birt_02
05.10.07, 10:35
Witam !
ja nigy nie mialam problemow z niewyraznym mowieniem, zauwazylam ostatnio ze nie potrafie przy osobach obcych i tych ktorych znam niezbyt dobrze mowic wyraznie i logicznie.
efekty sa takie ze w trakcie tego jak ja mowie, ktos sie wtraca (bo albo mowie niewyraznie albo nie wiem co ), nie potrafie mowic tak aby inna osoba wysluchala mnie i dopiero wtracala swoje zdanie. :(
moze jakis kurs ? utrudnia mi to zycie. chcialabym mowic gloso i stanowczo ale przy obcych osobach wszystko mi sie mota, mowie bez sensu, nei wiem o czym rozmawiac, jestem chyba niesmiala.