13.09.04, 05:04
Jadlam jakis czas temu fantastyczne curry. Bylo warzywne z piklami z mango w
srodku wymieszanymi w trakcie gotowania. Kolor mialo to zoltawy i wygladalo na
to, ze bylo zabielone smietanka. Poszukiwalam przepisu, probowalam
eksperymentowac i nic z tego. Smietanka mi sie rozwarstwia po dodaniu do
kwasnych pikli. Masz moze jakis pomysl Ampolionie? Ostatnio zaczelam
kombinowac z sosem na bazie besan, ale nie wiem, czy to wyjdzie? W dodatku
tamto wcale nie bylo az tak bardzo zawiesiste...
Pozdrawiam i gratuluje forum,
S.
Obserwuj wątek
    • ampolion Re: curry 14.09.04, 00:47
      Normalnej śmietany (sour cream) w gotowaniu unikam, zastępuję nieodtłuszczaną
      śmietanką, nie warzy się. W tym wypadku jednak bardzo możliwe, że było tam
      mleczko kokosowe często występujące w kuchniach tamtejszego regionu. Warto
      spróbować.
      • syswia Re: curry 14.09.04, 04:40
        Hmmm, ja tez nie uzywam kwasniej smietany. Ostatnio w ogole, nie tylko do
        "hinduszczyzny". Dodaje albo mleko albo slodka kremowke. Sproboje z kokosowym,
        choc oryginalna potrawa chyba nie miala tego mleczka. Obracam sie wsrod ludzi z
        Punjabu, w tej kuchni kokosu sie raczej nie uzywa do curry. Ale to dobry pomysl...
        • ampolion Re: curry 15.09.04, 00:21
          Polecam forum KUCHNIA. Sa tam przyjaźni eksperci wszelakiego kucharzenia, także
          indyjskiego.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka