Dodaj do ulubionych

adhd dorosłych

22.09.22, 21:51
gdzie leczyć? . Mieszkam w okolicach Wwy. Ktoś ma podobny problem?
Obserwuj wątek
  • harcownik Re: adhd dorosłych 23.09.22, 09:38
   Nie jestem z Warszawy, więc wbiłem w gogle hasło >leczenie adhd dorosłych warszawa< Wyskoczyło mi 10 stron różnych lecznic. Wybierz najbardziej pasujące tobie adresy. Opinii o lecznicach (lekarzach) szukaj np. na znany lekarz, forach( z 10 stron) czy grupach tematycznych na fejsie (dużo)

   • sweetbog Re: adhd dorosłych 24.09.22, 09:08
    No wiesz w dobie neta to wyszukiwarka Google nie jest problemem .Nie o to chyba chodzi założycielce tego wątku .
    • harcownik Re: adhd dorosłych 24.09.22, 15:24
     Odpowiedź konkretna i bez mielenia ozorem. Gdy autorka wątku przeczyta ze zrozumieniem mój wpis, to odkryje, że istnieje ok 10 stron adresów do fachowych forów tematycznych, dyskutujących o problemach związanych z adhd + grupy na fejsie. A na tych forach, userzy zaprawieni w bojach z adhd, coś na pewno doradzą. Czyli >Od ludzi do świętych, od świętych do nieba.<
     • sweetbog Re: adhd dorosłych 24.09.22, 17:02
      Jesteś znudzony swoim życiem .Promujesz siebie ,udajesz zawadiakę i bystrego na forum ,a masz zerowe pojęcie o tych osobach .Paskudna jest starość 😰
      • harcownik Re: adhd dorosłych 24.09.22, 18:52
       sweetbog napisał: :wiesz co napisałeś-:) Zdecyduj się! Jestem (to z twoich postów o mnie) kobietą, pacholęciem czy staruszkiem? Coś kiepsko u ciebie z rozpoznawaniem osobowości. A sprawa jest banalnie prosta Jestem takie Ni to, ni owo. Może przestań się zajmować mniemanologią, a ukończ remont o którym od miesięcy napomykasz.
       • xxdanaxx Re: adhd dorosłych 24.09.22, 20:36
        Dlaczego, Harcowniku, nie lubisz ludzi? Mam przynajmniej takie wrażenie, pozdrawiam.
        • harcownik Re: adhd dorosłych 24.09.22, 22:18
         Wrażenia bywają mylne.-:)
         Nie o ludzi chodzi, lecz o ich postawy. ( określone zachowania, niekompetencja, sposoby myślenia.) Gdy zauważę takowe, a są szczególnie rażące moim zdaniem, staram się je piętnować.
         Kolo podjeżdża na parking ,wyjmuje telefon i przegląda Internet. Silnik cały czas wyrzuca spaliny. Już po kwadransie odjeżdża. Kierowca może być bardzo sympatycznym człowiekiem, lecz jego sposób myślenia (mam się grzać /marznąć?) , zachowanie, budzi moją odrazę. Szczególnie nienawistna jest mi postawa typu: przejechał na czerwonym świetle, dobrze udało się. Ktoś, jednak go sfilmował i w trosce o bezpieczeństwo ogólne, dostarczył materiał policji. Kierowca jeszcze po dwóch miesiącach pomstuje, że jakiś skasyn doniósł na niego i dostał bana, co ja piszę mandat. O swojej winie ani słowa! Przecież jest takim dobrym człowiekiem -:(
         Skoro przeczytałaś mój wpis tzn mnie odwiesiłaś. Dziękuję. Również pozdrawiam.
         • harcownik Re: adhd dorosłych 24.09.22, 22:26
          Napisałem >staram się je piętnować.< ma być > staram się je piętnować, lub naprawiać, wyjaśniać<.
          • ta Re: adhd dorosłych 24.09.22, 23:36
           harcownik napisał:

           > Napisałem >staram się je piętnować.< ma być > staram się je pięt
           > nować, lub naprawiać, wyjaśniać<.


           :), dobrze, że są tacy, którym się jeszcze chce jak wyżej

           www.youtube.com/watch?v=WJ14d83ZRKc
           • sweetbog Re: adhd dorosłych 25.09.22, 00:10
            Fajnie by było by każdy zajmował się swoim życiem je oceniał, nie cudze ,o którym nie ma się zielonego pojęcia . A później zdziwienie ,że ludzie znikają ,a byli chętni do rozmowy .Jest tu parę osób co bierze terapię i głupie personalne wtyki nie są tu potrzebne . Jak coś mówimy to z sensem ,albo milczymy ,gdy nie mamy nic do powiedzenia .Albo się ludzi szanuje ,albo trzeba przestać pisać .Nie ma obowiązku tu być i każdego strofować .
            • snajper55 Re: adhd dorosłych 25.09.22, 22:22
             sweetbog napisał:

             > Fajnie by było by każdy zajmował się swoim życiem je oceniał, nie cudze ,o któ
             > rym nie ma się zielonego pojęcia . A później zdziwienie ,że ludzie znikają ,a
             > byli chętni do rozmowy .Jest tu parę osób co bierze terapię i głupie personal
             > ne wtyki nie są tu potrzebne . Jak coś mówimy to z sensem ,albo milczymy ,gdy
             > nie mamy nic do powiedzenia .

             Gdybyś zastosował to do siebie, to byś zniknął z forów.

             S.
         • sweetbog Re: adhd dorosłych 24.09.22, 22:45
          Porównanie wzięte za przeproszeniem z tyłka .Sam widzisz że nie masz tu nikogo by za tobą przepadał i tak masz farta że ktoś mimo wszystko ci odpisał .Że ma jakieś wychowanie by ci dać do zrozumienia że jesteś wyjątkowym ignorantem .Zresztą kto ci dał jakieś prawa do oceny ludzi .Wysokie masz ego o sobie i nic poza tym .Smutne życie gdy nie ma sobie z kimś rozmawiać .O realu już nie wspomnę .Każda inna kobieta po takiej krytyce o zdrowiu ,dała by sobie spokój z tobą .Jeśli chcesz się bujać po tym forum to napisz coś o sobie ,nie o innych .
          • harcownik Re: adhd dorosłych 25.09.22, 07:41
           sweetbog "Rynce łopadajom"

           Uderzyło! Zabolało! Znaczy, przykłady nie były wzięte z odbytnicy. Nie ten wrogiem co gorzką prawdę w oczy mówi, lecz ten kto słodkim… utwierdza nas w błędzie.* Pewną poprawę u ciebie zauważyłem. Przestałeś plagiatować, wyciągnąłeś wnioski z reprymend, które kiedyś dostałeś (nie, nie ode mnie) i zastosowałeś je w swoich postach (radach). Dzisiaj widzę, że dużo pracy jeszcze przed tobą. Dalej słychać ukryte pytania: co ty (wy) o mnie wiecie, Stwierdzenia: Gdyby każdy przeszedł to co ja, to…… Co ty wiesz o... Wyżalasz się, jak nie przymierzając Szymanowski (Karol) w listach do kochanka, lub alkoholik do bliskich sugerujących mu terapię. To da się zmienić!
           Co stwierdza takie Ni to ,ni owo harcownikiem zwane.
           *.To mój skrót celnej wypowiedzi ta Niestety nie zawiera tej głębi co oryginał, dlatego zdecydowałem się ją przytoczyć w całości. Otóż nie zwracaj uwagi na pochwały i komplementy, ale zatrzymaj się na tym, co w wypowiedziach innych cię zirytowało, zdenerwowało, poruszyło, „ zagotowało” na tyle, że jedynym, co ci przychodzi do rozgrzanej głowy jest „oddać” natychmiast, byle boleśnie. Nad tym, co w usłyszanych ( przeczytanych) słowach zalega i kłuje. zapamiętaj
           • ta Re: adhd dorosłych 25.09.22, 09:30
            Uznanie dla twojej cierpliwości :)
            Jednak…nie trafi, bo zwyczajnie nie będzie zrozumiane, więc interpretacja twoich słów będzie dowolnie przykrojona do potrzeby mieszania. Schemat od lat ten sam, kilka zaledwie „myśli” ubieranych w te same słowa napędzanych skłonnością do wywoływania awantur podlanych insynuacjami i plotami.
            Była chwila spokoju po powrocie z bana, ale widać, że pan wchodzi już w swoje wibracje…


            • harcownik Re: adhd dorosłych 25.09.22, 09:55
             ta! Dziękuję. Mimo pochmurnej niedzieli, pogodnie się jakoś zrobiło:).
             A my...? Po prostu Róbmy swoje.....-:)
             Pozdrawiam serdecznie.
   • adam.eu Re: adhd dorosłych 25.09.22, 11:02
    O google, to zapewne każdy tu słyszał. O "znanym lekarzu" też zdecydowana wiekszość.
    Sprawdzałem sobie czasem opinie na znanym lekarzu, o lekarzach, których bądź znam osobiście, z opowiadania, bądź ze słyszenia. Często są jednostkowe niewiarygodnie opinie, a nawet wielu lekarzy na tym portalu ma czystą kartę.
    • harcownik Re: adhd dorosłych 25.09.22, 13:46
     adam.eu napisał m.in >Często są jednostkowe niewiarygodnie opinie, ....< Tak masz rację, lecz od czegoś trzeba zacząć*. Najlepiej to widać w ocenie klinik (oddziałów ) porodowych szpitali. Ten sam szpital jest oceniany od wykańczalni, do przeprowadzającego poród w komfortowych warunkach. Ja kilkukrotnie przekonałem się, że najlepszym sposobem na uzyskanie wiarygodnej opinii, jest zapytanie o to lekarza prowadzącego. Uzyskałem takie wskazówki: tutaj nie, tutaj panu krzywdy nie zrobią, tu nikt przypadkowy się panem nie zajmie. Wybrałem trzeci wariant i okazało się, że znalazłem się w renomowanej klinice, do której zjeżdżali pacjenci z południowej Polski.
     *Zwróć uwagę ,że autorka wątku nic bliższego o dorosłym, z przypadłością adhd nie napisała, Nie wiemy czy chory jest pacjentem "pierwszorazowym"? Czy wymagana jest kontynuacji leczenia np: z powodu braku postępów w zdrowieniu, czy też zmiany miejsca zamieszkania.
    • ta Re: adhd dorosłych 25.09.22, 22:13
     adam.eu napisał:

     > O google, to zapewne każdy tu słyszał. O "znanym lekarzu" też zdecydowana wieks
     > zość.
     > Sprawdzałem sobie czasem opinie na znanym lekarzu, o lekarzach, których bądź zn
     > am osobiście, z opowiadania, bądź ze słyszenia. Często są jednostkowe niewiaryg
     > odnie opinie, a nawet wielu lekarzy na tym portalu ma czystą kartę.

     Autorka zadała pytanie „ gdzie”?
     Na to pytanie jest odpowiedź „ tam i tam”
     Gdzie znaleźć to „ tam i tam”? - współcześnie w googlach.
     Poprawnie? Poprawnie :) Krótko i najważniejsze - na temat.
     ——
     Co do opinii o specjalistach, to pacjent faktycznie może mieć problem z wyborem.
     Musi komuś zaufać. Ja również polecam kierowanie się wskazaniami
     lekarza prowadzącego ( pierwszego kontaktu, domowego) - jest zorientowany
     w środowisku zawodowym i zależy mu, żeby jego pacjent miał dobrą opiekę ( może myślę naiwnie …?)

     Do opinii o lekarzach na portalach podchodzę z rezerwą.
     Nie wiem kto i z jakich rzeczywistych powodów podważa zaufanie do danego lekarza ( np. osobiste animozje, zazdrość, prostacki hejt), czy tez odwrotnie - wpisuje doskonałe referencje celem reklamy usług znajomego, czy rodziny.     • sweetbog Re: adhd dorosłych 25.09.22, 22:51
      Zadała też pytanie czy ktoś miał podobny problem i problemem jest to zrozumieć .Opinie np o lekarzach ,o warsztacie samochodowym itp itd są w miarę wiarygodne Tylko początkowe trzy nie bierze się pod uwagę ,bo to wpisuje się sam zainteresowany .Czym więcej ich jest pozytywnych to warto się tym zainteresować.Zbedne dywagacje na tym tematem .
      • joana012 Re: adhd dorosłych 26.09.22, 20:21
       Wwa Tomasz Kowalczyk specjalizuje się w ADHD dorosłych
       • sweetbog Re: adhd dorosłych 30.09.22, 05:41
        I to jest właściwa odpowiedź .I można poczytać opinie .Pozdrówka .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka