koronkowa_bielizna 25.06.07, 14:40 Skad sie bierze u doroslych? Chodzi mi o typ charakteru, gdzie osoba dorosla, inteligentna, wyksztalcona przejawia czesto cechy dziecka. Czy to jest jakies zaburzenie czy moze normalny stan? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
toja_maja Re: jakie cechy dziecka? 25.06.07, 16:28 Temat jest dosc szeroki.Zachowanie dziecinne moze wskazywac na trume przezyta w dziecinstwie, ktora nie zostala przerobiona i ma w aktywny wplyw na psychike. Zachowanie dziecinne jest tez czesto przejawem ludzi bardzo gwaltownie traktowanych w dziecinstwie- bitych, karanych, ponizanych, gdzie strach i lek byl na pozradku dziennym. Wtedy nastepuja zmiany w mozgu, ktorych nigdy juz nie da sie naprawic. To jest tragedia dla tych osob. Temat ogolnie bardzo ciekawy. Kiedys czytalam o ukrytym zaburzeniu psychicznym, ktory objawia sie ze osoby w bardzo krytyczej i zagrazajacej zyciu sytuacji, ludzie wtedy zaczynaja przejawiac cechy dziecka. Wspolpracuja z oprawca, ulegaja prawu silniejszego. Odpowiedz Link Zgłoś
mathias_sammer Re: Dziecinnosc 25.06.07, 19:18 normalny objaw starzenia sie oraz rozczulania nad soba. m.s. Odpowiedz Link Zgłoś
shangri.la Re: Dziecinnosc 25.06.07, 21:11 mathias_sammer napisał: > normalny objaw starzenia sie oraz rozczulania nad soba. > m.s. Może autorka sprecyzuje swój problem, ponieważ odnoszę wrażenie , że pyta o infantylizm, a nie starcze zdziecinnienie;) Odpowiedz Link Zgłoś
lusia501 Re: Dziecinnosc 25.06.07, 21:45 Ważne by dziecinność nie trwała u dorosłego człowieka przez 24 godziny na dobę, ale godzina dziennie raczej nie zaszkodzi nikomu. Odpowiedz Link Zgłoś
shangri.la Re: Dziecinność czyli......? 25.06.07, 21:49 Szczerość uśmiechu? Otwartość w słowach? Ciekawość świata i ludzi? Radość życia? Takiej "dziecinności" wszystkim życzę!:))) Odpowiedz Link Zgłoś
vanilka9 Re: Dziecinność czyli......? 25.06.07, 22:15 Raczej chodzi o chowanie się pod skrzydła innych ludzi, czyli niesamodzielność w każdej dziedzinie. Natomiast zabawa w "kucanego berka" poprawia kondycję. Odpowiedz Link Zgłoś
koala_tralalala Re: Dziecinnosc 25.06.07, 20:59 Najczesciej dziecinnosc u doroslych wynika po prostu z nieojrzalosci. Poza tym dziej sie tak z powodu jakichs doswiadczen w dziecinstwie, choc w 95% nie chodzi o taka traume jaka opisala Toja_maja. Czasem np. czlowiek wychowal sie w rodzinie gdzie byl problem z alkoholem lub w rodzinie dysfunkcyjnej, kiedy indziej dziewczynka byla ukochana coreczka tatusia i przenosi te relacje na partnerow. Odpowiedz Link Zgłoś
raveness1 Re: Dziecinnosc 26.06.07, 06:59 > Najczesciej dziecinnosc u doroslych wynika po prostu z nieojrzalosci. > I z ucieczki przed odpowiedzialnoscia. Odpowiedz Link Zgłoś