Dodaj do ulubionych

częste gazy:(

IP: 81.219.* / *.grs-3.g1.pl 05.10.04, 14:49
Witam,
problem dotyczy czestych gazów, temat juz pewnie był poruszany ale nic
konkretnego nie znalazłem.Zadne z ogolnie dostepnych lekow typu
espumisan,esputicon itp.nie pomagają . Prykam nawet wtedy gdy jem bardzo
mało,szczególne nasilenie jest rano kiedy sie budze lub nawet w nocy.Moze zna
ktos jakis sposob lub lek ktory moze pomoc. U lekarza bylem ale jak to z nimi
albo niedouczeni albo wciskaja cos za co firmy farmaceutyczne daja im profity.
Bardzo prosze o pomoc mili ludzie.
Obserwuj wątek
    • Gość: też bezradna Re: częste gazy:( IP: 212.160.172.* 05.10.04, 16:05
      Też się przyłączam do zapytania. Nie mam wzdęć ani zaparć, natomiast prykam
      absolutnie po wszystkim oprócz wody. Może ktoś wie, gdzie mogą leżeć przyczyny?
      Zaznaczam, że wszystkie pokarmy ciężkostrawne, wzdymające ale i lekkostrawne są
      dla mnie gazopędne. Nawet nie ma różnicy czy zjem ugotowany ryż czy fasolę po
      bretońsku.
      Zauważyłam, że aby szybko się odgazować warto intensywnie się ruszać na świeżym
      powietrzu, jeździć na rowerze, nartach. Wówczas szybciej człowiek wydali gazy,
      które się wytwarzają w jelicie. Nie zawsze jednak się da, zwłaszcza jak zje się
      śniadanie, a potem trzeba siedzieć kilka godzin w pracy.
      Co można zrobić, aby chociaż zminimalizować ten problem? Czy przyczyną mogą być
      jakieś bakterie gnilne w jelicie? Czy stosowanie hydrokolonoterapii coś by
      pomogło w tej materii?
      Bardzo proszę o poradę.
    • prncesa Re: częste gazy:( 05.10.04, 16:30
      wiem, że to nie pomoże całkowicie, ale słyszałam że rozmowa podczas jedzenia, a
      także szybkie jedzenie powodują, że łyka sie duzo powietrza a co za tym idzie
      jest sie "nagazowanym". Pozdrawiam
      • Gość: bezradny Re: częste gazy:( IP: 212.191.134.* 05.10.04, 18:48
        węglowodany? w takim razie jakich produktów sie wystrzegać -moze ktos zna jakąś
        diete ? Tak jak juz pisałem w zasadzie sa momenty kiedy jem niewiele np. rano
        kanapka w pracy około 3 kanapek i mam takie wzdecia jak mało kiedy innym razem
        jem to samo i gazow jest o wiele mniej. Zauwazyłem ze spry wpływ na to rodzaj
        pieczywa. Jakie zatem wybrac moze suchary-razowe niby jest najlepsze ale wlasnie
        w nim jest chyba najwiecej składnikow powodujacych wzdecia.Co do ktoregos z
        poprzednik postow dotyczacych hydrokolonoterapii to mozna zrobic najzwyklejsza
        lewatywe ktora powoduje to samo z ta roznica ze przy tym zabiegu całosc
        wypompowywana jest z organizmu natomiast po lewatywie trzeba siedzien na kibelku
        dosc długo.
        Bardzo prosze o kolejne pomysły i to jak wyeliminowac te weglowodany????
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka