Dodaj do ulubionych

ODŁOŻONY język!!!

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.11.04, 11:50
Ostatnio po usunięciu zęba, stomatolog przepisał mi antybiotyk (Dalacin C
300mg). Język jest obłożony na biało na całej powierzchni. Czy to grzybica,
jakie badanie zrobić i jak ją leczyć? Do laryngologa czeka się 2 miesiące.
Chciałabym zacząć działać jak najszybciej. Już wcześniej miałam grzybicę na
języku, i po leczeniu jego wygląd się nie zmienił.
Obserwuj wątek
    • Gość: 7777777s Re: ODŁOŻONY język!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.11.04, 15:10
      obłożony język to typowy objaw reakcji organizmu na nadmiar toksyn w
      organiżmie. W ten sposób organizm ratuje się, to znaczy wydala je żeby nie
      zatruwać krwi. W tym przypadku organizm potraktował antybiotyk jako toksynę.
      Dlatego leczenie tego jak grzybicy nie pomaga. Najlepsze efekty daje zmiana
      diety (więcej owoców i warzyw)
      • Gość: ósemka Re: ODŁOŻONY język!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.04, 21:04
        DZIĘKI za radę. Myślę jednak, że jeśli to jest grzybica to najpierw trzeba
        zrobić badanie - wymaz z języka, albo jakieś inne i ewentualni użyć leków.
        Jestem już 10 dni po odstawieniu antybiotyku, i powoli język wraca to do stanu
        poprzedniego, czyli tylko trochę mniejszego obłożenia na biało. Jak usunąć w
        takim razie te toksyny, widocznie siedzą one we mnie przez cały czas?! A jeśli
        to nie grzybica to może jakaś inna choroba?
        • 7777777s Re: ODŁOŻONY język!!! 04.11.04, 21:39
          Większość ludzi ma dużo toksyn w organizmie i w zależności od tego jak dużo,
          mają większe albo mniejsze skutki tego. Najlepsze co mogę polecić to książkę
          M.Tombaka "Jak żyć długo i zdrowo". Nie jestem w stanie w mailu napisać nawet
          najważniejszych rzeczy. Sama stosuję jego kuracje od kilku lat. Na sam początek
          proponuję picie soków warzywnych, samemu wyciskanych żeby nie było wątpliwości,
          codziennie 1 szkl.
          Podaję przykłady sprawdzonych smakowo mieszanek:
          -marchew, seler, jabłko
          -marchew, dynia, jabłko
          -marchew, pitruszka, jabłko
          -marchew, burak, jabłko (sok z burakiem można pić dopiero po odstaniu 2godz.)
          Tak naprawdę to obłożony język to jest tylko mały wskaźniczek jak
          zanieczyszczony jest organizm, o wiele groźniejsze jest to czego nie widać.
          No i wiedz ze jedząc hamburgery, chipsy, cole, wysoko przetworzone produkty
          zatruwasz sie po prostu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka