Dodaj do ulubionych

WLOCLAWEK TO WIOCHA

IP: cache:* 02.06.03, 18:05
Wlasnie sie dowiedzialem ze ta metropolia ma coraz mniej mieszkancow.Bylismy
wojewodztwem,teraz jestesmy powiatem.Slyszalem ze nawet chciano nas
zdegradowac do rangi gminy.Wszystkie wazniejsze instytucje sa w TORUNIU albo
w BYDGOSZCZY.Perspektyw na przyszlosc brak.To miasto umiera a najgorsze ze ja
tu mieszkam.
Obserwuj wątek
    • Gość: Ekspans Re: WLOCLAWEK TO WIOCHA IP: *.espol.com.pl 03.06.03, 08:13
      To się wyprowadż, ja to zrobiłem 11 lat temu ,mieszkam 11 lat w Szczecinie i
      nie żałuję tego.Wielu ludzi inteligentnych ucieka z tego komunistycznego
      skansenu i nie żałuje.We Włocławku bywam dwa razy w roku i patrzę na tych
      ludzi zamieszkujących to miasto z politowniem, mają najbardziej w Polsce
      porąbane poglądy których nie sposób da się słuchać,zero wiedzy, marazm,wiocha.
      • roman_j Re: WLOCLAWEK TO WIOCHA 03.06.03, 15:11
        Gość portalu: Ekspans napisał(a):

> To się wyprowadż, ja to zrobiłem 11 lat temu ,mieszkam
        > 11 lat w Szczecinie i nie żałuję tego. Wielu ludzi
        > inteligentnych ucieka z tego komunistycznego
        > skansenu i nie żałuje.

Tak jest zawsze najłatwiej. Wypiąć się, zwiać do lepszego
        miasta na gotowe. Nie od razu Szczecin zbudowano i miasto
        to nie byłoby takie, jakim jest teraz, gdyby mieszkali
        tam tylko ludzie Twojego pokroju. Tacy, którzy wolą
        ponarzekać lub dać nogę jak im jest źle, bo po co
        próbować coś zmieniać, prawa? Tak przynajmniej można
        sobie ponarzekać, nazwać miasto wiochą, cieszyć się Tym,
        że się mieszka w "lepszym" mieście. Biedne to miasto, że
        ma takich mieszkańców. Tu faktycznie nic się nie da
        zronić, bo inteligentni ludzie nie chcą sobie rąk
        pobrudzić. Są mobilni, nie mają sentymentów, więc idą
        tam, gdzie im lepiej. A pozostali zostają sami ze swoimi
        problemami.
        Jak nie chcesz lub nie potrafisz pomóc, to przynajmniej
        powstrzymaj się od krytyki, bo krytykować to każdy
        głupiec potrafi, ale tylko nieliczni potrafią coś zmienić...

> We Włocławku bywam dwa razy w roku i patrzę na tych
        > ludzi zamieszkujących to miasto z politowniem, mają
        > najbardziej w Polsce porąbane poglądy których nie
        > sposób da się słuchać,zero wiedzy, marazm,wiocha.

Przeczytawszy te słowa mogę wyrazić jedynie głębokie
        współczucie. I proponuję, żebyś nie przyjeżdżał do
        Włocławka. Po co masz się frustrować i prymitywizować.
        Efekty tego już widać, więc lepiej, żeby Ci się to nie
        pogłębiło...
        • Gość: Ekspans Re: WLOCLAWEK TO WIOCHA IP: *.espol.com.pl 04.06.03, 00:07
          Drogi Romanie dziękuję za dobre rady masz w 50% racje,ale głową muru nie
          przebijesz i nic nie zdziałasz sam zrobić.Nie takie głowy jak nasze robiły coś
          dla Polski i co? Do parlamentu wyborcy wprowadzili chołote, a odsuneli wielkie
          autorytety jak Giremek,Balcerowicz,Skubiszewski,Mazowiecki czy Bartoszewski.To
          byli wytrawni politycy wielkiego formatu i cieszący się wielkim uznaniem na
          świecie.Dla przypomnienia tak na marginesie, Polska za premierowania
          Mazowieckiego, Bieleckiego i Suchockiej była liderem gospodarczym z 10 krajów
          kandydujących do Unii Europejskiej.Dzisiaj zjmujemy ostatnie dzięki Buzkowi i
          Milerowi który nic nie robi njlepiej wychodzi muza jego panowania korupcja i
          afery.Nie wszyscy Włocławianie cierpią na chomosovieticus, nie chcę nikogo
          obrazić ale jak inaczej tego nie nazwać jak maja tam paranoiczne pomysły
          nigdzie indziej bardzo debilne budowy pomnika i to komu...wstyd i
          pośmiechowisko na całą Polskę.Kocham Włocławek mam tu wiele wspomnień tych
          dobrych i tych złych ale jak mam przemilczeć coś co jest tak
          bulwersujące.Pozdrawiam Ekspans
      • Gość: tra Re: WLOCLAWEK TO WIOCHA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.03, 16:50

> To się wyprowadż, ja to zrobiłem 11 lat temu ,mieszkam 11 lat w Szczecinie i
        > nie żałuję tego.Wielu ludzi inteligentnych ucieka z tego komunistycznego
        > skansenu i nie żałuje.We Włocławku bywam dwa razy w roku i patrzę na tych
        > ludzi zamieszkujących to miasto z politowniem, mają najbardziej w Polsce
        > porąbane poglądy których nie sposób da się słuchać,zero wiedzy,
        marazm,wiocha.

no akurat szczecinem to nie ma sie co chwalic... wiem bo tu mieszkam....
        • Gość: Ekspans Re: WLOCLAWEK TO WIOCHA IP: *.espol.com.pl 20.06.03, 19:04
          Gość portalu: tra napisał(a):

> Gość portalu: Ekspans napisał(a):
          >
          > > To się wyprowadż, ja to zrobiłem 11 lat temu ,mieszkam 11 lat w Szczecinie
          > i
          > > nie żałuję tego.Wielu ludzi inteligentnych ucieka z tego komunistycznego
          > > skansenu i nie żałuje.We Włocławku bywam dwa razy w roku i patrzę na tych
          > > ludzi zamieszkujących to miasto z politowniem, mają najbardziej w Polsce
          > > porąbane poglądy których nie sposób da się słuchać,zero wiedzy,
          > marazm,wiocha.
          >
          > no akurat szczecinem to nie ma sie co chwalic... wiem bo tu mieszkam....
          no teraz tk to nie ma się co chwalić bo wybrali Jurczyka jego program trzecia
          droga i może to samo sie stać co we Włocławku jescze od głupoty jest wolna
          Warszawa i Poznań tam reprezentuje te miasta nurt liberalny.W Szczecinie mimo
          wszystko bardzo wiele się zmienia i buduje, czego nie można powiedzieć o
          Włocławku.
          • Gość: Robaq Re: WLOCLAWEK TO WIOCHA IP: 157.25.198.* 28.07.03, 10:03

> Gość portalu: tra napisał(a):
            >
            > > Gość portalu: Ekspans napisał(a):
            > >
            > > > To się wyprowadż, ja to zrobiłem 11 lat temu ,mieszkam 11 lat w Szcze
            > cinie
            > > i
            > > > nie żałuję tego.Wielu ludzi inteligentnych ucieka z tego komunistyczn
            > ego
            > > > skansenu i nie żałuje.We Włocławku bywam dwa razy w roku i patrzę na
            > tych
            > > > ludzi zamieszkujących to miasto z politowniem, mają najbardziej w Pol
            > sce
            > > > porąbane poglądy których nie sposób da się słuchać,zero wiedzy,
            > > marazm,wiocha.
            > >
            > > no akurat szczecinem to nie ma sie co chwalic... wiem bo tu mieszkam....
            > no teraz tk to nie ma się co chwalić bo wybrali Jurczyka jego program trzecia
            > droga i może to samo sie stać co we Włocławku jescze od głupoty jest wolna
            > Warszawa i Poznań tam reprezentuje te miasta nurt liberalny.W Szczecinie mimo
            > wszystko bardzo wiele się zmienia i buduje, czego nie można powiedzieć o
            > Włocławku.

tez mieszkam teraz w Szczecinie...
            nic ciekawego,ale i tak lepiej niz we Włocławku...
            • Gość: Ekspans Re: WLOCLAWEK TO WIOCHA IP: *.espol.com.pl 29.07.03, 21:26
              Porównanie Włocławka ze Szczecinem w sferze rozwoju gospodarczego, inwestycji,
              budownictwa mieszkaniowego i podobnych to tak jak komara równać ze
              słoniem.Podam skalę inwestycji jaką mogą pochwalić się te dwa miasta.Budowa
              nowych dróg, Szczecin - 8 km dróg dwujezdniowych, Włocławek - nawet 1 metr nie
              powstał.Drogi jednojezdniowe w obu kierunkach, Szczecin 5 km Włocławek 1,5 km
              Budownictwo mieszkaniowe stan 2002r ilość wznoszonych bloków 4-6 klatkowych
              Szczecin - 29 Włocławek - ani jeden nie rozpoczęto.Os domów
              jednorodzinnych,rezydencjonalnych,Szczecin-17 Włocławek-3 Mosty, estakady o
              długości od 200m do 1,2km Szczecin - 11 Włocławek - brak tego typu
              inwestycji.Dane te liczone są od 1990 r.Polecam te dane tym ostatnim
              forumowiczom wypowiadających się na temat jak to Włocławek można mierzyć ze
              Szczecinem.Myślę że ta wypowiedż miała na celu obronę niekompetencji władz
              zarządzających tym miastem i brakiem pomysłu na boom inwestycyjny Włocławka.
              • Gość: Ekspans Re: WLOCLAWEK TO WIOCHA IP: *.espol.com.pl 13.10.03, 12:28
                Ciekaw jestem co nowego zobaczę w czerwonym Włocławku, co się zmieniło w tym
                mieście? ostatnio byłem rok temu teraz będę na 1 listopada 8 dni. Wiem że
                powstało Tesco i Kaufland i co jeszcze zmodernizowali i zbudowali nowego? może
                ktoś mi napisze. Pozdrawiam Włocławian, mimo wszystko czuje wielki sentyment
                do tego miasta, tu mieszkałem od dzieciństwa 32 lata.Jestem patriotą Włocławka
                i z tąd te słowa krytyki bo marnuje to miasto szanse rozwojowe jakie ma dane.
    • kustosz.m Re: powiat to powiat 22.10.03, 13:34
      > Wlasnie sie dowiedzialem ze ta metropolia ma coraz mniej mieszkancow.Bylismy
      > wojewodztwem,teraz jestesmy powiatem.Slyszalem ze nawet chciano nas
      > zdegradowac do rangi gminy.

Zawsze sie przyznaje do miejsca urodzenia. Ale trzeba popatrzec troche realnie.
      Miasto, ktore: mentalnie, kulturowo, swymi tradycjami i potencjalem ma skale
      nazwijmy to powiatowa (to nie jest cos zlego - po prostu tak jest). Wiec takie
      miasto nie stanie sie metropolia w wyniku decyzji administracyknej. Moze byc
      rozdmuchiwane sztucznie przez kilka dziesiecioleci, ale tak na prawde wroci do
      swojego naturalnego stanu. Potrafi utrzymac w sobie tylko tyle tego
      nadmuchanego powietrza ile rzeczywiscie moze.
      To nie wiocha. Miasto z pieknymi tradycjami i zabytkami ale przez ostatnie
      stulecia tylko na skale powiatu. I tak jest tez teraz.

Czy to spisek Torunia? W toruniu nie siedza i narzekaja, ze ktos spiskuje i dla
      tego maja tak zle. Po prostu twardo walcza o swoje - z Bydgoszcza, z Wawa - na
      kazdym kroku.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka