Dodaj do ulubionych

Meet the Beatles

26.12.05, 19:13
Mam pytanie (własciwie dwa). jak to jest (było) z tym albumem? Czy to tylko
dla kasy wydane wcześniejsze kawałki na rynek Amerykanski czy jak? Moze ktos
przyblizyc historię? I jak ma sie ten album do "With the Beatles" (tudzież -
kolejnej ciekawostki - "Second album"). I druga sprawa - ważniejszena - ponoć
ten album został zremastrowany w 2004r i wyszedł w wersji 1 płytowej z
nagraniami najpierw stereo, potem mono. Na Allmusicu jest w dyskografii (choc
nie pod datą 2004, a pod datą pierwszego wydania i nie zremastrowany), ale w
sklepach nie (nawet na Amazonie). Kto coś wie jest proszony o odzew
Obserwuj wątek
    • maff1 Re: Meet the Beatles 26.12.05, 22:49
      na poczatku amerykanie z uporem uwazali ze oni lepiej wiedza jak powinny
      wygladac płyty wydawane na ich rynku. Dotyczy to wszystkich europejskich
      wykonawców którzy chcieli zaistniec na rynku amerykańskim.
      W efekcie płyty Beatlesów były wydawane w wersjach odmiennych niz w europie.
      I to jest geneza takich płyt jak Meet... czy Second album.
      Amerykanie stworzyli inną wersje dyskografii. Ale miało to tez swoje dobre
      strony bo na "longach" wydano utwory które w europie ukazały sie wyłacznie na
      singlach lub epkach. Które ze swiojej natury były o wiele trudniejsze do
      zdobycia. To tak w skrócie... reszte moze dopisze Cze?
    • maff1 Re: Meet the Beatles 27.12.05, 11:35
      a w kwestii drugiej sprawy.
      Nie wydaje mi sie mozliwe by oficjalnie ukazały sie nagrania z pierwszych
      pięciu płyt (wg brytyjskiej dyskografii) Beatlesów w wersji stereo. George
      Martin nie wyraził zgody na wydanie wersji stereo gdyż nie sa one dobrej
      jakosci. (stereofoniczność tych nagrań jest powaznie wątpliwa - np. w jednym
      kanale wokal i gitara, w drugim perkusja i reszta)
      to o czym piszesz byłoby prawdziwą gratką dla zbieraczy nagrań, gdyż dostep do
      oryginalnych tak brzmiacych płyt winylowych jest bardzo ograsniczony.
      • pszemcio1 Re: Meet the Beatles 27.12.05, 14:21
        maff1 napisał
        > Nie wydaje mi sie mozliwe by oficjalnie ukazały sie nagrania z pierwszych
        > pięciu płyt (wg brytyjskiej dyskografii) Beatlesów w wersji stereo.

oj nie wydaje mi sie. dzis ogladalem w Katowickim komisie ten album

www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=amg&sql=10:wgde4j570wav
        i jeszcze jeden w degipakach, wydane przez Capitol w wersji stereo/mono na 1 CD

• maff1 Re: Meet the Beatles 28.12.05, 11:49
                wydaje mi sie ze jest to raczej pirat niż oficjalne amerykańskie wydanie.
                Sugeruję sprawdzić to u źródła - czyli u wydawcy. Komis... to nie jest źródło
                informacji.
                ale piszę "raczej" gdyż naturalnie pewności nie mam. Pewny jestem ze Martin
                blokował wydawanie na CD nagran w swej pierwotnej, niby-stereofonicznej postaci.
                Ale dzieki amerykańskim wydaniom mamy "A hard days night" w wersji soundtrack.
                Na drugiej stronie LP były umieszczone nagrania grane przez orkiestre. Ale w
                wersjach niekoniecznie uzytych w filmie. Raczej podobnie brzmiacych.
                Na Something New jest Slow down i Matchbox - o ile dobrze pamietam wydany tylko
                na epce. (w europie) A także I'll cry instead w wersji z wyciętą nozyczkami
                przez wydawce jedną zwrotką. Wyobrazacie sobie (?) - wydawca amerykański uznał
                ze trzeba to nagranie poprawić.
                • tomash8 Re: Meet the Beatles 28.12.05, 11:54
                  Gość z tego komisu sprowadza multum rzeczy z zagranicy, nawet z USA, a prędzej z
                  Niemiec gdzie różne cuda wianki wychodzą... Właśnie przypomniałem sobie że
                  oglądałem jakiś czas temu
                  katalog wysyłkowy Mega - Discu J. Leśniewskiego, i tam było coś wspomniane o
                  tych płytach, i chyba to jest wydane bez zgody zespołu. Ale nie jestem pewny.
                  • maff1 Re: Meet the Beatles 28.12.05, 11:58
                    ale ... Martin swój "zakaz" ograniczył do płyt. Natomiast single i epki sa
                    wznawiane jako kompilacje w wersjach oryginalnych.
                    Choć z ta oryginalnoscia tez nie wiadomo do końca jak jest gdyż np. (o ile sie
                    nie myle) Yes it is - było tylko w Kanadzie wydane w wesji stereo na singlu. Na
                    całym swiecie wyłacznie w mono. Lub w wersjach ustreofonicznionych.
                • pagaj_75 Re: Meet the Beatles 28.12.05, 11:59
                  maff1 napisał:

> ale piszę "raczej" gdyż naturalnie pewności nie mam. Pewny jestem ze Martin
                  > blokował wydawanie na CD nagran w swej pierwotnej, niby-stereofonicznej postaci

Jak to "pierwotnej"? Nawet taki młokos (hehe) jak ja wie, że w tamtych czasach
                  podstawowymi wersjami płyt Bitli były wersje mono, a stereo to był taki bajer
                  dla co nowocześniejszych kolekcjonerów. I słusznie, bo jednak te nagrania w mono
                  brzmią tysiąc razy lepiej niż w stereo.
                  Dopiero chyba Biały Album miał jako wersję "pierwotną" wersję stereo.
                  • maff1 Re: Meet the Beatles 28.12.05, 12:02
                    polemizował bym.
                    Miałem oryginalne płyty bitli w wersji stereo - pochodzace z lat 1963-1965
                    Słuchałem ich na gramofonie Philipsa (stereofonicznym)
                    ale stereofoniczność tych płyt była watpliwa (pisałem o tym wyżej) choć "For
                    Sale" słuchało sie juz niezle.
                    • ilhan Re: Meet the Beatles 28.12.05, 12:21
                      Pierwszym albumem stereo Bitli był raczej "Sgt Pepper's". W tamtych czasach (czyli ok. 1967) funkcjonowało to jako "wynalazek", a ci byli takimi nowinkami od razu zainteresowani, stąd od razu to wykorzystali.
                  • maff1 Re: Meet the Beatles 28.12.05, 12:07
                    wg mnie reedycje płyt powinny byc wydawane w swym pierwtnym kształcie.
                    Ingerencja w materiał powinna ograniczyć sie do oczyszczenia z szumów itp.
                    W przypadku Bitli - zawsze mogę wcisnąc w wiwzy guzik mono i mam wtedy tak
                    brzmiace nagranie.
                    Natomiast budzi mój sprzeciw to ze wydawca uznał ze wie lepiej ode mnie jak ja
                    chce słuchać.
                    • pagaj_75 Re: Meet the Beatles 28.12.05, 12:42
                      maff1 napisał:

> W przypadku Bitli - zawsze mogę wcisnąc w wiwzy guzik mono i mam wtedy tak
                      > brzmiace nagranie.

No nie bardzo. Wersje stereo były często miksowane zupełnie inaczej niż mono, i
                      nie chodzi tylko o rozmieszczenie instrumentów w panoramie, ale także pomijanie
                      w miksie rzeczy, które były doskonale słyszalne w wersjach mono, nie wspominając
                      już o skracaniu utworów. Polecam bardzo fajny artykuł Jacka Leśniewskiego na ten
                      temat w którymś ze starych numerów "Tylko Rocka". A co do Sierżanta, to właśnie
                      w jego przypadku wersje mono i stereo różniły się najbardziej. Ponadto, jak się
                      okazało po latach, taki George Harrison kompletnie nie kojarzy wersji stereo
                      tego albumu. Dla niego "Sgt. Pepper" był zawsze mono.
                      • ilhan Re: Meet the Beatles 28.12.05, 12:46
                        pagaj_75 napisał:

> A co do Sierżanta, to właśnie
                        > w jego przypadku wersje mono i stereo różniły się najbardziej. Ponadto, jak się
                        > okazało po latach, taki George Harrison kompletnie nie kojarzy wersji stereo
                        > tego albumu. Dla niego "Sgt. Pepper" był zawsze mono.

Z kolei Macca w "Antologii" w rozdziale "Sgt Pepper" mówi: "W tym okresie odkryliśmy właśnie stereo (dopiero wchodziło na rynek), więc używaliśmy go dosłownie wszędzie".
                        • pagaj_75 Re: Meet the Beatles 28.12.05, 13:35
                          ilhan napisał:

> Z kolei Macca w "Antologii" w rozdziale "Sgt Pepper" mówi: "W tym okresie
                          > odkryliśmy właśnie stereo (dopiero wchodziło na rynek), więc używaliśmy go
                          > dosłownie wszędzie".

OK, to któryś ze starszych panów miał już problemy z pamięcią. :) Dobra, ale to
                          i tak potwierdza to, że wersje stereo wcześniejszych płyt powstawały właściwie
                          zupełnie bez wiedzy zespołu, a już na pewno bez jego udziału w tym.
                          • maff1 Re: Meet the Beatles 28.12.05, 14:45
                            niby macie racje ale jej nie macie - naturalnie wg mnie.

ilhan napisał:
                            > Pierwszym albumem stereo Bitli był raczej "Sgt Pepper's".

tak ci sie wydaje czy to wiesz?
                            Martin objął zakazem wydania w wersji stereo pierwszych 5 płyt. I to jest fakt.
                            (Macca raczej w tym wypadku bredzi - lub ma co najmniej problemy z pamiecią,
                            lub celowo wprowadza w bład)
                            Szósta płytą był Revolver (rok 1966) - i jest on w wersji stereo. Ale jakiego
                            ono moze byc rodzaju mammy juz przykład w 1 utworze Taxman. Lewy kanał gitara
                            Johna+bebny+bas, prawy - wokal+gitara Gerogea+istr.perkusyjne
                            Później jest juz lepiej by osiągnąc najlepsze brzmienie w Tomorrow Newer Knows.
                            Bezapelacyjnie dla mnie najlepszego utworu Beatli. I jest to wersja stereo.
                            nie wyobrażam jej sobie monofonicznej.

pagaj_75 napisał:

> maff1 napisał:
                            >
                            > > W przypadku Bitli - zawsze mogę wcisnąc w wiwzy guzik mono i mam wtedy tak
                            > > brzmiace nagranie.

> No nie bardzo.

w przypadku Beatli mam rację. Nagrania mono i stereo w przypadku pierwszej
                            piatki z dyskografii niczym sie nie róznią.
                            Natomiast w przypadku Sierzanta, Białego Albumu wersje róznia sie gdyż je
                            osobno realizowano - własnie pod katem mono lub stereo. Czyli była tu podwójna
                            realizacja. Więc powoływanie sie na nie jest błedne.

pagaj_75 napisał:
                            > i tak potwierdza to, że wersje stereo wcześniejszych płyt powstawały właściwie
                            > zupełnie bez wiedzy zespołu, a już na pewno bez jego udziału w tym.

moze wiedział, moze nie. Faktem jest ze Martin miał w 62r magnetofon 4-
                            sciezkowy, nie miał stołu mikserskiego i nie było mozliwości nakładek itp.
                            Natomiast bodaj od 65r dysponował 8-śladem co dawało mu o wiele wieksze
                            mozliwości.
                            POd tym wzgledem europa była bardzo zacofana, w USA 8-mio ślady były uzywane
                            pod koniec lat 50-tych. Uzywał je juz Presley.
                            • pszemcio1 Re: Meet the Beatles 28.12.05, 15:45
                              ok to Wam tera powiem

bo na allegro, w kat. rock jest nówka meet the beatles , ponoć oryginał
                              (stereo/mono), podobno z Belgii sprowadzane, ponoć wznowienie z 2004r. mialem
                              to kupic ale mam watpliwości. moze niech kupi sobie jakis powazniejszy
                              kolekcjoner
                            • ilhan Re: Meet the Beatles 28.12.05, 19:04
                              maff1 napisał:

> niby macie racje ale jej nie macie - naturalnie wg mnie.
                              >
                              > ilhan napisał:
                              > > Pierwszym albumem stereo Bitli był raczej "Sgt Pepper's".
                              >
                              > tak ci sie wydaje czy to wiesz?
                              > Martin objął zakazem wydania w wersji stereo pierwszych 5 płyt. I to jest fakt.
                              > (Macca raczej w tym wypadku bredzi - lub ma co najmniej problemy z pamiecią,
                              > lub celowo wprowadza w bład)
                              > Szósta płytą był Revolver (rok 1966) - i jest on w wersji stereo.

Tak mi się wydaje na podstawie tego, co przeczytałem w "Antologii" (jest to bardzo prosty wniosek). Nie widzę powodu, żeby nie wierzyć McCartneyowi.
                              • maff1 Re: Meet the Beatles 28.12.05, 20:11
                                rozumiem.
                                Po jednej stronie mamy głupstwa plecione przec McCarteya, z drugiej fakty:
                                1. wypowiedz G.Martina nt wydania pierwszych pieciu płyt w wersji mono na CD -
                                gdy tylko zaczeto wydawać beatli na CD. Zresztą on najlepiej widział jak było -
                                to on realizował materiał.
                                Nawet ruskie/bułgarskie piraty sa w mono! (ale to nie jest argument)
                                2. dostepnosc tychze wersji na rynku - oryginały tylko w wersji mono
                                3. oryginalne płyty na winylu były w wersji stereo od poczatku - tj. od płyty
                                Please, Please me.
                                4. cześć singli z wczesnych lat były wydawane w wersji stereo
                                (pomijam fakt jakie te stereo było)
                      • cze67 Re: Meet the Beatles 02.01.06, 10:51
                        pagaj_75 napisał:

> maff1 napisał:
                        >
                        > > W przypadku Bitli - zawsze mogę wcisnąc w wiwzy guzik mono i mam wtedy tak
                        > > brzmiace nagranie.
                        >
                        > No nie bardzo. Wersje stereo były często miksowane zupełnie inaczej niż mono,
                        i nie chodzi tylko o rozmieszczenie instrumentów w panoramie, ale także
                        pomijanie
                        > w miksie rzeczy, które były doskonale słyszalne w wersjach mono, nie
                        wspominając już o skracaniu utworów.

Dokładnie. Pamiętam jak Mann i inż. Tolak w dawnej Trójce przedstawiali wersje
                        mono utworów z Białego Albumu (może innych płyt też, ale tego nie pamiętam).
                        Różniły się, różniły. Wprawdzie niewielkimi, ale dla fana ogromnie znaczącymi,
                        detalami:-)
    • pagaj_75 Re: Meet the Beatles 28.12.05, 20:04
      Pogrzebałem trochę w sieci i znalazłem informacje na temat projektu pt. "The
      Millennium Remasters Collection". Nie wiem kto, ale ktoś dokonał transferu
      oryginalnych płyt winylowych (tak! digitalizowano dźwięk z czarnych płyt, ponoć
      nieużywanych, wtedy jeszcze zafoliowanych), zarówno wydań mono, jak i stereo 13
      albumów Bitli. Całość była przenoszona na ponoć high-endowym sprzęcie,
      pozbawiana trzasków cyfrowo i remasterowana 24-bitowo. Generalnie gratka dla
      zboczonych audiofili. Niestety na liście płyt nie ma wymienionego "Meet the
      Beatles", więc nie wiem czy płyta, o której pisze Pszemcio należy do tego
      zestawu. Tak czy owak, nie są to oryginalne nagrania z taśm należących do EMI, a
      w związku z tym nie zostały one też wydane przez ów koncern. Obawiam się, że
      wszystkie remastery płyt Bitli (a jest ich trochę) mają wątpliwe pochodzenie
      jeśli chodzi o legalność, a przede wszystkim źródło samych nagrań.
      • maff1 Re: Meet the Beatles 28.12.05, 20:15
        no, no....

> Tak czy owak, nie są to oryginalne nagrania z taśm należących do EMI, a
        > w związku z tym nie zostały one też wydane przez ów koncern. Obawiam się, że
        > wszystkie remastery płyt Bitli (a jest ich trochę) mają wątpliwe pochodzenie
        > jeśli chodzi o legalność, a przede wszystkim źródło samych nagrań.

czyli nielegalne!
            • cze67 Re: Meet the Beatles 02.01.06, 09:57
              W zeszłym roku ukazał się czteropłytowy box "The Capitol Albums Volume 1"
              zawierający cztery płyty Beatlesów wydane przez Capitol właśnie. Wszystkie
              cztery płyty zawierają utwory zarówno w wersji stereo jak i mono:
              www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=amg&sql=10:lh98s37ea3ng
              Tak się złożyło, iż Św. Mikołaj (serdeczne dzięki!!!) przyniósł mi tenże album
              pod choinkę:-) Mam nadzieję na kolejne podobne wydawnictwo (volume 1 to zresztą
              sugeruje, amerykańska i brytyjska dyskografia zespołu zaczęła się zgadzać ze
              sobą dopiero po Sierżancie Pieprzu, ).
              To po pierwsze. Po drugie: piszecie tu o pięciu pierwszych płytach w mono
              (czyli od Please do Help włącznie). Ja dałbym głowę, że Help mam w stereo (ale
              sprawdę jeszcze w domu). Z tego co mi się kojarzy, to te pierwsze też zostały
              jakiś czas temu wydane w stereo na CD. Ale czy był to "legal" czy nie, tego nie
              wiem.
              Trzy: Meet The Beatles to płyta wydana w Stanach po niepowodzeniach
              wcześniejszych wydawnictw zespołu na tym rynku (wydanych przez jakieś tam mało
              znane wytwórnie). Kierownictwo wytwórni wybrało numery z dwóch pierwszych płyt
              zespołu (i singlowego This Boy) zapewne biorąc pod uwagę ich "przebojowość", co
              w połączeniu z narastająca histerią związaną z zespołem uczyniło ten album
              jednym z ważniejszych w historii amerykańskiej fonografii.
              • pszemcio1 Re: Meet the Beatles 02.01.06, 11:33
                cze67 napisał
                > W zeszłym roku ukazał się czteropłytowy box "The Capitol Albums Volume 1"
                > zawierający cztery płyty Beatlesów wydane przez Capitol właśnie

Ha! to meet the beatles o którym pisałem że było na allegro było ponoc wydane
                oddzielnie juz po ukazaniu sie tego boxu. mozliwe...
                • cze67 Re: Meet the Beatles 02.01.06, 11:58
                  BTW, w latach 80-tych w tygodniku Razem na któreś Święta Bożego Narodzenia
                  ukazał się plakat z okładkami amerykańskich płyt Beatlesów (z artykułem o nich
                  na drugiej stronie). Pamiętam, że autor (nazwiska nie pomnę), życzył, by
                  wymienione przez niego albumy znalazły się w kolekcji czytelników. W moim
                  wypadku życzenia owe spełniły się po niemal ćwierć wieku:-)
                  • cze67 Re: Meet the Beatles 02.01.06, 14:30
                    A propos mono/stereo, z info na stronie:
                    www.beatles-discography.com/
                    wynika, że wszystkie albumy zespołu (do Magical Mystery w Stanach i Abbey Road
                    w UK) wydawane były w dwóch wersjach. Single natomiast właściwie tylko w mono...
                    • mechanikk Re: Meet the Beatles 02.01.06, 14:40
                      Matko, jaki ja niedouczony. Trzymam w chałupie "Prisoners Of Love" Yo La Tengo
                      (własnie słucham nawet, przy okazji polecając) i dopero teraz sie dowiaduję, że
                      okładka to nawiązanie do "Second Album" (!!!)

images.amazon.com/images/P/B0007MANWG.01._SCLZZZZZZZ_.jpg
              • cze67 Re: Meet the Beatles 03.01.06, 09:11
                cze67 napisał:

> To po pierwsze. Po drugie: piszecie tu o pięciu pierwszych płytach w mono
                > (czyli od Please do Help włącznie). Ja dałbym głowę, że Help mam w stereo
                (ale
                > sprawdę jeszcze w domu).

Sprawdziłem: w stereo.
                • cze67 Re: Meet the Beatles 03.01.06, 11:25
                  Przypomniałem sobie - pierwsze płyty Beatlesów w stereo na CD widziałem na
                  pewno na Jarmarku Św. Dominika w Gdańsku. Były identyczne z tymi, które
                  posiadam w mono, tyle, że było napisane, iż są w stereo:-)

W sumie to nie wiem, czemu ich nie kupiłem...
                    • cze67 Re: Meet the Beatles 04.01.06, 09:40
                      Posłuchałem sobie trochę tych capitolowych albumów. Najfajniejszą rzeczą jest
                      tam to, że sterofoniczne miksy poszczególnych utworów różnią się od tych, które
                      znamy np. z Past Masters. Takie I Feel Fine czy She'a A Woman zostały zupełnie
                      inaczej wyprodukowane, lepiej/gorzej: nieważne. Kiedy zna się na pamięć dany
                      utwór jakaś zmiana jest miłą niespodzianką...
                  • cze67 Re: Meet the Beatles 04.01.06, 11:24
                    Rozpętałem małą dyskusję na ten temat na polskim forum o Beatlesach:
                    www.beatles.kielce.com.pl/phpbb2/viewtopic.php?t=1242
                    Wychodzi na to maff, że masz bootlega:-)
                    • cze67 Re: Meet the Beatles 04.01.06, 14:34
                      Acha, i dzięki jednemu z utworów z tego boxu przekonałem się, że jednak jestem
                      przy zdrowych (w miarę) zmysłach. Chodzi o Thank You Girl. Utwór ten nagrałem
                      kiedyś na kaseciaka (obecnie tej kasety już niet). Po wielu latach ukazał się
                      on na Past Masters. A ja głowę bym sobie dał uciąć, że piosenka kończy się
                      harmonijką Johna. A na PM się nie kończyła. Więc zacząłem wątpić. I tak
                      wątpiłem przez wiele lat. No i wczoraj okazało się, że to co kiedyś nagrałem to
                      było amerykańskie wydanie tego utworu:-)
                        • cze67 Re: Meet the Beatles 20.01.06, 10:19
                          Nagrałem sobie połowę numerów z boxu (tych ostrzejszych) na kasetę i słucham na
                          walkmanie. Jak mówił mój przyjaciel: miodzio. Kto nie słyszał początku Money w
                          stereo ten nie powinien się wypowiadać o rock and rollu!!!:-)
                          • cze67 Capitol Albums vol. 2 21.03.06, 15:35
                            onet:

Kolejny box z hitami The Beatles

Wytwórnia Capitol Records zapowiedziała premierę drugiej części
                            składanki "Capitol Albums" The Beatles na 11 kwietnia.

Pierwsza część składanki zawierała cztery pierwsze amerykańskie płyty kwartetu
                            z Liverpoolu. W skład drugiego wydawnictwa wejdą albumy "The Early
                            Beatles", "Beatles VI", "Help!" oraz amerykańskie wydanie "Rubber Soul".
                            Wszystkie płyty oryginalnie ukazały się w 1965 roku.

Wszystkie utwory zamieszczone na płytach pojawiają się w dwóch wersjach -
                            stereo i mono. Z 92 piosenek 82 pojawią się w wersjach wcześniej
                            niepublikowanych na CD. Każda płyta jest ozdobiona reprodukcją oryginalnej
                            szaty graficznej.

Data premiery boksu zbiegnie się z 41. rocznicą zajęcia przez piosenki
                            Beatlesów pięciu pierwszych miejsc na liście przebojów "Billboardu". Były to
                            utwory: "Can't Buy Me Love", "Twist And Shout", "She Loves You", "I Want To
                            Hold Your Hand" i "Please Please Me".

Oto pełna lista utworów, które znajdą się na "Capitol Albums Volume 2":

"The Early Beatles":
                            "Love Me Do"
                            "Twist And Shout"
                            "Anna"
                            "Chains"
                            "Boys"
                            "Ask My Why"
                            "Please Please Me"
                            "P.S. I Love You"
                            "Baby It's You"
                            "A Taste Of Honey"
                            "Do You Want To Know A Secret"

"Beatles VI":
                            "Kansas City"
                            "Eight Days A Week"
                            "You Like Me Too Much"
                            "Bad Boy"
                            "I Don't Want To Spoil The Party"
                            "Words Of Love"
                            "What You're Doing"
                            "Yes It Is"
                            "Dizzy Miss Lizzie"
                            "Tell Me What You See"
                            "Every Little Thing"

"Help!":
                            "Help!"
                            "The Night Before"
                            "From Me To You Fantasy" (instrumental)
                            "You've Got To Hide Your Love Away"
                            "I Need You"
                            "In The Tyrol" (instrumental)
                            "Another Girl"
                            "Another Hard Day's Night" (instrumental)
                            "Ticket To Ride"
                            "The Bitter End / You Can't Do That" (instrumental)
                            "You're Gonna Lose That Girl"
                            "The Chase" (instrumental)

"Rubber Soul":
                            "I've Just Seen A Face"
                            "Norwegian Wood"
                            "You Won't See Me"
                            "Think For Yourself"
                            "The Word"
                            "Michelle"
                            "It's Only Love"
                            "Girl"
                            "I'm Looking Through You"
                            "In My Life"
                            "Wait"
                            "Run For Your Life"

Ja:
                            To chyba oznacza, że Capitol zamierza wydać wszystkie amerykańskie płyty
                            Beatlesów. Nie tylko te, które różniły się repertuarem. I zapewne wszystkie w
                            mono/stereo. Yes, yes, yes, yes!!!
                            • cze67 Re: Capitol Albums vol. 2 29.03.06, 11:32
                              Już wiemy, czego ... nie będzie na okładce:

cgm:
                              The Beatles Bez Papierosów
                              Grzegorz Szklarek, 2006.03.29
                              Nowa wersja okładki kompilacji "The Capitol Albums, Vol. 2" The Beatles

W kwietniu ukaże się reedycja albumu "The Capitol Albums, Vol. 2", w skład
                              którego wchodzą: amerykańska wersja płyty "Rubber Soul", ścieżka dźwiękowa do
                              filmu "Help!" oraz albumy "The Early Beatles" i "Beatles VI". Wytwórnia płytowa
                              EMI nieco zmodyfikowała okładkę wydawnictwa, usuwając dwa palce perkusisty
                              Ringo Starra, w których, w pierwotnej wersji, trzymał papierosa.

Nie jest to pierwsze spotkanie The Beatles z antynarkotykową cenzurą. W 1984
                              roku zmieniona została okładka singla "I Want To Hold Your Hand", z której
                              usunięto papierosa trzymanego przez Paula MacCartneya.
                              tiny.pl/mb7q

Ja: popierdoliło tych ludzi. Ringo z uciętymi palcami! Zapewnie przy vol. 3,
                              gdzie będzie Abbey Road odbiorą McCartneyowi papierosa a włożą goździka. No po
                              prostu słów brak, same brzydkie przychodzą mi do głowy.
        • pagaj_75 Re: Meet the Beatles 28.12.05, 20:33
          pszemcio1 napisał:

> ale wszystkie 3 które pokazywalem maja logo Capitol...

być może okładki są po prostu kopiami oryginalnych okładek LP. nie wiem, nie
          umiem Ci jednoznacznie odpowiedzieć.
    • cze67 Re: Meet the Beatles 02.01.06, 11:11
      > Kierownictwo wytwórni wybrało numery z dwóch pierwszych płyt zespołu (i
      singlowego This Boy)

No nie, pomyłka, z pierwszej jest tylko I Saw Her Standing There, reszta to
      (poza This Boy i I Want To Hold Your Hand) With The Beatles. Porównanie obu
      płyt:

Meet:
      www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=amg&sql=10:hifpxql5ldae
      With:
      www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=amg&sql=10:gifpxql5ldae

• maff1 Re: Meet the Beatles 02.01.06, 15:08
        cze67 napisał:

> Single natomiast właściwie tylko w mono..

własciwie - to dobre okreslenie. bo jak pisałem wczesniej zdarzały sie "wpadki"
        i singiel ukazywał sie w wersji stereo - np. wspomniane Yes, it is. Pełne
        stereo w Kanadzie, ustereofonicznione (!) w innych krajach.
    • nauma Re: Meet the Beatles 02.01.06, 15:11
      Ciekawe... Z tego co czytałem w paru książkach Amerykanie, a konkretnie
      Capitol, miał własną koncepcję wydawania płyt Beatlesów wynikającą z faktu,
      że... na jednej stronie mogło znaleźć się max (nie pamiętam dokładnie, która
      opcja) 14 lub 17 minut muzyki.
      Pierwsza płyta Beatlesów "Please Please Me" była wydana przez inną wytwórnię
      i... nie odniosła sukcesu. Zmieniono więc wydawcę na Capitol i przypuszczono
      zmasowany szturm za pomocą singla "I Want To Hold Your Hand" - dopiero odtąd
      zaczęła się Beatlemania w USA. Nb. mam dziwne wrażenie, że zarówno na
      posiadanym przeze mnie winylu, jak i na składance "Past Masters" nagranie to
      jest w wersji stereo, jak każde odtąd aż do... "You Know My Name (Look Up The
      Number)". Choć może i ścieżki Harrisona z "Yellow Submarine" też są mono?
      Anyway - Capitol wydawał inne płyty aż do 1966, kiedy to pojawiły
      się "Yesterday... and Today" (kawałki z "Rubber Soul" + "Yesterday" + trzy
      utwory Lennona z "Revolver") oraz "Revolver" - pozostałe kawałki. A później
      pojawił się concept album "Pieprz" i nie dało się go pociąć - zresztą nowa
      umowa z USA tego zabraniała. Aczkolwiek do końca istnienia Beatlesów były
      jeszcze odrębności, Amerykanie wydawali dodatkowe single (np. "The Long And
      Winding Road") i wydali LP z singlami z lat 1968-1969.
      Tak BTW dodam, że szóstą płytą był "Rubber Soul", a nie "Revolver" (gdzieś
      wcześniej ktoś się pomylił).
      A tak w ogóle moja mama, która w latach 60-tych jako nastolatka była w USA na
      placówce z moimi dziadkami, przywiozła stamtąd kolekcję płyt, m.in. w wydaniach
      Capitolu "Revolver", "Something New", "Second Album" i "Meet The Beatles" - z
      ciekawości sprawdzę, jak ją odwiedzę, czy są mono czy stereo... Bo co do
      antologii "1967-1970" jestem pewien, że jest stereo...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka