Dodaj do ulubionych

KTO JEST KIM??

05.10.04, 13:58
Przedstawmy sie - imie, imie dziecka, wiek dziecka, miasto
No i ew. kilka slow od siebie wink))
Obserwuj wątek
      • arika2004 Re: KTO JEST KIM?? 27.02.05, 22:42
        Witam mam 9 miesiecznego synka miał stulejke zamknieta a pod napletkiem
        zbierała sie biała maz miał wielokrotne zak ukł moczowego USG WYKAZAŁO
        ZAZNACZENIE KIELICHA LEWEJ NERKI.Zaczełam na własną reke abu uchronic malca
        przed CUM badaniem myc siusiaka rywanolem i cud napletek rozkleił sie i obeszło
        sie bez chirurga obecnie posiew jałowy dziecko ma 10 kg i 80cm chodzi prawie
        samo ale lekarz wysyła nas na CUM pomomo tego ja mam przeczucie ze wszystko
        jest ok.Nie gorączkuje co robic uważam ze juz nie bede miała wiecej problemów z
        e.coli i enterococus faecalis.JESTESMY Z GDYNI

• marcelina29 Re: KTO JEST KIM?? 23.11.07, 09:37
          Mam na imię Monika, mam 13 miesięcznego synka Wojtusia. Miał już dwa
          zakażenia układu moćzowego, pierwsze wywołane bakterią e-coli,
          drugie pseudomonas aeruginosa (pałeczka ropy błękitnej).
        • agnesw_75 Re: KTO JEST KIM?? 07.02.09, 13:10
          Witam wszystkich jestem w ZUM-ie dopiero od wczoraj,więc po krótce
          się przedstawię.Mam 2 córki 8 letnią Anie (bez zumów)i 4 letnią
          Zosie, która od września 2008 r. cierpi na nawracające zum-y a
          listopadzie przeszła ostre odmiedniczkowe zapalenie nerek i od tej
          pory jesteśmy po opieką nefrologa,gdyż u Zosi b.dobre wyniki moczu
          przeplatają się z fatalnymi łącznie z E.coli, proteusem innymi
          bakteriami.USG nerek i cystografia nie wykazały żadnych zmian skąd
          więc te problemy, nie wiadomo... może tu znajdę jakąś
          odpowiedź.Pozdrawiam wszystkich.
      • agnes351 Re: KTO JEST KIM?? 25.05.05, 11:51
        Mam na imię Agnieszka. Mieszkam w Warszawie. Moje dziecko ma 9 miesięcy i
        bakterię coli w moczu. Jestem zupełnie zielona w problemach z dziedziny
        urologii i nefrologii, więc zajrzałam na to forum. Mam nadzieję, że dowiem się
        tu wielu pożytecznych rzeczy.
        • monala16 Re: KTO JEST KIM?? 08.11.06, 14:15
          Witamy ja mama Monika i ja córka Alicja. Alicja ma 6 miesięcy. Ma już trzecie
          ZUM, ale tym razem oprócz coli wychodowano w posiewie także pseudomonas.
          Jesteśmy już po dwukrotnym USG i cystografii, które nic nie wykazały. Obecnie
          czekamy na scyntegrafię.
      • ms32 Re: KTO JEST KIM?? 21.01.06, 21:56
        Monika, W-wa Ursus. Zuzia ma 6 miesięcy i jest 2,5 tygodnia (4.01) po operacji
        przeszczepienia moczowodów (Dziekanów Leśny, dr Jan Gruchalski - służę
        informacjami nt szpitala i obsady, jeśli trzeba piszcie: piskoreczek@wp.pl)
      • sarna38 Re: KTO JEST KIM?? 18.03.06, 17:19
        Cześć.Kłania się mama trójki wspaniałych dzieci.
        16 letniej Agnieszki
        14 letniego Patryka
        4 miesięcznego Sebastianka
        Jesteśmy z katowic.
        Najmłodszy synek ma posejżenie o refluks moczowy.
    • anula_w Re: KTO JEST KIM?? 06.10.04, 08:55
      Mam na imię Ania, mama prawie 11-miesiecznej Zosi.
      Mieszkam w Warszawie-Jelonki.
      Nie wiem czy moja Zosia ma reflux lub zweżenie cewki, bo dotychczas miała 3
      razy infekcję dróg moczowych. Jesteśmy po posiewie (ujemny), USG dróg moczowych
      (też wszystko OK). Ale jeszcze, żeby mieć czyste sumienie wybieramy sie na
      prywatną wizytę do p. dr z Niekłańskiej, która zajmuję się takimi przypadkami,
      żeby ona zerknęła na wyniki i wreszcie ustaliła przyczynę tych infekcji (pewnie
      poprzez cystografię). Niestety wg NFZ p. dr z naszej przychodni nie może dać
      skierowania na cystografię, a że wyniki posiewu i USG wyszły OK to państwowa
      służba zdrowia uważa, że wszystko zrobiła.
      Ale się rozpisałam. Bardzo Was polubiłam i często tu wchodzę, ale mam szczerą
      nadzieję, że nie będę do Was należała.
      Pozdrawiam
      Ania i rozrabiacha Zosia
      • milka72 Re: KTO JEST KIM?? 14.11.04, 21:10
        Witajcie,
        ja też mam nadzieję, że do Was nie dołączę, choć bardzo Was polubiłam. Jestem
        mamą 8-letniego Grzesia i 7-miesięcznej Ali. I to u Ali właśnie pediatra
        podejrzewa refluks. Badania na razie na niego nie wskazują, jesteśmy po jednym
        ZUM, za dwa tygodnie znów badania i... zobaczymy. Dużo się dzięki Wam
        dowiedziałam. Jesteście fantastyczne, pełne pomocy i życzliwości!!! Chętnie do
        Was zaglądam, choć /mam nadzieję/ będę tu raczej gościem...
        Pozdrawiam
        • gosialeszcz Re: KTO JEST KIM?? 06.06.05, 09:45
          Mam na imię Gosia jestem mamą 18 miesięcznej Oli. Mieszkamy w Nowym Dworze
          Mazowieckim. Ola ma III/IV st. refluxu. 13 czerwca mamy zabieg w CZD. mamy
          nadzieje że sie powiedziejesteśmy dobrej myśli. Mam nadzieję że do waszego forum
          dołączę i bedziemy się wspierać w trudnych chwilach Pozdrawiam Gosia i Ola !!!
    • elab15 Re: KTO JEST KIM?? 06.10.04, 16:57
      Mam na imię Ela. Moja córeczka, Marta, ma 13 miesięcy. W wieku 5 m-cy
      zdiagnozowano u niej jednostronny refluks II/III stopnia. Podawaliśmy furagin.
      Ostatnia cystografia wykazała, że refluks się cofnął i moje dziecko jest
      zdrowe smile.
    • yezyk Re: KTO JEST KIM?? 08.10.04, 09:18
      Agnieszka i 14 miesieczna Edytka. częste zakażenia dróg moczowych, natomiast
      dobre USG. wizyta u nefrologa już w najbliższą środę. a potem zobaczymy.
      mam nadzieję, że nie zdiagnozują refluksu bo już trochę Edytka przeszła przez
      te swoje 14 miesięcy.
      • anula_w Re: KTO JEST KIM?? 08.10.04, 10:44
        a posiew robilas Coreczce?
        a w moczu jakie miałaś nieprawidłowości?
        gdzie idziesz do nefrologa, bo ja dzis obdzwonilam wszystkie warszawskie
        poradnie i najwczesniejszy termin to 27.10 w Dziekanowie Lesnym
    • anouk3 Re: KTO JEST KIM?? 13.10.04, 17:33
      Witajcie,
      Mam na imię Asia i jestem mamą 3,5 letniej Marysi i 7-miesięcznego Marcinka.
      Marysia - zdrowa (zasmarkana sad )a u synka cały czas szukamy przyczyny ZUM.
      Wykluczyliśmy już reflux (cystografia wyszła dobrze) teraz przed nami
      cystoskopia i przyjrzenie się zastawkom cewki tylnej. Pewnie tam tkwi szkopuł.
      Szkoda tylko, że w znieczuleniu ogólnym.
      • emiczek Re: KTO JEST KIM?? 14.10.04, 12:01
        mama Kubusia 7 mies (za kilka dni smile , refluks prawostronny 2 st. jestesmy pod
        opieka w CZD. jestem kompletnie zielona w temacie refluksu i dopiero do was
        dolaczylismy.

synek dostaje furagin codziennie, kilka dni temu mielismy cystografie.
    • agassi78 Re: KTO JEST KIM?? 15.10.04, 13:59
      Mam na imie Agnieszka. Córeczka Martynka (14 m-cy). Mieszkamy w Mińsku Maz.
      Córeczce zrobiono w wieku 7 m-cy cystografię która wykazała refluks III
      kategorii. Leczona jest w Klinice Nefrologii i Pediatrii Dziecięcej Wosjkowego
      Szpitala w Warszawie na ul. Szaserów. Generalnie jest wszystko super. Częste
      badania, kontrole, usg. Bakteria powraca srednio co 4 m-ce. Zabieg nie
      wykluczony.
      Pozdrawiam
    • grubakama Re: KTO JEST KIM?? 17.10.04, 10:47
      Kamila mama 9 - miesięcznego Wiktorka. Wiktor w wieku trzech miesięcy przeszedł
      ZUM,dostał zastrzyki, Cystografie miał robiona w wieku 5 miesięcy, wykazała
      reflux IV stopnia, okazało sie rónież że Wiktro ma 15% niedowagę. Leczony był
      Furaginem i Bactrimem. Przez trzy miesiące miał rozszerzaną cewkę. Trafilismy
      do innego lekarza, powiedział że reflux najwyżej jest III stopnia,
      rozszerzania nie są potrzebne i teraz czekamy na przyjęcia na oddział
      gastrologiczny. Nadal nie wiemy dlaczego nasze dziecko nie chce jeść i jest
      takie drobne. Wszyscy lekarze łączyli to z refluxem, a ten lekarz ma inna
      teorię na ten temat, mam nadzieję że sie szybko wszystko wyjaśni.
    • aniawroclaw1 Re: KTO JEST KIM?? 19.10.04, 09:39
      Jesteśmy z Wrocławia. Amelka ma 20 m-cy.
      Kiedy Amelka miała 4,5 m-cy miała infekcję nerek - leczenie szpitalne. Od
      tametej pory nie było ZADNEJ infekcji. Mocz regularnie, USG dobre - dla spokoju
      jak Amelka miała 13 m-cy zrobiliśmy cystografię. SZOK - III stopień,
      obustronny. Leczymy się na KLinikach u dr. Ossowicz.
    • kmmmw Re: KTO JEST KIM?? 11.11.04, 06:43
      Karina i Kubus - dzis konczy 5 m-cy,Colorado Springs ; refluks od 1.5 m-ca,
      obustronny, po leczeniu szpitalnym, USG i cystografii, leczony antybiotykami.
      Pozdrowienia
      Karina i Kubus <10.06.2004>
    • joln Re: KTO JEST KIM?? 11.11.04, 11:25
      Jola - 29 lat i Iga prawie 8 miesiecy z Krakowa
      Igucha ma obustronny reflux III st. Wiemy o tym od 2 tygodni i probujemy sie
      przyzwyczaic do tej mysli. Na razie nie miala ZUM i gdyby nie USG wykonywane z
      innego powodu, pewnie dalej nic nie wiedzielibysmy. Za nami cum jutro mamy zas
      scyntygrafie. Jestesmy pod opieka dra Pietrzyka z Prokocimia.
      Super pomysl z tym forum a kolezanka Madziulec to typ prawdziwego spolecznika:}
      • madziulec Re: KTO JEST KIM?? 11.11.04, 21:12
        Zaden ze mnie spolecznik - ja to robie rowniez i dla siebie - z egoizmu, w koncu
        MIchal tez ma reflux wink)))
        A prawde mowiac, az przyjemnie patrzec, gdy trafiaja tu osoby, ktore poszukuja
        informacji i znajduja je wink)) (swoja droga szkoda, ze w ogole musza szukac tych
        informacji).
        Stad w ogole pomysl forum i potem strony - teraz caly czas mysle jak strone
        udoskonalic, co na niej jeszcze umiescic...
        Popatrzcie, jest nas naprawde coraz wiecej....... I dlatego to robie wink)
    • mami7 Re: KTO JEST KIM?? 11.11.04, 14:19
      Iwona mama Patryka 3 lata 4 miesiące. W 9 miesiącu zakażenie, leczenie w szpitalu, reflux 2,3 stopień. Do tej pory prowadzony w Krakowie, nefrolog dr Dubiel, urolog dr Wolnicki, teraz w Warszawie, prawdopodobnie na Litewskiej, zapisani do dr Wierzbowskiej.
      Cystografia z kwietnia br - reflux przemijający (podobno taki lekki I stopień, ale się trzyma nadal).

• mstopka Re: KTO JEST KIM?? 11.11.04, 19:37
      Witajcie
      Mam na imię Marta mój synek to Filip i jesteśmy z Łodzi. Filip skończył 6
      miesięcy i jest wspaniałym dzieciaczkiem. Super się rozwija, przybiera na
      wadze, łobuzuje i nic nie wskazuje na to aby miał tak poważną chorobę. We
      wtorek dowiedzieliśmy się, że Filip ma refluks I i III stopnia. Jesteśmy po
      renoscyntygrafii, cystografii, kontrolujemy mocz, robimy USG i czekamy na
      urografię ( gdzieś za około 1,5 m-ca i do tego czasu 2,5 ml bactrimu co
      wieczór). O powiększonych UKM i ewentualnej dalszej diagnostyce dowiedzieliśmy
      się po moim badaniu USG w 29 i 38 tyg ciąży. Także zaraz po urodzeniu Filipka
      rozpoczęliśmy badania i mamy nadzieją, że wszystko to szybciutko minie i
      obejdzie się bez operacji. I tego życzymy wszystkim dzieciaczkom.

Pozdrawiamy
      Marta i Filip (08.05.2004)
    • agace1 Re: KTO JEST KIM?? 11.11.04, 20:12
      czesc nazywam sie agnieszka. moj synek igor ma 2 miesiace i stwierdzony reflux
      4/5 stopnia. forum jest bardzo fajne i mam nadzieje ze czegos ciekawego sie
      dowiem a przede wszystkim bede mogla podzielic sie swoimi spostrzerzeniami.
    • beata963 Re: KTO JEST KIM?? 14.11.04, 20:11
      Cześć
      Mam naimię Beata ,jestem mamą 15 miesięczngo Eryka.Mieszkamy koło Krakowa .U
      mojego synka podczas USG prenatalnego wykryto poszerzone miedniczki i kielichy
      w nerkach.Po urodziu wykonano mu USG które potwierdziło problem. Następnie
      wykonano cystografie która uwidoczniła obustronny relux 4 i 5 stopnia. W 2 m-c
      życia założono mu przetokę pęchrzowo- skórną (vesicostomie)oraz dwa razy
      ujścia moczowodów zostały ostrzyknięte teflonem( STING) niestety pomogło w
      minimalnym stopniu. Obecnie mój synek jest po przeszczepie moczowodów .
      Wszystko rokuje pomyślnie smile
      Za 6 tygodni mamy wykonać USG a za 4 m-c badania.
      3mamy za wszystkich kciuki .
      Pozdrawiam.
      Beata z Erykiem
    • gagatek_ak Re: KTO JEST KIM?? 14.11.04, 20:58
      Jestem mamą Agatki (2,8) i Karola (prawie 4 mies).
      Karol przeszedł ZUM, USG wykazało prawostronny refluks II stopnia. Jesteśmy
      przed wizytą u nefrologa.
      Agatka, oby tak dalej, jest okazem zdrowia.

gagatek, mama Agatki i Karola
      • katarzyna.br Re: KTO JEST KIM?? 16.11.04, 13:25
        Witam, mam na imię Katarzyna. Pisałam już o naszym przypadku na forum e-dziecko
        zdrowie, więc pamiętam wiele osób. Beato gratuluję udanej operacji!
        Moja córcia Ninka, która skończyła 13 miesięcy, w wieku 4 miesięcy zachorowała
        na zum, pobyt w szpitalu, antybiotyki, makabra. W maju tego roku była
        cystografia która wykazała reflux prawostronny II stopnia. Cały czas badania
        moczu i furagina. W październiku robiliśmy badanie urodynamiczne które wykazała
        że mocz już prawie nie zalega i że Ninka ma zaburzenia czynności pęcherza w
        związku z czym przepisano nam Cardurę. W listopadzie robiliśmy scyntygrafię
        nerek - okazało się na szczęście że nie ma żadnych blizn pozapalnych, tylko
        lewa miedniczka jest delikatnie powiększona. To dziwne bo reflux jest po prawej
        stronie!!
        Na razie czekamy do następnej cystografii.

Pozdrawiam
    • gabiwww Re: KTO JEST KIM?? 06.12.04, 15:28
      Witam mam na imię Gabriela ,jestem mamą 8 miesiecznego Stasia .Mieszkamy w
      Warszawie (dzielnica Bielany).Stas ma reflux obustronny po prawej III stopień a
      po lewej II st.
    • karola_28 Re: KTO JEST KIM?? 06.12.04, 17:51
      karolina,
      mama 6 miesiecznego mikolajka
      warszawa
      po jednym zum - narazie odpukac to wszystko co mielismy
      wyniki, wlasnie dzisiaj odebralam, ok
      musimy stale kontrolowac

pozdrawiam
      • marzena321 Re: KTO JEST KIM?? 06.12.04, 21:22
        Witam.
        Mam na imię marzena moja ukochana córeczka Asia z prowostronnym refluxem 2
        stopnia.Mieszkamy w Piasecznie.Córka ma 12 lat.Zauważyłam małą liczbę dzieci w
        tym wieku.
        POZDRAWIAM.
    • anakon Re: KTO JEST KIM?? 07.12.04, 08:50
      Ala i Ola (18m-cy) Warszawa; Ola juz 2 razy w ciagu ostatnich 4m-cy miala
      podejrzenia o ZUM, w sumie raz chyba byl faktycznie, no i czeka nas
      cystografia....tak gdzies po Nowym Roku. A moje podejrzenia poza wynikami moczu
      wzbudzilo to, ze mloda jest bardzo drobna, kiepsko przybiera na wadze i
      ogolenie wszystko robila pozniej niz rowiesnicy(np chodzic zaczela jak miala
      17m-cy)
      • anula_w Re: KTO JEST KIM?? 07.12.04, 10:58
        a ile waży Twoja córeczka?
        Moja też jest drobniutka, ma prawie 13 miesięcy i waży 9 kg.
        Jest strasznym niejadkiem, nie wiem czy z powodu problemów moczowych czy tak
        już ma w naturze.
        • anakon Re: KTO JEST KIM?? 08.12.04, 09:08
          Moja ma 18 i wazy 9200kg i jedzenie to zdecydowanie jej wrog...ale tez nie wiem
          czy to z powodu zakazen, no i poki co nie wiemy czy to reflux...( a wzrost tak
          ok 80cm)Prawde mowiac jakis czas po leczeniu zaczela lepiej jesc, ale czy to
          przypadek, czy moze jej sie cos odmienilo to nie wiem...
          • agatkar1 Re: KTO JEST KIM?? 08.12.04, 11:32
            Witajcie,
            ja dopiero do Was trafiłam, a moja córeczka Jagoda ma rok i prawie 10 miesięcy,
            18.02.2003 r., problemy z bakteriami w moczu mamy od urodzenia, leczymy się u
            dobrego nefrologa i od marca mocz Jagody jest czysty, a mamy nadzieję, że
            refluX Istopnia sam się wycofa. Jesteśmy z Konina.
            • arika2004 POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 27.02.05, 22:41
              e.coli i enterococus faecalis.
          • arika2004 Re: KTO JEST KIM?? 27.02.05, 22:27
            e.coli i enterococus faecalis.
          • anusia1912 Re: KTO JEST KIM?? 01.10.08, 15:49
            Witam! Ania mama Wojtusia 21 miesięcysmile Jeszcze w ciązy dowiedziałam się ze
            Młody-w tym samym dniu lekarz oznajmił,że będę miała synkasmile ma wodonercze nerki
            lewejsad Po urodzeniu Wojtuś miał zrobione usg i okazuje się że z prawą nerką
            jest jeszcze gorzej. Mając 1,5 miesiąca ma zrobioną cystografię, urografię i
            scyntygrafię... nerka pracowała w 12% w lutym tego roku operacja i jej
            usunięciesad( Nawracajece zakarzenia i podwyższone ciśnienie(dostawał
            enarenal)...Lewa nerka ma poszerzoną miedniczkę, ukm...
            Jestesmy z Oławy/ Wrocław
        • mamamilochy Re: KTO JEST KIM?? 19.12.04, 14:37
          Witam, ja na wagę swojego synka nie mam co narzekać, Miłosz ma 6 miesięcy i
          waży 9,5 kilograma! na piersi!. Chruje na ZUM. Ale ostatnio spotkałam moją
          koleżankę, to jej córka ma 15 miesięcy i waży 8,6 kg (zarazili ją salmonellą
          przy porodzie).
    • justyna.gross Re: KTO JEST KIM?? 08.12.04, 20:02
      Dzięki Madziulec nie czuję się już taka samotna z ZUM. Mam na imię Justyna i
      jestem mamą 4,5 miesięcznego Pawełka. Mieszkamy w Trójmieście. Jestem pewnie
      ostro przewrażliwiona ale przeleżałam w łóżku 9 miesięcy, by mieć Pawełka i
      teraz martwię się kiedy coś jest nie tak z jego zdrowiem. Pawełek ma ZUM o
      refluksie jeszcze nie wiem, bo miał dopiero USG i nic nie wykazało. Pozdrawiam
      • anakon Re: KTO JEST KIM?? 13.12.04, 09:21
        No to podobnie, bo ja walcze tez jakos od konca sierpnia i nie wiem poki co za
        bardzo z czym mam do czynienia...a mieszkam tez w zasadzie pod Wwa....a moja
        Ola ma 18m-cy
    • azosiolek Re: KTO JEST KIM?? 14.12.04, 09:39
      Ania, mama 8,5-miesiecznego Mateuszka z refluksem lewostronnym IV stopnia, po
      nacieciu zastawki cewki tylnej i ostrzyknieciu moczowodu (trzymamy kciuki, zeby
      pomoglo); mieszkamy pod Warszawa

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka