• toja50 Re: hyde park 18.06.07, 13:24
      Z okazji urodzin naszej rzadzacej prezydenckopremierowej parze zycze,zeby juz
      przestala meczyc sie tym rzadzeniem, szkoda zdrowia.
      • naata Re: hyde park 18.06.07, 13:42
        Dołączam się dożyczeń i tez duuuuużo zdrówka życzę :)
        • sto100 Re: hyde park 18.06.07, 17:21
          Tyle jest do zrobienia a tu znowu piana.Pierwiastek zaś musiałby dać realną
          korzyść. Jaką? O ile wzmocni ten system siłę naszych głosów? Bardzo mocno
          niewiele, że użyję ulubionego tam słownictwa. Moc naszych głosów niewiele się
          zmieni, bo nie umiemy wypracowywać konsensusu, zawierać koalicji, widzieć
          europejskie pro publico bono. Ten pierwiastek nie da realnych korzyści. Szabla w
          dłoń. Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz i dzieci nam germanił. Nie z nami
          takie numery, Bruner. Proszę o normalność.
          • zaporka7 Re: hyde park 18.06.07, 20:01
            ...nic dodac, nic ujac... Europa, to nie Rzeczpospolita Szlachecka; -mocium
            Panie...Tu "veto", tam "veto", uzurpatora obalim, panowie bracia i posadzim
            krola z naszej krwi. Wacpanowie, szable z pochew!
            Cyt; "...Wersalu Panstwo chcecie? Tu na tej sali (czyt.kraju), tego nie bedzie."
    • zaporka7 Re: hyde park 21.06.07, 21:45
      Sam juz nie wiem, czy to jeszcze poker, czy faktycznie ma on "kota". Dzisiejsza
      wypowiedz dot. liczby glosow w UE; czysta paranoja. Nie jestem w stanie komen-
      towac. A jesli wygra...? Nie, to niemozliwe... Mozna tez okresy rozbiorow zali-
      czyc jako powod do zadosczynienia. Kociokwik niemozliwy...
      Pzdr.
      • sto100 Re: hyde park 22.06.07, 08:38
        zaścianek w schematach myślenia, mnie uwiera.
    • toja50 Re: hyde park 05.07.07, 17:19
      Czas zycia krotki,napijmy sie wodki. Na trzezwo nie daje sie zyc:-(
      • maruda_54 Re: hyde park 18.07.07, 15:26
        tak po prawdzie, to faktycznie na trzeźwo nie da się znieść tego wszystkiego...
        No bo, np.- posłuchajcie niejakiego polińskiego z samobrony:

        "- Będę robił wszystko, by emerytury małżeńskiej nie było - mówi nam wiceminister pracy Poliński. - Byłby to zły sygnał dla Polaków: można nie pracować i liczyć na emeryturę męża. To niewychowawcze."
        **************************************************************************

        no i co????
        może jednak "edukacja" w stylu romka wielkiego nie jest taka najgorsza????


        tanie państwo!!!


    • zaporka7 Re: hyde park 18.07.07, 17:32
      Bedac na przelomie czerwca i lipca jakis czas w Grudziadzu poszukiwalem w miej-
      scowych ksiegarniach bezskutecznie coskolwiek od Jozefa Conrada Korzeniowskiego.
      Nawet pomoc komputera bezowocna. W podworku za bankiem przy ul. Mickiewicza pani
      znalazla w "lekturach szkolnych" okrojone (zeszycik) "Jadro ciemnosci". Kilka
      dni pozniej w Koloni kupilem kieszonkowe wydania; "Jadro ciemnosci", "Lord Jim"
      oraz "Tajfun". Komputer zaproponowal jeszcze szereg innych dziel tegoz autora z
      mozliwoscia realizacji w dniu nastepnym. Podrozujac dalej w Charleroi (tylko z
      ciekawosci) zapytalem w ksiegarni o Josepha Conrada. Alez oczywiscie; w jakim
      jezyku sobie zycze?!! A chcialem po polsku... I z mojego miasta...
      Eehhh...
      Pzdr.
    • toja50 Re: hyde park 18.07.07, 19:56
      Oj, naiwny,naiwny.....kto teraz czyta Conrada? przy takim ministrze oswiaty:-)
      Maruda! ten rzad ma wizje, wiec wiesz, musi trwac, jak pewne radio i tv.
      • naata Re: hyde park 19.07.07, 14:03
        • Re: hyde park
        toja50 18.07.07, 19:56 + odpowiedz


        Maruda! ten rzad ma wizje, wiec wiesz, musi trwac, jak pewne radio i tv.
        ***************************************************************************


        Jak się okazuje to najlepsza "WIZJA" od niepamiętnych czasów.. Kraj mlekiem i miodem płynący. Jest tak dobrze, że dobrze nam tak!


        J.K.Korzeniowski nieobecny w Grudziądzu?

    • toja50 Re: hyde park 19.07.07, 21:20
      Juz nie mozna zniesc tej propagandy sukcesu, ale trzeba przyznac, ze to
      wychodzi rzadowi najlepiej, nie ma lepszych wkolo:-(
      • naata Re: hyde park 20.07.07, 13:51
        zaczyna się jatka, Endrju zaczyna plotkować o skłonnościach sexualnych Jarusia he he he
        co za buractwo
        • gologolo Re: hyde park 20.07.07, 18:50
          prawdziwie mlekiem płynący, bo w Kłódce wywróciła się cysterna ze śmietaną...i się rozlała. Więc nie płaczmy nad rozlanym mlekiem.
          A lechu niech se zęby wstawi i nauczy wymawiać softłerowy, bo wstyd przynosi.
          • toja50 Re: hyde park 20.07.07, 18:55
            zeby zebami a wstyd wstydem. I jak on bedzie rzadzil bez Jarka, moze go powola
            do kancelarii i wtedy bedzie juz bez tylnego siedzenia i obowiazkow
            premierowania. No to nam jeszcze dadza popalic:-(
    • zaporka7 Re: hyde park 22.07.07, 16:54
      Wszystkim "forumowiczom" z okazji Swieta 22-go Lipca zycze wszystkiego dobrego
      i coraz wspanialszych osiagniec. :D
      P.S. Gorace parowki i piwo oraz zolta lemoniada beda serwowane prosto z cieza-
      rowek na bloniach nad Wisla. Informacja troche pozna, ale moze juz wczesniej
      tam byliscie???
      Pzdtr.
      • naata Re: hyde park 23.07.07, 10:55
        ..22 lipca to było, mimo wszystko, bardzo wesołe święto.:0

        niestety wczorajszy dzień okazał się strasznie pechowym,
        autobus z pielgrzymką (26 zabitych,niewyobrażalne cierpienia w strasznej tragedii)
        awionetka i 5 zabitych w tym dziecko...
        wypadek u nas na Śląsku, zabici
        wypadek pod Poznaniem...

        straszne i strasznie smutne...
        • toja50 Re: hyde park 23.07.07, 20:12
          Przypadkowo bylam na bloniach i mowie wam, takich dobrych parowek to juz dawno
          nie jadlam, a lemoniada byla, tylko czerwona, ale tez dobra, troszke farbowala
          usta. Ludzi tylko troszke malo.
          • naata Re: hyde park 03.08.07, 16:59

            czerwona lemoniada.. że też nie zakazali jej produkować? ;-))
            • sto100 Re: hyde park 03.08.07, 17:17
              ale pelargonie czerwone ładne. Cała reszta zbyt gazowana, ciągle tylko bul,bul,
              bul.Eeeee
              • maruda_54 Re: hyde park 04.08.07, 11:57
                to100 napisała:

                > ale pelargonie czerwone ładne. Cała reszta zbyt gazowana, ciągle tylko bul,bul,
                > bul.Eeeee

                ciekawe skojarzenia, brzmi prawie jak wiersz lub piosenka :-))

                "bul, bul, bul
                pelargonie czerwone"

                (może dopiszemy resztę?)

                nieźle...

                • maruda_54 JuSej nie zniosło wiz dla Polaków... 04.08.07, 12:10
                  mnożą się spekulacje dlaczego?

                  a może było tak;
                  nasz największy i najlepszy z polityków, powiedział; my Rzond wolski żondamy zniesienia wiz dla nieudaczników IV RP...

                  - i nie znieśli!

                  XD
                  • sto100 Re: JuSej nie zniosło wiz dla Polaków... 04.08.07, 16:24
                    pelargonie Gałczyńskiego czyli inna epoka, ale jak wiadomo też mu rzucano kłody.
                    Teraz bez liryki, tylko co to ma być? Cosik się chyba nóżki i fartuszki poplątały.
                    Zatem jedziemy żaglowce oglądać. Na szczęście ich się nie ima ten real.
                    • chetor Re: JuSej nie zniosło wiz dla Polaków... 04.08.07, 16:40
                      Ach, te żaglowce cały czas mi siedzą w głowie. Żałuję, ze nie widzę :(
                      Z czego robić problem, z wiz? Bez sensu, i tu się z Dżerym zgadzam, sami
                      jesteśmy sobie winni.
                      • maruda_54 Re: JuSej nie zniosło wiz dla Polaków... 04.08.07, 20:05
                        Chetorku, Dżery ma prawo mieć swoje prywatne zdanie, i może jej wypowiadać przy mamusi i kocie. Jako reprezentant Narodu powinien zastanowic się co wypuszcza z dzioba. Jego braciszek nazwał Polaków w Anglii nieudacznikami, a teraz on!
                        Nawet, jeśli ma rację, to nie powinien zapominać, że jet również przedstawicielem tych co przedłużyli wizy.

                        Meksycy jak raz wjadą nie wyjeżdżają wcale, a jeszcze walczą o legalizację swojej pracy. Ich premier stoi za nimi murem. W końcu Stany to zlepek narodów.

                        a tak miiędzy nami kto teraz chce jechać do USA do roboty na czarno, jak Europa stoi otworem?


                        • naata Re: JuSej nie zniosło wiz dla Polaków... 09.08.07, 11:48


                          "Tajno-jawny szpieg, szpiegował na rzecz szpiegowanego, a szpiegując szpiegowanych, sam był szpiegowany przez tych, których szpiegował."
                          /B.Motyl "Orgie IV RP"/

                          tak mniej więcej wygląda obecna działalność kaczejCBA.


                          ----------------------------------------------------------------
                          „Władza demoralizuje, a władza absolutna demoralizuje w sposób absolutny.” /Historyk angielski, J.E. Dalberg/
    • toja50 Re: hyde park 25.08.07, 22:45
      "Po szumowinach poznac co sie pichci" S.J.LEC
      • misshka Re: hyde park 25.08.07, 23:32
        A do tego wymyślono taką dużą płaską łyżkę z dziurkami na dlugim
        trzonku.
    • sto100 Re: hyde park 26.08.07, 11:06
      incydent w windzie, z transmisją na cały świat, śmiechem samej, czystej siły
      natury. Nie pojadą chłopcy windą do nieba.
      • chetor Re: hyde park 03.09.07, 18:44
        Co ma Mulat na sumieniu(?), że publicznie przyznaje się do zdradzania żony? To
        musi być naprawdę cÓś.
        Havlovi chyba mózg wyżarła wóda, że mówi o obserwatorach międzynarodowych przy
        wyborach parlamentarnych. Pewnie ma zapewnioną relację od swego wódczanego
        kumpla michnika i jego zausznika urbana.
        • sto100 Re: hyde park 03.09.07, 20:19
          chetor, co się stało!
          • toja50 Re: hyde park 03.09.07, 21:10
            Za duzo piwka?
            • specjaljasny Re: hyde park 03.09.07, 21:50
              mi tam sie podobalo, ze lepper sie przyznal, co kazdy sie spodziewal tak
              naprawde, bo to po gosciu jak po lyzwinskim od razu widac.

              a havel to za bardzo do przodu wyjechal, ale cos mi sie zdaje ze troche moze
              miec racji. toz ci pisowcy tylko sledza, podsluchuja, szukaja i mowia ze wygraja
              wybory.
              • toja50 Re: hyde park 03.09.07, 22:05
                Tez mysle,ze jacys patrzacze na rece pisowskie sa potrzebne, bo
                zamiast sierpa i mlota bedziemy mieli nagrywarke i niszczarke.
                Dzisiaj mi serce podskoczylo do gardla,ale chyba nas podpuszczaja
                tymi % bo jak nie to, chyba tez wyemigruje,ale ja mam tylko jeden
                wybor:-(
                • specjaljasny Re: hyde park 03.09.07, 22:08
                  wyborcza nas chyba nie podpuszcza, tylko ostrzega. dlatego zmieniam wyborcze
                  preferencje. bo jak po nie wygra to bedzie jak piszesz.
                • misshka Re: hyde park 03.09.07, 22:19
                  Rozumiem,że już wybrałaś ten jeden jedyny kraj emigracji. Ja
                  myślałem poczatkowo o Islandii. Tam jednak te krótkie dni. Raczej
                  Luksemburg. No i prosze się nie zaniedbywać, tym bardziej, że temat
                  a propos.
                  • specjaljasny Re: hyde park 03.09.07, 22:23
                    gdzie islandia a gdzie luxemburg
                    2 zupelnie rozne kraje
                    pytam z ciekawosci, a islandie bardzo lubie.
                    • gologolo Re: hyde park 04.09.07, 07:04
                      Chetorowi chyba polskie pyfko szkodzi. Jakiś taki uparty i to niezbyt mądrze. Niech się napije niemieckiego, to mu przejdzie. Albo niech odstawi tę zupę na kilka dni, bo alkohol,jak wiadomo, wzmaga agresję.
                      • chetor Re: hyde park 04.09.07, 07:46
                        Jeśli przedmówcom podoba się Lepper – gratuluję z obojętnością.
                        Jeśli przedmówcom podoba się wypowiedź Havla – to współczuję z bojaźnią.
                        Mówienie o międzynarodowych obserwatorach w moim kraju jest dla mnie obraźliwe.
                        Polska demokracja z pewnością nie jest zagrożona. Nie znaczy to wcale, że
                        popieram kaczorów i ich poczynania, ale na obrażanie kraju będę reagował.
                        Widzę, że wszyscy przedmówcy są doskonale „urobieni” i mają jedynie słuszne
                        zdanie. Wasze prawo, tak jak i moje, no oczywiście „niezbyt mądre”, bo
                        niepasujące do Waszego.
                        Misshka, mówiłeś, że wyjeżdżasz. Zostań tam, podpisz odpowiednie papiery
                        będziesz cały ich, a potem będziesz mógł opluwać mój kraj i uważać się być może
                        za wypędzonego.
                        Spróbujcie najpierw pomyśleć, a dopiero potem pisać.
                        I to by było na tyle, walić głową w mur nie będę.
                        Ch.

                        PS. O moje piwko możecie być całkowicie spokojni, ale dzięki za zainteresowanie.
                        • gologolo Re: hyde park 04.09.07, 08:13
                          coś mi śmierdzi Kurskim, że aż przykro.
    • sto100 Re: hyde park 04.09.07, 09:14
      w tej dyskusji nikt nie opluwa,nawet na odległość, nawet za odmienność.
      Absurdalność publiczna wali jak na ringu. Nie akceptuję, brak zasad.
      • chetor Re: hyde park 04.09.07, 09:18
        W uzupełnieniu, za Dziennikiem.

        Politycy PiS i PO są oburzeni. Dlaczego? Były prezydent Czech Vaclav Havel
        stwierdził, że w Polsce demokracja jest zagrożona do tego stopnia, że wybory
        powinni śledzić międzynarodowi obserwatorzy. Zdaniem polityków PiS, Havla
        podpuścili przyjaciele z dawnej Unii Wolności - pisze DZIENNIK.
        ......

        Zbigniew Romaszewski sam obserwował z ramienia Rady Europy prawidłowość
        przebiegu wyborów na Białorusi i w Armenii, organizował także misje obserwatorów
        w Azerbejdżanie. Ale gdy słyszy wypowiedź Havla, nie może ukryć oburzenia. "To
        wyraz histerii Michnika i tym podobnych Geremków, którzy przekonują go, że
        dojdzie do fałszerstw wyborów. Takiego pomysłu na skompromitowanie Polski
        jeszcze nie było. Ale łobuzeria się rozpleniła i wszystko jest możliwe" - mówi
        podniesionym głosem.

        Dla senatora PiS powód takich działań jest oczywisty. "Polska przez lata
        prowadziła politykę "czworakową": na czworaka wchodziła do NATO i Unii
        Europejskiej. Teraz po raz pierwszy myśli o własnej racji stanu. A to wywołuje
        wielki niepokój w Europie i na świecie, bo za granicą nikt do tego nie jest
        przyzwyczajony" - dodaje.

        Julia Pitera do tak daleko idących oskarżeń się nie posuwa. Ale przyznaje:
        "Warto by wiedzieć, czy Havel opiera swoje deklaracje na opiniach polskich
        przyjaciół z dawnej Unii Wolności, z którymi od lat spotyka się w górach. A
        jeśli tak, to czy te obawy są oparte o realne podstawy. Bo jeśli mowa wyłącznie
        o subiektywnych odczuciach, to dzielenie się nimi z przywódcą obcego państwa w
        ten sposób nie jest na miejscu".
        • chetor Re: hyde park 04.09.07, 09:36
          I jeszcze:

          Borusewicz: opinia Havla zaszkodziła wizerunkowi Polski
          IAR - dodane 1 godzinę i 12 minut temu (aktualizowane 10 minut temu)
          Zdaniem Borusewicza, który był gościem "Sygnałów Dnia" w Programie I Polskiego
          Radia, stwierdzenia Havla sugerujące, że nasz kraj jest niedemokratyczny "poszły
          w świat" i zaszkodziły wizerunkowi Polski na arenie międzynarodowej. Havel nie
          zna polskich realiów, mimo, że Polska jest mu bardzo bliska i leży po sąsiedzku.
          Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz uważa, że sugestie byłego prezydenta Czech
          Vaclava Havla, jakoby w Polsce demokracja była zagrożona są nietrafione. Havel
          powiedział, że w Polsce potrzebne są wolne wybory z udziałem obserwatorów
          międzynarowodych.
          ---------------

          Moze wszyscy za dużo piwa wypili?!
          • gologolo Re: hyde park 04.09.07, 18:03
            ale czeskiego, a Prezydent przejadł się knedliczków i dostał sraczki ze strachu z powodu tel. od Krauzego.
            A tu chodzi o to ,żeby Apator był mistrzem, Polonia została w ekstralidze, a bydgoszczan wrócił do Bydgoszczy i w sobotę stanął na pudle. Ja jadę się emocjonować. Wiesiek może też co pokaże.
            "Przecież i tak zginiemy w zupie." Wszyscy.
          • specjaljasny Re: hyde park 04.09.07, 20:37
            gratuluje chetorowi braku innych problemow niz obrona swojego zdania na forum.
            szczesliwiec z ciebie.
    • toja50 Re: hyde park 10.09.07, 15:40
      Siegnijmy po rozum i dobrze wybierzmy, badzmy aktywni, bo biernosc
      skazuje nas na wegetacje. Mam nadzieje, ze bedzie dobrze.
    • zaporka7 www.cozpolska.pl 29.09.07, 00:34
      Jestem pod wrazeniem. Super koncept. Super wykonanie. Grafika i stro-
      na techniczna wymagaja wiele jeszcze pracy. No i cenzura raczej nie-
      mozliwa. W moim odczuciu J. Kurski nie pojal, ze T. Lis "wpuscil go w
      maliny" zestawiajac go do pary z W. Olejniczakiem. Kuty na cztery no-
      gi cynik przeciw "zoltodziobowi". Kto widzial i sluchal - moze porow-
      nac i wybrac rodzaj i klase polityki. Gdy J. Kurski plynnie podaje
      fakty i cyfry , powinno sie slyszec "piing". Znak, ze komputer blys-
      kawicznie przeanalizowal i potwierdza (lub tez odwrotnie). Ciekawi
      mnie nadzwyczaj, dlaczego nikt jeszcze nie doszedl do przekonania ze
      ostatnich 2-latach mamy do czynienia z pelzajaca faszyzacja, ktora
      (moim zdaniem) zawlaszcza coraz wieksze obszary zycia publicznego
      oraz kregi spoleczne. Czyz jest to istotnie tak niezauwazalne? Wszys-
      tkie atrybuty systemu wodzowsko-faszystowskiego maja tu przeciez mie-
      jsce. 100%-pewnosc uzyskamy pewno, gdy powstanie cos w rodzaju "Ges-
      tapo"!?
      P.S. Pozdrawiam serdecznie wszystkich obrazonych i wyciagam gorna ko-
      nczyne... I dziekuje innym... (tez konczyna)...
      • szko Re: www.cozpolska.pl 29.09.07, 22:37

        dlaczego P. Lis przestał być korespondentem TVP z US ?






      • naata Re: www.cozpolska.pl 30.09.07, 17:30
        "Ciekawi
        mnie nadzwyczaj, dlaczego nikt jeszcze nie doszedl do przekonania ze
        ostatnich 2-latach mamy do czynienia z pelzajaca faszyzacja, ktora
        (moim zdaniem) zawlaszcza coraz wieksze obszary zycia publicznego
        oraz kregi spoleczne. Czyz jest to istotnie tak niezauwazalne? Wszys-
        tkie atrybuty systemu wodzowsko-faszystowskiego maja tu przeciez mie-
        jsce. 100%-pewnosc uzyskamy pewno, gdy powstanie cos w rodzaju "Ges-
        tapo"!?"

        **********************************************************************

        A, ja się zapytam; Zaporka, co się stało, że poruszyłes tak "niebezpieczny
        temat dopiero teraz? Czyżbyś był przekonany, że juz po PiSdzielcach??? he he he

        Tyle już powiedziano o Kaczorkach, że co tam my? Prof. Bartoszewski, dziś
        Niesiołowski.. i co tu dodać? I najważniejsi - "żywi świadkowie" - Radek
        Sikorski, Antek Mężydło, Borusewicz...Wierzyć się nie chce! Oni ich znają, i
        jesli jako koledzy maja tak złe o nich zdanie, to nam tylko się dziwić, jak to
        możliwe, ze doszło toto do władzy?? Ano, część naszego społeczeństwa dostaje
        orgazmu słuchając małego wodzunia, a część dostaje mdłości na sam widok, a co
        dopiero, słuchając, głoszonych "prawd" w tonie niesamowicie wysokiego "C" -
        głosu wydawałoby się faceta.
        Należę do tej drugiej kasty, i jak będę musiała po wyborach ich oglądać to nie
        wiem co zrobię? - pewnie nic, z nadzieja do następnych wyborów, po straconych
        kolejnych dwóch latach...


        Pozdrawiam, i łapę podaję! ;)


Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka