Dodaj do ulubionych

Problemy z mową

05.10.07, 10:35
Witam !

ja nigy nie mialam problemow z niewyraznym mowieniem, zauwazylam ostatnio ze nie potrafie przy osobach obcych i tych ktorych znam niezbyt dobrze mowic wyraznie i logicznie.

efekty sa takie ze w trakcie tego jak ja mowie, ktos sie wtraca (bo albo mowie niewyraznie albo nie wiem co ), nie potrafie mowic tak aby inna osoba wysluchala mnie i dopiero wtracala swoje zdanie. :(

moze jakis kurs ? utrudnia mi to zycie. chcialabym mowic gloso i stanowczo ale przy obcych osobach wszystko mi sie mota, mowie bez sensu, nei wiem o czym rozmawiac, jestem chyba niesmiala.
Obserwuj wątek
    • solaris_38 Re: Problemy z mową 05.10.07, 10:47
      osobną sprawą jest mieć co powiedzieć
      (w tym pomoże tylko ROZWÓJ intelektualny duchowy i emocjonalny)

      a inna sprawa to umieć to powiedzieć

      w tym pomogą kursy asertywności i umiejętności wyrażania sie a także uczące
      pokonywać stres związany z nieśmiałością

      dla mnie najważniejsze jest MIEĆ COŚ do powiedzenia

      jesli nie masz słuchaj
      bo wtedy ważniejsze jest słuchanie
      ale tylko tych którtzy coś mają do powiedzenia to będziesz sie po prostu uczyć

      człowiek który jest przekonany że mówi coś ważnego i wartościowego dla innych
      jest inaczej potrzegany niż człowiek który chce powiedzieć coś tam aby zaistnieć

      ale mówić można tylko do kogoś kto jest na słuchanie gotowy
      mówienie do zamkniętych drzwi to często choć nie zawsze strata czasu i emocji
      • birt_02 Re: Problemy z mową 05.10.07, 11:24
        Dziękuję.
    • mona.blue Re: Problemy z mową 05.10.07, 11:41
      > ja nigy nie mialam problemow z niewyraznym mowieniem, zauwazylam
      ostatnio ze ni
      > e potrafie przy osobach obcych i tych ktorych znam niezbyt dobrze
      mowic wyrazni
      > e i logicznie.

      Ważne, że już to zaueażyłaś, poprostu zwracaj uwagę, aby logicznie i
      precyzyjnie wyrażać swoje zdanie :)
      >
      > efekty sa takie ze w trakcie tego jak ja mowie, ktos sie wtraca
      (bo albo mowie
      > niewyraznie albo nie wiem co ), nie potrafie mowic tak aby inna
      osoba wysluchal
      > a mnie i dopiero wtracala swoje zdanie. :(
      >
      Co do tego, to zawsze będą się wtrącać, chodzi o to, żebyś nie dała
      zbić się z tropu, reagowała na reakcje zwrotne (często są one bardzo
      pomocne) :)
    • jan_stereo Re: Problemy z mową 05.10.07, 17:56
      Skup sie na tym co mowisz, a nie do kogo mowisz...

      Trzym sie !
    • piesbaskervill Re: Problemy z mową 05.10.07, 18:07
      usiądż na krześle,nie opierając się o oparcie,wyprostuj plecy 1min,
      podnieś powoli lewą rękę,tak jakbyś wyciągał ją z kleju .
      • sankanda Re: Problemy z mową 05.10.07, 18:29
        moze jestes przemeczona? ja dzisiaj gadalam do dwudziestu osob po
        polsku (a nie powinnam) przez kilka minut. po gadce uslyszalam, ze
        mowie pieknym jezykiem, oczywiscie nie od razu zrozumialam co mieli
        na mysli. Jaja jak berety, ale - musze przyznac - wysluchali bez
        mrugniecia ;)
        Nie przejmuj sie roztargnionymi rozmowcami. Ale jesli chcesz
        zapanowac nad sytuacja, ktora wyraznie ci sie wymyka, to sa kursy
        skutecznnej komunikacji, ksiazki. To jest technika, nic wiecej.
        • piesbaskervill Re: Problemy z mową 05.10.07, 18:44
          gdy podnosisz ją nie patrz na nią,zatrzymaj na wysokości barku,
          powiedz powoli,wyrażnie -tak.to ma sens.,po 2 sek.,opusć rękę.
          • shangri.la Re: Problemy z mową 05.10.07, 18:53
            piesbaskervill napisał:

            > gdy podnosisz ją nie patrz na nią,zatrzymaj na wysokości barku,
            > powiedz powoli,wyrażnie -tak.to ma sens.,po 2 sek.,opusć rękę.

            A to ćwiczenie chyba pomaga bardziej na warczenie a nie na szczekanie?
      • shangri.la Re: Problemy z mową hih 05.10.07, 18:32
        piesbaskervill napisał:

        > usiądż na krześle,nie opierając się o oparcie,wyprostuj plecy 1min,
        > podnieś powoli lewą rękę,tak jakbyś wyciągał ją z kleju .

        Takie ćwiczenia poprawiają szczekanie? Hmmmmm..........
    • salatka-warzywna Re: Problemy z mową 05.10.07, 18:51
      to chyba w dużym stopniu zależy od odbiorców.
      ja mówię dosyć wolno, z namysłem. czasami ludzie mi przez to przerywają. ale
      tylko ci mniej kulturalni.
      • piesbaskervill Re: Problemy z mową 05.10.07, 18:54
        lubisz celebrę i masz w nosie innych :)
        • salatka-warzywna Re: Problemy z mową 05.10.07, 18:57
          dokładnie.
          • piesbaskervill Re: Problemy z mową 05.10.07, 18:59
            wiem
    • maureen2 Re: Problemy z mową 05.10.07, 19:31
      to może coś o problemach z mamusią,tatusiem,dziadkiem i chomikiem,he
      he ?
      • shangri.la Re: Problemy z mową 05.10.07, 19:48
        To może coś o pralce , sokowirówce , sąsiadce z góry?;)
        Hihihiihi
        • piesbaskervill Re: Problemy z mową 05.10.07, 19:54
          brak mi tych głębokich,naukowych analiz,lekko nadętych granicami
          afirmacji,nieuświadamianymi problemami wypartymi,rzutowanymi i kon-
          wertowanymi skrętnie i rozszczepiającymi światło w soczewce oka,
          takich paratymicznych błysków i zgrzytów pełnych redundancji,które
          są facilitacją zrozumienia problemu istnienia.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka