Dodaj do ulubionych

Proszę o radę...

18.01.11, 15:32
Witajcie!
Jestem nowa na tym forum. mam 2,5 letnią córeczkę z ONM. Bardzo proszę o radę. Chcielibyśmy z mężem starać się o drugie dziecko, ale boję się, że drugie dziecko też będzie chore. I tu mam pytanie - czy Wasze następne dziecko też miało ONM? Przepraszam jeśli kogoś uraziłam, ale jest to dla mnie bardzo ważne.
Obserwuj wątek
  • mts_0 Re: Proszę o radę... 18.01.11, 19:51
   Ja mam dwójkę dzieci, ale to ten drugi ma ONM. Pierwszy jest zdrowy, jak ryba. Nie jestem ekspertem, ale z tego co mi mówią, to ONM zawsze z czegoś wynika - choćby z niewieliego niedotlenienia przy porodzie. Jeżeli więc Twoja córeczka nie jest na nic chora (choroby genetyczne itd.) to moim zdaniem ONM nie powinno się powtórzyć u drugiego dziecka tylko dlatego, że pierwsze je ma. :-)
   • ella_nl Re: Proszę o radę... 18.01.11, 20:14
    Dzięki za odpowiedz. No właśnie - Hania ma jeszcze naczyniaki płaskie. Genetyk mówił, że niby następne dziecko naczyniaków nie powinno mieć, ale ja mam i inne osoby w rodzinie też, dlatego się martwię.
  • yula Re: Proszę o radę... 26.01.11, 10:38
   Nikt ci nie zagwarantuje że drugie dziecko będzie zdrowe, wszystko zależy od powodów ONM u córki. Mój starszak był niedotleniony w trakcie porodu, jak go ze mnie wyciągnęli (cesarka) był fioletowy, mam żal do lekarzy że od nich nie usłyszałam nic na ten temat :/ z tego powodu miał wylewy dokomorowe i pewnie z tego są jego przeróżne problemy. Córka urodziła sie prawie 2 lata później i jest zdrowa. Co do tych naczyniaków to musisz porozmawiać z genetykiem że to u was rodzinne i jakie szanse na to że drugie dziecko też będzie to mieć.
   • ella_nl Re: Proszę o radę... 27.01.11, 12:15
    Dzięki za odpowiedz. Ja rozmawiałam z genetykiem córki, pytałam jakie jest prawdopodobieństwo że następne dziecko też to cholerstwo będzie miało ale powiedział, że zerowe, że to byłby "niesamowity pech" jakby się tak stało! Chciałam przebadać siebie i męża genetycznie ale ginekolog powiedział, że "dziecko jest za mało chore(!)" żeby się na takie badania kwalifikować, a prywatnie to jest drogie. u nas rezonans nic nie wykazał.
    • perlai Re: Proszę o radę... 27.01.11, 14:25
     nikt ci nie zagwarantuje, czy drugie dziecko będzie zdrowe. a powodów ONM może być dużo, w tym mało znane, np. grzybica. jeśli rezonans u twojej córeczki nic nie wykazał, to może poszukać innych przyczyn?
     ja jestem mamą bliźniaczek i tylko jedna z dziewczynek miała problemy z napięciem.
    • kruszynka.net Re: Proszę o radę... 28.01.11, 03:39
     ginekolog powiedział, że "dziecko jest za m
     > ało chore(!)" żeby się na takie badania kwalifikować, a prywatnie to jest drogie

     Spróbuj wsiąść skierowanie od innego lekarza. Ja dostałam skierowanie do genetyka od pani doktor z rehabilitacji małej.

     100% gwarancji nikt Tobie nie da. Nawet u genetyka usłyszysz, że jest tyle lub tyle procentowe prawdopodobieństwo , że dziecko będzie chore na to czy tamto.

     Znam parę , która była u genetyka bo syn ma agenezje ciała modzelowatego i brak robaka mózgu. Lekarz powiedział, że skoro u żadnego z nich w rodzinie nie występowała ta choroba to nie może wskazać prawdopodobieństwa wystąpienia choroby u 2-go ich dziecka.
     --

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka