Dodaj do ulubionych

psychoanaliza

25.01.05, 17:23
Podobno są terapeuci, którzy chwytają pacjenta za słówka, wyszukując podteksty
nie tylko znaczeniowe, ale i brzmieniowe. Podobno.

W takim razie pytanie: czy PSYCHOANALIZA

pochodzi od słów PSYCHE i ANAL?
Obserwuj wątek
    • hubkulik Re: psychoanaliza 25.01.05, 17:27
      Niektorzy lubia seks analny (zarowno mezczyzni jak i kobiety). Gdyby robili to
      niezgodnie z wlasna wola, to bylby to gwalt.
      Zeby nie bylo ze pisze nie na temat;) - klient(ka) przychodzaca do
      psychoanalityka przychodzi tam z wlasnej woli.

      Pozdrawiam Hubert
    • robert78 Re: psychoanaliza 25.01.05, 17:44

      Trafiłeś w sedno..Psychoanaliza to anal dla psycholi:)
    • blue_as_can_be Re: psychoanaliza 25.01.05, 19:05
      czesc Krish! jak leci?

      a propos Twojej ciekawej teorii lingwistycznej - cos w tym jest...
      • hsirk Re: psychoanaliza 25.01.05, 20:04
        @

        mam jeszcze pare innych spostrzezen lingwistycznych...

        kiedys zaprezentuje
    • isabar Re: psychoanaliza 25.01.05, 20:10
      hsirk napisał:

      > Podobno są terapeuci, którzy chwytają pacjenta za słówka, wyszukując podteksty
      > nie tylko znaczeniowe, ale i brzmieniowe. Podobno.
      >
      > W takim razie pytanie: czy PSYCHOANALIZA
      >
      > pochodzi od słów PSYCHE i ANAL?

      Czyżbyś nie zauważył IZA?
      • hsirk Re: psychoanaliza 25.01.05, 20:12
        nie każdemu kotu iza na imię...
    • xy2 Re: psychoanaliza 25.01.05, 20:20
      łapanie za słówka jest świetne:)) uwielbiam grę słów a szczególnie taką kiedy
      jedna osoba zna niemal myśli drugiej i czasem mnie wyprzedza.
      to jest genialne
      • isabar Re: psychoanaliza 25.01.05, 20:27
        xy2 napisała:

        > łapanie za słówka jest świetne:)) uwielbiam grę słów a szczególnie taką kiedy
        > jedna osoba zna niemal myśli drugiej i czasem mnie wyprzedza.
        > to jest genialne

        "Nie znam większej przyjemności niż ta, gdy ktoś wyjmuje mi z ust moje myśli a
        następnie by tak rzec, rozpyla je w powietrzu"-L. Wittgenstein

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka