daisy4 14.03.03, 13:56 od dwóch tygodni krwawię, lekarz kazał mi zrobić test ciążowy który wyszedł pozytywnie. Doktor powiedział że to pewnie nie jest ciąża, więc co?? i skąd ten pozytywny wynik??? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Doki Re: ciąża IP: *.246-200-80.adsl-fix.skynet.be 14.03.03, 16:03 Kobieta miedzy pierwsza a ostatnia miesiaczka dla diagnostyki w wypadkach naglych musi byc zawsze uwazana za ciezarna, dopoki nie zostanie udowodniona teza przeciwna. Krwawienie i dodatni test ciazowy. Lekarz mowi: to nie ciaza. Wiec co w takim razie? 1. Czy to pierwsza Twoja ciaza (zalozmy jednak, ze w ciazy jestes lub wlasnie przestajesz byc). Jesli tak: czy nie wykonano zadnych innych badan potwierdzajacych lub wykluczajacych ciaze? Przezpochwowe echo- przeciez to pare minut, a bylaby jasnosc w temacie. Przy okazji mozna by wylapac grubosc sluzowki macicy i dalej rozmawiac o zaburzeniach hormonalnych itp. Uwazam, ze nie powinnas tego tak zostawic. Krwawienie z drog rodnych w Twojej sytuacji to pilne wskazanie do hospitalizacji i diagnostyki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: daisy4 Re: ciąża IP: *.filus.edu.pl 15.03.03, 08:16 Lekarz badał mnie dwa razy, nie stwierdzając ciąży. Powiedzial że może to być ciąża pozamaciczna lub poronienie. Wysłał mnie na usg ,które będę robić dopiero we wtorek więc do tego czasu oczywiście jestem niespokojna. Krwawienie już ustępuje , a ja nie stwierdzam u siebie objawów które świadczyłyby o ciąży. Nie bolą mnie piersi ogólnie czuję się dobrze. Bardzo chcę zajść w ciąże,(była by to pierwsza ciąża) a czy kiedykolwiek mi się to uda?? czasem już tracę nadzieję. Tak się cieszyłam jak test wyszedł pozytywnie, ale lekarz sprowadził mnie na ziemię jednym zdaniem; to nie ciąża. Dziękuję za odpowiedz i za zainteresowanie. Pozdrawiam Daisy Aaaa dla pewności zrobię sobie jeszcze jeden test, może lekarz się myli????? Oby tak było Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eta5 Re: ciąża IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 15.03.03, 08:57 brrrrrrrr jak "słysze" o takich lekarzach dostaje drgawek krwawienie i pozytywny test mi kojarzy sie z czyms niedobrym idx do innego lekarza, a ze nie masz zadnych objawów ciązy? no cóż na początku mało kto je ma, nie czekaj za długo, i w razie bólu np. jednostronnego czym prędzej do szpitala pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kobieta Re: ciąża IP: *.infinity.net.pl 16.03.03, 17:59 Gość portalu: eta5 napisał(a): > brrrrrrrr jak "słysze" o takich lekarzach dostaje drgawek > krwawienie i pozytywny test mi kojarzy sie z czyms niedobrym > idx do innego lekarza, a ze nie masz zadnych objawów ciązy? > no cóż na początku mało kto je ma, > nie czekaj za długo, i w razie bólu np. jednostronnego czym prędzej do szpitala Ja mam podobne objawy Boli mnie jedna strona,jakby jajnik(tak m i sie wydaje) i leciala mi krew przez tydzień .Jeden lekarz(w szpitalu)po zrobieniu testu ciazowego z moczy ktory wyszedl ujemny stwierdzil ze to nie ciaza i ze on nie wie co to jest,myslal ze pozamaciczna ale jak test wyszedl ujemny to nara...Potem bylam u kolejnego lekarza(tym razem prywatnie) i ona stwierdzila ciaze.Nikt mi nie wyjasnil tych krwawień.Ciaze stwirdzila na podstawie usg wewnetrznego ktore wykazalo podwyzszone enokom(nie moge odczytac:-) ,to coś wyszlo miedzy 10 a 13 (czyli podwyzszone).Zrobiono mi potem test z krwi i wyszlo ze ejstem w 2 tyg ciazy(to by sie zgadzalo).Ale moze to jest ciaza pozamaciczna,bo caly czas mnie boli jeden bok i ta krew przez tydzień... Czy ktos rozpoznaje o co tu moze chodzić?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eta5 Re: ciąża IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 16.03.03, 18:12 nie strasząc odpowiadam ze owszem moze to byc ciąża pozamaciczna. ale nie musi, idx do innego lekarza w 3 tyg w macicy powinien juz cos zobaczyc usg dopochwowym, jezeli masz test pozytywny i krwawisz to czy lekarka nie zalecila duphastonu? ja krwawilam prawie 4 tyg i mój lekarz nie wykrył ciązy pozamacicznej, różnie to z nimi bywa jezeli betaHCG z krwi wyszla pozytywnie jest to chyba napewno ciąza koniecznie do lekarza Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kobeta Re: ciąża IP: *.infinity.net.pl 16.03.03, 18:44 Dzieku Ci bardzo za odpowiedź Jeszcze mam jedno pytanie:a czy to może byc poronienie? jezeli masz test pozytywny i krwawisz to czy lekarka nie > zalecila duphastonu? test wyszedl ujemny z moczu a z HCG wyszło ze mam 7.8 w surowicy(nie wiem o co dokladnie chodzi)a norma max powinna być 2.7 bez ciązy. Czy to normalne ze boli mnie jajnik non stop? > ja krwawilam prawie 4 tyg i mój lekarz nie wykrył ciązy pozamacicznej, różnie > to z nimi bywa i ciąża byla normalna? > jezeli betaHCG z krwi wyszla pozytywnie jest to chyba napewno ciąza > koniecznie do lekarza chyba napewno ;-) do lekarza pójde,musze sie upewnić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eta5 Re: ciąża IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 16.03.03, 19:13 > Jeszcze mam jedno pytanie:a czy to może byc poronienie? tak mi lekarz powiedzial ze to poronienie zagrazajace zapisal duphaston i kazal lezec non stop lezalam tak tydzien bralam ten lek i dalej krwawilam pojechalam do niego zrobil mi usg dopochwowe i powiedzial " poronila juz pani prosze zglosic sie na łyżeczkowanie" a jak go zapytalam czy to ciaza pozamaciczna powiedzial ze NIE > > > > test wyszedl ujemny z moczu a z HCG wyszło ze mam 7.8 w surowicy(nie wiem o co > dokladnie chodzi)a norma max powinna być 2.7 bez ciązy. test beta HCG jest o wiele bardziej wiarygodny od testu sikanego tu masz hcg w moczu a tu we krwi, wiec jestes na 100 % w ciąży ale czy w prawidłowej ? tego nie wiemy > Czy to normalne ze boli mnie jajnik non stop? TAK mnie bolało z prawej strony od pachwiny do pięty od odbytu do nerki ból był koszmarny > > > ja krwawilam prawie 4 tyg i mój lekarz nie wykrył ciązy pozamacicznej, róż > nie > > to z nimi bywa > > i ciąża byla normalna? ależ skąd w 7 tyg z pęknietym jajowodem trafiłam o 2 w nocy na stół operacyjny- bo do rana bym nie doczekała - diagnoza "ciąża pozamaciczna prawa jajowodowa" usuneli mi jajowód > > > jezeli betaHCG z krwi wyszla pozytywnie jest to chyba napewno ciąza > > koniecznie do lekarza > > chyba napewno ;-) > > do lekarza pójde,musze sie upewnić. wiem ze pewnie cie wystraszyłam ale mi nikt nie powiedział wielu róznych rzeczy i o mały włos mąż byłby wdowcem np moj lekarz nie skierował mnie na betaHCG a ja o takim badaniu rok temunie wiedziałam, a jest to ponoć norma trzymaj się cieplutko i w te pędy do innego lekarza Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Doki Re: ciąża IP: *.62-136-217.adsl.skynet.be 15.03.03, 15:30 Gość portalu: daisy4 napisał(a): > Lekarz badał mnie dwa razy, nie stwierdzając ciąży. Powiedzial że może to być > ciąża pozamaciczna lub poronienie. No teraz juz nie rozumiem. Kortko mowiac, powiedzial "to nie jest ciaza, byc moze to jest ciaza". Pozamaciczna czy nie, ciaza pozostaje ciaza. No, chyba ze jego definicja ciazy to "stan fizjologiczny kobiety, w ktorym wkrotce bedzie ja mozna skasowac za przeprowadzenie porodu". > Wysłał mnie na usg ,które będę robić dopiero > we wtorek więc do tego czasu oczywiście jestem niespokojna. To nie ma swojego aparatu do usg, nie ruszyl tylka i sam nie popatrzyl? Bardzo chcę zajść w ciąże,(była by > to pierwsza ciąża) a czy kiedykolwiek mi się to uda?? Najpewniej juz sie udalo, tylko pechowo. > Aaaa dla pewności zrobię sobie jeszcze jeden test, może lekarz się myli????? To niczego nie wyjasni. Jesli ciaza obumarla, test moze nawet wyjsc teraz ujemnie, a Ty tym bardziej powinnas byc porzadnie zbadana przez ginekologa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eta5 Re: ciąża IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 15.03.03, 16:22 DOKI święte słowa , kobieto lec do innego lekarza i to juz! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: daisy4 Re: ciąża IP: *.filus.edu.pl 17.03.03, 11:46 miesiączka zaczęła mi się 27.02 czyli prawidłowo ale prawie do dzisiaj się nie zatrzymała. 26.02 zrobiłam test, który wyszedł ujemnie, a gdy po godzinie na niego spojrzałam były tam już 2 kreseczki.Potem leżałam tydzień chora na grypę, a 10.03 byłam 1x u ginekologa właśnie z tym krwawieniem. On mnie zbadał, powiedział że to może być ciąża pozamaciczna lub poronienie i kazał mi zrobić test ciążowy. Zrobiłam go na drugi dzień rano, wyszedł w momencie pozytywnie. Poszłam do lekarza i mówię mu, że test jest pozytywny. On był bardzo zdziwiony.Znowu mnie zbadał i powiedział, że to nie "wybadał" ciąży. Powiedziałam mu żeby mi zrobił usg a on mówi;"własnie nad tym myśle..." po czym powiedział, że to usg nic nie wykaże i skierował mnie na usg wewnątrzpochwowe (nie wiem jak to fachowo brzmi) i dopiero mam go jutro. A krew dalej się leje,chociaż już bardzo malutko, zaczynają mnie boleć piersi i czasem dziwnie boli mnie podbrzusze. Następnego testu już nie robiłam, poczekam do jutra i zobaczę co mi wyszło na usg. Trzymajcie kciuki. Pozdrawiam daisy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: daisy4 Re: ciąża IP: *.filus.edu.pl 17.03.03, 11:54 aha i strasznie często kursuję do WC Odpowiedz Link Zgłoś