Dodaj do ulubionych

Absolutorium dla burmistrza....................!!!

25.04.04, 17:27
Pewnie niedługo bedzie takowe głosowanie!!!
Kolejne posunięcie Miłościwie Nam Panującego Wacława I Szczodro-Dobrego!!!,
czyli zatrudnienie na stanowsiku dyrektora wodociągów Pana Zdunka, ktory raz
juz piastował to stanowisko a potem podobne kierownicze w Rypinie, oczywiscie
z mizernymi skutkami!!!
Na wejście dostał podobno mówią wiewióry 9tys.PLN!!!

kolejny skandal w wykonaniu Miłościwie Nam Panującego Wacława I Szczodro-
Dobrego...kolejny mądry ruch, zreszta jak zwykle...:-(((
ja się pytam czy nie ma rodowitych brodniczakow, chcacych tym miastem
kierowac, a nie jakis tam spadochroniarz, dyktuje, nakazuje i fuka kogo
popadnie!!!

Obserwuj wątek
    • carrissimus1 Re:Nowy burmistrz 01.05.04, 18:47
      soter - ani A. Kupczyk ani Wójciak. Są to "zgrane" karty. Potrzebny jest
      fachowiec czyli menedżer. Ktoś kto umie:
      - liczyć
      - ma wizję
      - zna języki
      - nie jest skażony lokalnymi układzikami
      - nie ma zobowiązań wobec (braci, kuzynów, szwagrów, bratowych, kolegów ze
      szkolnej ławy, sąsiadów itp).
      Wójtów, burmistrzów i prezydentów wybieramy bezpośtrednio. To trochę ogranicza
      możliwości osób nie umoczonych w lokalnych powiązaniach. Niestety.
      Znam jednego człowieka z Brodnicy, który być może nadawałby się na burmistrza.
      Obecny dyrektor muzeum - Marciniak. Facet ma głowę, jest otwarty. Tylko
      nerwus.Znam Go osobiscie i wiem, że jest bardzo pracowity. I co jest dość
      rzadkie, wśród lokalnych notabli - jest inteligentny.
      Już po napisaniu tego postu zastanawiam się, czy to mu pomoże czy zaszkodzi.
      Chyba raczej - zaszkodzi.
      • Gość: jaandi Re:Nowy burmistrz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.04, 18:17
        za mało znam marciniaka, by cokolwiek o nim powiedzieć,ale co do pozostałych
        wszystkich elementów posta się zgadzam.
        Jeśli sam miałbym podać najlepszą kandydaturę, to się przyznam, że nie wiem. Ja
        jeszcze mam nadzieję, że derlicki się zrehabilituje...choć jest to pewnie
        bardzo wątpliwe
        • carrissimus1 Re:Nowy burmistrz 03.05.04, 15:38
          Jesli ktoś bardzo długo piastuje funkcje publiczne, to przychodzi taki moment,
          że ważniejsze od dobra publicznego czy społeczenego staje się utrzymanie
          stanowiska, zagwarantowanie wpływów swoim ludziom i dobro własnej kamaryli.
          Derlicki jest socjotechnikiem, poznał zasady manipulowania wyborcami na
          poziomie lokalnym.
            • Gość: molton. Re:Nowy burmistrz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.05.04, 21:49
              He,he.. czyli znowu biedny Derlicki miał paść ofiarą lokalnego pieniactwa.
              Facet nieźle gospodarzy ale nie pasi lokalnej radzie. Po cichu zdradze wam jego
              największą wadę - on rzeczywiście nie jest w żadnym lokalnym układziku - gdzie
              by nie rządził zawsze jest outsider'em i kole w oczy lokalne elytki z którymi
              rzadko sie liczy, przedkładająć swoje powołanie nad własny komformizm. Z tego i
              głównie z tego powodu mimo niekwestionowanych zasług nie odpuszcza mu się
              drobnych słabości puszcając bez komentarza jego sukcesy. Dlatego co rusz słysze
              o Derlickim, który sie nie nadaje bo to piłki do sitkówki nie kupił, a w nowym
              przedszkolu wieszaczki-muchomrki sa zbyt czerwone. Nieco słyszałem o p.
              Derlickim, szanuję go i wiem, że od dawna do niczego wg. brodnickich kryterow
              się nie nadaje - już jako naczelnik wiejskiej gminy w latach 80'miał czelność
              jeździć dużym fiatem (podpowiem listonosz w podobnej gminie mógł mieć wóczas
              służbowego malucha). To co, sotor może pomyśl jak wyciepnać draba bo wprawdzie
              prowadzi rentowną gospodarkę regionalną ale samochód słuzbowy sobie kupił? Może
              zrób mu zdjecie jak z żona do kościoła jedzie tą słuzbówką, kiedyś też takie
              sie robiło. Tak na marginesie czy to jest Lancia a'la Lepper czy inne BMW?
              Ciekaw bym był usłyszeć jaki samochód suzbowy jest za dobry dla waszego
              burmistrza.
              P.S. Lec pisał: "nie można liczyć na ludzką pamięć; niestety również na
              niepamięć."
              • Gość: jaandi Re:Nowy burmistrz IP: *.pwsz.elblag.pl / *.pwsz.elblag.pl 13.05.04, 11:31
                Ostre słowa. Po części jednak jestem molton po Twojej stronie. Jak gościu robi
                kasę i przynosi miastu dochody, to niech se chłop jeździ służbówką za kilkaset
                tysięcy.To jednak, jak się raz czy dwa wyraził o Brodnicy mocno nas wszystkich
                zabolało. Urażona duma.... . Gdybym jednak miał prawo głosu, głosował bym za
                jego pozostaniem. Jesli będzie referendum tak właśnie zagłosuję. A molton, skąd
                jesteś??
                • Gość: molton. Re:Nowy burmistrz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.04, 16:52
                  Jaandi pisze: ....przynosi miastu dochody, to niech se chłop jeździ służbówką
                  za kilkaset tysięcy....

W tym sek stary, że średniej jakosci rep w farmacji (sales representative czyli
                  lala która po lekarzach jezdzi i namawia ich do wypisywania recept na te, a nie
                  inne leki) dostaje do uzytku prywatnego nowy Nissan Almera, Ranalt Laguna (tych
                  najwiecej), a w okresie próbnym Magane- przedstawiciele ze znanych mi firm
                  budowlanych jeżdzą Od Palio poprzez Fabie Combi, Lanosy, Octavie, po Vectry
                  znam dwójkę która w spadku poszefie dostała po 2 letniej Leganzie, kilku w
                  Lagunach, furrore robią ostatnio Almery. W jednej firmie branży elektrycznej
                  jeździ 20 rapów Xsara Picasso. Ktoś, kto obsługuje moja spółkę od strony netu
                  jeździ Laguną, a drugi - taki od funduszy Phare ma Srebrną Super B. Mówimy o
                  naprawdę średniej kadrze, o średnich kompetencjach w wieku max. 30 lat. Więc
                  jaki to samochod dla Burmistrza Brodnicy jest zbyt drogi, Burmistrza którego 3
                  razy w obolnopolskiej TV jako lidera w dziedzinie zarzadzania administracją
                  widziałem? Sorry chłopaki ale Brodnice znam od bardzo dawna, jednak dopiero za
                  Derlickiego wśród Toruńskich elit zaczęło się słyszeć o waszej metropolii jako
                  dobrym mieście dla biznesu. Również w Bydgoszczy sukcesy Brodnicy sa kojarzone
                  z p. Derlickim. Chcecie miejsc pracy - a kto zaryzykuje 0,5 mln na inwestycje w
                  miescinie gdzie rajcy walcza nikonstytucyjnie ze swoim burmistrzem - przeciez
                  konkurencja jest tak duża i naprawdę jest w czym wybierać, tym bardziej że w
                  Brodnicy ani Kadry, ani siły nabywczej ani infrastrukutry rewelacyjnej nie ma.
                  • soter_mlodszy Re:Nowy burmistrz 15.05.04, 10:34
                    Gość portalu: molton. napisał(a):

> Jaandi pisze: ....przynosi miastu dochody, to niech se chłop jeździ
                    służbówką
                    > za kilkaset tysięcy....
                    >
                    > W tym sek stary, że średniej jakosci rep w farmacji (sales representative
                    czyli
                    >
                    > lala która po lekarzach jezdzi i namawia ich do wypisywania recept na te, a
                    nie
                    >
                    > inne leki) dostaje do uzytku prywatnego nowy Nissan Almera, Ranalt Laguna
                    (tych
                    >
                    > najwiecej), a w okresie próbnym Magane- przedstawiciele ze znanych mi firm
                    > budowlanych jeżdzą Od Palio poprzez Fabie Combi, Lanosy, Octavie, po Vectry
                    > znam dwójkę która w spadku poszefie dostała po 2 letniej Leganzie, kilku w
                    > Lagunach, furrore robią ostatnio Almery. W jednej firmie branży elektrycznej
                    > jeździ 20 rapów Xsara Picasso. Ktoś, kto obsługuje moja spółkę od strony netu
                    > jeździ Laguną, a drugi - taki od funduszy Phare ma Srebrną Super B. Mówimy o
                    > naprawdę średniej kadrze, o średnich kompetencjach w wieku max. 30 lat. Więc
                    > jaki to samochod dla Burmistrza Brodnicy jest zbyt drogi, Burmistrza którego
                    3
                    > razy w obolnopolskiej TV jako lidera w dziedzinie zarzadzania administracją
                    > widziałem? Sorry chłopaki ale Brodnice znam od bardzo dawna, jednak dopiero
                    za
                    > Derlickiego wśród Toruńskich elit zaczęło się słyszeć o waszej metropolii
                    jako
                    > dobrym mieście dla biznesu. Również w Bydgoszczy sukcesy Brodnicy sa
                    kojarzone
                    > z p. Derlickim. Chcecie miejsc pracy - a kto zaryzykuje 0,5 mln na inwestycje
                    w
                    >
                    > miescinie gdzie rajcy walcza nikonstytucyjnie ze swoim burmistrzem - przeciez
                    > konkurencja jest tak duża i naprawdę jest w czym wybierać, tym bardziej że w
                    > Brodnicy ani Kadry, ani siły nabywczej ani infrastrukutry rewelacyjnej nie
                    ma.
                    >

miasteczko wielkości Brodnicy to nie wielki koncern farmaceutyczny!;-(
                    choć nie powiem jest jeden wspólny mianownik miasto jak i apteki wyciagaja od
                    ludzi gormade, oj gromade kasy!!!;-(
              • soter_mlodszy Re:Nowy burmistrz 13.05.04, 19:53

> He,he.. czyli znowu biedny Derlicki miał paść ofiarą lokalnego pieniactwa.

tego to już nie mogę zrozumieć! komu niby to poszła piana i puściły nerwy?
                ludziom? czy burmistrzowi?

> Facet nieźle gospodarzy ale nie pasi lokalnej radzie. Po cichu zdradze wam
                > jego największą wadę - on rzeczywiście nie jest w żadnym lokalnym układziku -
                > gdzie by nie rządził zawsze jest outsider'em i kole w oczy lokalne elytki z
                > którymi rzadko sie liczy, przedkładająć swoje powołanie nad własny
                > komformizm.

to dobre!, przyznam Ci się szczerze, że ja by się też nie liczył z lokalnymi
                układami bo po prostu raz układów nie cierpię, a po drugie, jakie to u Nas
                elyty!;-) pożal się Boże!;-)))...ale druga rzecz, iż trzeba się liczyć ze
                srodowiskiem bo to małe miasto i trzeba umieć wywarzać czyny i słowa!

> Nieco słyszałem o p.
                > Derlickim, szanuję go i wiem, że od dawna do niczego wg. brodnickich kryterow
                > się nie nadaje - już jako naczelnik wiejskiej gminy w latach 80'miał czelność
                > jeździć dużym fiatem (podpowiem listonosz w podobnej gminie mógł mieć wóczas
                > służbowego malucha).

na tamte czasy jako partyjniak się nadawał, zresztą owe zachowania
                niekontrolowane zostało mu z tamtego okresu do dzisiaj! widziałem jak kupował w
                sklepie i w jaki sposob rozmawial z ekspedientka, doslownie jak z człowiekiem
                drugiej kategorii!
                a co do auto, no proszę...lubi jeżdzić drogimi autami! a czy musi oczywiście,
                że nie!

> To co, sotor może pomyśl jak wyciepnać draba bo wprawdzie
                > prowadzi rentowną gospodarkę regionalną ale samochód słuzbowy sobie kupił?
                > Możezrób mu zdjecie jak z żona do kościoła jedzie tą słuzbówką, kiedyś też
                > takie sie robiło.

powiem Ci moj drogi o tych zdjęciach, kiedyś lat może 15, widziałem jak możny z
                tego miasta budował dom z elementów państwowych...widać to było po napisach na
                owych elementach (pompował je z państwowej budowy)...tzw. kradzież na chama!!!
                aż korciło zrobić zdjęcie, ale nie...przeszło mi!;-)))

a Ty tutaj chcesz bym robił komuś zdjęcia!, to wcale niepotrzebne! zresztą nie
                zniżam się do takich metod, to wcale niepotrzebne!

w małym mieście patrzy się na ręce i od razu wszystko widać!
                ludzi niezadowolonych nie oszukasz!

• Gość: molton. Re:Nowy burmistrz IP: *.ols.vectranet.pl 15.05.04, 12:54
                  No Soter powiedz ile to jest, zbyt dużo dla Burmistrza Brodnicy - czyli za ile
                  Ty byś podszedł do tematu?
                  Zanjąc pensję swoją, moich kolegów i szefów stawiam:
                  7000 netto + Laguna, no może Signum. Komórka, laptop. Ewentualnie 5000 + 3000 w
                  kafeterii. Poniżej tego bym do was nie przyszedł.
                  • soter_mlodszy Re:Nowy burmistrz 15.05.04, 20:16

> No Soter powiedz ile to jest, zbyt dużo dla Burmistrza Brodnicy - czyli za
                    > ile Ty byś podszedł do tematu?
                    > Zanjąc pensję swoją, moich kolegów i szefów stawiam:
                    > 7000 netto + Laguna, no może Signum. Komórka, laptop. Ewentualnie 5000 + 3000
                    > w kafeterii. Poniżej tego bym do was nie przyszedł.

masz rację molton, burmistrz musi byc dobrze wynagradzany, jeździć służbowym
                    dobrej marki samochodem, mieć do dyspozycji komórkę i laptop no i nader
                    wszystko kieszonkowe, nie liczę tutaj łapówek!

a potem być (stać się) ordynarnym chamem i mieć wszystkich w nosie!
                    a owa postawa musi być dobrze podlewana i naczej usycha staje się nieefektywna
                    wręcz zanika!
                        • kucielak Re:Nowy burmistrz 31.05.04, 22:14
                          tak to już jest ze im bliżej koryta tym sprawa bardziej jest problemowa. ktos
                          tu wczesnie powiedział ze derlik sławy nabrał bo były w owym czasie możliwości
                          finansowe tylko czemu te możliwości on mógł wykorzystać a nie np. Nowe Miasto
                          czy Rypin, wszyscy dobrze wiemy jaki jest stan gospodarki i kto na górze
                          rządzi. Akurat derlik nie z tych elyt, to PO co czasem razi w oczy. Napływ
                          gotówki to nie wszystko(przykład NRD), trzeba umiec je wykorzystac. Teraz będą
                          fundusze i szlag niektórych trafi że derlik znowu wypłynie. Aby móc korzystac z
                          funduszy potrzebne jest miastu również mninimum swojego wkładu. Gdyby derlik od
                          początku kdencji szalał w ramach przyszłej kampani i podniesienia morale w
                          Brodnicy nici z tej szansy jaka daje UE by nie było. A kwestia wychowania czy
                          kultury osobistej - ja tam wolę ludzi co twardo stawiają temat nawet gdy to
                          czasem boli ale tak to już z prawdą jest. Wybraliście człowieka z kurzętnika,
                          nie umoczonego który patrzy sie na was z zewnątrz i mówi to co myśli, być może
                          myśli tak wielu z nas z poza Brodnicy. Uważam że przez spojrzenie z zewnątrz na
                          problem można bardziej obiektywnie podejść do niego, co właśnie zrobił derlik.
                          Jakby człowiek był z Brodnicy to może mniejby miał wrogów wśród rajców. Ja
                          nigdy nie będę miał sznsy głosować na burmistrza ale jeśli bym już taka miał
                          postawiłbym na tego grubasa.

Temat pozostawiam otwarty i chętnie później coś dodam ;]
                          • soter_mlodszy Re:Nowy burmistrz 01.06.04, 20:30
                            kucielak napisał:

> tak to już jest ze im bliżej koryta tym sprawa bardziej jest problemowa.

no i pewne sprawy wydają się dla koryciarza błahie, a ludzie cierpią!

zgadzam się z tym spojrzeniem z zewnątrz i z tym nieukładnictwem z innymi to
                            ogromu plus, ale czy wtedy mogę mówić, czy mogę tego Pana nazwać patriotą
                            lokalnym?? i ten jego jęzor!!!

p.s.
                            słomy sobie z butów chłop nie wyjął!;-(((

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka