goggle 27.10.03, 13:54 Dzień dobry, Chciałabym sie dowiedzieć czy L-karnityna jest szkodliwa? Wiem że najlepszy sport ale uprawiam go mniej niż zwykle z powodu braku czasu. Dziękuję za odpowiedź. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
magu4 Re: L-karnityna 27.10.03, 14:39 witaj! Na temat szkodliwości L-karnityny zdania są podzielone i na to pytanie nie znam odpowiedzi,ale wiem na pewno że przyjmowanie takiego "dopalacza" ma sens tylko wtedy gdy intensywnie trenujesz - dopiero wtedy zaczyna działać. Odpowiedz Link Zgłoś
monaa1 Re: L-karnityna 27.10.03, 22:48 L- karnityna nie jest szkodliwa. Jest aminokwasem, który jest naturalnie syntetyzowany w organizmie, bierze udział w spalaniu tłuszczu. Działa- pod tym się podpisuję, ale niestety tylko wtedy, gdy intensywnie trenujesz. Samo spożywanie bez wysiłku fizycznego nie ma sensu. Ja po niej schudłam bardzo szybko, ale niestety po odstawieniu karnityny i zaprzestaniu ćwiczeń jojo mnie dopadło. Nawet dieta w niczym nie pomogła. Odpowiedz Link Zgłoś
kasik8 Re: L-karnityna 28.10.03, 14:14 witam L-karnityne bralam przez pare lat cwiczac fitness...i zaczyna dzialac miej wiecej po rozgrzewce i 20 minut intensywnych cwiczen....masz wieksza wytrzymalosc, wiecej cwiczen zrobisz, mocniej sie pocisz, wiec i wiecej spalasz tkanki luszczwej, ktora zamieni sie w miesciowa rowniez szybciej. Nie dziala ona natomiast bez cwiczen. Tak jak przypuszczam i wiekszosc lekow odchudzajacych. Nie ma diety cud i nie ma tabletek, ktore zastapia cwiczenia i spozywanie w nadmiarze jedzenia. Mnie jojo nie dopadlo po odstawieniu...ale to pewnie kwestia indywidualna. Kasik Odpowiedz Link Zgłoś
goggle Re: L-karnityna 29.10.03, 13:44 no to jeżeli nie L-karnityna to czym można poprawić złą przemianę materii? Odpowiedz Link Zgłoś
edeka5 Re: L-karnityna 17.11.03, 12:57 Czy jest sens brania L-karnityny tylko w te dni, gdy idę na basen? Czyli 1-2x w tygodniu. Czy wogóle nie ma sensu? Odpowiedz Link Zgłoś
10iwi Re: L-karnityna 29.10.03, 21:33 www.egocentrum.pl/index.php3?kat=3&art=90 beatrycze.com/kobiety/dieta/d/dieta.html Może to Ci pomoże, pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
18lipiec Re: L-karnityna- DZIEWCZYNY !!! 17.11.03, 13:41 L karnityna nie jest szkodliwa, to pewnie. Ale trzeba pamiętać o 2 rzeczach 1. sama nie odchudza, trzeba ćwiczyć. 2. jak brać ? jeśli juz wzięłaś się za odchudzanie i ćwiczysz na siłowni, basenie lub gdzie chcesz - nawet 2 razy w tygodniu lub 3 to i tak bierzesz ją CODZIENNIE !!! Dlatego żeby działała musi być jej stały poziom w organiźmie - ja brałam ją codziennie rano na czczo, oraz przed treningiem i od razu po treningu też. Odpowiedz Link Zgłoś