10 *
        Ride - Nowhere 10/10
        British Sea Power - Open Season 9/10
        New Order - Waiting For The Sirens' Call 8/10
        Doves - Some Cities 8.5/10
        Bloc Party - Silent Alarm 7/10
        ...And You Will Know Us By The Trail Of Dead - Worlds Apart 7.5/10
        Bright Eyes - I'm Wide Awake It's Morning 9/10 *
        The Bravery - The Bravery 3/10
        Budapest - Head Towards The Dawn 4/10
        LCD Soundsystem - LCD Soundsystem 8/10 *
        Idlewild - Warnings/Promises 5/10
      • cze67 Re: Czego słuchaliście w lutym? 26.02.05, 18:23
        Mezzo to znakomity program. Ja w tym miesiącu obejrzałem tam świetny występ
        Johna McLaughlina, Paco DeLucii i trzeciego gitarzysty (ale nie był to Al Di
        Meola)...
      • roar Re: Czego słuchaliście w lutym? 26.02.05, 20:13
        quasthoff napisał:

        > Nie będę robił listy szczegółowej, bo rozpiska zajęła by mi za dużo czasu.

        Ale przecież o to w tym wątku chodzi. Szkoda tym większa, że sympatyków klasyki jest tutaj jak na lekarstwo.

        Ja też postanowiłem się już wpisać, bo po weekendzie poprawki i (znowu) nie chcę się rozpraszać. Skala połówkowa, na dziesiętne jednak jeszcze trochę za wcześnie, chociaż już się powoli przestawiam... :) Gwiazdka - wiadomo; ocena z podwójną gwiazdką natomiast to już tylko naprawdę ogólna sygnalizacja mojego stosunku do płyty, bo, mimo kilkukrotnego przesłuchania, tak naprawdę nie wiem jeszcze w ogóle, co o niej myśleć. Szczegóły obiecuję za miesiąc... :)

        Mike Oldfield - Incantations [1978] (10/10)*
        A Silver Mt. Zion - This is Our Punk-Rock [2003] (8.5/10) [1]
        Philip Glass - Einstein on the Beach [1976] (7.5/10)*
        Tortoise - Millions Now Living Will Never Die [1996] (7.5/10)**
        Joe Hisaishi - Howl's Moving Castle OST [2004] (7/10)*
        Mike Oldfield - Hergest Ridge [1974] (7/10)**
        Jan Garbarek Group - Twelve Moons [1997] (7/10)**
        Pat Metheny Group - The Way Up [2005] (7/10)**
        Telefon Tel Aviv - Fahrenheit Fair Enough [2001] (7/10)**
        Mu-Ziq - Lunatic Harness [1997] (6.5/10)**
        Radiohead - The Bends [1995] (6.5/10)*
        Telefon Tel Aviv - Map of What is Effortless [2004] (6/10)**
        Biosphere, Pete Namlook - The Fires of Ork 2 [2001] (5.5/10)*
        My Bloody Valentine - Isn't Anything [1988] (5/10)*
        Magnetic Fields - 69 Love Songs [1999] (5/10)*
        The Pillows - Good Dreams [2004] (5/10)*
        Dogwood - Live at Chain Reaction [2001] (3/10)*

        -
    • nefil Re: Czego słuchaliście w lutym? 26.02.05, 20:13
      Bauhaus- Burning from the Inside 4,5/6
      Christian Death- Catastrophe Ballet 5/6
      Christian Death- Only Theatre of Pain 3,5/6
      Mogwai- Young Team 4,5/6
      The Cooper Temple Clause- See This Through and Leave 4/6
      Rammstein- Reise Reise 5/6
      Spear of Destiny- Morning Star 4,5/6
      The Bolshoi- Away- The Best of... 4,5/6
      Fields of the Nephilim- Dawnrazor 4,5/6
      Fields of the Nephilim- The Nephilim 6/6
      Ziyo- Ziyo 5/5
      Paradise Lost- Belive in Nothing 2/6
      Armia- Legenda 5/6
    • quasthoff Re: Czego słuchaliście w lutym? 26.02.05, 21:54
      No to się sprężę i napiszę czego słuchałem w lutym. Antonio Caldary
      oratorium "Magdalena u stóp Chrystusa" a szczególnie arii Magdaleny na drugim
      krążku "In lagrime stemprato il cor qui cade". Tej arii można słuchać na
      okrągło.Następnie Trzech cykli Szubertowskich w wykonaniu barytona Christiana
      Gerhahera na płycie firmy ARTE NOVA. Tenora Ronaldo Villazzona w repertuarze
      operowym, na jego pierwszej solowej płycie. Marii Callas w różnych
      konfiguracjach, między innymi w "Traviacie" live. Innej sopranistki Natalie
      Dessay. Opery G. Verdiego "Trubadur" z moim ulubionym tenorem Franco
      Bonisollim. Vivaldiego "Orlando Furioso" z fantastycznym kontratenorem
      Philippem Jarousskym i jak zwykle bezbłędną Jennifer Larmore. "Requiem" Mozarta
      z Ewą Podleś na CASCAVELLE. Jeszcze raz Szubert i jego "Winterreise" z
      barytonem Matthiasem Goerne i Alfredem Brendlem przy fortepianie. Renee Fleming
      i arie z oper Haendla. Wojciech Kilar i jego trzy znane
      dzieła "Bogurodzica" "Angeles" oraz "Exodus". Maria Chiara na nowym dwupłytowym
      albumie DECCA w różnorakim repertuarze operowym. Belliniego live "Purytanie" z
      Leylą Gencer i Giannim Raimondim.Też live Verdiego "Luisa Miller z Montsserrat
      Caballe i Richardem Tuckerem. Nieco zapomnianą i w Polsce prawie nienaną
      Beverly Sills - też w operowych kreacjach. Jana Kiepurę na platynowej kolekcji.
      Leszka Możdżera i jego "PIANO" Florence Foster Jenkins śpiewającą jak zwykle
      dla wybranych w niezapomnianej interpretacji arię Królowej Nocy z
      Mozartowskiego "Czarodziejskiego Fletu". Utwory fortepianowe Zygmynta Krauzego
      na najnowszej płycie wytwórni DUX.Na MEZZO "Falstaff" Verdiego.
      Rossiniego "Cyrulik Sevilski" też na MEZZO. W Filharmonii Narodowej piękny,
      niezapomniany recital śpiewaczki Felicity Lott. A to nie jest jeszcze wszystko.
      Dodam na koniec Jana Sebastiana Bacha ale utworów nie będę wyszczególniał bo
      jest tego zbyt wiele.Hey!
    • jazzkam Re: Czego słuchaliście w lutym? 26.02.05, 21:59
      Radiohead - Ok computer 10/10 ;)
      Notwist - Neon golden 10/10
      Of Montreal – Sunlandic Twins 9/10
      the smiths - the queen is dead 9/10
      Daft Punk - Discovery 9/10

      Hood - Outside Closer 8.5/10
      small faces - ogdens' nut gone flake 8.5/10
      Doves - Some cities 8/10
      fiery furnaces - ep 8/10
      antony and the johnsons - i am a bird now 8/10
      Yo la tengo - I can hear... 7.5/10
      Bright Eyes - Digitally ash... 7.5/10
      patrick wolf - wind in the wires 7.5/10
      mugison - mugimama — is this monkeymusic 7.5/10 (ale tylko raz słuchałem)
      pavement - crooked rain, crooked rain 7/10 (może jeszcze się bardziej
      przekonam, heh)
      Bright Eyes - I'm wide awake it's morning 7/10
      boredoms - vision creation newsun 7/10
      the exploding hearts - romantic guitars 7/10
      modest mouse - good news for people... 7/10
      low - things we lost in the fire 6/10
      magnolia electric co - trials & errors 6/10
      mercury rev - the secret migration 6/10
      decemberists - picaresque 6/10
      co - !comoc! 5/10
      ckod - ckod english 3/10
      trapist - Ballroom 2/10
      • nemrrod Patrick Wolf 05.03.05, 13:11
        > patrick wolf - wind in the wires 7.5/10

        Przypadkiem trafiłem na tę płytę i właśnie słucham. I podoba mi się znacznie
        bardziej niż całe to Bright Eyes... Wolf pokazuje jak ciekawie i umiejętnie
        można połączyć singerwriterską tradycję, z elektroniką (brzmi o niebo lepiej niż
        "elektronika" na "Digital Ash..."; notabene "Wind in the Wires" wyszło na Tomlab
        - wydają tam The Books ;)), z folkowymi wpływami itp. Wokal Wolfa też mi się
        bardziej podoba. Wszystko mi się bardziej podoba :)
        I jeszcze recenzja na Pitchforku, gdzie napisali: "Wind in the Wires is like
        Bright Eyes' Digital Ash in a Digital Urn if Nick Cave had made it" :)
    • nemrrod Re: Czego słuchaliście w lutym? 27.02.05, 13:30
      To był świetny miesiąc - cały wolny (z przerwą na kilka egzaminów), więc
      słuchałem sporo.

      SUFJAN STEVENS Seven Swans 9.5
      UNDER BYEN Det Er Mig Der Holder Traeerne Sammen 7.5
      GODSPEED YOU BLACK EMPEROR! Lift Your Skinny Fists Like Antennas To Heaven 8.5
      GODSPEED YOU BLACK EMPEROR! Slow Riot For New Zero Kanada 6.5
      A SILVER MT. ZION Horses In The Sky 9
      AUTECHRE Gantz Graf 9
      AROVANE Lilies 6

      Poniższe albo zbyt słabo rozpoznane, albo nie wiem jak ocenić:

      A SILVER MT. ZION He Has Left Us Alone...
      SET FIRE TO FLAMES Sings Reign Rebuilder
      HANGEDUP Hangedup
      OVAL 94 Diskont
      GAS Modern EP
      KRAFTWERK Autobahn
      THE BOOKS Lost and Safe
      THE FLAMING LIPS Soft Bulletin
      CANNIBAL OX The Cold Vein
      CLOUDDEAD Ten
      MOTORPSYCHO + JAGA JAZZIST HORNS In The Fishtank
      PLAID Not For Threes
      MURCOF Martes
      • tymbarski Re: Czego słuchaliście w lutym? 27.02.05, 14:30
        Liquid Tension Experiment 1 - 10/10
        Liquid Tension Experiment 2 - 10/10
        Dream Theater - A Change of Seasons - 9/10
        Dream Theater - Falling into Infinity - 7/10
        Dream Theater - Train of Thought - 9/10
        Dream Theater - Live at Budokan - 9/10
        Budzy i Trupia Czaszka - Uwagi Józefa Baki - 6/10
        Jan Bo - Wojna w Mieście - 9/10
        An Evening with J.Petrucci & Jordan Rudess - 9/10
        Coma - Pierwsze wyjście z mroku - 10/10
        Armia - Ultima Thule - 8/10
    • ayya Re: Czego słuchaliście w lutym? 27.02.05, 15:41
      Tori Amos - The Beekeeper 8/10
      Emiliana Torrini - Fisherman's Woman 8/10
      Bright Eyes - Digital Ash In A Digital Urn 8/10
      Bright Eyes - I'm Wide Awake, It's Morning 7.5/10
      Doves - Some Cities 9/10
      Patrick Wolf - Wind In The Wires 7/10
      Bloc Party - Silent Alarm 8/10
      British Sea Power - Open Season 8.5/10*
      PJ Harvey - To Bring You My Love 9/10
      The Verve - Urban Hymns 10/10
      Go! Team - Thunder, Lightning, Strike 8/10
      Junior Boys - Last Exit 7.5/10
      Sleeper - The It Girl 7.5/10
      The Smiths - The Queen Is Dead 10/10
      Galaxie 500 - This Is Our Music 8/10
      Ride - Nowhere 9.5/10
      Radiohead - The Bends 9/10
      Radiohead - OK Computer 10/10
      Tori Amos - To Venus And Back 7/10
      Bob Dylan - Blonde On Blonde 9.5/10

      Też sobie raz oceniłam :)
    • bleri Re: Czego słuchaliście w lutym? 28.02.05, 00:06
      Ja nie będę oceniać, może za jakiś czas.


      Tori Amos - The Beekeeper
      Sigur ros - ( )
      Dead Can Dance - Within a realm of a dying sun
      Leszek Możdżer - Piano
      Goldfrapp - Felt mountain
      Pinback - Summer in abbadon
      The Notwist - Neon golden
      South - With the tides
      Lech Janerka - Fiu fiu
      Archive - Unplugged
      TCTC - Kick up the fire and let the flames break
      Junior boys - Last exit
      UNKLE - Never, never land
      Twilight Singers - Blackberry belle
      Mew - Frengers
      Saybia - The second you sleep
      Asian dub foundation - Enemy of the enemy
      Sinead O'Connor - She who dwells..

      Wychodzi na to, że luty to był smutny miesiąc.
    • grimsrund Re: Czego słuchaliście w lutym? 28.02.05, 13:18
      Air TALKIE WALKIE
      Apollo 440 DUDE DESCENDING A STAIRCASE
      Armia ULTIMA THULE
      Basement Jaxx KISH KASH
      Bauhaus SWING THE HEARTACHE: THE BBC SESSIONS
      Bielizna W DZIKIM KRAJU
      Chris Botti SLOWING DOWN THE WORLD
      THE BRIDGE: A TRIBUTE TO NEIL YOUNG
      Nick Cave & The Bad Seeds HENRY'S DREAM; NO MORE SHALL WE PART; NOCTURAMA
      Tracy Chapman TRACY CHAPMAN
      The Chieftains TEARS OF STONE
      Elvis Costello + Burt Bacharach PAINTED FROM MEMORY
      The Creatures BOOMERANG
      Crowsdell WITHIN THE CURVE OF AN ARM
      The Cult SONIC TEMPLE
      The Cure THREE IMAGINARY BOYS
      Dead Can Dance TOWARD THE WITHIN
      The Delgados DOMESTIQUES
      dEUS WORST CASE SCENARIO
      Dirty Three HORSE STORIES
      Faust 71 MINUTES OF FAUST
      Felt IGNITE THE SEVEN CANNONS
      David Gray FLESH
      Aimee Mann LOST IN SPACE
      Happy Mondays PILLS 'N' THRILLS AND BELLYACHES
      Roy Hargrove OF KINDRED SOULS
      Joe Henry KINDNESS OF THE WORLD; FUSE
      Hoover 2 WICKY
      DJ Krush KAKUSEI
      Lambchop HANK
      The Legendary Jim Ruiz Band OH BROTHER WHERE ART THOU?
      Shelby Lynne I AM SHELBY LYNNE
      Mercury Rev YERSELF IS STEAM
      Morphine YES
      Van Morrison MOONDANCE
      Neutral Milk Hotel INVENT YOURSELF A SHORTCAKE
      Michael Nyman LIVE
      The Paradise Motel STILL LIFE
      Pere Ubu THE MODERN DANCE; NEW PICNIC TIME
      Liz Phair EXILE IN GUYVILLE
      Pogodno PIELGRZYMKA PSÓW
      Porcupine Tree SIGNIFY; COMA DIVINE
      Propellerheads DECKSANDRUMSANDROCKANDROLL
      Radiohead OK COMPUTER
      The Replacements ALL SHOOK DOWN
      David Sanborn HEARSAY
      Sixteen Horsepower LOW ESTATE
      Sparta PORCELAIN
      Spiritualized PURE PHASE
      System Of A Down TOXICITY
      Tortoise TORTOISE; MILLIONS NOW LIVING WILL NEVER DIE
      Traffic TRAFFIC
      The Tragically Hip PHANTOM POWER
      12 Rounds MY BIG HERO
      Violet Indiana ROULETTE
      Voivod VOIVOD (2003)
      Tom Waits BERLIN 14 XI 2004
      The Walkabouts NIGHTTOWN
      Weezer PINKERTON
      Bill Whelan THE SEVILLE SUITE
      Jim White NO SUCH PLACE
      Whiskeytown IN YOUR WILDEST DREAMS
      Chris Whitley TERRA INCOGNITA

      Filmowe:

      Mychael Danna ARATAT; THE SWEET HEREAFTER
      Mark Isham THE BROWNING VERSION
      Michael Nyman CARRINGTON; WONDERLAND; THE END OF THE AFFAIR; THE CLAIM
      GHOST WORLD
      JESUS' SON
      Leszek Możdżer NIENASYCENIE
      Damon Albarn / Michael Nyman RAVENOUS
      Ryuichi Sakamoto TACONES LEJANOS
      THIS YEAR'S LOVE
      John Frizzell VR. 5
      • ilhan Re: Czego słuchaliście w lutym? 28.02.05, 14:27
        > Neutral Milk Hotel INVENT YOURSELF A SHORTCAKE

        A co to?
        • piotr_wojdat Re: Czego słuchaliście w lutym? 28.02.05, 19:29
          Air - "Talkie Walkie" 7.5/10
          Afghan Whigs - "1965" 8/10
          The Stooges - "Raw Power!" 9.5/10
          Neutral Milk Hotel - "In The Aeroplane Over The Sea" 8.5/10
          Tori Amos - "Little Earthquakes" 9/10
          Low - "The Great Destroyer" 6/10
          The Ex - "Turn" 9/10
          Bright Eyes - "Digital Ash In A Digital Urn" 7.5/10 *
          The Killers - "Hot Fuss" 4/10
          General Patton vs. The X-ecutioners "s/t" 5/10
          U2 - "Under A Blood Red Sky" 9/10
          Yo La Tengo - "Painful" 9.5/10
          Mercury Rev - "Deserter's Songs" 8.5/10
          The Clash - "London Calling" 10/10
          Pixies - "Doolittle" 10/10
          Do Make Say Think - "Goodbye Enemy Airship The Landlord Is Dead" 8/10
          ...And You Will Know Us By The Trail Of Dead - "Worlds Apart" 7/10

          Mars Volta - "Frances The Mute" - raz słuchane
          Doves - "Some Cities" - raz słuchane
          Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra & The Tra la la Band Orchestra -
          "Horses In The Sky" - raz słuchane

          Tyle co sobie przypominam. No i witam, bo to mój pierwszy post :)
          • ilhan Re: Czego słuchaliście w lutym? 28.02.05, 19:32
            Cześć An... tzn. piotr_wojdat ;)
            • piotr_wojdat Re: Czego słuchaliście w lutym? 28.02.05, 19:39
              wolałbym, żeby było ans czy tam anselmo, no, ale wyszło jak wyszło ;)
        • grimsrund Re: Czego słuchaliście w lutym? 28.02.05, 23:51
          To but-leg dziwaczny taki jakiś z 1991 roku. Szumy, trzaski, fragmenty debilnej
          sondy ulicznej, dziadek chcący rozmawiać przez sekstelefon o krowach...
          Pokręcone maksymalnie w każdym razie.
    • dziewczyna_mickiewicza Re: Czego słuchaliście w lutym? 28.02.05, 19:10
      sheryl crow, sheryl crow
      sheryl crow, saturday night music club
      bleu, redhead
      tracy chapman, wszystko
      lamb, wszystko (i z kazdym utworem czlowiek zaluje, ze ten niesamowity duet
      postanowil zrobic sobie dluzsza przerwe...)
      whiskeytown, wszystko (z naciskiem na faithless street i strangers almanac)
      air, talkie walkie
      david gray, wszystko
      dmb, wszystko
      the replacements, all shook down
      skin, fleshwounds
      ryan adams, heartbreaker
      ryan adams, bedhead
      ryan adams, 48 hrs
      u2, the joshua tree
      u2, achtung baby
      frank sinatra, wszystko
      elliott smith, figure 8
      elliott smith, from a basement
      elliott smith, xo
      bright eyes, letting off happiness
      paula cole, harbinger

      + soundtrack 'finding neverland'
      • anselmo84 Re: Czego słuchaliście w lutym? 28.02.05, 19:40
        dobra już jest lepiej :)
        • cze67 Re: Czego słuchaliście w lutym? 28.02.05, 23:29
          Sorry, nie skumałem, że anselmo to Ty...
          • grimsrund Re: Czego słuchaliście w lutym? 28.02.05, 23:57
            Skoro onże to TEN Anselmo we własnej osobie, to zupełnie bez związku pozwolę
            sobie przy tej okazji wielce podziękować za ś.p. Ciężkie Wtorki w Radiostacji.
            To było coś!! :))
            • ilhan Re: Czego słuchaliście w lutym? 01.03.05, 08:28
              grimsrund napisał:

              > Skoro onże to TEN Anselmo we własnej osobie, to zupełnie bez związku pozwolę
              > sobie przy tej okazji wielce podziękować za ś.p. Ciężkie Wtorki w
              > Radiostacji.
              > To było coś!! :))

              Zwariowaliście? :D
              • grimsrund Re: Czego słuchaliście w lutym? 01.03.05, 10:48
                Iluś, to w ramach bycia "Różnymi ludziami", o czym wspominał Pagaj w wątku o
                Mars Volta :)
    • d84 Re: Czego słuchaliście w lutym? 28.02.05, 20:06
      Roots Manuva - Awfully Deep
      Avalanches - Since I Left You
      Fugazi - In On The Kill Taker
      LCD Soundystem - LCD Soundsystem
      Pavement - Slanted & Enchanted
      Talk Talk - Spirit Of Eden
      Antony & The Johnsons - I Am A Bird Now
      Funkadelic - Maggot Brain
      Beatles - Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band
      Tinersticks - Simple Pleasure
      Erykah Badu - Baduizm
      Talib Kweli - Quality
      New Order - Technique
      Xiu Xiu - Knife Play
      Bloc Party - Silent Alarm
      Korn - Follow The Leader
      Amon Tobin - Permutation
      Mos Def & Talib Kweli - Black Star
      Verve - A Storm In Heaven
      Kylie Minogue - Ultimate Kylie (lol, :P)
      • pagaj_75 Re: Czego słuchaliście w lutym? 28.02.05, 20:43
        d84 napisał:

        > Roots Manuva - Awfully Deep

        No to Cię zapytam jak Humbaka - znasz dobrze tego pana? Co polecasz?
        • d84 Re: Czego słuchaliście w lutym? 28.02.05, 21:22
          Awfully Deep :)

          Choć w sumie każda płyta tego pana jest fajna, Brand New Second Hand szczególnie
    • pagaj_75 Re: Czego słuchaliście w lutym? 28.02.05, 23:55
      Skala porcysiowa. Gwiazdka - wiadomo.

      PAT METHENY GROUP "The Way Up" (2005) 7.9*
      DAVID SYLVIAN "The Good Son vs. The Only Daughter" (2005) 8.0

      MR BUNGLE "California" (1999) 6.5
      PHOTEK "Modus Operandi" (1997) 6.4
      PLAID "Spokes" (2003) 5.5
      UNDER BYEN "Kyst" (1999) 7.4
      UNDER BYEN "Det Er Mig Der Holder Traerne Sammen" (2002) 7.3
      COLDPLAY "Parachutes" (2000) 6.9
      DAVID BOWIE "Low" (1976) 9.6
      DAVID BOWIE "Heroes" (1977) 9.6
      FENNESZ "Endless Summer" (2001) 6.5*
      MANSUN "Six" (1999) 8.4*
      CINEMATIC ORCHESTRA "Motion" (1999) 7.9
      CINEMATIC ORCHESTRA "Everyday" (2002) 8.9
      JAMIROQUAI "The Return of the Space Cowboy" (1994) 7.3
      FRANK ZAPPA & THE MOTHERS OF INVENTION "We're Only in It for the Money" (1968) 9.9

      THELONIOUS MONK "Brilliant Corners" (1956) 9.4
      OLIVER NELSON "The Blues and the Abstract Truth" (1961) 9.1
      CHARLES MINGUS "Mingus Ah Um" (1959) 9.4
      ERIC DOLPHY "Out to Lunch" (1964) 9.5
      MILES DAVIS "In a Silent Way" (1969) 9.5
      • aimarek Re: Czego słuchaliście w lutym? 01.03.05, 12:49
        Husker Du - New Day Rising 9.4
        Husker Du - Zen Arcade (bez oceny, bo choć są tam świetne fragmenty, to całość
        jest dla mnie jak na razie nieogarnialna. spróbuję jeszcze w tym miesiącu)
        Dinosaur Jr. - You're Living All Over Me 9.5
        Sly & The Family Stone - There's A Riot Going On 9.3
        M83 - Dead Cities, Red Seas And Lost Ghosts 8.4
        Pixies - Doolittle 10.0
        R.E.M. - Murmur 9.6
        Dungen - Ta Det Lugnt 9.3
        Bright Eyes - I'm Wide Awake, It's Morning 7.8
        The Go! Team - Thunder, Lightning, Strike 8.7
        The Shins - Chutes Too Narrow 8.7
        Papa Dance - Papa Dance (nie oceniam - to byłby nietakt)
        Papa Dance - Poniżej krytyki (jw.)
        • cze67 Re: Czego słuchaliście w lutym? 01.03.05, 12:51
          aimarek napisał:

          > Husker Du - New Day Rising 9.4
          > Husker Du - Zen Arcade (bez oceny, bo choć są tam świetne fragmenty, to całość
          > jest dla mnie jak na razie nieogarnialna. spróbuję jeszcze w tym miesiącu)

          Kiedyś moja prawie ulubiona kapela... Co ich jeszcze znasz?
          • aimarek Re: Czego słuchaliście w lutym? 01.03.05, 12:53
            Tylko te dwie płyty plus jakieś pojedyncze kawałki. A co byś jeszcze polecił?
            • cze67 Re: Czego słuchaliście w lutym? 01.03.05, 12:58
              Mój ulubiony album to Warehouse: Songs And Stories (podwójny, ale wyszedł na 1
              CD). Bardzo lubię też i stawiam na równi z New Day Rising - Flip Your Wig.
              • geigo Re: Czego słuchaliście w lutym? 01.03.05, 20:16
                Bez oceniania:

                Interpol - Antics i koncerty z netu
                Arcade Fire - Funeral i koncerty z netu
                Mars Volta - De-Loused... oraz Francis The Mute
                Tool - Lateralus
                Muse - Showbiz
                Bloc Party - Silent Alarm
                Franz Ferdinand - Franz Ferdinand
                U2 - The Unforgettable Fire
                Nick Cave - Abbatoir Blues
                Robbie Robertson - Robbie Robertson
                Pearl Jam - Ten
                Bright Eyes
                The Black Procession
                Johnny Cash
                Under Byen
                The Glass
                Einsturzende Neubauten
                parę bootlegów U2

                i chyba tyle pamiętam.
    • janek0 Re: Czego słuchaliście w lutym? 01.03.05, 21:04
      słuchałem dużo bardzo dobrych.

      apples in stereo - fun trick noisemaker - 7/10
      apteka - menda - 2/10
      czerwie - padlina - 9/10
      david bowie - ziggy stardust - 10/10
      einsturzende neubauten - silence is sexy - 9/10
      einsturzende neubauten - ende neu - 9/10
      legendary pink dots, the - crushed velvet apocalypse - 10/10
      frames, the - burn the maps - 9/10
      frames, the - breadcrumb tail - 6/10
      morphine - yes - 8/10
      morphine - good - 8/10
      morphine - cure for pain - 9/10
      pere ubu - st arkansas - 8/10
      pere ubu - song of the bailing man - 8/10
      pere ubu - datapanik in the year 0 - 8/10
      pustki - 8 ohm - 8/10
      sbb - in gottingen 9/10
      siekiera - nowa aleksandria 4/10
      chris stamey with yo la tengo - v.o.t.e. - 7/10
      sonic youth - bad moon rising - 10/10
      talk talk - the colour of spring - 10/10
      yo la tengo - and then nothing... - 10/10
      yo la tengo - i can hear... - 10/10
      yo la tengo - fakebook - 10/10
      yo la tengo - painful - 10/10
      yo la tengo - at wfmu 2004 - poza konkursem
    • mmakowski Re: Czego słuchaliście w lutym? 02.03.05, 00:43
      Tym razem eksperymentalnie z ocenami w skali od -3 do +3 (najpierw liczba
      przesłuchań, później ocena):

      SPOCK'S BEARD "Octane" (12x) [1]
      DREAM THEATER "Six Degrees of Inner Turbulence" (3x) [2]
      BÉLA FLECK & THE FLECKTONES "Little Worlds" (3x) [2]
      QUEEN "Sheer Heart Attack" (3x) [1]
      JAN AKKERMAN "Passion" (2x) [2]
      GENTLE GIANT "Free Hand/Interview" (2x) [2]
      NEAL MORSE "One" (2x) [0]
      JORDAN RUDESS "Feeding the Wheel" (2x) [1]
      SBB "Memento z banalnym tryptykiem" (2x) [2]
      SPOCK'S BEARD "Snow" (2x) [2]
    • mameluch Re: Czego słuchaliście w lutym? 02.03.05, 09:25
      chyba od listopada zaniedbalem ten watek, tak jakos wyszlo, ale w koncu sie
      wpisze, chociaz lista moja w tym miesiacu zdecydowanie najubozsza. ale to
      dlatego ze prawie wszystkie te plyty sluchalem po kilkanascie razy.

      Mercury Rev - 'Yerself Is Steam' 9/10
      A - 'Hi-Fi Serious' 7,5/10
      BSP - 'Open Season' 8,5/10
      28th Day - '28th Day' 8,5/10*
      Hole - 'Live Through This' 8/10*
      ATDI - rozne epki i bisajdy
      i chyba tyle, jeszcze troche pojedynczych kawalkow.
      * - oczywiscie ocena jeszcze troche plynna.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka