karolp13 02.11.05, 20:41 Kto jest przeciw!!. Prezydent na pewno nie!! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
chetor Re: CARREFOUR i LEROY MERLIN 03.11.05, 11:36 Grudziądz marketowy. Chyba nikt nie przegoni G-dza w ilości marketów. Jak naliczyłem, będzie ich w sumie 11 w 100.000(hm) mieście. Co przyciąga tutaj tylu handlowców z zachodu?! Wyliczanka: minimal, real, intermarche(2), kaufland, lidl(2), tesco(2), carrefour, liroj merlę. Odpowiedz Link Zgłoś
lalli Re: CARREFOUR i LEROY MERLIN 03.11.05, 12:54 nie kumam - chyba nie można porónywać minimala i reala - tylko jeden z nich to hipermarket. a leroy merlin to hipermarket z półki tzw. "dom i ogród" -> to chyba nie to samo, co lidl... zresztą - nie mam nic przeciwko marketom... za to mam dosyć małychy sklepików, w których ceny - gdyby nie sufit, mieszkałyby w chmurach! Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
baabeczka Re: CARREFOUR i LEROY MERLIN 03.11.05, 19:56 Grudziadz juz dawno nie ma 100 tys. ostatnio licza jakies 98 tys. wiec tych marketow i tak za duzo na to biedne miasto. I jakos dziwnie wszystkie usytuowane w jednej czesci miasta. W Owczarkach np marketowa pustynia. Mie wszystkie male sklepiki sa drogie, ja uwielbiam kupowanie wlasnie w takich malych, za rogiem, wszystko jest swieze, apetyczne i mozna pogadac. Odpowiedz Link Zgłoś
naata Re: CARREFOUR i LEROY MERLIN 03.11.05, 22:28 Gdyby nie to, ze małe sklepiki muszą się jakoś utzrymać przy tak wielkiej konkurencji, to i ceny też nie byłyby z "sufitu". Osobiście też nie znam, małych sklepików, które windowałyby ceny..Zaopatruję się właśnie małych osiedlowych i nie narzekam. Do wielkich ide po większe zakupy mając wszystko "pod ręką". Miech sobie sa markety, też nie mam nic na przeciw, ale jakaś proporcja musi byc zachowana. Pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś
parkowy Re: CARREFOUR i LEROY MERLIN 04.11.05, 10:19 Nie jestem entuzjastą sklepów wiekopowierzchniowych ,ale to już wszyscy wiedzą.:)Podzielam zdziwienie Chetora,co je tu sprowadza?Czyżby dogłębna analiza przyszłości rozwoju miasta? Odpowiedz Link Zgłoś
lalli Re: CARREFOUR i LEROY MERLIN 04.11.05, 11:57 wiesz, takie firmy, jak właściciele marketów, to za dużo muszą zainwestować w budowę, żeby robili to bez wcześniejszych "dogłębnych" analiz rynku i jego potencjału, więc może to coś znaczy??? Odpowiedz Link Zgłoś
parkowy Re: CARREFOUR i LEROY MERLIN 04.11.05, 19:46 Niech nie zmylą Cię koszty budowy kolejnej "szopy".Nawet przy minimalnym ruchu,każdy market po roku wychodzi na swoje.Zauważ również,że nowy inwestor przez parę lat jest zwolniony z opłat na rzecz miasta oraz ma spore ulgi w US.Po minięciu tych paru lat,sprzedaje swoją szopę kolejnej sieci,znów są ulgi i karuzela się kręci.:) Obserwuję to od lat na rynku szczecińskim. Odpowiedz Link Zgłoś
lalli Re: CARREFOUR i LEROY MERLIN 05.11.05, 19:03 może jakieś szczegóły, przykłady? bardzo mnie interesuje, czy tak jest w rzeczywistości... Odpowiedz Link Zgłoś
lalli Re: CARREFOUR i LEROY MERLIN 15.11.05, 13:10 szkoda, że jednak nie ma szczegółów :-( Odpowiedz Link Zgłoś
dodo66 Obydwa markety przydadza sie w G-dzu 05.11.05, 11:00 1. LM - poniewaz miasto nie posiada hipermarketu budowlanego. 2. Ch. - poniewaz Real moim zdaniem ma wysokie ceny i maly wybor towarow, i wedlug mnie to najgorsza siec hipermarketow. Aby ocenic czy G-dz ma ponadprzecietna ilosc marketow w stosunku do liczby mieszkancow nalezaloby siegnac do danych statystycznych. Mnie niestety nie udalo mi sie ich znalezc. Odpowiedz Link Zgłoś
toja50 Re: Obydwa markety przydadza sie w G-dzu 05.11.05, 15:32 Chociaz ktos wie na 100% co sie przyda w Grudziadzu,i dziwie sie, ze w naszym ratuszu nie posiadaja takiej podstawowej wiedzy:-) Odpowiedz Link Zgłoś
karolla1000 Re: Obydwa markety przydadza sie w G-dzu 05.11.05, 22:38 Tak sobie tu wpadłam i czytam ten watek o marketach. Kochani - niezaleznie od wszystkiego to rynek (= konsumenci) decyduje o tym czy czegoś jest za mało czy za dużo. I to jemu nalezu zaufac jako wydajacemu werdykt. Nie chciałabym aby administracyjnie ograniczano mi dostęp i wybór miejsca gdzie mam kupowac. A z drugiej strony fakt, że te francuskie sieci chca przyjśc do naszego miasta świadczy ze zbadali nasz region i maja jakies nadzieje na zyski, co może byc dobra wrożba. Odpowiedz Link Zgłoś
ac3 Re: Obydwa markety przydadza sie w G-dzu 05.11.05, 23:16 tak się jakoś dziwnie składa, że przedwojenny okres rozkwitu Grudziądza nastąpił w czasie liberalizmu gospodarczego i wolnego rynku; świadczy to dobrze o mieszkańcach Odpowiedz Link Zgłoś
naata Re: Obydwa markety przydadza sie w G-dzu 09.11.05, 10:00 Na pytanie, czy rząd powinien ograniczyć budowę hipermarketów, 73 % (z 1000 pytanych) odpowiedziało - TAK. (TVP3) Odpowiedz Link Zgłoś
trawolta Re: Obydwa markety przydadza sie w G-dzu 09.11.05, 10:31 A na pytanie, kto ma zostać prezydentem Polski 55% odpowiedziało że Lech Kaczyński. Czasem mam trochę dość rządow większości. Osobiście cieszę się z Leroy Merlin - wreszcie porządny market budowlany. Natomiast jeszcze 2 Tesco i Auchan - to przekracza już trochę moje granice rozumienia grudziądzkiego rynku. Odpowiedz Link Zgłoś
toja50 Re: Obydwa markety przydadza sie w G-dzu 09.11.05, 16:00 Wlasnie, ta wiekszosc jakas takas, hmmm, tez mi sie nie podoba i tez nie rozumiem analitykow grudziadzkiego rynku, ale moze wiedza lepiej:-) Z jednej strony miasta osiedla a z drugiej domki jednorodzinne, moze to o to chodzi? Odpowiedz Link Zgłoś
dodo66 To co jest mile w zwiazku z marketami w G-dzu .. 13.11.05, 11:06 Dla kupujacego - to fakt iz nie trzeba w nich wystawac w kolejkach jak to bywa w innych miastach. Odpowiedz Link Zgłoś
toja50 Re: CARREFOUR i LEROY MERLIN 19.11.05, 22:56 22 listopada otwarcie Tesco na Strzemiecinie, caly dzien cos rozdaja za darmo, zapomnialam co, ale na pewno usmiechy:-) Odpowiedz Link Zgłoś
chetor Re: CARREFOUR i LEROY MERLIN 20.11.05, 14:25 23 listopada Galeria Copernicus w Toruniu, w tym "nie dla idiotów". Już widzę jaka będzie frekwencja, z G-dza też wycieczki. Odpowiedz Link Zgłoś
gologolo Re: CARREFOUR i LEROY MERLIN 25.11.05, 19:31 A jaka zaje...sta jakość w tych marketach. A dokąd z nich idą pieniążki? Odpowiedz Link Zgłoś
naata Re: CARREFOUR i LEROY MERLIN 26.11.05, 12:06 Witaj Gologolo! Dobre pytanie zadałaś/eś. Najczęściej same straty mają ..;> Odpowiedz Link Zgłoś